קובץ מעניין עם מדורים רבים מאד ומגוונים על הפרשה

עטסופר

משתמש ותיק
הצג קובץ מצורף קובץ דרישה וחקירה גליון קטז ראה תשפ''א.pdf
תוכן הענינים
'תשובות מרן שר התורה' (עמ' 2): עניני ראש חודש ושבת מברכין.

'מתיקות התורה' (עמ' 3): עניני בין אדם לחבירו כשילדי השכנים משחקים מתחת לבית של חולה יולדת מבקשת משכנה שיפסיק את הבניה עד שתתאושש חלק מהתושבים רוצה שאוטובוס יכנס לשכונתם וחלק מתנגד, ויש להם רכב פרטי להאזין לשיחת בני אדם כשאינם מרגישים בו.

'מתיקות אור השבת' (עמ' 5): ענתה להן הרבנית בעוז: "עכשיו אינני רוצה שהבנים יעזרו לי, כיון שיבוא זמן אשר בו אהיה מוכרחה לקבל את עזרתם"...

'פניני פרשת השבוע' (עמ' 6): בפעם הראשונה שעמד מול מסך חשבון הבנק, והביט בעיניים נוצצות על סכום העתק שהועבר אליו - ידע כי הבטחתו נשאה פרי, מצות הצדקה החלה לעבוד עבורו...

'ליקוטים וסיפורים נפלאים' (עמ' 8): בזמן שניגש אליו אותו חסיד, היה זמנו של הרבי דחוק עד מאוד, לפיכך אמר לחסיד שכעת אין לו אפילו רגע אחד להקדיש לענין. אמר החסיד: "לי יש עשרים שנה לטפל בבתי החולה, ולרבי אין רגע אחד של זמן בשביל זה?!"... 

'אורות אילת השחר' (עמ' 11): עמל התורה שהציל בחור הלכות תפילה.

'נפלאים מעשיך' (עמ' 12): במשך שבועיים נוספים סייע שמאלק'ע לצידקי החלבן במסירות נפש ממש, והנה ערב שבת פרשת "ראה" הם התיישבו, אחרי עמל ממושך, בשעה 7:00 בבוקר סמוך לשער העגלונים, ואז אזר שמאלק'ע אומץ לשאול את שאלת המחץ שלו...

'שתולים בבית ה" (עמ' 13): התהילים של יוסי: "שיר מזמור ליוסי, בבא אליו המשגיח, ויאמר לו עליך לעזוב את הישיבה. הן אני ידעתי פשעי, כי מהישיבה התחמקתי, ולצפות בכדורגל ברחתי"...

'כבוד שמים' (עמ' 15): אמר לי יהודי אחד שלא רחוק מכאן היה ילד קטן שרץ בכביש והוא נדרס ע"י משאית זבל ובחסדי שמים נשאר לשכב מתחת למשאית הגדולה הזאת ששוקלת הרבה מאוד, ופלא עצום שהילד יצא ללא פגע...

'עובדות דרבי לוי' (עמ' 18): אחי לא ידע להחליט איזה שם לתת, ועשה גורל הגר"א, ויצא לו הפסוק (שמות ט', כ"ה) "הכה הברד", "הברד" אותיות "דברה", ולכן החליט על "דבורה"...

'אוצר היסודות והחקירות' (עמ' 4): עניני מעשר שני.

'מתיקות המצוות' (עמ' 10): מצות צדקה.

'נחצבת להבת אש' (עמ' 14): סוד ההצלחה בתורה הוא ההכרה בקב"ה כשותף בלימוד    מכתבו המרטיט של הגאון בנגלה ובנסתר.

'שמחת התורה' (עמ' 16): מדוע נביא שקר אינו נהרג מדין מסית? מדוע צריך להזכיר 'חולם חלום' אחר שכבר נכתב 'נביא'?

'שלום לאוהבי תורתך' (עמ' 17): האם 'חפזון' הוא מעלה או חסרון?

'המעיר לארץ' (עמ' 19): האם יש תאוה לאכול דם? אהבת התורה בש"ס [המשך].

'מרגליות שאול' (עמ' 20): כוונה בתפילה בטיולים שמיטת כספים.

חלק עליון תַחתִית