גיוס המונים

ענייני שבת חג ומועד, ושאר ענינים הבאים מזמן לזמן

פותח הנושא
דע מה שתשיב
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

גיוס המונים

שליחה על ידי דע מה שתשיב » 24 מרץ 2019, 18:38

לאחרונה נפוצה שיטת גיוס כספים המונית המכונה מצינג בעקבות כך שכמעט כל מקום שגייס כך כספים יש לי מכר וישנה אי נעימות גדולה שלא לתת והסכומים עלו למעלה מראש אף לאדם עשיר עשיתי כך שאני נותן את פרטי האשר אם שינוי של סיפרה אחת וכך ברוב המקרים זה עבד שכן עד שעידכנו במחשב וגילו שישנה טעות גם אם חזרו אלי לא חזר אותו מכר ועכשיו השאלה היא אם אין בכך גנבת דעת

תיובתא
משתמש ותיק
נתן תודה: 170 פעמים
קיבל תודה: 123 פעמים
יצירת קשר:

Re: גיוס המונים

שליחה על ידי תיובתא » 24 מרץ 2019, 19:18

אני הקטן המאוד איני רואה היתר בדבר. יותר פשוט לומר שתתרום דרך נדרים פלוס, ותתרום סכום קטן מאוד.

נחפשה דרכינו
משתמש ותיק
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 49 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נחפשה דרכינו » 25 מרץ 2019, 00:29

מסתבר שכיון שהם עושים שלא כהוגן ומכניסים אותך למצב של אי נעימות, מותר לך "להתחמק" מהם. וכמובן למעשה יש לעשות שאלת רב.

Practic
נתן תודה: 25 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Practic » 25 מרץ 2019, 08:39

דע מה שתשיב כתב:
24 מרץ 2019, 18:38
לאחרונה נפוצה שיטת גיוס כספים המונית המכונה מצינג בעקבות כך שכמעט כל מקום שגייס כך כספים יש לי מכר וישנה אי נעימות גדולה שלא לתת והסכומים עלו למעלה מראש אף לאדם עשיר עשיתי כך שאני נותן את פרטי האשר אם שינוי של סיפרה אחת וכך ברוב המקרים זה עבד שכן עד שעידכנו במחשב וגילו שישנה טעות גם אם חזרו אלי לא חזר אותו מכר ועכשיו השאלה היא אם אין בכך גנבת דעת
ראה נדרים סב ע"ב: ואמר רבא שרי ליה לצורבא מרבנן למימר עבדא דנורא אנא לא יהיבנא אכרגא מ''ט לאברוחי אריא מיניה קאמר. הרי שמותר לת"ח לומר שהיא כהן ע"ז כדי להיפטר ממסים. לכאורה נידון זה חמור פחןת ובפרט שכל כוונתך לשנות מפני השלום ואתה כן לוקח בחשבון שאם יחזרו אליך אתה תשלם. וצ"ב.

פותח הנושא
דע מה שתשיב
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דע מה שתשיב » 25 מרץ 2019, 13:14

אפשר שהמתרימים בעצמם עוברים על שלל איסורים החל מלא תונו וכדו' וא"כ אפשר שבכה"ג שרי היכא שנוהגים שלא כהוגן

סתם איש
קיבל תודה: 32 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סתם איש » 29 אפריל 2019, 17:23

אם אתה בטוח שהמתרים עובר על איסור [שכיון שלא נעים הרי"ז גזל ועוד] א"כ אתה מציל אותו בזה, וכמו שמותר לגנוב מהשני דבר איסור שלא יכשל בו. [כ"ז כתבתי רק בהנחה שגניבת דעת זה בנ"א לחבירו, כן נ"ל פשוט אף שכעת אין לי לזה מקור מוכרח].

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 2 אורחים