אזהרה לכהנים !!!

ענייני שבת חג ומועד, ושאר ענינים הבאים מזמן לזמן

איכא בשוקא
נתן תודה: 1318 פעמים
קיבל תודה: 1188 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: אזהרה לכהנים !!!

שליחה על ידי איכא בשוקא » 25 מאי 2022, 07:19

דוד ה. כתב:
25 מאי 2022, 01:00
כוונתי היא דברי התורת כהנים לגבי הפרשת כהנים מנישואין עם פסולות ונראה שם שאף מטומאה ואף שאין הכרח שהוא דין גם ליחיד אין גם הכרח שהוא דין דוקא לב"ד.
למה אין הכרח? אם נתחדש דין מיוחד להפריש כהנים מנישואי פסלות, א"כ אינו דין מדיני כופין על המצוות השייך בלא"ה, אלא דין מיוחד, שבפשוטו יסודו הוא ציווי נפרד שנישואי פסלות דכהני איסור הם גם לישראל שכנו, וא"כ הוא דין כפיה על כל יחיד, לא?

איכא בשוקא
נתן תודה: 1318 פעמים
קיבל תודה: 1188 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי איכא בשוקא » 25 מאי 2022, 08:07

דוד ה. כתב:
ואולי תוכל לפסוק כדעות שאין שם קברים ועדיין להציל את הכהנים לכה"פ בהשקפה
ובזה מתקיים המאמר 'אז תירץ הארץ את שבתותיה', דאף דאדם קרוי ע"ש האדמה, ואתם קרויים ארץ ואין עכו"מ קרויים ארץ, אבל 'הארץ' גם עכו"מ קרויים...

פותח הנושא
חיים כץ
נתן תודה: 255 פעמים
קיבל תודה: 326 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 25 מאי 2022, 10:51

יוספזון כתב:
25 מאי 2022, 00:01
חיים כץ כתב:
24 מאי 2022, 23:50
דוד ה. כתב:
23 מאי 2022, 23:20

ואם אתה רוצה דוגמא לדבר 'מהיום' יום כ"ג אייר תשפ"ב הנה:
אחד מחשובי חו"ר הפורום הנוכחי, שאינני מכירו באופן אישי, נעתר לבקשתי ויצא 'היום' לצלם את העבודות על תוואי הכביש 'נהר הדן' במתחם גולובנציץ בבית שמש (להזכירכם, בית החיים העתיק...) והנה מלאי התמונות ששלח לי...
כי הרי רק קדושת כהנים בראש מעייניהם... והצד השני נגוע בפוליטיקה... ירא הקהל וישפוט אם ניתן לסמוך עליהם.
הנה:תמונות גולובנציץ.pdf
ואם אתה רוצה להכניס אותי בע"כ לעניין שלא קשור "כאן" בעליל [וכבר יש על זה כמה וכמה אשכולות שנפתחו לא מזמן בפורום אקטואליה, חבל שזה יגרום חלילה לחסימת כל האשכול הנחוץ והבוער]
ובכן:
א. לגבי התמונות המסעירות אותך עד עמקי נשמתך, עד שבאת להזעיק את א' השכנים דרי המקום ו"להטריח ת"ח מחו"ר בית מדרשינו"
    מקווה שהבנתי נכון את כוונתיך ואוכל להסביר לך ולכל מאן דבעי פשר כל ענין וענין
ב. לגבי עבודות בשטחי עוטף גולבנציץ [ללא אחריות על כל הנכתב, הכל רק מהבנה עצמית בכל דרכי הפעולות בפיקוח הקברים בדרך כלל]
    ובכן: צריך להבין מה עושים בשביל לשמור על שלימות קברים באתרי בנייה מפוקחים זה עובד באותו רעיון של השגחה של מפעילי מזון, כך שיש נוהל קבוע והגחה צמודה על הקו ייצור וכן פיקוח בשטח על בסיס קבוע של ביקורים ידועים או פתע וכמובן על בסיס יומי או שבועי וכדו' הכל לפי העניין, והמשגיח בודק אם הכל כשורה וכן על שאלות מזדמנות שצריך להעביר לרבנים  {הרב @יוספזון תספר לנו מתוככי משרדי ועד הכשרות בזופניק איך זה עובד....} 
וכך מתנהלת פחות או יותר השגחה "צמודה" על קברים, ואני אפרט: במידה וקר חושפים עוד את השטח ולא ברורו על ממצאים במקום אלא רק חששות מסימני הקרקע או סמיכות לאיזור ידוע וכדו' אזי שאז יש חישוף כללי על כל השטח גם מה שעתידים לעבוד בעוד תקופה וכדו' והמטרה כדי למפות היטב את המקום שצריך השגחה מוקפדת ומירבית, [לדוגמא רחוב בר-אילן ממה שאני עקבתי את זה כך שלכל אורך בר אילן עבדו בבדיקות ובפיקוח וזה נעשה באופן כזה שכל 2 מטר לערך חפרו קצת עם טרקטור עם כף חלק ללא שיניים [כך שבכל מקרה לא יוכל לפגוע בסלע אלא הוריד את העפר שמסביב,
[אגאב הרב יוספזון אם חשבת שטרטקטור לא שיניים הוא רעיון של מרן הגרמ"ש שלילט"א כנראה שזה משהו ידוע ומוכר לחפירות במקומות רגישים] ואז בכל כמה מטר הוא חפר עד הסלע ואז גם פועל שעבד ידנית העביר עפר מהצדדים לפי הוראות המפקח [המשגיח] וכך התברר להם ששטח זה יצא מחשש ב95 אחוז, ואז השטח משוחרר לעבודה בתנאים ידועים ובידיעה שפה ושם יבאו לבדוק אם יש התפתחויות וכן במקרה של התפתחויות הממצאים אזי הם אמורים להזעיק את המפקח ולא להמשיך בעבודה,
ובמקרים שהתבררו מקומות עם דברים ברורים או חששות קרובות אזי ישנו פיקוח צמוד ממש על כל תזוזה של הטרקטור ומסמנים ממש את הנקודות הבעייתיות ועל זה צריך לשהת עם המהנדסים וכו' על פתרונות איך לא לגעת במקום ולהסתדר בצורות חילופיות כגון הזזת כל התכנית למשל בשנלר בירושלים שהחליפו את החצר והרחבה למקום המערות ואת הבנינים למקומות ללא חשש וכן על זה הדרך.
ג. אשר על כן גם במקומות אשר הם בעיקרו מפוקחים ע"י אתר"ק לא מוכרח להיות שתראו את המפקח בכל רגע נתון, כמו שלא תמצאו את המשגיח של העדה"ח באוסם בכל שנייה בכל מתחמי המפעל, ויסוד הדברים כבר נתבארו כאן על אותה טענה של מיודעינו שם יעו"ש .
ד. הארכתי יותר מכדי הרגלי וגם הטרחתי את עצמי בכמה נקודות לבררם היב ולהוציא מלבן של ליצני הדור ומי בעל דברים יגש
ה. ולא תהא "כהנית" כפןנדקית הוצרכתי אף אני להביא "תמונות מסעירות" וירא הקהל וישפוט....

ליקוט עצמות גולבנציץ.pdf

אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

פותח הנושא
חיים כץ
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 25 מאי 2022, 10:51

image.png

פותח הנושא
חיים כץ
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 25 מאי 2022, 10:53

איכא בשוקא כתב:
25 מאי 2022, 08:07
דוד ה. כתב:
ואולי תוכל לפסוק כדעות שאין שם קברים ועדיין להציל את הכהנים לכה"פ בהשקפה
ובזה מתקיים המאמר 'אז תירץ הארץ את שבתותיה', דאף דאדם קרוי ע"ש האדמה, ואתם קרויים ארץ ואין עכו"מ קרויים ארץ, אבל 'הארץ' גם עכו"מ קרויים...

טוב שיש כאן "מייבין" אחד שיודע לרענן קצת את האווירה העכורה כאן באשכול.....

יוספזון
נתן תודה: 720 פעמים
קיבל תודה: 1773 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יוספזון » 25 מאי 2022, 15:08

חיים כץ כתב:
25 מאי 2022, 10:51
יוספזון כתב:
25 מאי 2022, 00:01
חיים כץ כתב:
24 מאי 2022, 23:50

ואם אתה רוצה דוגמא לדבר 'מהיום' יום כ"ג אייר תשפ"ב הנה:
אחד מחשובי חו"ר הפורום הנוכחי, שאינני מכירו באופן אישי, נעתר לבקשתי ויצא 'היום' לצלם את העבודות על תוואי הכביש 'נהר הדן' במתחם גולובנציץ בבית שמש (להזכירכם, בית החיים העתיק...) והנה מלאי התמונות ששלח לי...
כי הרי רק קדושת כהנים בראש מעייניהם... והצד השני נגוע בפוליטיקה... ירא הקהל וישפוט אם ניתן לסמוך עליהם.
הנה:תמונות גולובנציץ.pdf
ואם אתה רוצה להכניס אותי בע"כ לעניין שלא קשור "כאן" בעליל [וכבר יש על זה כמה וכמה אשכולות שנפתחו לא מזמן בפורום אקטואליה, חבל שזה יגרום חלילה לחסימת כל האשכול הנחוץ והבוער]
ובכן:
א. לגבי התמונות המסעירות אותך עד עמקי נשמתך, עד שבאת להזעיק את א' השכנים דרי המקום ו"להטריח ת"ח מחו"ר בית מדרשינו"
    מקווה שהבנתי נכון את כוונתיך ואוכל להסביר לך ולכל מאן דבעי פשר כל ענין וענין
ב. לגבי עבודות בשטחי עוטף גולבנציץ [ללא אחריות על כל הנכתב, הכל רק מהבנה עצמית בכל דרכי הפעולות בפיקוח הקברים בדרך כלל]
    ובכן: צריך להבין מה עושים בשביל לשמור על שלימות קברים באתרי בנייה מפוקחים זה עובד באותו רעיון של השגחה של מפעילי מזון, כך שיש נוהל קבוע והגחה צמודה על הקו ייצור וכן פיקוח בשטח על בסיס קבוע של ביקורים ידועים או פתע וכמובן על בסיס יומי או שבועי וכדו' הכל לפי העניין, והמשגיח בודק אם הכל כשורה וכן על שאלות מזדמנות שצריך להעביר לרבנים  {הרב @יוספזון תספר לנו מתוככי משרדי ועד הכשרות בזופניק איך זה עובד....} 
וכך מתנהלת פחות או יותר השגחה "צמודה" על קברים, ואני אפרט: במידה וקר חושפים עוד את השטח ולא ברורו על ממצאים במקום אלא רק חששות מסימני הקרקע או סמיכות לאיזור ידוע וכדו' אזי שאז יש חישוף כללי על כל השטח גם מה שעתידים לעבוד בעוד תקופה וכדו' והמטרה כדי למפות היטב את המקום שצריך השגחה מוקפדת ומירבית, [לדוגמא רחוב בר-אילן ממה שאני עקבתי את זה כך שלכל אורך בר אילן עבדו בבדיקות ובפיקוח וזה נעשה באופן כזה שכל 2 מטר לערך חפרו קצת עם טרקטור עם כף חלק ללא שיניים [כך שבכל מקרה לא יוכל לפגוע בסלע אלא הוריד את העפר שמסביב,
[אגאב הרב יוספזון אם חשבת שטרטקטור לא שיניים הוא רעיון של מרן הגרמ"ש שלילט"א כנראה שזה משהו ידוע ומוכר לחפירות במקומות רגישים] ואז בכל כמה מטר הוא חפר עד הסלע ואז גם פועל שעבד ידנית העביר עפר מהצדדים לפי הוראות המפקח [המשגיח] וכך התברר להם ששטח זה יצא מחשש ב95 אחוז, ואז השטח משוחרר לעבודה בתנאים ידועים ובידיעה שפה ושם יבאו לבדוק אם יש התפתחויות וכן במקרה של התפתחויות הממצאים אזי הם אמורים להזעיק את המפקח ולא להמשיך בעבודה,
ובמקרים שהתבררו מקומות עם דברים ברורים או חששות קרובות אזי ישנו פיקוח צמוד ממש על כל תזוזה של הטרקטור ומסמנים ממש את הנקודות הבעייתיות ועל זה צריך לשהת עם המהנדסים וכו' על פתרונות איך לא לגעת במקום ולהסתדר בצורות חילופיות כגון הזזת כל התכנית למשל בשנלר בירושלים שהחליפו את החצר והרחבה למקום המערות ואת הבנינים למקומות ללא חשש וכן על זה הדרך.
ג. אשר על כן גם במקומות אשר הם בעיקרו מפוקחים ע"י אתר"ק לא מוכרח להיות שתראו את המפקח בכל רגע נתון, כמו שלא תמצאו את המשגיח של העדה"ח באוסם בכל שנייה בכל מתחמי המפעל, ויסוד הדברים כבר נתבארו כאן על אותה טענה של מיודעינו שם יעו"ש .
ד. הארכתי יותר מכדי הרגלי וגם הטרחתי את עצמי בכמה נקודות לבררם היב ולהוציא מלבן של ליצני הדור ומי בעל דברים יגש
ה. ולא תהא "כהנית" כפןנדקית הוצרכתי אף אני להביא "תמונות מסעירות" וירא הקהל וישפוט....

ליקוט עצמות גולבנציץ.pdf

אתחיל דוקא מהסוף, ואם יהיה צורך אבאר בהודעה הבאה שהעלת.
אני פשוט לא קולט איך אתה מביא את ה'תמונות המסעירות' כתנא דמסייע... הרי מעשה לסתור... ודוקא כאן ידוע לי גופא דעובדא היכי הוה: בתוך מתחם גולובנציץ ביקש יזם לבנות שלשה בנינים... הוא כבר הבין שלא נוגעים בלי את"ק אחרת יהיה חלקו כשאר העסקנים המסורים שמסרו נפשם למען הכלל. ולכן הוא ביקש מלכתחי' פיקוח מהם - מה שזה לבד אומר דרשני, הרי צעקו בכל מקום שאסור בכלל לנגוע במקום הזה כי מדובר 'בבית הקברות' כמו 'הר הזיתים' (את הססמאות האלו לא אני המצאתי...) ואדרבה, הם צעקו בכל ההפגנות, וכי יותר ח"ו לבנות 'פרוייקט' בהר המנוחות? ובכל זאת, הצביעות חגגה בראש, והשטח המדובר הותר לחפירה... או אז מישהו גילה את אזנם שמהחלונות ממול יש מי שמסריט... איך שחופרים שם ללא שום פיקוח, ואז נזעקו לעשות את כל 'הבלגן' כלפי חוץ, כלומר, ההתקפה היא ההגנה הכי טובה...

ולגופן של דברים, ידעת בעצמך שלא גילית לי כל חידוש  או רבותא. ואהבתי מאוד את ההשוואה והדמיון ל'השגחה'... כי אז נשאלת השאלה התמימה. למה ההשגחה של פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך שליט"א אינה כשרה ומכונה 'עקירת האמונה' ולעומתה. השגחת קוממיות כשרה למהדרין? 
ואם אתה מדבר על 'חשיפה' לא אלאה אותך ואת הקוראים בהעלאת מכתבו של הרב... שאסר בתוקף כל 'חשיפה' בגולובנציץ...
ולכן, מי שעמד וזעק, וזועק עד היום הזה, שהוקם 'שכונה שלימה' 'על' קברים, מהסיבה היחידה שהמפקח במקום לא היה מהצד הנכון, לא יכול כעת לבוא ולתרץ את עצמו בשבעים שערי היתר... אם הפסק 'אסור לחרוש ולחפור במקום הזה' אקטואלי לשאר השטחים, זה אקטואלי גם לשטחים אלו, ולא יועיל כל פיקוח שהיא להתירו...
ואפילו לא דיברתי על כך שיש מפקח בשטח או אין, עצם הדבר שיש טרקטור 'שחופר' אמורה להקפיץ את כל אותם שקפצו כאשר העלו את הטרקטורים בשאר המקומות באותה מתחם. ואם להם מותר למה לאחרים אסור?
ולא, אני האחרון שנבהל מכל מיני סטיגמות שאני מנסה להדביק לי (ליצני הדור, מקררים מהרסים, כבר כתבו עלי דברים גרועים יותר, ולאו דוקא בפורום כעלום שם, על עם שמי המפורש... ודוקא נהנתי מכל רגע) אתה מסוגל להשיב לגופו של ענין, מה טוב, אם לא, גם אויל מחריש חכם יחשב.

יוספזון
יצירת קשר:

שליחה על ידי יוספזון » 25 מאי 2022, 15:13

חיים כץ כתב:
25 מאי 2022, 10:51
image.png
תקראו בעיון רב כל מילה במודעה הזאת, עד להיום לא היה לנו מודעה עם 'וידוי אישי' כל כך ברור ומפורט...
מספרים סיפורים על 'אישון לילה' ועל מפקח 'שנקלע' למקום, וליקט 'עצמות גדולות'. ובכלל, איך מעיזים באותה ארגון שקידשה את פסק 'אסור לחרוש ולחפור במקום הזה' להעניק 'פיקוח' על החפירות במקום? 
בתוך המודעה הם מספרים את הסיפור המלא 'על שכנים (בלשונם שכנקי"ם) שראו את החרפה בעיניהם, מה שהוביל אותם לצאת ב'התקפה' מתוכננת. אגב, מידיעה אישית, אף אחד עדיין לא הספיק לעשות 'ליצנות', שום פשקוויל לא יצא, ושום קול לא נשמע... הדבר היחיד שנעשה היה 'הסרטה וצילום' של השכנים. זה הכל...
(אני באופן אישי ביקשתי לעשות שימוש עם אותם סרטונים, ולא קיבלתי אותם עד היום הזה...) 
יתר על כך, בתמונות שנשלחו אח"כ ע"י  עושה דבריהם, נראה הטרקטור ממשיך לעבוד תוך כדי 'ליקוט עצמות'... 

פותח הנושא
חיים כץ
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 25 מאי 2022, 15:38

רבינו הגה""ג הרב @יוספזון נעימות בימינו נצח
צר לי עליך, שמתוך דבריך העמוקים והנגבים לא החילותי להבין מילה א' גם לא
כביכול במקום שיש מחאות לא הותר שוב לעבוד בפיקוח??!! כי מתוך שנאסרה....
וכי ננעלו דרכי תשובה ומה עם תקנת השבים???
וכי משום שיש איזה אחד שהשכיל לעשות מה שנדרש ממנו עפ"י תורה ועפ"י שכל הישר ע"כ עלה חמתך בלבך....
אני מתנצל שוב שלא דנתי לגופן של דברים כי כאמור פשוט לא הבנתי שום מילה איך מתחברת לחבירתה,
ואדרבה כנראה משנכתב בתחילה "יירא העם וישפוט" נשאר בעמדו והציבור ישפוט מה נגד מה.....
ואולי אי מי מן התיבור "חו"ר "בין הסדרים דפה ישיבת "פורום לתורה" יואיל להסביר את דבריו של ידידנו הרב הנעלה הנ"ל

יוספזון
יצירת קשר:

שליחה על ידי יוספזון » 25 מאי 2022, 15:57

חיים כץ כתב:
25 מאי 2022, 15:38
וכי משום שיש איזה אחד שהשכיל לעשות מה שנדרש ממנו עפ"י תורה ועפ"י שכל הישר ע"כ עלה חמתך בלבך....
אני מתנצל שוב שלא דנתי לגופן של דברים כי כאמור פשוט לא הבנתי שום מילה איך מתחברת לחבירתה,
ואדרבה כנראה משנכתב בתחילה "יירא העם וישפוט" נשאר בעמדו והציבור ישפוט מה נגד מה.....
ואולי אי מי מן התיבור "חו"ר "בין הסדרים דפה ישיבת "פורום לתורה" יואיל להסביר את דבריו של ידידנו הרב הנעלה הנ"ל
ה'תמימות' שלך מרגשת אותי כל פעם מחדש....
הבה ננסה להבין 'למה' התקיימו מחאות במקום? ולמה 'נאסרה'. ומה היא בעצם 'תקנת השבים'. הבה ננסה להבין מי 'השכיל לעשות מה שנדרש ממנו עפ"י תורה' ומי לא?
יהודים מבקשים לבנות במקום, מגיעים אנשים אחרים וטוענים שהמקום היא 'בית הקברות'. 'ואסור לחרוש ולחפור במקום הזה'. מחליטים אותם אנשים 'לנהוג על פי תורה' ולבקש חוו"ד מפוסק הדור הגרמ"ש שליט"א. הוא טוען לאחר דרישה וחקירה 'על פי תורה' שאין במקום שום חשש. ובכל זאת, כדי לצאת ידי כולם הורה שיהיה 'פיקוח' הדוק במקום. 
ההפגנות היו על אותה 'פיקוח' ועל אותם ש'נהגו על פי תורה' (אם כי לא השכילו לנהוג בשיטה הידועה של כניעה מוחלטת לבעלי הון שלטון) במהלך ההפגנות צרחו המפגינים והנואמים, על ה'שואה' שמתקיימת במקום. וכי 'אסור כל חפירה במקום'. ושמקימים בנינים על 'קברים'. כלומר, אין שום היתר בשום קונסטילציה לחפור במקום, ובודאי שלא עם טרקטור. הדרך היחידה זה לבנות את 'כל' השכונה על קלונסאות ואוהל חוצץ, ועליה להקים את הבנינים. עד כאן אני מקווה שהכל ברור...
ואז, אותם האוסרים, שהזיקו וחבלו ביודעים, גרמו להפסד מרובה לאנשים יראים ושלמים על שנהגו על פי 'דעת תורה', גרמו לקרע ביהדות החרדית, והכל על אותה 'מערכה' שאסור לחפור. אותם אנשים מגיעים ותנחשו מה? 'חופרים'... לא יאומן! ויש 'פיקוח' של 'הצד הנכון'. וזהו 'תקנת השבים' כלומר, מה לא עשו אותם 'שבים' עד היום, שעושים כעת כ'תקנת השבים'? עד היום חפרו בפיקוח, והיום חופרים בפיקוח. אז איזה תקנה יש כאן?

פותח הנושא
חיים כץ
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 25 מאי 2022, 16:11

יוספזון כתב:
25 מאי 2022, 15:57
חיים כץ כתב:
25 מאי 2022, 15:38
ה'תמימות' שלך מרגשת אותי כל פעם מחדש....
הבה ננסה להבין 'למה' התקיימו מחאות במקום? ולמה 'נאסרה'. ומה היא בעצם 'תקנת השבים'. הבה ננסה להבין מי 'השכיל לעשות מה שנדרש ממנו עפ"י תורה' ומי לא?
יהודים מבקשים לבנות במקום, מגיעים אנשים אחרים וטוענים שהמקום היא 'בית הקברות'. 'ואסור לחרוש ולחפור במקום הזה'. מחליטים אותם אנשים 'לנהוג על פי תורה' ולבקש חוו"ד מפוסק הדור הגרמ"ש שליט"א. הוא טוען לאחר דרישה וחקירה 'על פי תורה' שאין במקום שום חשש. ובכל זאת, כדי לצאת ידי כולם הורה שיהיה 'פיקוח' הדוק במקום. 
ההפגנות היו על אותה 'פיקוח' ועל אותם ש'נהגו על פי תורה' (אם כי לא השכילו לנהוג בשיטה הידועה של כניעה מוחלטת לבעלי הון שלטון) במהלך ההפגנות צרחו המפגינים והנואמים, על ה'שואה' שמתקיימת במקום. וכי 'אסור כל חפירה במקום'. ושמקימים בנינים על 'קברים'. כלומר, אין שום היתר בשום קונסטילציה לחפור במקום, ובודאי שלא עם טרקטור. הדרך היחידה זה לבנות את 'כל' השכונה על קלונסאות ואוהל חוצץ, ועליה להקים את הבנינים. עד כאן אני מקווה שהכל ברור...
ואז, אותם האוסרים, שהזיקו וחבלו ביודעים, גרמו להפסד מרובה לאנשים יראים ושלמים על שנהגו על פי 'דעת תורה', גרמו לקרע ביהדות החרדית, והכל על אותה 'מערכה' שאסור לחפור. אותם אנשים מגיעים ותנחשו מה? 'חופרים'... לא יאומן! ויש 'פיקוח' של 'הצד הנכון'. וזהו 'תקנת השבים' כלומר, מה לא עשו אותם 'שבים' עד היום, שעושים כעת כ'תקנת השבים'? עד היום חפרו בפיקוח, והיום חופרים בפיקוח. אז איזה תקנה יש כאן?

שפתיים ישק......

פשר דבר
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 68 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי פשר דבר » 29 מאי 2022, 14:31

דברי הגאב"ד במכתבו לאסור את מתחם גולובנציץ "שאסור לחרוש ולחפור במקום זה", ועל כן לא מובן לכל בר דעת היאך הותר לפתע פתאום לחרוש ולחפור במקום, נגד דעת הגאב"ד.

פותח הנושא
חיים כץ
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 29 מאי 2022, 14:45

פשר דבר כתב:
29 מאי 2022, 14:31
דברי הגאב"ד במכתבו לאסור את מתחם גולובנציץ "שאסור לחרוש ולחפור במקום זה", ועל כן לא מובן לכל בר דעת היאך הותר לפתע פתאום לחרוש ולחפור במקום, נגד דעת הגאב"ד.
עם תמים תתמם....

פיש
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 50 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי פיש » 07 יוני 2022, 12:28

חיים כץ כתב:
29 מאי 2022, 14:45
פשר דבר כתב:
29 מאי 2022, 14:31
עם תמים תתמם....

זו דרככם לפעול בדרכי שקר ולכן הפשקווילים שלכם משכנעים את המשוכנעים בלבד
בעבר שמעתי מאחד מראשי קהילת דושינסקי שביום שיצא המכתב בחתימת הגאב"ד והראב"ד שבו הם ממנים את הרב פוזן לפקח על בניית השכונה זה ביטל אצלם באופן סופי את המכתב ש"אסור לחרוש ולחפור" 

קולות וברקים
נתן תודה: 17 פעמים
קיבל תודה: 46 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי קולות וברקים » 19 יוני 2022, 23:27

לא רואים כלום בכל הפידיאפים שהעלתם. אפילו לא עצם קטנה.

פותח הנושא
חיים כץ
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 19 יוני 2022, 23:29

קולות וברקים כתב:
19 יוני 2022, 23:27
לא יודע מה לענות לך 
אבל כנראה יש שם הרבה רקב מדין תפוסת המת.

קולות וברקים
יצירת קשר:

שליחה על ידי קולות וברקים » 19 יוני 2022, 23:31

חיים כץ כתב:
19 יוני 2022, 23:29
קולות וברקים כתב:
לא יודע מה לענות לך 
מאיפה אתה יודע, ולמה לא מפגינים שם בימים אלו? הייתי שם לפני יומיים ומגלחים כמעט את כל ההר המצולם ועוד שטחים עצומים לכיוון רמה גימל,חוץ מאיזה ריבוע מוזר של אדמה שהשאירו קשור לאת"ק?

פותח הנושא
חיים כץ
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 19 יוני 2022, 23:35

קולות וברקים כתב:
19 יוני 2022, 23:31
חיים כץ כתב:
קולות וברקים כתב:
לא יודע מה לענות לך 
מאיפה אתה יודע, ולמה לא מפגינים שם בימים אלו? הייתי שם לפני יומיים ומגלחים כמעט את כל ההר המצולם ועוד שטחים עצומים לכיוון רמה גימל,חוץ מאיזה ריבוע מוזר של אדמה שהשאירו קשור לאת"ק?

אתה סבור ממנ"פ או שלא היה ולא יהיה לעולם כלום אפי' עצם עצם קטנה...
או שצריך כעת לצאת להפגנות...

עדיף שתרד מהדבר כמו כל אותם שחושובים שמאוד איכפת להם מחילולי קברים.

ונכתב בספר
נתן תודה: 311 פעמים
קיבל תודה: 405 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ונכתב בספר » 20 יוני 2022, 00:17

מצחיק עד דמעות [או הפוך].

סיפרו לי - באותו שבוע - שנים מחבירי הגרים שם בשכונה, שניהם שמעו את הסיפור מפי בעלי המעשה.

שתי אברכים תושבי השכונה הלכו לתומם באיזור המדובר, והנה מגיע אברך - אחר - ששמו ידוע, עם 'שק' מלא עצמות ומתחיל לפזר שם מה שנראה כמו עצמות,
אחרי כמה דקות הם התקרבו אליו ושאלו אותו מה זה? הלא נדהם ממה שגילו אותו, וסיפק את הסיפור הבא - שאתמול מצאו כאן עצמות ואלו נלקחו לבדיקה במה המדובר ועכשיו הוא מביא אותם חזרה כדי לקברם במקום שהיו.
כך בדיוק. [והנה יש תמונות............].
וכמובן אחרי שסיפק את תירוצו המגומגם נעלם כלעומת שבא [ושכח לשפוך את השאריות...].
הסיפור הזה התפרסם שם בכל השכונה. אפשר לברר זאת.

ודרך אגב, את זה שמעתי משמועה, שהקבל שחופר שם היום לקת את אתרא קדישא כיון שהוא חייב לבנות שיפוע לצורך כביש גישה שעולה לו הרבה כסף, והוא הבין שאם יהיה שם 'בעיות' של קברים הוא יוכל לסלול כביש פחות יקר כיון שיש קברים, ומצא בעל התל את בעל החריץ

קולות וברקים
יצירת קשר:

שליחה על ידי קולות וברקים » 20 יוני 2022, 09:49

חיים כץ כתב:
19 יוני 2022, 23:35
קולות וברקים כתב:
19 יוני 2022, 23:31
חיים כץ כתב:

לא יודע מה לענות לך 
אתה סבור ממנ"פ או שלא היה ולא יהיה לעולם כלום אפי' עצם עצם קטנה...
או שצריך כעת לצאת להפגנות...

עדיף שתרד מהדבר כמו כל אותם שחושובים שמאוד איכפת להם מחילולי קברים.

סוד קטן, השקים המלאים שבתמונות עדיין נמצאים באותו מקום ונכתשים על ידי כלי העבודה שם, העיקר שיש תמונות מחרידות משם של שקי רקב 

פותח הנושא
חיים כץ
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 20 יוני 2022, 13:41

ונכתב בספר כתב:
20 יוני 2022, 00:17
מצחיק עד דמעות [או הפוך].

סיפרו לי - באותו שבוע - שנים מחבירי הגרים שם בשכונה, שניהם שמעו את הסיפור מפי בעלי המעשה.

שתי אברכים תושבי השכונה הלכו לתומם באיזור המדובר, והנה מגיע אברך - אחר - ששמו ידוע, עם 'שק' מלא עצמות ומתחיל לפזר שם מה שנראה כמו עצמות,
אחרי כמה דקות הם התקרבו אליו ושאלו אותו מה זה? הלא נדהם ממה שגילו אותו, וסיפק את הסיפור הבא - שאתמול מצאו כאן עצמות ואלו נלקחו לבדיקה במה המדובר ועכשיו הוא מביא אותם חזרה כדי לקברם במקום שהיו.
כך בדיוק. [והנה יש תמונות............].
וכמובן אחרי שסיפק את תירוצו המגומגם נעלם כלעומת שבא [ושכח לשפוך את השאריות...].
הסיפור הזה התפרסם שם בכל השכונה. אפשר לברר זאת.

ודרך אגב, את זה שמעתי משמועה, שהקבל שחופר שם היום לקת את אתרא קדישא כיון שהוא חייב לבנות שיפוע לצורך כביש גישה שעולה לו הרבה כסף, והוא הבין שאם יהיה שם 'בעיות' של קברים הוא יוכל לסלול כביש פחות יקר כיון שיש קברים, ומצא בעל התל את בעל החריץ
קבלת עדות מפי בעל המעשה בעצמו
בחיסונים קורים לזה "קונספירציה" ......

ובכלל לא הבנתי האם באמת יש תמונות מעצמות או אין ??? 

המדריך לכהנים
קיבל תודה: 2 פעמים

שליחה על ידי המדריך לכהנים » 20 יוני 2022, 14:51

כיום כל הארגונים התאחדו בתוך הקו המידע
083132020
והם מעדכנים כל הזמן על בתי חולים.
הקשר היחיד שלהם לכסף שהם בחובות כל הזמן
סוג של לשם שמיים
הם שולחים עדכונים במייל a083132020@gmail.com

פותח הנושא
חיים כץ
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 20 יוני 2022, 15:02

המדריך לכהנים כתב:
20 יוני 2022, 14:51
כיום כל הארגונים התאחדו בתוך הקו המידע
083132020
והם מעדכנים כל הזמן על בתי חולים.
הקשר היחיד שלהם לכסף שהם בחובות כל הזמן
סוג של לשם שמיים
הם שולחים עדכונים במייל a083132020@gmail.com
אולי תנסו כאן בביהמ"ד לגייס קצת כסף לפעילות
אולי תקשרו כאן לנד"פ....

מאיר גוטמן
נתן תודה: 73 פעמים
קיבל תודה: 129 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאיר גוטמן » 21 יוני 2022, 01:05

אזהרת כהנים.pdf
לא צריך לנסוע עד מירון וגולבנציץ כדי להיטמא למתים ולפוליטקה ראה מודעה

פותח הנושא
חיים כץ
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 21 יוני 2022, 17:05

מאיר גוטמן כתב:
21 יוני 2022, 01:05
אזהרת כהנים.pdfלא צריך לנסוע עד מירון וגולבנציץ כדי להיטמא למתים ולפוליטקה ראה מודעה

ב"ה יש על זה כבר אשכול שלם ראה כאן.

אגאב, למירון אולי צריך לנסוע, אבל גולבנציץ הרי גרים שמה, זה כבר כמו בנין דגל התורה בב"ב.

בשלמא
נתן תודה: 1403 פעמים
קיבל תודה: 3098 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בשלמא » 21 יוני 2022, 18:35

חיים כץ כתב:
21 יוני 2022, 17:05
מאיר גוטמן כתב:
אזהרת כהנים.pdfלא צריך לנסוע עד מירון וגולבנציץ כדי להיטמא למתים ולפוליטקה ראה מודעה

אגב, למירון אולי צריך לנסוע, אבל גולבנציץ הרי גרים שמה, זה כבר כמו בנין דגל התורה בב"ב.
ומה עם זה?
viewtopic.php?t=2171#p37436

פותח הנושא
חיים כץ
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 21 יוני 2022, 18:47

בשלמא כתב:
21 יוני 2022, 18:35
חיים כץ כתב:
מאיר גוטמן כתב:

אגב, למירון אולי צריך לנסוע, אבל גולבנציץ הרי גרים שמה, זה כבר כמו בנין דגל התורה בב"ב.
ומה עם זה?
יפה לציין את זה. אבל לא חסר איך לציין עוד הרבה אשכולות מעניני טומאת כהנים ובכלל ראה כאן.
ואם כבר אוכל לציין לאשכול שפתחתי בנושא דומה לגבי טומאת כהן במת במוות מוחי [נשברה מפרקתו] וחששות גדולות לפי"ז בהרבה בתי חולים באופן תמידי וקבוע במחלקות כלליות. ראה בעני"ז כאן .

בשלמא
יצירת קשר:

שליחה על ידי בשלמא » 21 יוני 2022, 18:51

חיים כץ כתב:
21 יוני 2022, 18:47
בשלמא כתב:
חיים כץ כתב:

ומה עם זה?
יפה לציין את זה. אבל לא חסר איך לציין עוד הרבה אשכולות מעניני טומאת כהנים ובכלל ראה כאן.
ואם כבר אוכל לציין לאשכול שפתחתי בנושא דומה לגבי טומאת כהן במת במוות מוחי [נשברה מפרקתו] וחששות גדולות לפי"ז בהרבה בתי חולים באופן תמידי וקבוע במחלקות כלליות. ראה בעני"ז כאן .
זה שונה מאוד משאר כל האשכולות הדנים בדיני טומאה.
שם מתואר מציאות בעייתית אקטואלית מאוד.
והשאלה היא האם תיאור המציאות שם אמיתית, או מוגזמת?  

פותח הנושא
חיים כץ
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 21 יוני 2022, 19:00

בשלמא כתב:
21 יוני 2022, 18:51
חיים כץ כתב:
בשלמא כתב:

ומה עם זה?
א כל איני כ"כ מתמצא בכל הענינים ישך טהרת הכהנים מלבד מה שביררתי לעומק עבור עצמי ומשפחתי.
בעיקר תחום בתי החולים ב"ה כמעט ולא היה נוגע באופן כללי כך שאיני מכיר את העניין ואלו שמתעסקים לזה ברוב זה - @המדריך לכהנים המובא לעייל.
וכדאי שהוא יבדוק את הנושא לעומק ואת ההלכה הצרופה חוץ מהפן האקטואלי
יש לציין ששלחתי לו כעת גם קישור לאשכול בעניין טומאת כהנים במוות מוחי,
שזה לשם שינוי מציאות בעייתי אקטואלית מאוד.

בשלמא
יצירת קשר:

שליחה על ידי בשלמא » 21 יוני 2022, 19:03

חיים כץ כתב:
21 יוני 2022, 19:00
בשלמא כתב:
חיים כץ כתב:

א כל איני כ"כ מתמצא בכל הענינים ישך טהרת הכהנים מלבד מה שביררתי לעומק עבור עצמי ומשפחתי.
בעיקר תחום בתי החולים ב"ה כמעט ולא היה נוגע באופן כללי כך שאיני מכיר את העניין ואלו שמתעסקים לזה ברוב זה - @המדריך לכהנים המובא לעייל.
אכן מוות מוחי ונשברה מפרקתו הרבה יותר בעייתי מאשר גוסס שיש מתירין לגמרי (וגם האוסרין הוא מדין חילול ולא טומאה).

פותח הנושא
חיים כץ
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים כץ » 21 יוני 2022, 19:07

בשלמא כתב:
21 יוני 2022, 19:03
חיים כץ כתב:
21 יוני 2022, 19:00
בשלמא כתב:

אכן מוות מוחי ונשברה מפרקתו הרבה יותר בעייתי מאשר גוסס שיש מתירין.

אלא יעוי"ש שיש לדון בזה טובא בהגדרה המציאיות בזמנינו
ומצאתי בזה אוצ"הח כמה ספרים "בענין קביעות המוות עפ"י תורה" עפ"י המדע והרפואה וכו'
וצריך לזה אדם גדול שידון בזה.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “ענינו של יום”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 3 אורחים