סגולת התפוח לרפואת יבלת - האם מותר

סופר

משתמש ותיק
יש סגולה בפי המון העם, למי שיש לו יבלת, שיחתוך תפוח לשניהם, וישפשף חצי התפוח על היבלת ולאחמ"כ יקבור אותו באדמה.
אבקש מחברי הפורום לישא וליתן בדבר הלכה האם יש בזה משום דרכי אמורי או משום אל תפנו אל האלילים.

יהודה1

משתמש ותיק
סופר אמר:
יש סגולה בפי המון העם, למי שיש לו יבלת, שיחתוך תפוח לשניהם, וישפשף חצי התפוח על היבלת ולאחמ"כ יקבור אותו באדמה.
אבקש מחברי הפורום לישא וליתן בדבר הלכה האם יש בזה משום דרכי אמורי או משום אל תפנו אל האלילים.
וכי לא אמרו כל שהוא משום רפואה, אין בו משום דרכי האמורי?
ומה עניין אלילים לכאן?
אמנם מה שנכון לשאול האם זה בדרך רפואה, ומי מעיד על זה שזה מועיל?
ואכן אם המקור הוא מעובדי אלילים שעושים כן לשם ע"ז או כשפים זה ראוי לכאורה להיות אסור. אבל לפי הרעיון המצוטט (אני לא שמעתי עליו מאחרים, רק מכאן) נראה שהרעיון הוא שהתפוח "שואב את היבלת" וכדי שלא יחזור על האדם קוברים באדמה. וכעין זה יש דברים בפרק מי שאחזו (ע.) "לשקליה לסדיניה מיניה ואי לא הדר עלויה". כלומר שיישן בסדין כדי לקחת ממנו החולי ובבוקר יטלו ממנו את הסדין הזה ממנו ולא יישן בו שוב.

סופר

משתמש ותיק
פותח הנושא
יהודה1 אמר:
[ אבל לפי הרעיון המצוטט (אני לא שמעתי עליו מאחרים, רק מכאן) נראה שהרעיון הוא שהתפוח "שואב את היבלת" וכדי שלא יחזור על האדם קוברים באדמה. וכעין זה יש דברים בפרק מי שאחזו (ע.) "לשקליה לסדיניה מיניה ואי לא הדר עלויה". כלומר שיישן בסדין כדי לקחת ממנו החולי ובבוקר יטלו ממנו את הסדין הזה ממנו ולא יישן בו שוב.
רעיון יפה.

אאא

משתמש ותיק
מי שרוצה באמת להתפטר מיבלות, לא צריך את השטויות של תפוח וכדומה, אלא יעשה עצה בדוקה ומנוסה: ישים על היבלות סודה לשתיה במשך כמה ימים!!

יהודה1

משתמש ותיק
אאא אמר:
מי שרוצה באמת להתפטר מיבלות, לא צריך את השטויות של תפוח וכדומה, אלא יעשה עצה בדוקה ומנוסה: ישים על היבלות סודה לשתיה במשך כמה ימים!!
נראה לי שיש כמה סוגים של יבלות ולא לכל אחד כל דבר מועיל. למעשה אני לא התכוונתי לומר אם זה מועיל או לא. אלא רק לומר שאפילו אם אינו מועיל, לכאורה אין לחוש משום דרכי האמורי.

סופר

משתמש ותיק
פותח הנושא
אאא אמר:
כמה ימים ברציפות, או במשך כמה ימים כל יום למספר דקות ?
תודה

אאא

משתמש ותיק
לשים סודה לשתיה על היבלות 2-3 פעמים ביום, או לפחות פעם אחת ביום.
ניתן לשים מעט מים או פלסטר כדי שהאבקה תיצמד ולא תיפול.
בעז"ה תוך שבוע שבועיים [פחות או יותר] לא יהיה זכר ליבלות.
בדוק ומנוסה.

חלק עליון תַחתִית