כוללים - מי ירים את הכפפה?

הקטן למאד

משתמש ותיק
כידוע לכל אברך, ישנה בעיה מובנת בעולם הכוללים....  חז"ל אמרו אין אדם לומד אלא במקום שליבו חפץ, ולצערינו הרב הרבה אברכים שאין להם מקום לימוד מתאים לנושא שליבם חפץ, או לאווירה שליבם חפץ וכד' מאבדים טעם בלימוד.... ובשונה מעולם הישיבות שהמפה פרוסה לפני כל בחור ויודע בערך מעלות וחסרונות של כל מקום ומה האופציות. כוללים הם ספר נעול והכל עובר רק מפה לאוזן וכו'...ואברך חושב הרבה לפני עזיבת מקום לימודו אף שאינו חש הנאה וסיפוק...

חשבתי שאם מאן דהו, ירים את הכפפה ויעשה מאמץ קטן, לבנות קובץ אקסל עם הנתונים דלהלן, להפיץ אותו ברשימות תפוצה, וכל אחד יעשה חסד וימלא כפי ידיעתו. ממילא נוכל לעזור לאלפי אברכים.  אפשר לרתום את הטכנולוגיה לטובת התורה ולבנות מאגר מידע שלא היה פעם...

אני לא יודע לבנות קובץ אקסל, ואין לי רשימות תפוצה, ולכן אני לא עושה זאת בעצמי, אך אני מצ"ב סגנון טבלה עקרוני, וכל הרוצה לעשות שימוש יכול ללא שום זכויות יוצרים...

מי שיעשה זאת לפי דעתי הקטנה יזכה לשכר גדול משמיא...זה מדהים שיש בימינו מידע כמעט להכל, ויש גמחי"ם לכל דבר... אבל הנושא הזה לוקה בחסר...

והנה הדברים להכניס לטבלה:
גמ"ח מידע כוללים לאברכים 
מיקום הכולל:   [מומלץ לעשות טבלה נפרדת לכל עיר, יקשה מאד על החיפוש עם כוללים של בני ברק, קרית ספר וירושלים יהיו באותו דף..]
סגנון לימוד כללי: לתת אופציה בחירה מהאפשרויות הבאות: עיון ישיבתי, בקיאות, הלכה, דף היומי, אחר
נושא לימוד כעת:
קצב: איטי\רגיל\מהיר
סגנון אברכים (חשוב מאד): ליטאי כללי\חסידי\ספרדי\מעורבב\ בוגרי ישיבות מסויימות למשל בוגרי חברון\פונוביז\תפרח וכו'
משטר: יש\אין
מלגה: 
ממוצע גילאים של אברכי הכולל:
מס' אברכים משוער:
יש קבלה כעת?: 
ראש הכולל:
טלפון אחראי קבלה: גם אין קבלה כעת מומלץ למלאות
טלפון לבירורים אצל אברך מהכולל, (אם יש)
אווירה כללית: לומדים..\אוירה לחוצה\ רציניים מאד
זמן הכולל: יום שלם\סדר א'\סדר ב'.
הערות [דרישות\חבורות\חייבים חברותא]

אוהב שלום

משתמש ותיק
הריי’צ אמר:
בסעייתא דשמיא בשיתוף פעולה עם קרן החזקת התורה וקרן אדופט א כולל יש לנו רשימות של מעל 200 כוללים בכל הארץ את המידע יהיה אפשר להשיג החל משבעה עשר בתמוז בטלפון 0548414768
או במייל 6164267@
כמוכ מי שרוצה לשתף איתנו מידע מזומן לעשות כן בקישור https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbeQrtfY7aur6lH_ZsCVArNGW-9oF2imruDCjRlgv4oT0w5A/viewform
בברכה
לבו חפץ שע"י קרן החזקת תורה ואדאפט א כולל

חלק עליון תַחתִית