לראשונה בעולם התלמודי תורה - בעקבות פסקו של הגרמ"ש קליין שליט"א - תנאי לקבלת תלמידים כשאין בבית אייפון אפי' מסונן

שניאור
נתן תודה: 2358 פעמים
קיבל תודה: 1139 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: לראשונה בעולם התלמודי תורה - בעקבות פסקו של הגרמ"ש קליין שליט"א - תנאי לקבלת תלמידים כשאין בבית אייפון אפי' מסונן

שליחה על ידי שניאור » 22 נובמבר 2021, 11:20

מבקש אמת כתב:
21 נובמבר 2021, 20:15
חימקו כתב:
18 נובמבר 2021, 23:28
שניאור כתב:
18 נובמבר 2021, 21:10

למה זה תמוה? אם התירו אז אוטומטית הבנים שלי צריכים ללמוד עם הבנים שלו?
למה הבנים שלי צריכים לקבל מושגים שיש רק בבתים עם אינטרנט?

נראה לך לא לגיטימי שילדך ילמד ביחד אם בנים של יהודים כשרים ושלמים ששומעים לגדולי ישראל?
זה הדרך שלך ללמד את בנך איך להתמודד אם ילדים להורים קצת שונים ממכם?
איפה קבלת האחר, השונה ממך אבל ירא שמים?
הגזמת לחלוטין. אתה מנסה לדרוש מהאנשים הללו לקבל אנשים שונים מהם?
הם בכלל לא מכירים מושג כזה. 

אולי אתה הוא זה שלא יכול לקבל אנשים שדעה שלהם שונה מהדעה שלך? מה אתה אומר על זה?
תבדוק את "כל" ההודעות שלי באשכול הזה, ותראה שהעליתי את שני הצדדים.
העיקר לתקוף את מי שחושב אחרת ממך? ובכן זכותם לחשוב ולעשות את מה שהם חושבים לנכון, גם אם אתה חושב שזה לא מוצדק.

שניאור
יצירת קשר:

Re: לראשונה בעולם התלמודי תורה - בעקבות פסקו של הגרמ"ש קליין שליט"א - תנאי לקבלת תלמידים כשאין בבית אייפון אפי' מסונן

שליחה על ידי שניאור » 22 נובמבר 2021, 11:23

משיב כהלכה כתב:
21 נובמבר 2021, 11:03
שניאור כתב:
18 נובמבר 2021, 21:10
למה הבנים שלי צריכים לקבל מושגים שיש רק בבתים עם אינטרנט?

שמת לב שאת הדברים הללו אתה כותב תוך כדי גלישה באינטרנט???

אפילו המילה "צביעות" לא מספיקה כדי לתאר את החוכא ואיטלולא שיש באשכול זה ודומיו.
אתה מתכחש לעובדה שבית שיש בו אינטרנט הוא בית שונה.
ובכן יש לי קרובי משפחה מדרגא ראשונה כאלה וכאלה, ואני מעיד שמים וארץ שזה שונה, וזה כתוצאה מזה שיש סמארטפון.

כידוע וכמפורסם כל מי שלא חושב כמוך הוא צבוע, כן הוא בנושא המכשירים, וכן הוא בנושא פאה נכרית, ואולי בעוד נושאים, ולכן אני בל"נ לא מגיב לך עוד.

איטשע מאיר לורנץ
נתן תודה: 253 פעמים
קיבל תודה: 356 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי איטשע מאיר לורנץ » 22 נובמבר 2021, 12:53

שניאור כתב:
22 נובמבר 2021, 09:56
איטשע מאיר לורנץ כתב:
21 נובמבר 2021, 23:24
הפעם זה מגיע מאנשים יותר רציניים וחשובים כמו הרצ"מ, ור"א בידערמאן. הצד השוה שבהם, שמדובר ביהודים שאש קנאת הק צבקות בוער בעצמותיהם, ואינם יכולים לסבול כל פרצה בכרם ישראל. אבל לא מדובר במנהיגים שלחסותם ומרותם תלויים גם החלשים יותר, האם זה לא אומר משהו??
בנקודה זו אשמח לשמוע בעיקר מאלו שלא מדברים מתחושות בטן, אלא אלו שלמדו את הסוגיא לעומקה ויודעים להשיב כדת של אמת
רצ"מ ור"א אינם בשורה אחת לא מפאת צדקותם, אלא מפאת הגישה שלהם לנושא, ואני לא רוצה להאריך בנושא במקום ציבורי.
לגופו של ענין פשוט שמי שלא תלויים בו אנשים כאלו ואחרים שצריכים [או מרגישים שצריכים, ולא משנה למה] מכשירים מוגנים, לא מפסיק מודע לבעייתיות של איסור גורף.

ידידי היקר והנעלה
אני מאד מעריך אותך
אבל אתה חוזר על הראשונות
ועכשיו הוספת לי עוד שאלה
השאלה הראשונה הייתה, מנין לך שהמצב של הסמרטפון המוגן הוא כה חמור
ועכשיו לשאלה השניה, על הנחה שהבאת בלי נימוק
מנין לך שמי שיש לו לחסותו כנ"ל, הוא כנ"ל. דווקא הסברא שלי נותנת לומר שמי שיש לו כאלו בודק יותר טוב גם את צד השני של המטבע

משיב כהלכה
נתן תודה: 897 פעמים
קיבל תודה: 1036 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי משיב כהלכה » 22 נובמבר 2021, 14:01

שניאור כתב:
22 נובמבר 2021, 11:23
ובכן יש לי קרובי משפחה מדרגא ראשונה כאלה וכאלה, ואני מעיד שמים וארץ שזה שונה, וזה כתוצאה מזה שיש סמארטפון.

אני לא מייחס חשיבות רבה לעדות של ניק אנונימי שבאה להצדיק את האינטרס שלו (במקרה זה: גם לי גם לך לא יהיה).

ואני מתכחש להכללה גסה של כל מחזיקי הטלפון המוגן, כמו גם להכללה של כל הבתים עם אינטרנט.

אבל הצביעות פה היא להחזיק אינטרנט, לכתוב בו שלא לצרכי פרנסה אלא לצרכי שטויות והבלים (כמו האשכול הזה), ובד בבד לכתוב בלשון מדברת גדולות על הילדים של האחר שלא מתאים לך שילמדו עם הילדים שלך.

ומי אמר שהילדים שלך, כמחזיק אינטרנט, עדיפים מילדים אחרים?

או שלשיטתך צריך ת"ת למחזיקי סמארטפון, ת"ת למחזיקי הדרן, ת"ת למחזיקי עסקן, ת"ת למחזיקי נתיב, ת"ת למחזיקי אינטרנט, ת"ת לאתרוג, ת"ת לרימון, ת"ת לנטפרי?

ומעת לעת יפורסם דירוג היר"ש של מחזיקי האינטרנט / הסלולר, לפי הגחמה של המדרג?

מבקש אמת
נתן תודה: 483 פעמים
קיבל תודה: 2030 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 22 נובמבר 2021, 16:58

שניאור כתב:
22 נובמבר 2021, 11:20
מבקש אמת כתב:
21 נובמבר 2021, 20:15
חימקו כתב:
18 נובמבר 2021, 23:28

נראה לך לא לגיטימי שילדך ילמד ביחד אם בנים של יהודים כשרים ושלמים ששומעים לגדולי ישראל?
זה הדרך שלך ללמד את בנך איך להתמודד אם ילדים להורים קצת שונים ממכם?
איפה קבלת האחר, השונה ממך אבל ירא שמים?
הגזמת לחלוטין. אתה מנסה לדרוש מהאנשים הללו לקבל אנשים שונים מהם?
הם בכלל לא מכירים מושג כזה. 
אולי אתה הוא זה שלא יכול לקבל אנשים שדעה שלהם שונה מהדעה שלך? מה אתה אומר על זה?
תבדוק את "כל" ההודעות שלי באשכול הזה, ותראה שהעליתי את שני הצדדים.
העיקר לתקוף את מי שחושב אחרת ממך? ובכן זכותם לחשוב ולעשות את מה שהם חושבים לנכון, גם אם אתה חושב שזה לא מוצדק.

יש כאן חילוק פשוט ביותר, ותמהני שלא עמדת עליו בעצמך: אף אחד לא אמור לקבל דעות של אחרים, אך הוא כן אמור לקבל את האנשים עצמם, גם אם יש להם דעות שונות ממנו. זאת בתנאי שהם מתנהגים כמצופה מאדם מן היישוב, עם מידות טובות ודרך ארץ.

לי אין בעיה עם זה שאנשים בוחרים להתנהל בשמרנות יתירה שאיני מסכים עמה. זו זכותם המלאה, וזכותם גם להקים מוסד שמחנך על פי דרכם. הבעיה שלי היא עם אנשים שכל הזמן מפרסמים דברים נגד אנשים אחרים שלא מתנהלים על פי דרכם, ממציאים עליהם איסורים וכיו"ב. רצונכם להתנהל בסגנון כזה או אחר - לחיי, אבל תפסיקו לתקוף בקביעות ולפרסם תעמולה ברחובות קריה נגד מי שמתנהל בסגנון אחר!

והבעיה השניה שיש לי איתם, היא הצביעות שהזכרתי לעיל. הם דוגלים בדרך מסויימת שאינה יכולה לקיים את עצמה בלי אנשים שהולכים בדרך אחרת, ואז אינם בושים לתקוף את אותה דרך. טול קורה מבין עיניך!

זה לא ענין של מחלוקת בדעות, אלא של מידות בסיסיות של בן אדם. לדאבוני הרב, ה'חומייניזם' שהשתלט על הרחוב החרדי (כהגדרתו של הגר"ש רוזובסקי) מעודד יהודים להתנהל כמו הישמעאלים - רוממות אל בגרונם וחרב פיפיות בידם.

מבקש אמת
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 22 נובמבר 2021, 17:09

שניאור כתב:
22 נובמבר 2021, 11:23
מי אמר שהסמארטפון הוא סיבה לשינוי, אולי הוא סימן?

חזקי
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 57 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חזקי » 22 נובמבר 2021, 17:33

רוצה להיות טוב כתב:
22 נובמבר 2021, 00:01
רק לדוגמא, חסימת "אתרוג" פותחת אתרים בעיתיים ביותר כגון סרוגים וערוץ הכנסת ,תמונות פרוצות גם יש שם, בקיצור מגדירים עצמם כאילו לחרדים . ודאי עדיף סמארטפון מסונן היטב מכאלה ושכמותם!!! 

חחח מה הקשר

ודאי שאתרוג הרבה יותר חמור 

אם זה הבעיה שלך - אז כל האלו שאוסרים סמרטפון מתירים רק נטפרי פלאס סינון של הקהילה וגם זה נראה לי במשרד בלבד

מרגיע אותך?

נתן סברסוב
נתן תודה: 10 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נתן סברסוב » 22 נובמבר 2021, 20:05

הסוגיא לדעתי היא לא סמארטפון מוגן או לא
ישנה סוגיא בסיסית יותר האם ראוי שכל אחד יחפש לעצמו את הסגנון המתאים לו או שיכולים להתקיים ביחד סגנונות שונים
זה בא לידי ביטוי בבתי כנסת , בחיידרים , בבתי יעקב , בסימנרים
האם צריך שבית הכנסת יוגדר "מנין אברכים"
או חיידר יוגדר "בני אברכים" וכו וכו
או שיכולים להתפלל בבית הכנסת ולהרגיש בנוח גם מי שאינם אברכים או שהם אברכים למחצה שליש ורביע
אין לי מושג ויכולת להכריע בסוגיא הנ"ל
מה שמדהים שהמקום שבו ודאי נפגשים המוני סגנונות אלו הישיבות וביחוד בישיבות הגדולות שם ממש מכל הבא ליד 
בני אברכים, בני חו"ל , בני אנשי עסקים , בוגרי ישיבות תיכוניות ועוד ועוד
והכל מסתדרים יפה

אולם כחובב היסטוריה מוכרח אני לומר שהתופעה הנ"ל היא לא חדשה
כאשר עלתה ישיבת סלבודקה לארץ ישראל היו 2 אפשרויות עיקריות 
1) ירושלים
2) פתח תקוה
בני ירושלים הביעו הסתיגות מבני הישיבה המודרניים ולא רצו אותם אצלם
רבני הישיבה הביאו הסתייגות מבני פתח תקוה יען כי בעלי בתים הם, וכמאמר אחד מראשי הישיבה (לא מילה במילה) "איננו רוצים שבחורי הישיבה יתחתנו עם בנותיהם ויהפכו לאיכרים"
בסופו של דבר הוחלט לעבור לחברון אשר שם הייתה קהילה חצי ספרדית חצי חבדית ולהם לא הייתה בעיה עם בחורי הישיבה.
הסוף ידוע כ30 מבחורי הישיבה נטבחו בפרעות תרפ"ט
ואז לירושלמים לא נותרה ברירה אלא לאכלס את הישיבה בקרבם וגם מפני שכבר הספיקו להכירם ולהיוכח שבני עליה המה

מבקש אמת
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 23 נובמבר 2021, 02:32

נתן סברסוב כתב:
22 נובמבר 2021, 20:05
הסוגיא לדעתי היא לא סמארטפון מוגן או לא
ישנה סוגיא בסיסית יותר האם ראוי שכל אחד יחפש לעצמו את הסגנון המתאים לו או שיכולים להתקיים ביחד סגנונות שונים
זה בא לידי ביטוי בבתי כנסת , בחיידרים , בבתי יעקב , בסימנרים
האם צריך שבית הכנסת יוגדר "מנין אברכים"
או חיידר יוגדר "בני אברכים" וכו וכו
או שיכולים להתפלל בבית הכנסת ולהרגיש בנוח גם מי שאינם אברכים או שהם אברכים למחצה שליש ורביע
אין לי מושג ויכולת להכריע בסוגיא הנ"ל
הסברא נותנת שאי אפשר לתת הכרעה חד משמעית בשאלה זו. המכריע לטובת 'הכלה וקבלה של כולם' יהיה בבעיה כשיבואו אנשים עם סטנדרטים שונים לחלוטין וישפיעו לרעה על ילדיו, וגם הוא בעצמו ירגיש מאד לא בנוח במחיצתם. המכריע לטובת 'בני אברכים' עלול למצוא את עצמו במצב שהת"ת יתפלג ל'בני אברכים עם רכב' ל'בני אברכים בלי רכב', ואח"כ גם בעלי הרכב יתפלגו ל'בני אברכים בעלי רכב ישן' ל'בני אברכים בעלי רכב חדש' וכן ע"ז הדרך, וכפי שרואים כבר בחוגים האמונים על סגנון זה. בקיצור: "אין לדבר סוף".

ידידיה
נתן תודה: 201 פעמים
קיבל תודה: 297 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ידידיה » 23 נובמבר 2021, 09:22

מבקש אמת כתב:
22 נובמבר 2021, 16:58
יש כאן חילוק פשוט ביותר, ותמהני שלא עמדת עליו בעצמך: אף אחד לא אמור לקבל דעות של אחרים, אך הוא כן אמור לקבל את האנשים עצמם, גם אם יש להם דעות שונות ממנו. זאת בתנאי שהם מתנהגים כמצופה מאדם מן היישוב, עם מידות טובות ודרך ארץ.

לי אין בעיה עם זה שאנשים בוחרים להתנהל בשמרנות יתירה שאיני מסכים עמה. זו זכותם המלאה, וזכותם גם להקים מוסד שמחנך על פי דרכם. הבעיה שלי היא עם אנשים שכל הזמן מפרסמים דברים נגד אנשים אחרים שלא מתנהלים על פי דרכם, ממציאים עליהם איסורים וכיו"ב. רצונכם להתנהל בסגנון כזה או אחר - לחיי, אבל תפסיקו לתקוף בקביעות ולפרסם תעמולה ברחובות קריה נגד מי שמתנהל בסגנון אחר!
כמו שאתה מבין שצריך "לקבל את האנשים עצמם" רק "בתנאי שהם מתנהגים כמצופה מאדם מן היישוב, עם מידות טובות ודרך ארץ", שזה כמובן קריטריון שתלוי בשיקול דעת, שהרי אין כמעט מי שמודה בעצמו שאינו מתנהג כמצופה מאדם מן היישוב וכו', תוכל גם להבין שצריך לקבל את האנשים רק בתנאי "שהם מתנהגים כמצופה מיהודי ירא שמיים, עם קיום מצוות ושמירה על הגדרים המתחייבים" לפי שיקול דעת של כל אחד.

אקשן דקדושה
נתן תודה: 373 פעמים
קיבל תודה: 304 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אקשן דקדושה » 23 נובמבר 2021, 18:31

נתן סברסוב כתב:
22 נובמבר 2021, 20:05
מה שמדהים שהמקום שבו ודאי נפגשים המוני סגנונות אלו הישיבות וביחוד בישיבות הגדולות שם ממש מכל הבא ליד 
בני אברכים, בני חו"ל , בני אנשי עסקים , בוגרי ישיבות תיכוניות ועוד ועוד
והכל מסתדרים יפה

יתכן שמה שעומד מאחורי החלוקה הזו, זה ההבדל המהותי שיש בין ישיבה לבי"כ ולת"ת.
לישיבה באים בחורים כדי להבנות ולקבל קו בחיים. 
המשפחה ממנה הם באים פחות משמעותית.
יש סגנון של הישיבה ויש דרך שמנחילים בישיבה, ובתוצאה הסופית גם אפשר לראות בדרך כלל מי למד איפה וכו'
הישיבה נותנת חותם משמעותי לחיים.
משא"כ מוסדות לימוד אחרים ובית כנסת, לשם כל אחד מביא את עצמו עם כל מה שהוא מכיל.
סגנון דעות והנהגות ומושגים, כאן על מנת להשאר.

מבקש אמת
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 24 נובמבר 2021, 01:31

ידידיה כתב:
23 נובמבר 2021, 09:22
מבקש אמת כתב:
22 נובמבר 2021, 16:58

כמו שאתה מבין שצריך "לקבל את האנשים עצמם" רק "בתנאי שהם מתנהגים כמצופה מאדם מן היישוב, עם מידות טובות ודרך ארץ", שזה כמובן קריטריון שתלוי בשיקול דעת, שהרי אין כמעט מי שמודה בעצמו שאינו מתנהג כמצופה מאדם מן היישוב וכו', תוכל גם להבין שצריך לקבל את האנשים רק בתנאי "שהם מתנהגים כמצופה מיהודי ירא שמיים, עם קיום מצוות ושמירה על הגדרים המתחייבים" לפי שיקול דעת של כל אחד.
יש חילוק גדול בין השניים: התנהגות אנושית נאותה הוא דבר שנוגע לסובבים, וממילא על אדם להתנהג כפי איך שהסובבים חושבים שהוא אמור להתנהג אליהם, או במילים אחרות לפי הנורמות החברתיות. משא"כ יראת שמים וקיום מצוות הוא דבר שביסודו בין אדם לבוראו, וע"כ על אדם להתנהל לפי איך שהוא אישית חושב שבוראו מעוניין שיתנהג, ולא לפי דעתם של אחרים.

פפפפ
נתן תודה: 103 פעמים
קיבל תודה: 126 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי פפפפ » 24 נובמבר 2021, 08:18

סאטמארער כתב:
21 נובמבר 2021, 22:31
פפפפ כתב:
21 נובמבר 2021, 08:15
סאטמארער כתב:
18 נובמבר 2021, 20:28
וכי המהרי״ל דיסקין לא קיבל בבית היתומים תינוק שאביו למד בבתי ספר האסורים ?עפר אני תחת כפות רגליו של הגרמ"ש שליט"א
אמנם לא זכיתי להבין מ"ש באות א' ב' ג'
וכי מי שאנו יודעים בו שהוא עובר על איסור דרבנן, או אפי' איסור דאורייתא, לא נקבל את בניו לחנכם לתורה ויראה.
ובעיקר הענין בוודאי הוא שאלה קשה ומסובכת, וצריכין להכרעה של גדול בישראל שיש לו הבנה עמוקה בענייני הנהגת הכלל.
בירושלים של מהרי"ל דסקין [הליטאי] ותלמידיו החרימו אפילו כל מי שנכדיו לומדים במקומות האסורים ולא קיבל חלוקה מהכולל אפי' אם זה נגע לרעב ממש 
לא הבנתי הדמיון, המהרי״ל דיסקין החרים את הסבא שיש בידו למחות ביד בנו ונכדו, וקנסו שלא יקבל ממון מהכולל.
ולכן נקנוס אנחנו את התינוק שלא טעם טעם חטא, ולא נחנכנו לתורה ויראה, אלא נפקיר אותו להרחוב, בשביל שאביו עבר על איסור ? . אתמהה.
וכי המהרי״ל דיסקין לא קיבל בבית היתומים תינוק שאביו למד בבתי ספר האסורים ?
השאלה נכונה ומ"מ איני בטוח שמהרי"ל דיסקין קיבל ילד לבית היתומים אם אביו או אמו [שנותרו בחיים] הוחרמו

איכא בשוקא
נתן תודה: 192 פעמים
קיבל תודה: 220 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי איכא בשוקא » 24 נובמבר 2021, 15:05

כפי שכבר כתב הרב @מבקש אמת, אין לדבר סוף, ולכן נ"ל שצריך לקבוע מנעד של קבלה.
ראובן יכול לסבור שמבחינתו מנטפרי ואילך לגיטימי, בעוד שלשמעון נראה שצריך דווקא בעלי רכב ישן. ועפ"ז יתחלקו.
לא כולם צריכים לחשוב כמוני, או לחנך בדרך החינוך שלי, מספיק שלא יהיו סותרים להשקפתי ודרך חיי, וחשוב מכך, שאוכל לתקן את הרושם שהם ישאירו על ילדיי כך שלא יהווה סתירה לדרך החינוך שלי.

שניאור
יצירת קשר:

שליחה על ידי שניאור » 24 נובמבר 2021, 16:47

מבקש אמת כתב:
24 נובמבר 2021, 01:31
משא"כ יראת שמים וקיום מצוות הוא דבר שביסודו בין אדם לבוראו, וע"כ על אדם להתנהל לפי איך שהוא אישית חושב שבוראו מעוניין שיתנהג, ולא לפי דעתם של אחרים.
זה גופא הוויכוח, הם טוענים שזה לא [רק] בין אדם לקונו, אלא זה משפיע על הסביבה, אתה יכול לחלוק ולהגיד שזה לא משפיע, אבל אתה לא יכול לטעון שגם אם זה משפיע צריכים להכיל אותם.

מבקש אמת
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 24 נובמבר 2021, 23:52

שניאור כתב:
24 נובמבר 2021, 16:47
מבקש אמת כתב:
24 נובמבר 2021, 01:31
משא"כ יראת שמים וקיום מצוות הוא דבר שביסודו בין אדם לבוראו, וע"כ על אדם להתנהל לפי איך שהוא אישית חושב שבוראו מעוניין שיתנהג, ולא לפי דעתם של אחרים.
זה גופא הוויכוח, הם טוענים שזה לא [רק] בין אדם לקונו, אלא זה משפיע על הסביבה, אתה יכול לחלוק ולהגיד שזה לא משפיע, אבל אתה לא יכול לטעון שגם אם זה משפיע צריכים להכיל אותם.

שומע, ובכל זאת הלא תסכים שמי שטוען שכל מי שמתנהג קצת שונה ממנו משפיע עליו ועל ילדיו לרעה וע"כ מוכרח להתרחק ממנו יש לו בעיה, ואין לדבר סוף, וע"כ צריך לקבוע גבולות סבירים לענין, מחד גיסא לא להיות בחברה רעה, ומאידך גיסא לדעת לקבל את השונה.

חזקי
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 57 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חזקי » 25 נובמבר 2021, 18:02

גם מרן גאב"ד סאטמאר ב"ב שליט"א אומר שאברך שיש לו סמרטפון או שאין לו סמרטפון זה ממש 2 עולמות
כל התפילה והשבת שלו זה אחרת
הנה תראו כאן בסרטון השני
https://hm-news.co.il/220463/

סאטמארער
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 32 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סאטמארער » 25 נובמבר 2021, 19:10

פפפפ כתב:
24 נובמבר 2021, 08:18
סאטמארער כתב:
21 נובמבר 2021, 22:31
פפפפ כתב:
21 נובמבר 2021, 08:15

בירושלים של מהרי"ל דסקין [הליטאי] ותלמידיו החרימו אפילו כל מי שנכדיו לומדים במקומות האסורים ולא קיבל חלוקה מהכולל אפי' אם זה נגע לרעב ממש 
לא הבנתי הדמיון, המהרי״ל דיסקין החרים את הסבא שיש בידו למחות ביד בנו ונכדו, וקנסו שלא יקבל ממון מהכולל.
ולכן נקנוס אנחנו את התינוק שלא טעם טעם חטא, ולא נחנכנו לתורה ויראה, אלא נפקיר אותו להרחוב, בשביל שאביו עבר על איסור ? . אתמהה.
וכי המהרי״ל דיסקין לא קיבל בבית היתומים תינוק שאביו למד בבתי ספר האסורים ?
השאלה נכונה ומ"מ איני בטוח שמהרי"ל דיסקין קיבל ילד לבית היתומים אם אביו או אמו [שנותרו בחיים] הוחרמו

אחזיק לך טובה אם תוכל לברר
איני מאמין שלא קיבל,   

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “נושאים בפיקוח [הודעות בפורום זה יפורסמו רק לאחר אישור]”

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 1 אורח