לשכנע פותח פורום

פרלמן משה

משתמש ותיק
דרך השטן לחבל בכל דבר טוב, עד שהפורום דנן זוכה להתפתח, קפץ אחד לפתוח פורום תורני נוסף, למה?

דרומאי

משתמש ותיק
פרלמן משה אמר:
דרך השטן לחבל בכל דבר טוב, עד שהפורום דנן זוכה להתפתח, קפץ אחד לפתוח פורום תורני נוסף, למה?
מהו הפורום החדש? והאם יש לו גם אפליקציה?

שאר לעמו

משתמש ותיק
אם אדם פתח, כנראה יש לו סיבה או נגיעה, ומעט מאוד תוכל להשפיע עליו.
בלא"ה ההצלחה תלויה ברצון הציבור, ואם הציבור יריח שמשהו איננו כשורה לא ישתף עמו פעולה, וזה ידעך מעצמו.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
דרומאי אמר:
פרלמן משה אמר:
מהו הפורום החדש? והאם יש לו גם אפליקציה?
צ"ע אם זה הגון להשתמש בפורום זה כדי להודיע על מתחרה.
בשעתו כשהייתי בפורום אוצה"ח שלחתי בפרטי פעם אחת להודיע על פורום זה, אבל זה היה לאדם שהודיע שהוא נאלץ להפסיק להשתתף בו מאחר שהוא עובר לנטפרי.

חכימא דיהודאי

משתמש ותיק
ודאי כולנו חייבים הכרת הטוב לפורום זה ובור ששתינו ממנו מים חיים לא נזרוק בו חלילה אבן, מ"מ אין זה תפקידנו להפריע לפורום נוסף שנפתח, מצוה להגדיל תורה ולהאדירה, ויעשה טוב מי שיצליח לשכנע את בעלי הפורום החדש שיפנו לסגנון וקהל יעד אחר שאינו על חשבון הפורום החשוב הזה. [כגון פורום חסידי או של קירוב רחוקים וכן ע"ז הדרך].

בר בי רב

משתמש ותיק
יש דין בב"ב על מלמד תינוקות וק"ל, ודע שהעיקר להגדיל תורה ולהאדירה.
ועצם הענין שכבר יש כמה פורומים של ד"ת באינטרנט מראה שיש תפוצה נרחבה לדת מלכו של עולם בכל אתר ואתר. והעיקר של כל הפורומים הוא כבוד שמים.

פרלמן משה

משתמש ותיק
פותח הנושא
בר בי רב אמר:
יש דין בב"ב על מלמד תינוקות וק"ל, ודע שהעיקר להגדיל תורה ולהאדירה.
ועצם הענין שכבר יש כמה פורומים של ד"ת באינטרנט מראה שיש תפוצה נרחבה לדת מלכו של עולם בכל אתר ואתר. והעיקר של כל הפורומים הוא כבוד שמים.
תפוצה רחבה אינה נמדדת בכמות האתרים, אלא בכמות ואיכות המשתתפים, ההגיון נותן כי במצב הפורום לע"ע עדיפה האחדות.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
חכימא דיהודאי אמר:
ודאי כולנו חייבים הכרת הטוב לפורום זה ובור ששתינו ממנו מים חיים לא נזרוק בו חלילה אבן, מ"מ אין זה תפקידנו להפריע לפורום נוסף שנפתח, מצוה להגדיל תורה ולהאדירה, ויעשה טוב מי שיצליח לשכנע את בעלי הפורום החדש שיפנו לסגנון וקהל יעד אחר שאינו על חשבון הפורום החשוב הזה. [כגון פורום חסידי או של קירוב רחוקים וכן ע"ז הדרך].
לדברי מנהלי פורום החדש זה בדיוק הטעם שהם פתחו אותו, שכמו שכל בית מדרש יש הסגנון שלו, כן הוא בפורומים. רק שהם לא הסבירו לאיזה קהל או סגנון הם מכוונים. בינתיים ההבדל היחידי שרואים בין פורום החדש להקיימים הוי האפשרות לאורחים להגיב. חלק גדול של החברים שם מוכרים מכאן ומאוצר החכמה.
אני באמת מפרגן פורום חדש, ומאחל להם הצלחה. אבל הבעיה היא שכדי להצליח פורום צריך מינומים של חברים, נושאים ותגובות. לא כדאי לכנס לפורום רק כדי לראות שכמעט אין שום נושאים ותגובות חדשות מעניינים. וגם יש כפילות נושאים, פעמים רבות שנפתחו ע"י אותו ניק ממש בכמה פורומים, ונעשה קשה להחזיק ראש.
לקח קצת זמן עד שפורום זה הצליח להתפתח, ואם אין כדי חלוקה כולם יפסידו.
מעשה דומה, בבית כנסת שלי היה פעם מנין לשחרית בשעה מסוימת . אדמו"ר קטן פתח שטיבל לא רחוק, וגם הוא פתח מנין שחרית באותה שעה. לא היה לו מספיק מתפללים והוא שלח אחד לעמוד על פתח בית הכנסת שלנו לבקש מאנשים העומדים לכנס אצלינו להתפלל אצלם. אני מחיתי שהוא מקלקל המנין שלנו, אבל הוא התעקש שיש מספיק שיהיה לשנינו מנינים. בד"כ הוא צדק שהיה לנו מנין, אבל היה זה מנין מקרטע, הייינו צריכים להמתין כחמש דקות עד שיהיה עשרה אנשים להתחיל ישתבח, ועוד פעם כדי להתחיל חזרת הש"ץ, ובנוסף אנשים היו צריכים להיות ש"ץ לעיתים קרובות יותר. כתוצאה מזה אנשים הפסיקו להגיע ומנין שלנו התבטל לגמרי, וגם מנין שלו התבטל. עד היום לא הצליחנו לשחזר מנין של שעה ההיא בבוקר בביהכ"נ שלנו. ואדמו"ר ההוא התייאש לגמרי משכונה שלנו, והוא מתכונן לעבור לעיר אחרת.

יהודי

משתמש ותיק
באמת חבל שבמקום שהפורום יתפתח מאוד, יתפתחו כמה וכמה פורומים בזעיר אנפין.

דרומאי

משתמש ותיק
כל עוד לפורום החדש אין אפליקציה, עדיין חלק גדול מהציבור יעדיף את הפורום הזה, ויהיה נוכח רק בו.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
יהודי אמר:
מחילה על הבורות, מה בדיוק ענין האפליקציה?
זה תוכנית עבור סמארטפון. אין לי סמארטפון ואיני יודע בדיוק מה מוסיף אפליקציה לפורום כשנדמה לי שבכל אופן יש אפשרות בלי אפליקציה, אבל כנראה זה מוסיף.
מכל מקום, אינו ברור לי שזה מוסיף לערך הפורום. יתכן שיש בני תורה שיש להם צורך אמיתי והיתר להחזיק סמארטפון. אבל מסתבר שרוב גדול של בני תורה אין להם סמארטפון. ואם אפליקציה יגרום בעיקר לאנשים שאינם בני תורה להשתתף, אולי עדיף בלי.

פרלמן משה

משתמש ותיק
פותח הנושא
אם אכן כוונתו לש"ש והוא במקרה מציץ גם בפורום זה, הננו מבקשים ממנו בזאת להביא לאיחוד השורות, למען ישוטטו רבים ותרבה הדעת.

כותר

משתמש ותיק
דעתי כפרסומאי,
עם כל פורום שומר על הייחודיות והבידול שלו, זה לא מגרע מה שיש פורום נוסף, להיפך, כל פורום נוסף רק מחבר קהלים נוספים לשימוש בפורום. וכשמישהו יזהה את הייחודיות של 'פורום לתורה' הוא ינצל אותה.
בסיפור שהוזכר על המניינים כנראה בכל השכונה חסרים מתפללים, אולי זה לא איזור דתי, או שעה לא מתאימה. אבל תלמידי חכמים עם גישה למחשב יש מאוד הרבה, נדמה לי אלפים.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
דוד ריזל (הפרסומאי) אמר:
דעתי כפרסומאי,
עם כל פורום שומר על הייחודיות והבידול שלו, זה לא מגרע מה שיש פורום נוסף, להיפך, כל פורום נוסף רק מחבר קהלים נוספים לשימוש בפורום. וכשמישהו יזהה את הייחודיות של 'פורום לתורה' הוא ינצל אותה.
בסיפור שהוזכר על המניינים כנראה בכל השכונה חסרים מתפללים, אולי זה לא איזור דתי, או שעה לא מתאימה. אבל תלמידי חכמים עם גישה למחשב יש מאוד הרבה, נדמה לי אלפים.
אם היה להם איזה כיוון ייחודי הייתי מבין את זה. בינתיים הייחודיות היחידי שראיתי הוא מה שמאפשרים לאורחים להגיב. ולדעתי זה סותר למה שהם אומרים שהם יפקחו יותר מבפורומים אחרים שלא יכנס שם דעות כוזבות. ככל אורח יכול להגיב צריך לפקח בכפליים לעבור על כל תגובה ותגובה.
כפי שהוא מתפתח עכשיו, פורום החדש היה במה להזויים התומכים ברפואה אלטרנטיבי.

חלק עליון תַחתִית