מחירי המקוואות

כללי הפורום
עדכונים נחוצים בלבד אודות הקורונה, נידונים תורניים מקומם בפורום "קורונה" הראשי

פותח הנושא
שי גולד
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

מחירי המקוואות

שליחה על ידי שי גולד » 03 מאי 2020, 19:55

מישהו יודע מה הסיפור עם העלייה המטורפת של המחירים של המקוואות לגברים בבני ברק??
זה ניצול של הציבור או כורח המצב?!

ב. זעירא
נתן תודה: 502 פעמים
קיבל תודה: 170 פעמים
יצירת קשר:

Re: מחירי המקוואות

שליחה על ידי ב. זעירא » 03 מאי 2020, 20:10

נטו ניצול!
(יתירה מזאת, בכל הימים שהמקווה היה סגור, הרי הבור לא באמת היה ריק... תברר על כל מקווה ותשמע שמי שדחף סכום ראוי לידיו של האחראי יכל להיכנס, או לחילופין אנשי שלומו ובריתו הנאמנים... ועכשיו אני צריך לשלם על כל אותם ימים שהחימום עבד בשביל עשר אנשים... [כ"ז כתבתי מידיעה ברורה מכו"כ מקוואות]).

סמל אישי של משתמש

דוד ריזל (הפרסומאי)
נתן תודה: 749 פעמים
קיבל תודה: 445 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דוד ריזל (הפרסומאי) » 03 מאי 2020, 20:20

יש בזה רעיון להפחית את כמות הטובלים.
וזה מאוד נכון, במקום שאף אחד לא יוכל לטבול, עשו שמי שמאוד חשוב לו יטבול.
אני הייתי מציע גם למכור כרטיסי כניסה לציון הרשב"י בל"ג בעומר, ב200 ש"ח,
וזכות הכניסה תהיה לעבור מצד לצד השני במסלול הליכה עם מרחק 2 מטרים.
בצורה זו יכולים לעבור ב -24 שעות אלפי אנשים. למסלול זה יבואו בטיפוס רגלי בשבילי ההר.
ובכביש לעשות מה שהציעו כבר, שיסעו רכבים בלי בסיבוב ליד הציון בלי לצאת מהרכב.

כל הרעיונות האלו יכולים להיות, רקאם יש נוסחה שתגביל את רוב העולים מדי שנה, שהשנה לא יבואו.
ולזה הנוסחה של תשלום גבוה, יכולה מאוד להועיל,
או שיחלקו אישורים לבעלי קשרים, וכל דאלים גבר.

ב. זעירא
יצירת קשר:

שליחה על ידי ב. זעירא » 03 מאי 2020, 20:23

בשביל להמעיט את כמות הטובלים ורק מי שרוצה יטבול, יש דרכים אחרות, כמו למשל בור קר בלבד וכדו',
העושק של בלני בני ברק בתקופה האחרונה עובר כל גבול (ואני מדבר על מקוואות שגובים 25 ש"ח ליום! ללא אפשרות רכישת מנוי).

ב. זעירא
יצירת קשר:

שליחה על ידי ב. זעירא » 03 מאי 2020, 20:26

ואגב, את ההסבר הנ"ל שמעתי מאחד הבלנים שהודה בפה מלא שהוא גובה יותר כסף כדי להשלים את החור של חודש ניסן שהמקווה היה פעיל רק לאנ"ש והכנסות לא היו, (אם תרצה אשלח לך שם בפרטי).

ששמואל
נתן תודה: 60 פעמים
קיבל תודה: 87 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ששמואל » 03 מאי 2020, 21:12

מסברא אפש"ל שאם עלות תפעול מקווה לשעה הוא 100 ש"ח ועד עכשיו בשעה יכלו להיכנס 40 אנשים ומעכשיו יכולים להיכנס רק 15 איש לשעה בהכרח יגבו יותר כסף מאנשים.
(אין לי שמץ בעליויות, נכתב לצורך הדוגמא בלבד)

שלום רב
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 16 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שלום רב » 04 מאי 2020, 00:14

שאלה חופפת יש לי, שצריכה שאלת רב, אבל הניחה פה:

בחסדי ה' היה ברשותי מפתח של דלת צדדית של מקווה שהיה סגור לציבור במשך כל התקופה (כשבועיים ומחצה), המים בבור היו קרים ולא הוחלפו כל אותו זמן, אבל נשארו צלולים בגלל מיעוט הטובלים (אמנם היו עוד כמוני בעלי מפתחות שנכנסו בהחבא). לאחר שנפתחו השערים, כתבה הנהלת המקווה הודעה, בה על המחיר החדש לאותו שבוע (סוף ניסן) עשרים ש"ח לכל כניסה, וכמו כן כל מי שנכנס החודש בכל דרך שהיא עליו לשלם 20 ש"ח על כל כניסה.

האם בכוחם לקבוע למפרע מחיר מופקע? 

ששמואל
יצירת קשר:

שליחה על ידי ששמואל » 04 מאי 2020, 00:27

שלום רב כתב:
04 מאי 2020, 00:14
שאלה חופפת יש לי, שצריכה שאלת רב, אבל הניחה פה:

בחסדי ה' היה ברשותי מפתח של דלת צדדית של מקווה שהיה סגור לציבור במשך כל התקופה (כשבועיים ומחצה), המים בבור היו קרים ולא הוחלפו כל אותו זמן, אבל נשארו צלולים בגלל מיעוט הטובלים (אמנם היו עוד כמוני בעלי מפתחות שנכנסו בהחבא). לאחר שנפתחו השערים, כתבה הנהלת המקווה הודעה, בה על המחיר החדש לאותו שבוע (סוף ניסן) עשרים ש"ח לכל כניסה, וכמו כן כל מי שנכנס החודש בכל דרך שהיא עליו לשלם 20 ש"ח על כל כניסה.

האם בכוחם לקבוע למפרע מחיר מופקע? 
שאלתך תלויה ביותר מידי גורמים:
מקווה פרטי או עירוני.
אם זה פרטי אולי זה איסור גזל להשתמש בו ואם כך מה נחשב הגזילה, המים/השהות במקום / השימוש במקלחות (הא קרקע אינה נגזלת ולא הוזקו הבעלים מחמת מה שנכנס לשם) ויש לעיי' לפי מה יש לחשב את התשלומין (ואולי יש בזה משום זה נהנה וזה לא חסר דאע"ג דעבד איסור מ"מ ליכא חובת תשלומין).
ובעירוני ג"כ יש לעיין על מה משלמים כל השנה, על השימוש או שזה בעצם שירות מטעם השילטון בתשלום דהיינו - יש דברים שהשילטון נותן בחינם (סלילת כבישים וכדו') ויש דברים שהשילטון נותן בתשלום - כמו ההפעלות בחופשות כשבעצם העירייה לא עושה את זה למטרות רווח כספי אלא כשירות לתושב ובחלק מהדברים אף היא מפסידה כסף והיא ממשיכה להפעיל.
ואם כך אולי בזה למרות שמבחינתם הם סגרו את המקווה עדיין משלמים על השימוש וא"כ אכתי איכא חיוב לשלם על התקופה הנ"ל.
מצד שני השאלה היא למי יש כח מדינא להחליט לקבוע מה המחיר.
מ"מ מסברא לא נראה לומר שאפשר להעלות את המחירים למפרע.

נכתב מקופיא, ותוך כדי התייחסות לדני ממונות בלבד, את ההתקפות שתקבל מחר על השימוש במקווה למרות איסורם של כל גדולי ישראל אני שומר לשאר חברי הפורום.
בהצלחה (לכולם).

שלום רב
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 16 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שלום רב » 04 מאי 2020, 00:39

זה מקווה שנחשב לפרטי, למרות שכנראה נמנה במימון ציבורי. ועם זאת, לא היה גזל בעצם הכניסה. הייתה העלמת עין מצד מנהלי המקווה לנעשה בהחבא בדלת הצדדית הזאת שלא באחריותם. ואדרבה, הם השאירו מים בבור וגם תאורה חלקית במשך כל אותה תקופה, אבל לא תחזקו את המקום. (וגם על הצד שזה גזל, עתה אנו דנים בתשלומי הגזל. האם יש נפק"מ?).

הצד לדעתי שהם יכולים לחייב את הסכום הזה הוא מדין 'נהנה', בטענה שהיו מקוואות שתמורת סכומי כסף איפשרו לאנשים להיכנס, אז זה היה אמור להיות המחיר במצב כזה, וזה עוד זול...

(לגבי הסכנה בעצם ההליכה למקווה, תנוח דעתכם: הן במים מוכלרים תמימות דעים היא שלא עובר הנגיף. כל החשש הוא התקהלות ציבור, ואני תמיד הייתי לבדי במקווה, ונגיעה במשטחים, שבזה נזהרתי עד מאד וכמעט לא נגעתי בשום משטח - זה אפשרי)

וחי בהם
נתן תודה: 91 פעמים
קיבל תודה: 180 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי וחי בהם » 04 מאי 2020, 00:53

שלום רב כתב:
04 מאי 2020, 00:39
זה מקווה שנחשב לפרטי, למרות שכנראה נמנה במימון ציבורי. ועם זאת, לא היה גזל בעצם הכניסה. הייתה העלמת עין מצד מנהלי המקווה לנעשה בהחבא בדלת הצדדית הזאת שלא באחריותם. ואדרבה, הם השאירו מים בבור וגם תאורה חלקית במשך כל אותה תקופה, אבל לא תחזקו את המקום. (וגם על הצד שזה גזל, עתה אנו דנים בתשלומי הגזל. האם יש נפק"מ?).

הצד לדעתי שהם יכולים לחייב את הסכום הזה הוא מדין 'נהנה', בטענה שהיו מקוואות שתמורת סכומי כסף איפשרו לאנשים להיכנס, אז זה היה אמור להיות המחיר במצב כזה, וזה עוד זול...

(לגבי הסכנה בעצם ההליכה למקווה, תנוח דעתכם: הן במים מוכלרים תמימות דעים היא שלא עובר הנגיף. כל החשש הוא התקהלות ציבור, ואני תמיד הייתי לבדי במקווה, ונגיעה במשטחים, שבזה נזהרתי עד מאד וכמעט לא נגעתי בשום משטח - זה אפשרי)
גם אני מכיר מקוה כזו, והם השאירו את המקוה פתוחה בכל התקופה בשעות הלילה הקטנות עם מקוה מחוממת, כדי שמי שזה אכן נחוץ לו יוכל ללכת לבדו בלי להסתכן בלהדביק או להדבק ח"ו, ועכשיו הם פתאום מודיעים במודעה רשמית שהם רוצים 20 ש"ח על כל טבילה.
איני רואה שום הגיון לשלם להם כך מבלי שהודיעו זאת מראש. ואשמח לשמוע אם יש מקום כל שהוא להצריך את הטובלים על תשלום מופקע למפרע.

נבשר
נתן תודה: 529 פעמים
קיבל תודה: 523 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נבשר » 04 מאי 2020, 00:57

אני בכלל לא בטוח שמבחינה חוקית מותר להם לדרוש את הכסף, עפ"י החוק המקוה היה אמור להיות סגור, וזה שהעלימו עין רק סיבה להשית עליהם קנס, אני לא בטוח שמבחינה חוקית הם זכאים לכסף. הרי אם היו תופסים את הטובל היו מצטדקים שנכנס בלי רשות.

ששמואל
יצירת קשר:

שליחה על ידי ששמואל » 04 מאי 2020, 01:01

שלום רב כתב:
04 מאי 2020, 00:39

העלת 3 נקודות.
מצד העלמת עין דהיינו שזה אומר שבלי דיבורים היה ניחא להם שתשתמש (או לכל הפחות לא היה איכפת להם) כל זמן שאתה לא שואל ולא עושה מזה "עסק" מה שקוראים - הסכם לא כתוב, אם כך גם אם יבואו ויטענו שברור שההסכם היה שתמשיך לשלם עדיין מהיכא תיתי לחייב יותר.
ואי משום גזל, תשלם מה שגזלת שזה וודאי פחות מהמחיר הקבוע (ויש לדון מצד החשמל שדלק שם אם יש לך דין נהנה ואתה צריך לשקלל את זה בחישוב או שמ"מ זה נשאר דולק).
ואי משום נהנה שהיו מקוואות שהסכימו בתשלום גבוה להכניס אין זה ראיה משום ששם היה סיכון אישי למכניס למקווה שיקבל קנס כיון שהוא הכניס אנשים.

בכל אופן כמו שהזכרת - זה שאלה לרב מוסמך (תעדכן מה הוא אמר לך)

פותח הנושא
שי גולד
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שי גולד » 04 מאי 2020, 09:44

ב. זעירא כתב:
03 מאי 2020, 20:23
בשביל להמעיט את כמות הטובלים ורק מי שרוצה יטבול, יש דרכים אחרות, כמו למשל בור קר בלבד וכדו',
העושק של בלני בני ברק בתקופה האחרונה עובר כל גבול (ואני מדבר על מקוואות שגובים 25 ש"ח ליום! ללא אפשרות רכישת מנוי).

הענין הוא שמדובר גם על מקוואות עירוניים [בניגוד ללפני תקופה שבו שבתו המקוואות הפרטיים ע"מ להעלות את המחיר] לדוגמא במקוה המרכזי של ויז'ניץ גובים 18 ש"ח ליום באמצע השבוע ! וכל זה על מה? - על תוספת נקיון וקבקבים חד פעמיים!

לעניות דעתי
נתן תודה: 48 פעמים
קיבל תודה: 56 פעמים

שליחה על ידי לעניות דעתי » 04 מאי 2020, 12:24

תשמעו הסיבה העיקרית היא כיון שחולי הקורונה עולים כסף רב למדינה.
אז גובים מהם תשלום מראש.....

סמל אישי של משתמש

דוד ריזל (הפרסומאי)
נתן תודה: 749 פעמים
קיבל תודה: 445 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דוד ריזל (הפרסומאי) » 04 מאי 2020, 17:52

ששמואל כתב:
04 מאי 2020, 00:27
ואם כך מה נחשב הגזילה, המים/השהות במקום / השימוש במקלחות (הא קרקע אינה נגזלת ולא הוזקו הבעלים מחמת מה שנכנס לשם) ויש לעיי' לפי מה יש לחשב את התשלומין (ואולי יש בזה משום זה נהנה וזה לא חסר דאע"ג דעבד איסור מ"מ ליכא חובת תשלומין).
ובעירוני ג"כ יש לעיין על מה משלמים כל השנה, על השימוש או שזה בעצם שירות מטעם השילטון בתשלום דהיינו - יש דברים שהשילטון נותן בחינם (סלילת כבישים וכדו') ויש דברים שהשילטון נותן בתשלום - כמו ההפעלות בחופשות כשבעצם העירייה לא עושה את זה למטרות רווח כספי אלא כשירות לתושב ובחלק מהדברים אף היא מפסידה כסף והיא ממשיכה להפעיל.

בין בעירוני, בין בפרטי.
חיוב התשלום הוא מדין שכירות. ותשלום השכירות נקבע בכל מקום כפי כמה שרגיל לקחת.
ולכאורה אינו יכול לומר אחרי שטבלת, שהוא דורש סכום גבוה יותר.

ב. זעירא
יצירת קשר:

שליחה על ידי ב. זעירא » 05 מאי 2020, 14:31

ששמואל כתב:
03 מאי 2020, 21:12
מסברא אפש"ל שאם עלות תפעול מקווה לשעה הוא 100 ש"ח ועד עכשיו בשעה יכלו להיכנס 40 אנשים ומעכשיו יכולים להיכנס רק 15 איש לשעה בהכרח יגבו יותר כסף מאנשים.
חשבון לא נכון, כי עלות תפעול מקווה מחושבת לפי כמות אנשים (מים במקלחות, לכלוך וכדו'), ולא לפי שעות. לדוגמא אתה מבין לבד שעלות תפעול מקווה בשעה 1 בלילה לא עולה על מחיר הפלורוסנט.
אלא מאי?
הבלן רגיל שהוא סוגר את החודש עם 10,000 ש"ח ריווח נקי בחודש לדוגמא, ובתקופה הזו הריווח ירד לחצי אם לא פחות, מה עושים? מכפילים ומשלישים את מחירי הכניסה ומשלימים את הפער.
אמור מעתה, שלא מניעת הפסד יש כאן, אלא השלמת ריווח יש כאן! וכל זה על גבם של הקהל השבוי!
תדמיין לעצמך חנות לממכר חליפות שלאור המצב מעלה את המחיר ב100-200 %, ושוב, לא כדי לכסות על ההוצאות, אלא כדי להשלים את הרווחים של ערב פסח...

ששמואל
יצירת קשר:

שליחה על ידי ששמואל » 05 מאי 2020, 19:33

ב. זעירא כתב:
05 מאי 2020, 14:31
ששמואל כתב:
03 מאי 2020, 21:12
חשבון לא נכון, כי עלות תפעול מקווה מחושבת לפי כמות אנשים (מים במקלחות, לכלוך וכדו'), ולא לפי שעות. לדוגמא אתה מבין לבד שעלות תפעול מקווה בשעה 1 בלילה לא עולה על מחיר הפלורוסנט.
אלא מאי?
הבלן רגיל שהוא סוגר את החודש עם 10,000 ש"ח ריווח נקי בחודש לדוגמא, ובתקופה הזו הריווח ירד לחצי אם לא פחות, מה עושים? מכפילים ומשלישים את מחירי הכניסה ומשלימים את הפער.
אמור מעתה, שלא מניעת הפסד יש כאן, אלא השלמת ריווח יש כאן! וכל זה על גבם של הקהל השבוי!
תדמיין לעצמך חנות לממכר חליפות שלאור המצב מעלה את המחיר ב100-200 %, ושוב, לא כדי לכסות על ההוצאות, אלא כדי להשלים את הרווחים של ערב פסח...
לא אמרתי שלא, ואין לי מושג אם זה קשור לחודש הנוכחי או להשלמת רווחים מחודש קודם.
באתי לתת נקודת מבט נוספת על העניין שלא בהכרח מדובר ב"עושק" וב"ניצול".

דרך אגב, חישוב עלות הפעלת מקווה היא חודשית, וכן, חלק מההוצאות זה גם השכר שהבלן מקבל.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “עדכונים נחוצים בלבד - אודות הקורונה”

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 1 אורח