הקהילה בעפולה

יעקב שלם

משתמש ותיק
פגשתי חבר שסיפר לי בהתלהבות על הקהילה בעפולה

הוא טען שמחירי השכירות שם באזור 1500 ש"ח לחודש
ומחיר דירה לקניה פחות מ 500000 ש"ח

לדבריו יש נגישות תחבורתית וכו

אם זה נכון מצוה לפרסם

האם מישהו מכיר פרטים נוספים על המקום והקהילה

אחד התלמידים

משתמש ותיק
היו כתבות על קהילות בפורפריה לפני כשנה. יתכן שאפשר לקבל מהם הכתבה על עפולה, ולהתחיל עם זה.
אם אתה רוצה להמשיך לברר, אני מכיר אחד שחתנו גר בעפולה. אם תפנה אלי בפרטי, אשתדל להשיג מספר טלפון, כדי שתוכל לדבר עם אחד מבפנים.

דודע

משתמש רגיל
יעקב שלם אמר:
פגשתי חבר שסיפר לי בהתלהבות על הקהילה בעפולה

הוא טען שמחירי השכירות שם באזור 1500 ש"ח לחודש
ומחיר דירה לקניה פחות מ 500000 ש"ח

לדבריו יש נגישות תחבורתית וכו

אם זה נכון מצוה לפרסם

האם מישהו מכיר פרטים נוספים על המקום והקהילה
גם אני עכשיו מתחיל בירורים על המקום והייתי רוצה לדעת כמה שיותר פרטים על המקום ועל הקהילה...

דודע

משתמש רגיל
אם יש לך חידושים שונים לגבי הקהילה אשמח לשמוע (אפשר גם בפרטי)

יעקב שלם

משתמש ותיק
פותח הנושא
דודע אמר:
אם יש לך חידושים שונים לגבי הקהילה אשמח לשמוע (אפשר גם בפרטי)

אני לא מכיר אישית כלל
שמעתי על זה לראשונה מקרוב משפחה שנפגשתי איתו בסוכות

והוא סיפר לי כמה הוא נהנה
הדהים אותי כל מה שהוא סיפר מכיון שהעיתונות החרדית מליאה בפתרונות מפוברקים
וכאן יש מקום שיחסית הוא מושלם ואנשים לא מודעים אליו

ולכן התעוררתי לכתוב
א. מחירים  זולים ברמה שאפשר למצוא אולי בירוחם
ב. מיקום שעה נסיעה מבני ברק פחות מכל המקומות האחרים
ג. תחבורה ציבורית נגישה 
ד. קרוב להמון מקומות בצפון  ממש אמצע מחד קרוב לטבריה וכו מצד שני יחסי קרוב למרכז
ה.קהילה איכותית מאוד אבל לא "חופרת"
ו. נוף דירות גדולות 
ז.  ציבור חילוני לא אנטי כלל העיריה רוצה שחרדים יבואו

חסרונות

איני יודע

אבל הוא הדגיש לי
א. הסגנון של הקהילה פרום ויש ועדת קבלה כך שמי שלא מתאים שלא ינסה
למשל אשה שרוצה לנהוג צריכה אישור מהרב
ב. אין אופציה כלל לשכור דירה בלי הועדת קבלה ולהשתלב במוסדות

אשמח שיוסיפו מידע

מודים דרבנן

משתמש ותיק
אחד הנושאים היותר בוערים הוא מצב התעסוקה [לנשים].
אם חוסכים 2,000 ש"ח בעלות המגורים וכנגד זה מרויחים פחות מעבודה, יש מקום לשקול שכר כנגד הפסד.

דודע

משתמש רגיל
יעקב שלם אמר:
שמעתי על זה לראשונה מקרוב משפחה שנפגשתי איתו בסוכות
הוא גר שם?
ומה בעניין כוללים? וכוללי ערב ושישי?

יהודי

משתמש ותיק
זה נכון שיחסית לאופציות אחרות בצפון זה הרבה יותר משתלם (לדוג' הר יונה שדירת 3 חדרים מתחילה שם מ700 אלף).
להבנתי ישנם שם ב' חסרונות שאינם כ"כ גדולים יחסית (אם בכלל).
הא' האוכלוסיה שם לא נגד, אבל מדובר באוכלוסיה די חלשה ברמתה כלפי כל ענין, וד"ל.
הב' מש"כ שהקהילה לא חופרת, אלא יש רב ורבנית שהם מנהיגי הקהל, וקצת מרגיש אולי איזה ישיבה. אבל צריך לברר פרט זה יותר ביסודיות.

zxc

משתמש רגיל
סתם שאלה, האם אתם מדברים על הקהילה הליטאית או על החסידית (ויזניצאית)?

יעקב שלם

משתמש ותיק
פותח הנושא
מודים דרבנן אמר:
אחד הנושאים היותר בוערים הוא מצב התעסוקה [לנשים].
אם חוסכים 2,000 ש"ח בעלות המגורים וכנגד זה מרויחים פחות מעבודה, יש מקום לשקול שכר כנגד הפסד.
זה מה שהדגשתי שזה קרוב לכל הצפון  כך בירושלים למשל זה נורמלי לנסוע 40 דקות לעבודה
(תבררו כמה זמן לוקח נוה יעקב הר נוף למשל)

בטווח של 40 דקות משם אפשר להגיע להמון ערים וממילא אפשאויות התעסוקה גדלות משמעותית

יעקב שלם

משתמש ותיק
פותח הנושא
יהודי אמר:
זה נכון שיחסית לאופציות אחרות בצפון זה הרבה יותר משתלם (לדוג' הר יונה שדירת 3 חדרים מתחילה שם מ700 אלף).

להמחשה הנ"ל הר יונה יותר רחוק והרבה יותר יקר
אבל זה נכון כלפי כל הארץ זה יותר זול מכל מקום אחר

יהודי

משתמש ותיק
זה נכון בעיקר כלפי הר יונה שגם רחוק ויותר יקר.
כלפי המרכז זה פחות מדויק.

יעקב שלם

משתמש ותיק
פותח הנושא
יהודי אמר:
הב' מש"כ שהקהילה לא חופרת, אלא יש רב ורבנית שהם מנהיגי הקהל, וקצת מרגיש אולי איזה ישיבה. אבל צריך לברר פרט זה יותר ביסודיות.

אשמח אם מישהו יודע על זה פרטים

הבנתי שכל אחד גר יחסית רחוק מהשני
לא מרוכזים באותו רחוב אז כל אחד חי קצת לעצמו

אני רק ידגיש שוב שאין לי שום רווח משום כיוון ואין לי שום קשר לקהילה הנ"ל
ומסיבותי האישיות אין לי שום צד לעבור לשם
אבל חשוב לי לפרסם העניין לטובת עמ"י הנאנקים ביחידות דיור בתנאים גרועים במחירים מופרזים

יהודי

משתמש ותיק
בכוונה קיצרתי שכל אחד יברר אם מתאים לו אישית הסגנון, ולא רציתי ח"ו לגרום איזה נזק.

דודע

משתמש רגיל
יהודי אמר:
בכוונה קיצרתי שכל אחד יברר אם מתאים לו אישית הסגנון, ולא רציתי ח"ו לגרום איזה נזק.

ייש"כ על כל המידע... אבל ידוע לך אולי על כוללים? כוללי ערב או שישי שיש שם?

יעקב שלם

משתמש ותיק
פותח הנושא
דודע אמר:
יהודי אמר:

ייש"כ על כל המידע... אבל ידוע לך אולי על כוללים? כוללי ערב או שישי שיש שם?

חברי נוסע מרחק חצי שעה לכולל לעיר אחרת
נראה לי שהקהילה שם עוזרת למצוא כולל
לגבי כולל ערב וכו אני לא יודע

יהודה בן יעקב

משתמש ותיק
מקרוב משפחתי שמעתי, כי הוא חשב לקנות דירה לבנו שם, אלא שבינתיים ברצונם לגור בשכירות סמוך להוריהם. אך מכיון שהיצע הדירות קטן, שהרי הקהילה מגבילה את עליית המחיר, ממילא הדירות מוצעות לגרים במקום, ולא לשאינם גרים שם. כך שלבינתיים אם הזוג לא יעבור ויגור שם תחילה בשכירות, כפי הנראה לא יוכלו לקנות שם דירה.

חדא

משתמש ותיק
מתוך המכלול
הישיבה פתחה במהלך קיץ תשע"א סניף בעפולה בהוראת הרב שטיינמן[2]. שמה "הישיבה הגדולה עפולה" (מכונה 'נחלת עפולה'). בראשות הישיבה עומדים בוגרי הישיבה בחיפה, ראש הישיבה הוא הרב רפאל בלום, המשגיח הוא הרב בנימין ברויאר. לאחר מספר שנים הישיבה בעפולה החלה להתנהל באופן עצמאי וללא קשר לישיבת האם בחיפה.

חדא

משתמש ותיק
אני גרה בעפולה

שלום לכולם!
אני גרה בגבעת המורה בעפולה כשנה וחצי ומאד מאד נהנית ב"ה.
קראתי את כל האשכול ויש לי כמה הערות להוסיף:
ישיבת "נחלת הלויים - עפולה" שוכנת אכן בעפולה עילית. סביבה יש (נכון לעכשיו) כ-40 משפחות חסידות ויז'ניץ.
עפולה עילית נמצאת במרחק של כמה תחנות באוטובוס ושל כחצי שעה הליכה איטית מגבעת המורה.
כאן, בגבעת המורה, ישנה קהילה נחמדה מאד של משפחות ליטאיות וספרדיות בני תורה.
הקהילה מונה כ-60 משפחות וכל הזמן במגמת עליה.
על מנת להתקבל לקהילה יש לעבור ועדת קבלה ולחתום על תקנון. (התקנון די סטנדרט - אינטרנט לצרכי עבודה, רשיון לנשים וכדו').
אחד מהתנאים היסודיים לקבלה לקהילה ולמוסדותיה הינו - רכישת דירה דרך המתווך היחיד שהקהילה עובדת איתו - שמו חיים פרידמן.
הקהילה עובדת עם מתווך אחד בלבד וכך הצליחה לשמור על רמת המחירים שלא תעלה כמעט בשנתיים האחרונות.
מחירי הדירות הם בערך כ-350 אלף לדירת שלושה חדרים וכ-450 אלף לארבעה חדרים. (המחיר משתנה כמובן בהתאם לגודל הדירה, מיקום, מצב, נוף, כיוונים וכדו').

כל מי שמחפש דירות ביד 2 וכדו' - אולי זה נחמד ומעורר תקווה אבל זה לא אקטאולי - גם מהסיבה הנ"ל (מתווך של הקהילה וכו') וגם כי זה לא אומר כלום עד שבאים לראות בשטח (מנסיון...)
לידע כללי - הקהילה עכשיו נמצאת בעיקר בפיסגה של גבעת המורה. מה שנקרא "למעלה". (רחובות: עליית הנוער, הנרייטה סולד, פשוש, יאנוש קורצ'אק, ראסל, ועוד כמה רחובות קטנים שיוצאים מהם - מומלץ להסתכל במפה.)
יש גם כמה משפחות למטה (אבן גבירול ומטה) שמתרבות לאט לאט, אבל זה רחוק יותר מהכולל, הבית כנסת, החיידר, בית הספר והגנים. (מקווה יש גם בגבעה וגם בעפולה עילית).

מוסדות:
כולל אברכים מצוין של "יששכר באהליך" המונה כ-40 אברכים רציניים.
ישנו גם כולל חדש שנפתח לא מזמן בכפר גדען הסמוך ועוד מספר כוללים ברחבי עפולה כמו כולל קירוב של וולפסון בעפולה עילית ועוד. (בישיבה אין עדיין כולל והיא גם לא מתכננת לעבור לגבעה בזמן הקרוב, הם רכשו את הבנין שהם נמצאים בו כעת - בעפולה עילית)
תלמוד תורה תורת אמת - בנשיאות הרב שטיינמן שליט"א - הת"ת קיים כ-8 שנים והוא נחשב לרציני ואיכותי מאד.
בית ספר לבנות - פתח השנה כיתה ב'.
גנים, גנונים, פעוטונים והרבה מטפלות.....
אני מצטרפת להמלצה לבוא לבקר!
ישנה אפשרות לבוא להתארח בשבתות בעפולה (תעקבו אחרי הפרסומים בעיתונים).
שווה לבוא!!!:)
מקווה שעזרתי.

https://www.prog.co.il/threads/עפולה-מי-מכיר.128748/

חדא

משתמש ותיק
תגובה מ 2017
מעניין מה המצב כיום

המחירים באמת לא עלו משמעותית.
דירה שעלתה לפי 5 שנים 300 -350 עולה עכשיו 380 - ממש לא עליה דרסטית יחסית למקומות אחרים.
הקהילות שלנו ושל ויז'ניץ בקשר רציף בעיקר בעניינים קהילתיים וציבוריים.
למשל - עכשיו, 90 שנה אחרי שהוקמה העיר עפולה, לראשונה נפתח סניף של קופת חולים מאוחדת גם בגבעה וגם בעפולה עילית וזה נטו בזכות הציבור החרדי. וזה אפילו מיועד די במוצהר לציבור החרדי. כך גם בענין התחבורה לבני ברק ולקרית ספר, וכך גם בכל מיני אישורים מהעיריה. אני לא כל כך מתמצאת אבל יש בהחלט "איש את רעהו יעזורו" וכוח של ציבור, שיחד עם עוד חרדים שגרים גם בגבעה וגם בעפולה עילית ולא שייכים לשום קהילה, מונה כבר כ-500 משפחות.
הדרך מעפולה עילית לגבעה היא של כחצי שעה אבל זו עליה מטורפת. לא מומלצת ברגל למרות שיש כאלה שעושים את הדרך הזו בשבתות לישיבה ולמקווה (שכרגע יש רק שם).
מבחינה תעסוקתית - ממש משתדלים לסדר לכל אחד ואחת תעסוקה שמתאימה לו.
יש כמה מרכזי טלפנות, יש המון גנים, בבית הספר נפתחת כל שנה כיתה חדשה. יש גם באזור בתי ספר תורניים וכו'.
לגרפיקאיות (כמוני) יש פה ההרבה יותר עבודה ואופציות לעבודה מאשר במרכז המפוצץ בגרפיקאיות.
הנדסאים - עדיין אין כאן עבודה אבל נבנה כעת מרכז היי טק גדול שאולי יוכל להביא בהמשך מענה גם לזה.
רואות חשבון ומנהלות חשבונות - יש כמה וכולן עובדות.
מה עוד?
אם יש שאלה על עבודה ספציפית אני יכולה לברר.
בקשר למניינים - לכל תפילה יש לפחות שני מניינים בבית הכנסת המרכזי.
ועוד כמה בבתי כנסת הנוספים.
לאחרונה נפתח בית כנסת ספרדי של הקהילה - מאד יפה ומפואר ויש בו גם כולל ערב.
בשבת יש אפילו מנין תימני....
והעיקר שכולם חברים ואוהבים את כולם ולכ-ל אחד יש אופציה להגיע לאיזה מקום ומעמד שהוא רוצה בלי הסטיגמות ש המקומות הגדולים....

חדא

משתמש ותיק
תגובה עדכנית
גבעת המורה, כיום 200 משפחות. קהילה מדהימה.
מקום גיאוגרפי מדהים!!
מתפתח בקצב יפה, מבחינת חנויות כשרות ועוד
אני גרה בגבעת המורה מספר שנים בודדות ועדיין מרגישה בנופש.
בכל פעם שאני נוסעת באוטובוס פנימי הנוף ממש נותן הרגשה של נופש, ברחובות ובכל מקום יש נוף מקסים, אוויר מדהים, רוגע- ממש נופש כל השנה!!
בכמה דקות מהבית מגיעים למסלולים, נופים ועוד.
הסיבה שאני מנסה לשכנע אנשים לבוא רק כדי שעוד אנשים יחושו את איכות החיים (אין חנויות נוצצות שגורמות לקנות בלי סוף, ומטרטרות ועוד ועוד).
ב"ה הקהילה מתפתחת יפה ומהר יחסית.
גם החילונים פה - רובם ככולם מבוגרים מאד- כך שהחילוניות פה הרבה פחות מורגשת.
הסופרמקט ושאר נותני השירות החילונים בהדרגה מתאימים את עצמם לחרדים - כיוון שהם רואים שמשתלם להם... הציבור מתחלף.
החילונים מאד מכבדים את החרדים ומשתדלים לא לחלל שבת בפרהסיה ועוד ועוד. בשבת ממש מרגישים שבת- כמעט ואין מכוניות, החילונים פה רובם מסורתיים, אפילו ישנם שבאים לקבלת שבת בבית הכנסת. יש אפילו הרבה הצמאים לדעת, כאלו הנראים רחוקים ומניחים תפילין יום יום.
וזה גם זכות גדולה שומעים פה הרבה סיפורים מיוחדים על קידוש שם שמים מיוחד, חילונים שמתחזקים, שמעריכים את הציבור החרדי בעקבות ההכרות הקרובה.
ישנם כנסים של חיזוקים ותכניות לנשים בזמנים מיוחדים ועוד
נהנית פה כל רגע!!
ובענין עבודה - גם אני ב"ה עובדת בעבודה שבמרכז יכולתי רק לחלום על כזו עבודה.

דודע

משתמש רגיל
חדא אמר:
אני גרה בעפולה

שלום לכולם!
ישיבת "נחלת הלויים - עפולה" שוכנת אכן בעפולה עילית. סביבה יש (נכון לעכשיו) כ-40 משפחות חסידות ויז'ניץ.
עפולה עילית נמצאת במרחק של כמה תחנות באוטובוס ושל כחצי שעה הליכה איטית מגבעת המורה.
כאן, בגבעת המורה, ישנה קהילה נחמדה מאד של משפחות ליטאיות וספרדיות בני תורה.
הקהילה מונה כ-60 משפחות וכל הזמן במגמת עליה.
על מנת להתקבל לקהילה יש לעבור ועדת קבלה ולחתום על תקנון. (התקנון די סטנדרט - אינטרנט לצרכי עבודה, רשיון לנשים וכדו').
אחד מהתנאים היסודיים לקבלה לקהילה ולמוסדותיה הינו - רכישת דירה דרך המתווך היחיד שהקהילה עובדת איתו - שמו חיים פרידמן.
הקהילה עובדת עם מתווך אחד בלבד וכך הצליחה לשמור על רמת המחירים שלא תעלה כמעט בשנתיים האחרונות.
מחירי הדירות הם בערך כ-350 אלף לדירת שלושה חדרים וכ-450 אלף לארבעה חדרים. (המחיר משתנה כמובן בהתאם לגודל הדירה, מיקום, מצב, נוף, כיוונים וכדו').

כל מי שמחפש דירות ביד 2 וכדו' - אולי זה נחמד ומעורר תקווה אבל זה לא אקטאולי - גם מהסיבה הנ"ל (מתווך של הקהילה וכו') וגם כי זה לא אומר כלום עד שבאים לראות בשטח (מנסיון...)
לידע כללי - הקהילה עכשיו נמצאת בעיקר בפיסגה של גבעת המורה. מה שנקרא "למעלה". (רחובות: עליית הנוער, הנרייטה סולד, פשוש, יאנוש קורצ'אק, ראסל, ועוד כמה רחובות קטנים שיוצאים מהם - מומלץ להסתכל במפה.)
יש גם כמה משפחות למטה (אבן גבירול ומטה) שמתרבות לאט לאט, אבל זה רחוק יותר מהכולל, הבית כנסת, החיידר, בית הספר והגנים. (מקווה יש גם בגבעה וגם בעפולה עילית).

מוסדות:
כולל אברכים מצוין של "יששכר באהליך" המונה כ-40 אברכים רציניים.
ישנו גם כולל חדש שנפתח לא מזמן בכפר גדען הסמוך ועוד מספר כוללים ברחבי עפולה כמו כולל קירוב של וולפסון בעפולה עילית ועוד. (בישיבה אין עדיין כולל והיא גם לא מתכננת לעבור לגבעה בזמן הקרוב, הם רכשו את הבנין שהם נמצאים בו כעת - בעפולה עילית)
תלמוד תורה תורת אמת - בנשיאות הרב שטיינמן שליט"א - הת"ת קיים כ-8 שנים והוא נחשב לרציני ואיכותי מאד.
בית ספר לבנות - פתח השנה כיתה ב'.
גנים, גנונים, פעוטונים והרבה מטפלות.....
אני מצטרפת להמלצה לבוא לבקר!
ישנה אפשרות לבוא להתארח בשבתות בעפולה (תעקבו אחרי הפרסומים בעיתונים).
שווה לבוא!!!:)
מקווה שעזרתי.

https://www.prog.co.il/threads/%D7%A2%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%94-%D7%9E%D7%99-%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8.128748/
אשמח לשמוע יותר בענייני מעונות יום וכוללים וכוללי ערב/שישי 
ובקשר לתקנון אשמח לשמוע יותר פרטים, ומה עושים כאשר האשה צריכה לנסוע ללימודים עם האוטו וכדו' וכמו"כ היא נצרכת לאינטרנט ללימודים? האם יש התחשבות במצבים כאלו?
תודה

הרהצ

משתמש רשום
חדא אמר:
שלום לכולם!

אני גר בעפולה עילית יש פה 200 משפחות ויזנצאיות ועוד כ 70 משפחות חרדיות ב 2הרחובות ליד הישיבה יש כ 120 משפחות חרדיות

דודע

משתמש רגיל
הרהצ אמר:
כולל ערב יש כמה ויש גם כמה מעונות באיזור
הבנתי שיש שם מצוקה של כוללים (כולל יום) נכון?
ויש שם מעונות של תמ"ת (חרדי)?

חלק עליון תַחתִית