כשרות הבתים של התפילין

אאא

משתמש ותיק
האם יש הבדלים בין המפעלים שבהכשר הרב משה שאול קליין?
אם כן, מהם?
האם הכשר זה מומלץ יותר, או העדה"ח?

אאא

משתמש ותיק
פותח הנושא
איזה בתים יותר טוב, פדר או שפירא?

אאא

משתמש ותיק
פותח הנושא
בתים מהמפעל של פדר, האם זה מהודר מאוד?

סופר

משתמש ותיק
שמעתי מאחד שמתעסק בבתים, ששיבח מאוד את הבתים שתחת השגחתו של העדה"ח, שהם ייחודיים מאוד בהידורם ובכשרותם.
אני ינסה להיזכר בחלק מהדברים ששמעתי מאותו מומחה, דברים והידורים שכדאי לשים לב אליהם (זה היה לפני הרבה שנים).
1. עבודת השיוף נעשה ע"י גלגל רגל בלי קפיצים.
2. צביעה במברשת ולא בזילוף, והקפדה יתיר בצביעה שלא יזל מהצבע שלא יהיה כח כוחו.
3. השי"ן נעשה ביד במומחיות רבה ובהקפדה יתירה שלא יהיה חשש חק תוכות.
4. שלא יהיה דבק שמשלימים את הריבוע.
5. דבק בין הבתים של ראש.
6. דיוק מירבי בריבוע התפירות.
בהצלחה

אחד התלמידים

משתמש ותיק
שמעתי מבתים מאכר, שאין לו הכשר כלל מחמת עולותו הגבוה, שהיום [בניגוד להעבר] רמת הכשרות וההידור של בתים בהכשר של העדה"ח גבוה מאד.
לגבי פדר, שמעתי ממומחים בתחום, בתוכם בתים מאכר הנ"ל, שזה הכי טוב ממפעלי בתים [בניגוד לעושי בתים פרטיים שהם מהודרים פי כמה], אבל זה לא מידע מעודכן.

אאא

משתמש ותיק
פותח הנושא
תודה רבה!
מה מספר הפלאפון של שפירא?

בן של רב

משתמש ותיק
צר לי לאכזב את תולי התקוות בהכשרים
אבל לכו נא אל המומחים האמיתיים כלומר רבנים שבאמת חפרו לעומק בסוגיות אלו כולל הפרקטיקה ותשמעו היטב את הרמזים העדינים שלהם על מפעלי הסת''ם
אמנם במחיר גבוה לא קא עסקינן ורק להמחשה בעלמא - צא ולמד איך מצב המצות בהכשרים הממותגים והבומבסטיים לעומת 'חבורות' של אברכים.
וסדנא דארעא חד הוא!

דרומאי

משתמש ותיק
בן של רב אמר:
אבל לכו נא אל המומחים האמיתיים כלומר רבנים שבאמת חפרו לעומק בסוגיות אלו כולל הפרקטיקה ותשמעו היטב את הרמזים העדינים שלהם על מפעלי הסת''ם
אמנם במחיר גבוה לא קא עסקינן ורק להמחשה בעלמא - צא ולמד איך מצב המצות בהכשרים הממותגים והבומבסטיים לעומת 'חבורות' של אברכים.
וסדנא דארעא חד הוא!
הבעיה היא לא בהכשרים, אלא כל מוצר שמיוצר ב'פס ייצור' רחב, בהכרח מקילים בו הרבה קולות שלא היו נזקקים להם אילו היה מדובר בייצור בודד ופרטי.

ChovotHalevavot

משתמש רגיל
וסדנא דארעא חד הוא!
איפה אפשר לרכוש בתי תפילין מבתים מעכאר? אני לא מכיר בכלל כאלה

והאר עינינו

משתמש ותיק
איפה אפשר לרכוש בתי תפילין מבתים מעכאר? אני לא מכיר בכלל כאלה
יש לשים לב
כיום רבים מן הבתים מאכרס' אינם עושים בעצמם אלא הם "גומרים" היינו רוכשים מיצרן בתים את הבתים וגומרים את העבודה בדר"כ הוא מקבל זאת לפני צביעה (ויש שלוקחים לפני ריבוע) כך שאינם מתחילה ועד סוף וזה לסמוך על ההוא שסומך על ההוא גם היצרן רבים מהם אינם עושים הכל כיום זה נחלק לכמה מקצועות יצרן, מרבע, מחורר, צובע, ולכך יש כמה ידים באמצע
בודדים הם אלו העושים מריש ועד גמירא
ויש בזה כמה נפק"מ העיקר הוא על מי לסמוך בעבודה

ChovotHalevavot

משתמש רגיל
יש לשים לב
כיום רבים מן הבתים מאכרס' אינם עושים בעצמם אלא הם "גומרים" היינו רוכשים מיצרן בתים את הבתים וגומרים את העבודה בדר"כ הוא מקבל זאת לפני צביעה (ויש שלוקחים לפני ריבוע) כך שאינם מתחילה ועד סוף וזה לסמוך על ההוא שסומך על ההוא גם היצרן רבים מהם אינם עושים הכל כיום זה נחלק לכמה מקצועות יצרן, מרבע, מחורר, צובע, ולכך יש כמה ידים באמצע
בודדים הם אלו העושים מריש ועד גמירא
ויש בזה כמה נפק"מ העיקר הוא על מי לסמוך בעבודה
אז ממי ואיך כדאי לי לקנות? תוכל לשלוח לי מספר טלפון או שם? והאם כדאי לי דווקא לקנות מבתים מאכער או שאפשר גם ממפעל? ואני מעוניין גם לרכוש פרשיות תפילין מהודרות.

והאר עינינו

משתמש ותיק
אז ממי ואיך כדאי לי לקנות? תוכל לשלוח לי מספר טלפון או שם? והאם כדאי לי דווקא לקנות מבתים מאכער או שאפשר גם ממפעל? ואני מעוניין גם לרכוש פרשיות תפילין מהודרות.
ראשית עד כה דיברנו רק מבתים פרשיות זה נושא לעצמו
גבי בתים השאלה כמה הינך מבין בזה כיון שרבים מהרבנים סבורים שאם אינך מבין בזה עדיף לקחת עם כשרות ואז ממילא זה לכיון מפעל
אם הינך מבין בזה כמובן צריך לדעת מה הרמה שאתה מחפש
אוכל לכתוב אולי מעט כתובות בפרטי

ChovotHalevavot

משתמש רגיל
ראשית עד כה דיברנו רק מבתים פרשיות זה נושא לעצמו
גבי בתים השאלה כמה הינך מבין בזה כיון שרבים מהרבנים סבורים שאם אינך מבין בזה עדיף לקחת עם כשרות ואז ממילא זה לכיון מפעל
אם הינך מבין בזה כמובן צריך לדעת מה הרמה שאתה מחפש
אוכל לכתוב אולי מעט כתובות בפרטי
מצטער אני חדש באתר, אני לא יודע איך לכתוב בפרטי... ואני קצת חקרתי על הידורים אז אני יודע איזה הידורים אני רוצה ומה אני רוצה.
אני יודע מה אני ירצה להגיד למי שאני יקנה ממנו תפילין אבל זה מספיק? מה צריך לדעת?

והאר עינינו

משתמש ותיק
מצטער אני חדש באתר, אני לא יודע איך לכתוב בפרטי... ואני קצת חקרתי על הידורים אז אני יודע איזה הידורים אני רוצה ומה אני רוצה.
אני יודע מה אני ירצה להגיד למי שאני יקנה ממנו תפילין אבל זה מספיק? מה צריך לדעת?
הודעה פרטית ניתן לבצע כאשר מניחים את סמן העכבר על שם המשתמש עימו ברצונכם להתכתב יפתח חלון בו כמה אייקונים אחד מהן התחל הודעה פרטית
לגבי המשך ענין מה צריך לדעת בל"נ בהמשך

ChovotHalevavot

משתמש רגיל
הודעה פרטית ניתן לבצע כאשר מניחים את סמן העכבר על שם המשתמש עימו ברצונכם להתכתב יפתח חלון בו כמה אייקונים אחד מהן התחל הודעה פרטית
אני בטלפון ואני לא רואה אפשרות "התחל הודעה פרטית"

מסתפינא

משתמש ותיק
bine.png

ארפכשד

משתמש ותיק
מצטער אני חדש באתר, אני לא יודע איך לכתוב בפרטי...
"משתמש רשום" הנו משתמש שנרשם לפורום וחשבונו אושר על ידי מנהל. אין לו יכולת לשלוח הודעות פרטיות, להשתתף בסקרים, לתת תודות ולצפות בפורומים מסויימים. 20 הודעותיו הראשונות נשלחות לאישור מנהל.

גברא זוטא

משתמש ותיק
ההכשר הוא עד הצביעה שנעשית כשהבתים סגורים, אך לפעמים יש הפתעות..
לדוגמא, פעמים רבות ראיתי בתים לאחר הפתיחה, שהצבע חדר לתוך הקציצה מבפנים בדופן השי”ן, מפני שהפיניש של השי”ן נעשה בסכין 11 ולפעמים נוצר נקב קטן בדופן הבית, ואין שימת לב לדבר. אך לאחר הצביעה רואים שהצבע חדר! וידוע שנקב בבית מבחוץ פוסל!
סוגר בתים מומחה יכול לגלות זאת..

חלק עליון תַחתִית