תשובת הרמ''מ שפרן

דיונים תורניים אקטואליים אודות מגיפת הקורונה והשלכותיה באספקלריא של תורה (וכן עדכונים נחוצים בלבד!)
בברכת "והסירותי מחלה מקרבך"
כללי הפורום
= בפורום זה ניתן להעלות דיונים תורניים אקטואליים בלבד =
העלאת דברים אחרים תיאלץ לחסום את המשתמש
עדכונים נחוצים ניתן להעלות בתת הפורום בלבד!

פותח הנושא
ינקל
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 1 פעמים
סטטוס: לא מחובר

תשובת הרמ''מ שפרן

שליחה על ידי ינקל » 18 מאי 2020, 16:18

מחוהמ''פ תש''פ:
בה''י . א' דחוהמ''פ תש''פ.
להר' מנחם מנדל הכהן שפרן שליט''א
שני סיבות הביאו אותי לפנות עם שאלה זו דווקא אל כת''ר:
כת''ר פסק לי לפני שנים בשאלות חמורות של דיני נפשות -מהיכרות אישית, ושל הפרטים הרלוונטיים- ועל פיהם אני נוהג עד היום.
בנוסף כפי שכת''ר יודע, יש לכת''ר 'סטיגמה' ברחוב החרדי של דיין שלא חת לעתים לומר בפומבי את דעתו אף נגד קונצנזוס רבנים בקהילות אחרות. 

בעירי בית שמש נשמרים ב''ה ע''י הציבור החרדי כולו הזהירויות שנקבעו ע''י הרשויות בארץ. ובהם רבים שאינם מקלים להסתמך על ההוראות של הרשויות אלא אף מהדרין בהמלצות של הרופאים ושל דעות שונות הנשמעות מאנשים שמכירים את המציאות הנוכחית.
יש תופעות מזעריות בשוליים של אנשים שמזלזלים בזהירות המינימלית הנדרשת, הוראת-הרשויות. בטענות שונות.
יזמתי לגנות את האנשים הספציפיים האלו בצורה של רמקול וסרטון מתחת לביתם שבהן ייראו תמונתם ופרטי מגוריהם והוקעתם בחריפות כדין רודף, והפצת הסרטון בכל דרך אפשרית. 
מצורף כאן דוגמה של מודעה שהוכנה במהירות לפני יו''ט ונתלתה על ידי באזור המחדל הנ''ל לפני יו''ט. כשתליתי המודעה - בזמן יציאה נדירה מביתי לצורך אחר - היו כמה נערי שוליים חרדיים עם לבוש מהמיינסטרים למהדרין, שקרא את המודעה ולא שמר על ההוראות. ובוודאי שלא על ההמלצות של הרשויות.
בהמשך אקווה -בתמיכת מתנדבים ותרומות- להרחיב פעילות זו לערים נוספות בעידן הקורונה, ואף לנושא הכללי של שמירה על הוראות משרד התחבורה בעניין בטיחות בדרכים, של נהגים, ושל הולכי רגל.
השאלה:
האם הפעילות באופן הנ''ל אסורה, מותרת, או מצווה.

ועזבעה"ח
(-). בית שמש.

תשובה:

מותר אבל אתה לא חייב. זה ימנע אף אחד מאלו שהיו שם לא להמשיך כך. הרשויות יודעות והם אמורים לטפל בזה. רובם לא מבינים שזה מסוכן.
תפרסם את הוראות ר' עקיבא איגר זי"ע משנת תקצ"ב בין אנשים ההם, תפרסם את הוראות הח"ס אולי זה ישפיע על חלק.
כתוב שומר פתאים ה' נברך אותם שהם יימשכו תחת הנהגה זו של הרבש"ע.

• נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “הקורונה והשלכותיה - באספקלריא של תורה [הודעות בפורום זה יפורסמו רק לאחר אישור]”

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: לבי במערב | 1 אורח