אני מחפש מידע מקצועי על התחזיות וההשערות בנושא: תוך כמה זמן החרדים יהיו כאן רוב.

עזרה ושיתופי מידע בנושאים שאינם קשורים במישרין לתחום התורתי

פותח הנושא
אח שלך
משתמש ותיק
נתן תודה: 233 פעמים
קיבל תודה: 93 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: אני מחפש מידע מקצועי על התחזיות וההשערות בנושא: תוך כמה זמן החרדים יהיו כאן רוב.

שליחה על ידי אח שלך » 29 דצמבר 2019, 18:09

(והייתם נקיים.
אין לי כל גישה ל'אתר איסוף הפסולת' המכנה עצמו בשם 'ככר השבת'.
אלא רק העתקתי ממה שקבלתי במייל ככתבו וכלשונו כולל הקישור המצורף, אמנם ההדגשות הם שלי)

הובא בכיכר השבת https://www.kikar.co.il/341400.html

המכון הישראלי לדמוקרטיה פרסם השבוע את שנתון החברה החרדית לנתוני 2019 מהם עולה כי החרדים גדלים בקצב מהיר, משתכרים יותר מבעבר, אבל עדיין מעדיפים לנפוש בארץ.

על פי נתוני השנתון אותו כתבו ד"ר לי כהנר וד"ר גלעד מלאך, בהשוואה לקצב הגידול של אוכלוסיות במדינות המפותחות, לאוכלוסייה החרדית בישראל קצב הגידול המהיר ביותר - כ-4% בשנה.

הגורמים לקצב הגידול המיוחד הזה הם שיעורי פריון גבוהים, תנאי רפואה ומחיה מודרניים, גיל נישואים צעיר ומספר ילדים גדול במשפחה. ואכן, האוכלוסייה החרדית הישראלית היא צעירה מאוד - קרוב ל-60% ממנה הם מתחת לגיל 20, לעומת 36% באוכלוסייה הכללית.

האוכלוסייה החרדית בישראל מונה כיום כ־1,125,000 נפשות, ומהווה 12% מהחברה הישראלית. הודות לגיל הנישואים הצעיר ושיעור הילודה הגבוה יחסית לאוכלוסייה, החברה החרדית מתאפיינת בקצב הגידול המהיר ביותר בישראל בפרט ובמדינות המפותחות בכלל, כ-4% בשנה (לעומת 1.9% של כלל האוכלוסייה). כתוצאה מכך, בעוד האוכלוסייה הכללית בישראל ובמדינות המפותחות מזדקנת, דווקא האוכלוסייה החרדית הישראלית צעירה מאוד, כשמחציתה בני פחות מ־16. אם מגמות הגידול הללו יימשכו, האוכלוסייה החרדית תכפיל את גודלה מדי 16 שנים.

מספר תלמידי הישיבות ואברכי ה"כולל" החרדים (כולל תלמידי חו"ל) עמד בשנת 2018 על 133,933. אם בשנים 1999-2012 גדל בהתמדה מספרם של בני הישיבות והאברכים הישראלים, בקצב של 4% לשנה (בדומה לקצב הגידול של החברה החרדית באוכלוסיית המדינה), הרי שבארבע השנים האחרונות 2015-2018, קפץ מספר האברכים ב-30% - מ-66,000 ב-2014, ל-86,000 ב-2018.

גם מספר בחורי הישיבות גדל באותן השנים ב-21%- מ-30,000 ל-37,000. רק ב-2018 לבדה, עמדה הקפיצה במספר האברכים על 6% - גבוה מקצב הגידול של האוכלוסייה החרדית, שעומד על 4%.  

פותח הנושא
אח שלך
משתמש ותיק
נתן תודה: 233 פעמים
קיבל תודה: 93 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: אני מחפש מידע מקצועי על התחזיות וההשערות בנושא: תוך כמה זמן החרדים יהיו כאן רוב.

שליחה על ידי אח שלך » 29 דצמבר 2019, 18:27

הוי אומר שתוך 32 שנה אנו הופכים להיות ארבעה וחצי מליון בלעה"ר!
ותוך 64 שנים אנו כבר 18 מליון!

מי שעדיין לא קולט איך הקב"ה משתמש בכל מה שקרה כאן כדי לקיים "יכין רשע וצדיק ילבש" - הוא כנראה עיוור מספרים.
והצדיק הלזה הוא לא אחר ממלכך יבוא לך >צדיק< ונושע הוא עני ורוכב על חמור.
ומי הוא החמור שדרכו הכל מגיע אל היעד?
תחליטו אתם...

כנראה גם על זה התכוין הרמח"ל כשכתב שמעיקרי האמונה לדעת שלעתיד לבוא יתברר הפלא ופלא איך הקב"ה "מחזיר כל רעה לטובה".

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “עזרה ושיתופי מידע בנושאים כלליים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 3 אורחים