לבקשת רבים, עדכנו את כללי פורום הקורונה, לטובת כולנו - נא להקפיד לשמור עליהם
מעתה, בפורום קורונה הראשי יעלו נידונים תורניים בלבד, ובתת הפורום עדכונים נחוצים בלבד
נא לא לערב בין הפורומים, ונא לא להעלות כלל עדכונים שאינם נחוצים ושאר מילי דעלמא, פורומינו - פורום לתורה!
בתקווה להבנה, בברכת "והסירותי מחלה מקרבך"

הקורונה - במרכזי הכפירה!!!

דיונים תורניים אקטואליים אודות מגיפת הקורונה והשלכותיה באספקלריא של תורה (וכן עדכונים נחוצים בלבד!)
בברכת "והסירותי מחלה מקרבך"
כללי הפורום
= בפורום זה ניתן להעלות דיונים תורניים אקטואליים בלבד =
העלאת דברים אחרים תיאלץ לחסום את המשתמש
עדכונים נחוצים ניתן להעלות בתת הפורום בלבד!

ספר וסופר
משתמש ותיק
נתן תודה: 136 פעמים
קיבל תודה: 305 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

Re: הקורונה - במרכזי הכפירה!!!

שליחה על ידי ספר וסופר » 20 מרץ 2020, 13:51

יעקב1 כתב:
20 מרץ 2020, 12:17
ספר וסופר כתב:
09 מרץ 2020, 14:31
כל מי שדיבר, דיבר על אמונת הייחוד, ומובא בשם ר' יוסף חיים שאסור לעבור לפני מתפלל ערבי.

איפה בדיוק זה מובא, זה חידוש מעניין.
טענתי למישהו שגם אם אני יעמוד סתם להתפלל לד' כמו חנה (שמשם למדו הלכ' לא לשבת ליד מתפלל), יחשב כעומד לפני המלך ואסור לעבור לפני והוא השיב שרק שמ"ע חז"ל נתנו לזה תוקף של עומד לפני המלך וממילא אם דלגת ברכה למשל מותר לעבור לפניך כי אין זה תפילת חז"ל
אבל לדברי הבא"ח אני צודק... (אלא אם נימא שישראל עומד לפני המלך זה רק שמ"ע אבל ערבי זה לפי הנוסח שבחר לו)

דבר ראשון לא התכוונתי לבא"ח [בן איש חי], אלא לר' יוסף חיים זוננפלד זצ"ל.

אין לי מושג אם זה מובא באיזשהו מקום, אולם זה קבלה שיש ביד הירושלמים, שר' יוסף חיים הקפיד שלא לעבור בד"א מצד שהם מתפללים לא' אחד.

זה חידוש עצום ונורא, וצריך פירוש.
אולם זה מקובל חזק אצל בני ירושלים של פעם, ויש רבים המייחסים זאת למורו ורבו זיע"א המהרי"ל דיסקין.

חיים ליצא
משתמש ותיק
נתן תודה: 44 פעמים
קיבל תודה: 45 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים ליצא » 20 מרץ 2020, 15:47

שלומי טויסיג כתב:
20 מרץ 2020, 13:11
רוצה להתעלות כתב:
20 מרץ 2020, 13:08
מדינת ישראל היא גם מרכז כפירה לא קטן.

אתה צודק ועוד איך, ראש הממשלה כולו זה גאוה כוחי ועוצם ידי - וכן כל...
ה' ירחם החזירנו בתשובה שלימה לפניך
ממש ממש לא ארץ/מדינת ישראל היא מרכז אמוני/התורני הגדול בעולם  
אם מיעוט  כופרים 

יש שהשקפת עולמם היא שכל מלחמה אין בקורונה ואין בערבים חייב להצטייר ככחי ועוצם ידי ומסגרת ההשתדלות זה רק להתפלל [איני יודעה אם הם מתנהגים כך אך בתור לצעוק על אחרים זה בוודאי נותן הרגשה חרדית חזקה}
ויש הרואים את המלחמה בתור שצריך להלחם יחד אם השם יתברך לא שהוא צריך את העזרה שלנו אך כך גזרה כחמתו יתברך שיונהג עולמו 
משום מה נראה לי אותך נמנה על הקבוצה הראשונה  

עמנואל
משתמש ותיק
נתן תודה: 159 פעמים
קיבל תודה: 64 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

שליחה על ידי עמנואל » 21 מרץ 2020, 21:24

ספר וסופר כתב:
17 מרץ 2020, 00:22
האסלם לא מצווה להרוג יהודים, הוא משפיל אותם, ויש בזה גם דעות שונות, כי הוא בעיקרון מכבד את 'בני-ישראל'
להלן על היחס של הכבוד... מתוך תצלום המפתחות על ספרו של ה"מושגע"
לכידה.PNG
המשוגע בעצמו עסק בטיהור סעודיה מיהודיה (שאגב, אותם הוא מתאר עם פאות משתלשות על הלחיים - כמו התימנים) ושבה את בנותיהם. התנהלות מעין זו המשיכה לאורך כל ההיסטוריה המוסלמית. היא החריפה מאוד במאה ה12 (למניינם), בעת שלטון המוחווידון, אז הם רצחו את כל ה"כופרים". המצב היה כל כך נורא עד שהראב"ד הראשון שהיה בן אותה התקופה מוסר שלא נשאר יהודי (מוצהר) בכל המגרב. וראו עוד קינתו המופרסמת של האבן עזרא "אהה ירד עלי ספרד" המתאר אף הוא את חורבן כל הקהילות בספרד המוסלמית ובמגרב.
למעשה המוסלמים רצחו בשם האלסאם אלפי אלפים לאורך ההיסטוריה.
עלילת הדם האחרונה שהייתה בדמשק מוכרת? שמעתם אנוסי משהד? זהו רק קצה הקרחון.
נכון, ישנו חוק הנותן מעמד חסות לעמי הספר, וישנם מעט מאוד גורמים מתונים שאף רוחשים יחס של כבוד ליהודים, אך הפראות המוסלמית של מוחמד ורוב מאמיניו אינה נמדדת בהכרח לפי הפשט של חוק מוסלמי כלשהו, אלא בעיקר לפי המציאות ההיסטורית.

אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

עמנואל
משתמש ותיק
נתן תודה: 159 פעמים
קיבל תודה: 64 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

שליחה על ידי עמנואל » 21 מרץ 2020, 22:33

ואם כבר עסקינן במשוגעים. על אף שאני זקוק לצטט את שגענותיו, כדי לצאת מסרך איסור לא תחנם אדגיש כי מעמד בני החסות לאו בפירוש אתמר אלא מכללא. ועל כן אין פלא אם נמצא את מוחמד ומאמיניו מתייחסים למעמד "עמי הספר" כצאן לטבח. 
הדברים עולים מהתצלום, הערה 152
לכידה.PNG
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

רוצה להתעלות
נתן תודה: 26 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי רוצה להתעלות » 21 מרץ 2020, 23:03

חיים ליצא כתב:
20 מרץ 2020, 15:47
שלומי טויסיג כתב:
רוצה להתעלות כתב:
20 מרץ 2020, 13:08
מדינת ישראל היא גם מרכז כפירה לא קטן.

אם מיעוט  כופרים 

יש שהשקפת עולמם היא שכל מלחמה אין בקורונה ואין בערבים חייב להצטייר ככחי ועוצם ידי ומסגרת ההשתדלות זה רק להתפלל [איני יודעה אם הם מתנהגים כך אך בתור לצעוק על אחרים זה בוודאי נותן הרגשה חרדית חזקה}
ויש הרואים את המלחמה בתור שצריך להלחם יחד אם השם יתברך לא שהוא צריך את העזרה שלנו אך כך גזרה כחמתו יתברך שיונהג עולמו 

אתה צודק שרוב 'עמך' בישראל מאמין ברבונו של עולם - אך אינם שומרים תורה ומצוות שדנו הפוסקים מה דינם תינוק שנשבה/אפיקורסים תלוי מי ומה [יינם נסך]

אך כוונתי היה לשלטון והממשלה פה שהם מקור הפצת כפירה גדול.
מדוע נשיא המעצמה הגדולה  בעולם - טראמפ, יכול לומר לאזרחי אמריקה על הקורונה 'תתפללו לאלוקים', ואילו ראש ממשלה בישראל לא יכול להזכיר שם שמים (אולי בהבלעה) ובכל נאומיו מדי ערב רק - אני אני אני ושוב אני, וכמה ישראל חזקה וכו' וכו'

בתקופה זו של 'יתוש קדמך'  ושכל העולם ה"מפותח" והטכנולוגי לא עומד מול נגיף מיקרוסקופי, זה הזמן קצת לראות את גדלות בורא עולם וקטנות 'כוחי ועוצם ידי'.

ספר וסופר
משתמש ותיק
נתן תודה: 136 פעמים
קיבל תודה: 305 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ספר וסופר » 21 מרץ 2020, 23:22

עמנואל כתב:
21 מרץ 2020, 22:33
ואם כבר עסקינן במשוגעים. על אף שאני זקוק לצטט את שגענותיו, כדי לצאת מסרך איסור לא תחנם אדגיש כי מעמד בני החסות לאו בפירוש אתמר אלא מכללא. ועל כן אין פלא אם נמצא את מוחמד ומאמיניו מתייחסים למעמד "עמי הספר" כצאן לטבח. 

לשם הבהרת הדברים, כמובן לא באתי בדברי להקל במשהו ברשעת הגויים האלה, ואין ספק שכל חייהם רצופים טבחות ורדיפות ליהודים מזמן מנהיגם והלאה, ואין דבר זה צריך לפנים.

אולם דיברו כאן על עקרונות ה-אסל"ם, בתור דת, היכן נקודת ההתנגדות ליהדות בעצם האמונה המוסלמית, ומה גדר מי שמאמין בזה, ובחלק הזה אמרתי, וכמוני אמרו גם אחרים, שלא ניתן לומר שזה חלק מעקרי האמונה.

אגב - גם הנוצרים כמובן לא מחייבים את זה, אולם זה בעיקר מגיע מכח '''מעלת''' האמונה הנוצרית, שאין '''''ישועתה''''' באה בהכרה מתוך כפיה אלא רק מ'''רצון'''.
[ואתה מבין, שלא נוגע כאן להביא ראיות ממסעי הצלב והאינקווזיציה].

חיים ליצא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים ליצא » 22 מרץ 2020, 09:12

רוצה להתעלות כתב:
21 מרץ 2020, 23:03
חיים ליצא כתב:
20 מרץ 2020, 15:47
שלומי טויסיג כתב:

אם מיעוט  כופרים 

אתה צודק שרוב 'עמך' בישראל מאמין ברבונו של עולם - אך אינם שומרים תורה ומצוות שדנו הפוסקים מה דינם תינוק שנשבה/אפיקורסים תלוי מי ומה [יינם נסך]

אך כוונתי היה לשלטון והממשלה פה שהם מקור הפצת כפירה גדול.
מדוע נשיא המעצמה הגדולה  בעולם - טראמפ, יכול לומר לאזרחי אמריקה על הקורונה 'תתפללו לאלוקים', ואילו ראש ממשלה בישראל לא יכול להזכיר שם שמים (אולי בהבלעה) ובכל נאומיו מדי ערב רק - אני אני אני ושוב אני, וכמה ישראל חזקה וכו' וכו'

בתקופה זו של 'יתוש קדמך'  ושכל העולם ה"מפותח" והטכנולוגי לא עומד מול נגיף מיקרוסקופי, זה הזמן קצת לראות את גדלות בורא עולם וקטנות 'כוחי ועוצם ידי'.
אגם שכוונתך לשלטון עדיין מזה להגיע למרכז הכפירה לא קטן הדרך רחוקה {בפרט כהשוואה להודו סין ואיראן ]
דווקא אני שמתי לב שבנאומים על הקורונה זה לראשונה שראש הממשלה מזכיר את שם שמים בקביעות ולא בהבלעה 

חיים ליצא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיים ליצא » 22 מרץ 2020, 09:39

הנה דוגמא טרייה
http://kore.co.il/viewArticle/61730

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים