עבודה בתור נהג אוטובוס - מעלות וחסרונות - אשמח לדעתכם

עזרה ושיתופי מידע בנושאים שאינם קשורים במישרין לתחום התורתי

פותח הנושא
שימי
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 17 פעמים
סטטוס: לא מחובר

עבודה בתור נהג אוטובוס - מעלות וחסרונות - אשמח לדעתכם

שליחה על ידי שימי » 04 פברואר 2020, 09:42

שלום חברים

זה זמן רב שאני מתקשה בפרנסה
הציעו לי להיות נהג אוטובוס באחת מחברות האוטובוס הגדולות
הם מציעים תנאים די טובים, ועבודה כמעט מובטחת

רציתי לשאול את חברי הפורום ובכוונה אני שואל פה בתור משתמש אנונימי
אני בוגר החינוך הישיבתי ובעקרון מאוד נרתע מסוג עבודות שכזה
אלא שלאחר כ 8 שנים בכולל, ועוד מספר שנים ללא עבודה קבועה, וגם אם כן בתנאים מינימאליים ביותר וללא מה שנקרא "בטחון תעסוקתי"
נמאס לי עד כדי כך שאהיה גלוי איתכם ואומר שהדאגה פשוט גומרת אותי, עד שלא אכפת לי יותר במה אעבוד והעיקר להתפרנס כמו שצריך ולא לרדוף אחרי הכסף 24 שעות ביממה, רוצה ללמוד בזמן הפנוי שיש לי עם ראש נקי, ואת זה כיום איבדתי לחלוטין כתוצאה מהטרדות והדאגות הרבות.
וידוע מה שחז"ל משבחים הפרנסה וכו' עד כדי שהמליצו לאדם, לעסוק באומנות שהיא זרה לו והעיקר לא להצטרך לבריות, פשוט נבילה בשוק וכו', ועוד הרבה מאמרים. כך שאת מחסום ה"בושה" המגונה הזאת, שכאילו זה לא מתאים וכו', אין לי כבר בעיה עם זה. גמרתי עם לחשבן את החשבונות של אנשים אחרים.

הדבר העיקרי שאני מפחד ממנו הוא שמירת העיניים, בתור נהג אתה צריך להסתכל כל הזמן לכל הכיוונים ולראות שכולם ירדו ושכולם יושבים וכו' וכו'
אני משתדל לשמור עיניי מלהסתכל בנשים, ופה זה ההפך הגמור אתה פשוט חייב להסתכל ואם לא אתה כמעט בגדר של שופך דמים. 
רק שיש פה גם את הענין של טרוד באומנותו, וכלשון רש"י "אין לו פנאי להרהר". ולכאו' זה ממש המצב כאן שהנהג מרגיש (למי שיודע) הרגשה ועול גדול
של אחריות כך שממש גם אם רואה אין הוא פנוי להרהר אחר זה. 

כמובן שאיני מחליט החלטות כה גורליות מקריאת כמה תגובות בפורום אינטרנטי, ומתייעץ ברבותיי, רק עם כל זה הייתי שמח לשמוע תגובות מחברי הפורום על דבר זה.

תודה

יהודי רציני
משתמש ותיק
נתן תודה: 58 פעמים
קיבל תודה: 118 פעמים
יצירת קשר:

Re: עבודה בתור נהג אוטובוס - מעלות וחסרונות - אשמח לדעתכם

שליחה על ידי יהודי רציני » 04 פברואר 2020, 09:54

כמו שכתבת התייעץ עם רבותיך לגבי העבודה הספיצפית הזו (וגם באופן כללי לגבי היציאה לשוק העבודה).

אך אני הקטן באופן כללי רוצה לחזק את ידיך ע"כ שאתה בהחלט פתוח לאפשרויות נוספות, ומבין שלפעמים אין ברירה וחייבים ללכת להתפרנס,
ועפ"י עדותך יציאתך לשוק העבודה (גם אם לא בעבודה דלעיל) תהיה בגדר מאמרם ז"ל ביטולה זהו קיומה שעי"ז תוכל לשבת וללמוד בשעות אחרות בנחת וללא טירדה בס"ד.

פותח הנושא
שימי
קיבל תודה: 17 פעמים

שליחה על ידי שימי » 04 פברואר 2020, 10:22

תודה @יהודי רציני על החיזוק

שמעיה
משתמש ותיק
נתן תודה: 405 פעמים
קיבל תודה: 407 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 04 פברואר 2020, 10:35

יהודי רציני כתב:
04 פברואר 2020, 09:54
כמו שכתבת התייעץ עם רבותיך לגבי העבודה הספיצפית הזו (וגם באופן כללי לגבי היציאה לשוק העבודה).

אך אני הקטן באופן כללי רוצה לחזק את ידיך ע"כ שאתה בהחלט פתוח לאפשרויות נוספות, ומבין שלפעמים אין ברירה וחייבים ללכת להתפרנס,
ועפ"י עדותך יציאתך לשוק העבודה (גם אם לא בעבודה דלעיל) תהיה בגדר מאמרם ז"ל ביטולה זהו קיומה שעי"ז תוכל לשבת וללמוד בשעות אחרות בנחת וללא טירדה בס"ד.

מצטרף לכל מילה.

משה נפתלי
משתמש ותיק
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 208 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי משה נפתלי » 04 פברואר 2020, 10:40

נְשִׁיקוֹת עַל רֹאשֶׁךָ! אָחִי, כָּמוֹךָ יִרְבּוּ מַסִּיעֵי מַסָּעוֹת בְּיִשְׂרָאֵל! עָלֶיךָ אָמַר הַכָּתוּב 'וְחָזַקְתָּ וְהָיִיתָ לְאִישׁ'.

וחי בהם
משתמש ותיק
נתן תודה: 88 פעמים
קיבל תודה: 160 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי וחי בהם » 04 פברואר 2020, 12:08

יהודי רציני כתב:
עפ"י עדותך יציאתך לשוק העבודה (גם אם לא בעבודה דלעיל) תהיה בגדר מאמרם ז"ל ביטולה זהו קיומה שעי"ז תוכל לשבת וללמוד בשעות אחרות בנחת וללא טירדה בס"ד.

יורשה לומר כי בתור נהג אוטובוס לא יהיו לך שעות אחרות שתוכל ללמוד בהם. מטבע הדברים בעבודה כזאת תצטרך לפעמים לעבוד עד אמצע הלילה, ולא רק שתפילת ערבית לא תוכל להתפלל, אלא גם תפילת שחרית לא תהיה קלה עבורך.
קח גם בחשבון שבערבי שבת וחגים תחזור לביתך עם הדלקת הנרות.
אמליץ שתנסה לברר אצל חרדים אחרים שעובדים בזה האם נשאר להם זמן לתפילות וללימוד.

תיובתא
משתמש ותיק
נתן תודה: 377 פעמים
קיבל תודה: 189 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי תיובתא » 04 פברואר 2020, 12:11

פעם שמעתי שלהיות נהג אוטובוס, זה להיות נהג, קופאי, ופסיכולוג.

יהודי רציני
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי רציני » 04 פברואר 2020, 12:55

וחי בהם כתב:
04 פברואר 2020, 12:08
יהודי רציני כתב:
עפ"י עדותך יציאתך לשוק העבודה (גם אם לא בעבודה דלעיל) תהיה בגדר מאמרם ז"ל ביטולה זהו קיומה שעי"ז תוכל לשבת וללמוד בשעות אחרות בנחת וללא טירדה בס"ד.

יורשה לומר כי בתור נהג אוטובוס לא יהיו לך שעות אחרות שתוכל ללמוד בהם. מטבע הדברים בעבודה כזאת תצטרך לפעמים לעבוד עד אמצע הלילה, ולא רק שתפילת ערבית לא תוכל להתפלל, אלא גם תפילת שחרית לא תהיה קלה עבורך.
יישר כח שציטטת את דברי אך כמו ששמת לב בודאי, אני לא דיברתי על העבודה גופא כנהג אוטובוס אלא הרעיון הכללי של אדם שמבין שאם אין ברירה מחפשים איך לשלב בין פרנסה לקביעת עיתים לתורה.

דרך אגב אם כבר דיברת על הנושא, אולי אין אפשרות כנהג ללמוד באיכות אך תמיד ניתן להאזין בדרך לשיעורים בדף היומי או בהלכה, לשיחות מחזקות וכדו' גם זה נחשב לימוד תורה... ובפרט אם נשאר לו מעט זמן ביום להקדיש ללימוד באיכות וכן בשבת וכדו' הרי שגם נהגים עם קצת רצון ומחשבה נכונה -מה שהיה נראה שיש לידידינו הרב שימי- יכולים ללמוד לאחר עבודתם ובמשך עבודתם. 

ולגבי התפילות ובאופן כללי כל איך להסתדר בעבודה  זה כבר הומלץ לעיל להתייעץ עם רבנים ונכונים דבריך שראוי להתייעץ גם עם בעלי נסיון כנהגים חרדים (שהיום כבר התחילו להכנס לשוק הזה ואפילו באגד שבשנים קודמות לא היה כלל).

קדמא ואזלא
משתמש ותיק
נתן תודה: 83 פעמים
קיבל תודה: 93 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי קדמא ואזלא » 04 פברואר 2020, 13:22

היום יש גם דבר אחד שירד אצל נהגי האוטובוס, שאין צורך לקחת ולתת כסף או כרטיס לנשים ביד [במדה וזה בעיה], אלא הנוסע מסתדר בעצמו עם כרטיס הרב קו בד"כ.

וזה טוב גם באופן כללי לעבודה עצמה, כי כך אתה פחות מתעסק עם אנשים כל היום, שזה אחד מהדברים הכי מרגיזים.

ב. זעירא
משתמש ותיק
נתן תודה: 457 פעמים
קיבל תודה: 139 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ב. זעירא » 04 פברואר 2020, 13:32

נהניתי מהכנות והרצינות, אשריך!

יהודי רציני
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי רציני » 04 פברואר 2020, 13:41

קדמא ואזלא כתב:
04 פברואר 2020, 13:22
היום יש גם דבר אחד שירד אצל נהגי האוטובוס, שאין צורך לקחת ולתת כסף או כרטיס לנשים ביד [במדה וזה בעיה], אלא הנוסע מסתדר בעצמו עם כרטיס הרב קו בד"כ.

וזה טוב גם באופן כללי לעבודה עצמה, כי כך אתה פחות מתעסק עם אנשים כל היום, שזה אחד מהדברים הכי מרגיזים.
בינתיים רק בעירוני ולא בכל המקומות.

רב פפא
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 20 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי רב פפא » 04 פברואר 2020, 13:54

אחד החסרונות הבולטים הוא הלחץ המטורף שיש לפעמים אבל אולי זה גם הזדמנות לתיקון המידות

קדמא ואזלא
משתמש ותיק
נתן תודה: 83 פעמים
קיבל תודה: 93 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי קדמא ואזלא » 04 פברואר 2020, 14:21

יהודי רציני כתב:
04 פברואר 2020, 13:41
קדמא ואזלא כתב:
04 פברואר 2020, 13:22

בינתיים רק בעירוני ולא בכל המקומות.

יש גם בבינעירוני, ירושלים ב"ב ב"ש ביתר וכו'.

יעקב שלם
משתמש ותיק
נתן תודה: 543 פעמים
קיבל תודה: 478 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

שליחה על ידי יעקב שלם » 04 פברואר 2020, 19:25

וחי בהם כתב:
04 פברואר 2020, 12:08
יהודי רציני כתב:

כמדומני שעל פי חוק אסור לנהג אוטובוס לנסוע יותר מ8 שעות רצוף

תריג מצוות
משתמש ותיק
נתן תודה: 38 פעמים
קיבל תודה: 96 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי תריג מצוות » 04 פברואר 2020, 20:24

כל הכבוד על הכנות והפיקחות.
אבל אני במקומך הייתי הולך לכיוון תעסוקתי. ישנם מספר ארגונים המתעסקים בכך (כגון ארגון כיוון) ויכולים להתאים לך את העבודה המתאימה לך ביותר. נכון, נהג אוטובוס זו עבודה שנראית מבטיחה מכניסה ובטוחה, אבל יש עוד הרבה עבודות בלי משמרות ערב וער"ש, שמכניסות לא פחות מנהג אוטובוס.
בכל דרך שתפנה, שיהיה בהצלחה.

חניבעל
קיבל תודה: 2 פעמים

שליחה על ידי חניבעל » 07 מאי 2020, 14:56

בנוסף העבודה לא דורשת לשבת מול מחשב אם אינטרנט...
ולהיות בקרב קבוצת עובדים קבועה שלעיתים  הינה בצוות מעורב אם כל הפרובלמטיות שבדבר
כך שיש נקודות למעליותא מבחינת צניעות

שירת הלווים
נתן תודה: 40 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שירת הלווים » 07 מאי 2020, 15:13

זב אול י לא נעים מה שאני הולך לכתוב אבל זו המציאות, תחשוב על הילדים

ששמואל
משתמש ותיק
נתן תודה: 46 פעמים
קיבל תודה: 70 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ששמואל » 07 מאי 2020, 16:57

בנושא שמירת העינים.
אם אתה רוצה להיות נהג אוטובוס אני מבין שיש לך כבר רישיון וע"כ אתה אמור לדעת מה קורה לך שאתה נוהג ברחובות קריה באמצע הקיץ וחייב להסתכל לכל הכיוונים בשביל לא לדרוס אף אחד ואין אדם הדומה לחבירו וד"ל.
הרבה מהחברות היום לדאבונינו מחללי שבת - ויש שהקפידו לא לעבוד במקומות אלו.
נקודה נוספת, האם חייבים להחזיק מכשיר לא כשר, ובהנחה שכן, האפליקציה עובדת גם במכשיר מוגן?
עוד משהו, המצב כיום שהציבור החרדי משתמש בהמוניו בתחבורה ציבורית ולפעמים הנהג רב עם הנוסעים ומתכסח איתם רק בגלל שאתמול היה דיווח בחדשות על חרדי שנתפס הולך בלי מסיכה וכדו', ואי לכך אם יהיו נהגי אוטובוס חרדים וודאי שהדבר יכול לעזור לציבור מאוד.
רק מה, שיש נהגי אוטובוס חרדיים (נתקלתי באופן אישי) שבטוחים שהנוסעים מרגישים שהוא חייב להם כי הוא חרדי ולכן מתעקשים על דבר הכי קטן, וכן, נהגים נתקלים בהמון טיפוסים מרגיזים שמלכלכים, מעכבים, צועקים וגונבים באוטובוסים והנהג לפעמים מתחיל להגיד אם כך נראים בני תורה אז אני לא רוצה שייכות עמהם ומתחילים לתקוף ולהתנגד לציבור החרדי כמו הרבה מה"חרדילייט" שמסבירים עד כמה הציבור בעייתי ולכן אם נדמה לך שאתה עלול להגיע לכזה מצב אולי כדאי לשקול שוב.
(ובמאמר המוסגר לחברי הפורום היקרים: גם אם מותר לא לשלם על ילד באוטובוס משום שזה כספי המדינה וכו' וכו', אסור מדין חילול ה' כהרבה פעמים כשישבתי בקידמת האוטובוס ראיתי איך הנהג רואה מי נכנס בלי לשלם ומסתכל על כל הציבור החרדי כעל גנב).

וכקודמי, יפה מאוד שאתה מניח לשיקולי הכבוד בצד ומוכן לעשות מה שנדרש ממך לעשות, ואף לשאול לדעת הציבור כאן.

שמח בחור
משתמש ותיק
נתן תודה: 207 פעמים
קיבל תודה: 46 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמח בחור » 08 מאי 2020, 16:19

ששמואל כתב:
07 מאי 2020, 16:57
בנושא שמירת העינים.
אם אתה רוצה להיות נהג אוטובוס אני מבין שיש לך כבר רישיון וע"כ אתה אמור לדעת מה קורה לך שאתה נוהג ברחובות קריה באמצע הקיץ וחייב להסתכל לכל הכיוונים בשביל לא לדרוס אף אחד ואין אדם הדומה לחבירו וד"ל.
הרבה מהחברות היום לדאבונינו מחללי שבת - ויש שהקפידו לא לעבוד במקומות אלו.
נקודה נוספת, האם חייבים להחזיק מכשיר לא כשר, ובהנחה שכן, האפליקציה עובדת גם במכשיר מוגן?
עוד משהו, המצב כיום שהציבור החרדי משתמש בהמוניו בתחבורה ציבורית ולפעמים הנהג רב עם הנוסעים ומתכסח איתם רק בגלל שאתמול היה דיווח בחדשות על חרדי שנתפס הולך בלי מסיכה וכדו', ואי לכך אם יהיו נהגי אוטובוס חרדים וודאי שהדבר יכול לעזור לציבור מאוד.
רק מה, שיש נהגי אוטובוס חרדיים (נתקלתי באופן אישי) שבטוחים שהנוסעים מרגישים שהוא חייב להם כי הוא חרדי ולכן מתעקשים על דבר הכי קטן, וכן, נהגים נתקלים בהמון טיפוסים מרגיזים שמלכלכים, מעכבים, צועקים וגונבים באוטובוסים והנהג לפעמים מתחיל להגיד אם כך נראים בני תורה אז אני לא רוצה שייכות עמהם ומתחילים לתקוף ולהתנגד לציבור החרדי כמו הרבה מה"חרדילייט" שמסבירים עד כמה הציבור בעייתי ולכן אם נדמה לך שאתה עלול להגיע לכזה מצב אולי כדאי לשקול שוב.
(ובמאמר המוסגר לחברי הפורום היקרים: גם אם מותר לא לשלם על ילד באוטובוס משום שזה כספי המדינה וכו' וכו', אסור מדין חילול ה' כהרבה פעמים כשישבתי בקידמת האוטובוס ראיתי איך הנהג רואה מי נכנס בלי לשלם ומסתכל על כל הציבור החרדי כעל גנב).

וכקודמי, יפה מאוד שאתה מניח לשיקולי הכבוד בצד ומוכן לעשות מה שנדרש ממך לעשות, ואף לשאול לדעת הציבור כאן.
א. במחילה מכבודך, אתה נכנס לנושא האם לך כדאי שהוא יהיה נהג חרדי. ולא נראה לי שזה ענייני לדיון של אדם ששואל האם כדאי לו להיות נהג אוטובוס. וד"ל.
ב. בנוגע לחברות מחללי שבת. ידועה תשובתו של החזון איש לאחד ששאל אותו האם מותר להיות חבר באגד. שאגד כידוע מחללת שבת. והחזון איש ענה לו שמותר. (התשובה ניתנה לאחד בשם קוגל, שהיה גר בטבריה ואח"כ בראשון לציון.)
ג. בנושא שמירת העיניים, סיפר לי פעם נהג מתחזק, שנוהג באוטובוס עירוני, שמאוד קשה לו עם שמירת העיניים. אבל יודגש, זה מאוד תלוי באיזה עיר מדובר, איך בדרך כלל אתה מתנהג כשאתה יוצא לרחובה של העיר. וכמובן שכל הנושא קיים רק בעירוני.
אגב, מצד תפילות במניין, הרבה יותר קל בנסיעות עירוניות.

שמח בחור
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמח בחור » 08 מאי 2020, 16:21

שירת הלווים כתב:
07 מאי 2020, 15:13
זה אולי לא נעים מה שאני הולך לכתוב אבל זו המציאות, תחשוב על הילדים
זה לא רק לא נעים, זה גם לא נכון.
מתוך מחשבה על הילדים יותר סביר שהוא יגיע למסקנה כן לעבוד כנהג, מאשר שלא.

ששמואל
משתמש ותיק
נתן תודה: 46 פעמים
קיבל תודה: 70 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ששמואל » 10 מאי 2020, 02:51

שמח בחור כתב:
08 מאי 2020, 16:19
א. במחילה מכבודך, אתה נכנס לנושא האם לך כדאי שהוא יהיה נהג חרדי. ולא נראה לי שזה ענייני לדיון של אדם ששואל האם כדאי לו להיות נהג אוטובוס. וד"ל.
נכון, ושים לב, התשובה נענתה על השאלה (בנוסח קצת שונה) "מה דעת החברים על יציאה לעבודה כנהג אוטובוס - מהבחינה הרוחנית" ?
וא"כ התשובה רלוונטית לחלוטין !!!

נדיב לב
משתמש ותיק
נתן תודה: 181 פעמים
קיבל תודה: 744 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נדיב לב » 10 מאי 2020, 21:37

שימי כתב:
04 פברואר 2020, 09:42
שלום חברים

זה זמן רב שאני מתקשה בפרנסה
הציעו לי להיות נהג אוטובוס באחת מחברות האוטובוס הגדולות
הם מציעים תנאים די טובים, ועבודה כמעט מובטחת

רציתי לשאול את חברי הפורום ובכוונה אני שואל פה בתור משתמש אנונימי
אני בוגר החינוך הישיבתי ובעקרון מאוד נרתע מסוג עבודות שכזה
אלא שלאחר כ 8 שנים בכולל, ועוד מספר שנים ללא עבודה קבועה, וגם אם כן בתנאים מינימאליים ביותר וללא מה שנקרא "בטחון תעסוקתי"
נמאס לי עד כדי כך שאהיה גלוי איתכם ואומר שהדאגה פשוט גומרת אותי, עד שלא אכפת לי יותר במה אעבוד והעיקר להתפרנס כמו שצריך ולא לרדוף אחרי הכסף 24 שעות ביממה, רוצה ללמוד בזמן הפנוי שיש לי עם ראש נקי, ואת זה כיום איבדתי לחלוטין כתוצאה מהטרדות והדאגות הרבות.
וידוע מה שחז"ל משבחים הפרנסה וכו' עד כדי שהמליצו לאדם, לעסוק באומנות שהיא זרה לו והעיקר לא להצטרך לבריות, פשוט נבילה בשוק וכו', ועוד הרבה מאמרים. כך שאת מחסום ה"בושה" המגונה הזאת, שכאילו זה לא מתאים וכו', אין לי כבר בעיה עם זה. גמרתי עם לחשבן את החשבונות של אנשים אחרים.

הדבר העיקרי שאני מפחד ממנו הוא שמירת העיניים, בתור נהג אתה צריך להסתכל כל הזמן לכל הכיוונים ולראות שכולם ירדו ושכולם יושבים וכו' וכו'
אני משתדל לשמור עיניי מלהסתכל בנשים, ופה זה ההפך הגמור אתה פשוט חייב להסתכל ואם לא אתה כמעט בגדר של שופך דמים. 
רק שיש פה גם את הענין של טרוד באומנותו, וכלשון רש"י "אין לו פנאי להרהר". ולכאו' זה ממש המצב כאן שהנהג מרגיש (למי שיודע) הרגשה ועול גדול
של אחריות כך שממש גם אם רואה אין הוא פנוי להרהר אחר זה. 

כמובן שאיני מחליט החלטות כה גורליות מקריאת כמה תגובות בפורום אינטרנטי, ומתייעץ ברבותיי, רק עם כל זה הייתי שמח לשמוע תגובות מחברי הפורום על דבר זה.

תודה

מסתבר שכבר החלטת לכאן או לכאן, אבל אמץ לך סיפור נפלא זה, ושלב אותו בדרכיך בין תחנה לתחנה באוטבוס, בין משלוח למשלוח במשאית או סתם במשרד המוני. [על המסר העולה מהסיפור - יש שיאמרו בדיעבד ויש שיאמרו לכתחילה יש שיאמרו גישה חסידית ויש שיאמרו גישה פרקטית אבל כאמור מסתבר שזה כבר לא רלוונטי למעשה, אז לפחות קח לך את המסר העולה מהסיפור]

חסיד אחד בא להסבא משפולי [שפאלער זיידע] והתאונן לפניו שהוא מתפרנס מבית מזיגה, והוא מוכרח לעמוד כל היום בין אנשים שפלים, שותי יין ושכורים, לשמוע ולראות מהם כל מיני דברים פחותים ומגונים, והוא מתיירא שעל ידי זה לא יתגשם אף הוא כמותם. שחק הסבא משפולי ואמר:

- כנראה אתה רוצה להיות יהודי באופן שיהיה לך שק מלא דינרי זהב, ויושיבו אותך בהיכל נאה ונקי, וילבישו אותך בגדי משי "ושטריימיל" יפה, וההיכל יהיה מלא עם כל מיני ספרים קדושים, ואז תוכל לעבוד את השי"ת בלימוד תורה ובתפילה במוח זך וצלול.

אבל אני אומר לך, כי לעבוד את השי"ת בלי מניעות ועיכובים יש לו להקב"ה בשמים אלף אלפים ורבי רבבות מלאכים, ועיקר השעשוע והתענוג שהקב"ה מקבל מעולם הזה הוא מאלה שמסובבים מכל צד בהרבה מניעות והסתרים, עד שכמעט כאילו מונחים בצינור ביוב, ואף על פי כן הם קשורים ודבוקים במחשבתם אל הבורא יתברך, והם יושבים ומצפים ומשתוקקים לשעת הכושר של רגע אחד שיכולו לומר איזו תיבות לפני השי"ת, ותשוקה זו אינה נמצאת אצל שום מלאכך ושרף, והם הם הגורמים שעשועים גדולים למעלה.

ובכן אפוא אל תתרעם על פרנסתך, ואדרבה, עליך להודות להשי"ת שזיכה אותך בעבדות כזאת לעמוד כל היום במקום לא טהור ולהיות בפנימיות הלב דבוק במקור הקדושה...

הכהן
משתמש ותיק
נתן תודה: 356 פעמים
קיבל תודה: 356 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי הכהן » 11 מאי 2020, 01:55

שמח בחור כתב:
08 מאי 2020, 16:19
ב. בנוגע לחברות מחללי שבת. ידועה תשובתו של החזון איש לאחד ששאל אותו האם מותר להיות חבר באגד. שאגד כידוע מחללת שבת. והחזון איש ענה לו שמותר. (התשובה ניתנה לאחד בשם קוגל, שהיה גר בטבריה ואח"כ בראשון לציון.)
אני מכיר סיפור הפוך, שהחזו"א הורה שאסור (ליהודי בשם דונט מחיפה)

שמח בחור
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמח בחור » 11 מאי 2020, 09:26

הכהן כתב:
11 מאי 2020, 01:55
אני מכיר סיפור הפוך, שהחזו"א הורה שאסור (ליהודי בשם דונט מחיפה)
קצת נשמע לי מוזר מה שאתה אומר, אבל מצאתי את זה.
אגב, יש לציין שהסיפור שם נשמע לי מאוד מוזר, לא נראה לי שקואופרטיב "שחר", שפעל רק באיזור חיפה, היה שומר שבת. (בחיפה כידוע, האוטובוסים עובדים בשבת, במסגרת הסטטוס קוו, היות והם עבדו עוד לפני קום המדינה. ומי שהיה אחראי על הנסיעות בחיפה, זה קואופרטיב "שחר")
את קוגל הנ"ל סבי הכיר, והוא היה חבר אגד. והוא סיפר שהוא שאל את החזו"א האם מותר לו להיות חבר באגד, והחזו"א ענה לו שאפשר.
(אולי אפשר לחלק בין חיפה, שבה עצמה אגד חיללה שבת. לבין טבריה וראשון לציון, ששם אגד לא חיללה שבת. אבל זה סברא בעלמא, וצריך לברר באמת את הנושא הזה אצל הבקיאים בתורתו)

הכהן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי הכהן » 11 מאי 2020, 10:16

דברתי עכשיו עם חתנו של דונט הנ"ל, ומיד הוא אמר לי שיש ספור נגדי על קוגל, שגם אותו הוא הכיר (או את בניו).
מסקנתו היתה שלגדולי ישראל יש שיקולים שאנחנו לא יודעים.
ומכאן שמה שהם מורים לאחד זה לא תשובה לאחר.

שמח בחור
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמח בחור » 11 מאי 2020, 10:28

הכהן כתב:
11 מאי 2020, 10:16
דברתי עכשיו עם חתנו של דונט הנ"ל, ומיד הוא אמר לי שיש ספור נגדי על קוגל, שגם אותו הוא הכיר (או את בניו).
מסקנתו היתה שלגדולי ישראל יש שיקולים שאנחנו לא יודעים.
ומכאן שמה שהם מורים לאחד זה לא תשובה לאחר.
ומה בדיוק הסיפור עם חמיו הוא אמר לך?
כי איך שהוא מובא כאן, הוא נשמע מאוד מוזר מהסיבות שציינתי קודם.

הכהן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי הכהן » 11 מאי 2020, 11:06

שמח בחור כתב:
11 מאי 2020, 10:28
כך זה כתוב בחוברת משפחתית (חלק יצא מטושטש בצילום, אבל העיקר זה החלק התחתון בשני העמודים):
DSCF0103.JPG
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שמח בחור
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמח בחור » 11 מאי 2020, 14:59

הכהן כתב:
11 מאי 2020, 11:06
שמח בחור כתב:
11 מאי 2020, 10:28
כך זה כתוב בחוברת משפחתית (חלק יצא מטושטש בצילום, אבל העיקר זה החלק התחתון בשני העמודים):
DSCF0103.JPG
לא מספיק ברור, אבל כמו שציינת, העיקר זה החלק למטה.
מה שיוצא זה שהסיפור כמו שסופר ב"טובך יביעו" מעוות מעט.
בכל אופן, לפי המתואר כאן הרי שהחברות שלו היתה בקואופרטיב "שחר" שהיה באיזור חיפה, שהיה מחלל שבת. בשונה מקוגל שהיה חבר אגד. שלא חילל שבת עד האיחוד עם "שחר" (כנראה שהשאלה של קוגל היתה בעת האיחוד של "אגד" עם "שחר" ב-1951 שנתיים לפני פטירת החזון איש)

סמל אישי של משתמש

דוד ריזל (הפרסומאי)
משתמש ותיק
נתן תודה: 679 פעמים
קיבל תודה: 412 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דוד ריזל (הפרסומאי) » 22 מאי 2020, 01:27

אני חשבתי על כך הרבה, שזו משרה מתאימה לאברכים חרדים,
אך הקושי הגדול הוא שדורשים עבודה רצופה המון שעות,
אני סבור שאם היו מתאגדים יחד לדבר עם ראשי החברות למצוא סידור יוחד לחרדים,
עם התחשבות באורח חייהם:
א. למצוא פתרון לתפילה כהלכתה.
ב. לעבוד רק יום אחד בחוה"מ, התחשבות בפורים, בחנוכה, בליל בדיקת חמץ, בערב שבת בשעה האחרונה. שלכל זה יכניסו יותר חילונים וערבים ויתחשבו יותר באורח חיינו.

הרי החברות משוועות לעובדים, ומסתבר שהם יסכימו לכל פתרון שיביא להם עובדים נורמטיביים.

יוסי 2
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 27 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יוסי 2 » 22 מאי 2020, 01:31

דוד ריזל (הפרסומאי) כתב:
22 מאי 2020, 01:27
אני חשבתי על כך הרבה, שזו משרה מתאימה לאברכים חרדים,

אין לי בעיה עם ההודעה רק הניסוח מפריע לי, אברך הוא אדם השקוע בעולמה של תורה ואין עבודה המתאימה לו, הייתי מנסח את זה כעבודה המתאימה לציבור החרדי.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה
  • מה לדעתכם תנאי הסף המנימליים למי שמעוניין להיות פעיל בפורום תורני?
    על ידי מתאהב על ידך » 06 מאי 2020, 22:19 » ב אקטואליה - פנימי
    42 תגובות
    975 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי שמח בחור
    08 מאי 2020, 18:29
  • לעקוף בתור
    על ידי ברכה והצלחה » 01 ספטמבר 2019, 22:13 » ב הלכה ומנהג
    11 תגובות
    238 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי קנקן
    04 ספטמבר 2019, 23:48
  • כמה מעלות טובות למקום...
    על ידי אוריאל » 15 אוקטובר 2019, 23:30 » ב הפורום שלנו
    1 תגובות
    134 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי יעקב שלם
    16 אוקטובר 2019, 23:49
  • האם תאורת הצג של מעלות החום במזגן - נחשבת כאור בתוך החדר?
    על ידי אח שלך » 05 ינואר 2020, 01:07 » ב הלכה ומנהג
    8 תגובות
    260 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי אחד התלמידים
    11 ינואר 2020, 20:09
  • אנו אוכלים בתור מרור חסה, וא"כ האם היא מרה או טעימה מאד ?
    על ידי במבי » 07 אפריל 2020, 14:43 » ב פסח
    10 תגובות
    127 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי מחשב
    08 אפריל 2020, 06:21

חזור אל “עזרה ושיתופי מידע בנושאים כלליים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 6 אורחים