מי מחברי הפורום היית חפץ להכיר באופן פרטי?

אבוקה כנגדו

משתמש ותיק
כמובן שיש הרבה חברים כאן בפורום שהייתי רוצה להכיר, [ויש גם כאלו שלא הייתי רוצה להכיר..]

אבל לכל אחד יש ניק עלום אחד שעז חשקו להכירו באישי

הבחירה שלי:

@פינחס רוזנצוויג 

מה שייחודי אצלו זה הידע הרב בכל המקצועות תורניות, פילוסופיות, מדע, טבע, כו'.

משיב דבר

משתמש ותיק
אבוקה כנגדו אמר:
כמובן שיש הרבה חברים כאן בפורום שהייתי רוצה להכיר, [ויש גם כאלו שלא הייתי רוצה להכיר..]

הבחירה שלי:

@פינחס רוזנצוויג 

@אבוקה כנגדו ראה כאן:
https://www.tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=24&t=28113&p=482199&hilit=%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8+%D7%97%D7%A9%D7%95%D7%91+%D7%9E%D7%9E%D7%A0%D7%99#p482186

רימון

משתמש ותיק
אבוקה כנגדו אמר:
הבחירה שלי:

@פינחס רוזנצוויג 

גם אני מצטרף. דברי ר' פינחס תמיד מלאים ידע, סברא ישרה, וטעם טוב.

4568734

משתמש ותיק
אני מאד מאד מאד הייתי רוצה להכיר את הרב @לבי במערב, הגאון והבקי, בעל המידות הזהב הנדירות. משהו שלא מוצאים כמעט. אני נהנה מכל הודעה שלו, שכתובה בטוב טעם ודעת, בשפה ברורה ונעימה. רק לא נראה לי שיש סיכוי שיסכים לחשוף את עצמו...

אבוקה כנגדו

משתמש ותיק
פותח הנושא
4568734 אמר:
אני מאד מאד מאד הייתי רוצה להכיר את הרב @לבי במערב, הגאון והבקי, בעל המידות הזהב הנדירות. משהו שלא מוצאים כמעט. אני נהנה מכל הודעה שלו, שכתובה בטוב טעם ודעת, בשפה ברורה ונעימה. רק לא נראה לי שיש סיכוי שיסכים לחשוף את עצמו...
[@לבי במערב היה אכן השני ברשימה שלי, אך כתבתי רק אחד דאל"כ אלד"ס.

אם כבר הזכרת את מידות הזהב של בעל לבי במערב, אוסיף נקודה נפלאה, [מקצת שבחו בפניו וכולו שלא בפניו..] באופן כללי אדם בעל מידות טובות, דרכו שאינו מתערב באשכולות controversial [לא יודע את התרגום המדוייק], שונה מכך הרב לב הזהב, שכותב בכל סוגי האשכולות, ומתנהג תמיד בעדינות ובדרך התורה.

חימקו

משתמש ותיק
יש משהו מוזר בהתכתבות בפורום כשגם אתה אנונימי וגם שאר הכותבים הם אנונימיים. זה מוזר שיש לך קשר עם אנשים בשלל נושאים ואינך יודע מי הם.
לי היה חשוב להכיר הכרות בסיסית עם אלו שאני מתכתב איתם באופן קבוע כאן בפורום, כמו בני כמה הם? האם הם נשואים? היכן הם גרים? מה הם עושים?, פרטים אלו היו די מספקים אותי.

חיים ושלום

משתמש ותיק
אבוקה כנגדו אמר:

הבחירה שלי:

@פינחס רוזנצוויג 

כנ"ל 
ויש להוסיף שמיוחד הוא בפקחותו ושנינותו.
וגם ציניות לא חסר בדבריו
"כה לחי"

סכינא חריפא

משתמש ותיק
מבשן אשיב אמר:
אי אפשר לפורטם כי רבים הם
אני בכל זאת מקווה שיום יבוא ויתוועדו חברי הפורום
ויראו איש את אחיו
ולכל בני ישראל יהיה אור
אני הייתי שמח להכיר את @לבי במערב שהוא דמות למופת!
וכן את @אבוקה כנגדו שתמיד יש לו רעיונות מקוריים.
וכן את @דרומאי ו @איש וילנא (שאינני מצליח לתייגו) עקב הזדהות עם רבים מדבריהם.
ואת @המצפה לישועת ה' שהתכתבתי איתו רבות.
ואת הרב @תלמיד נאמן, ששופע ידע עד בלי די.
ורבים וטובים כאן, שאינני זוכר את שמם.
ועל הטוב יזכר ר' @אבוקה כנגדו שהוא כאבוקה נגדנו, על שפתח אשכול שכולו טובה וברכה והכרת טובה איש לרעהו, תחת אשכולות מהסוג שלא יודעים כאן לתרגם לעברית... (controversial)
ישר כח.
ירבו כמותך.

פיילוט 0.4

משתמש ותיק
אני מסכים עם דברי @חימקו שע''פ רוב יצר הסקרנות בא על סיפוקו בידיעת פרטים כלליים על הכותב
פרטים כאלו שאתה משלים בדמיונך את הפרופיל המלא של מי שאתה רוצה לראות מאחורי הניק

אם אתן דרור ליצר הסקרנות שלי - אבקש לדעת מה הם הניקים הכפולים, המשולשים ולמעלה בקודש, של הניקים הפופולריים דכאן.

היו מספר ניקים ששבו את ליבי בימים ששהיתי יותר זמן בפורום, עם אחד נפגשתי ונפתח פתח לידידות של ממש. חבר יקר שקיבלתי כאן!
חלקם התכתבו איתי במייל, תוך חשיפת פרטים אישיים (לפעמים מרצוני ולפעמים מרצונם). ואחד שנודע לי שמו באקראי.

צריך לזכור שהמסתורין של אי-הידיעה יוצר מתח לא אמיתי סביב הנסיון לשער מי הוא העומד מאחורי הניק.
הבעיה היא שלפעמים הניק הרבה יותר מרתק מהבן אדם שיצר אותו (כמוני למשל), כך שזה סיכון מסוים...

שאלה קשה.

בשאלה זו יש גם כמין תחרות סמויה את מי יזכירו ואת מי לא.

לכן אני לא יפרט אף שרב חשקי לפרט...

אז שכל אחד יחשוב שכוונתי אליו...

אני הייתי רוצה לפגוש אותך, כן אתה שקורא את ההודעה!!!

כולם אהובים כל אחד מוסיף לפורום אי אפשר לעולם בלי וכו'.

רואים שקוף

משתמש ותיק
נניח שבאמת @פיילוט 0.4, לא קשה לדמיין איך שהוא נראה, אם כבר, אשמח לדעת מדוע בחר בחותמת כזו ולא בעט הפשוט והמוכר לכולנו.

אבל אקח רק לדוגמא את אותם אלה שהזכרתי שאני חפץ להכיר, כמו הרב @לבי במערב, מדובר בחסיד חב"ד בקי גדול, גם בתורת גדולי המתנגדים, עושה רושם שהוא גר בארה"ק, אך ליבו כמה להגיע ל-770, וכפי שמצהיר במפורשות במערב..., לכך ציינתי שמו, או אולי ע"ש ששכינה במערב.

וכמו כן הרב @משתדל לעשות רצון ה', מאוד מעניין אותי לדעת במה הוא משתדל, או למה הוא מגדיר את עצמו ככזה, ובעיקר אם הוא מצליח...

רואים שקוף אמר:
אבל אקח רק לדוגמא את אותם אלה שהזכרתי שאני חפץ להכיר, כמו הרב @לבי במערב, מדובר בחסיד חב"ד בקי גדול, גם בתורת גדולי המתנגדים, עושה רושם שהוא גר בארה"ק, אך ליבו כמה להגיע ל-770, וכפי שמצהיר במפורשות במערב..., לכך ציינתי שמו.

כמדומה שבעבר הוא כתב שהשם "לבי במזרח" היה תפוס ולכן הוא בחר את השם לבי במערב.

בת עין

משתמש ותיק
רואים שקוף אמר:
אבל אקח רק לדוגמא את אותם אלה שהזכרתי שאני חפץ להכיר, כמו הרב @לבי במערב, מדובר בחסיד חב"ד בקי גדול, גם בתורת גדולי המתנגדים, עושה רושם שהוא גר בארה"ק, אך ליבו כמה להגיע ל-770, וכפי שמצהיר במפורשות במערב..., לכך ציינתי שמו.

ושמא כוונתו שליבו כמה ל'מערבא' (-ארץ ישראל בלשון הגמרא)?

משיב דבר

משתמש ותיק
חימקו אמר:
יש משהו מוזר בהתכתבות בפורום כשגם אתה אנונימי וגם שאר הכותבים הם אנונימיים. זה מוזר שיש לך קשר עם אנשים בשלל נושאים ואינך יודע מי הם.
לי היה חשוב להכיר הכרות בסיסית עם אלו שאני מתכתב איתם באופן קבוע כאן בפורום, כמו בני כמה הם? האם הם נשואים? היכן הם גרים? מה הם עושים?, פרטים אלו היו די מספקים אותי.

מצטרף בכל לב לדברים. "לחשוף" מי השם המסתתר מאחורי כל ניק לא נראה לי אפשרי, אבל בעיקר נראה לי פחות מעניין. כן, לפעמים אדם מעניין (גם במובן של מצליח לעניין) דוקא שהוא ניק. 
אבל פירוט מתאר כללי שיכול לשנות מבט על השיח בפרום (גיל, נשוי, מקום מגורים, תעסוקה כו') יועיל מאוד. 
אני בעד פתיחת אשכול בו יחשפו אחי ורעי בני הפורום (ואני בתוכם) פרטים מינמליים לשם הכרות ניקית.
והזמן גרמא: מרבים בשמחה!

משיב דבר

משתמש ותיק
אקדים כמעט רגע: מטרתי האישית בכניסה לפורום (חוץ מהנאה הצרופה הנחמדה כשלעצמה) הוא הרצון הקיים בי לפגוש את כל אלו שהם בעצם אחרת ממני לגמרי. להתחכך ולהשתפשף (וגם קצת לחטוף...) בפורום אני מחכים מכל מי שלא יישב לעולם לידי בבית הכנסת, ולעולם לא יהיה כנראה חברותא שלי, ולא חתן או גיס שלי, אוי כמה זה נחמד.
החשיפה הבלתי אמצעית עם אחי רבני הפרום האהובים, שלכולם אני מחוייב כנראה לקום ע"פ דין (אז אנא אל תחשפו...) ומצד שני מאחורי מסתרי הניקיות, תרמה לי המון. וקודם כל: תודה!!!
בעקבות כך אני דוקא הייתי רוצה פגישה עם @חפר. יהודי מוכשר ובעל ידע נפלא בשלל נושאים, אבל גם בעל דעה ייחודית, שהיה מסקרן אותי להכיר דוקא בגלל שנראה לי שהוא היהודי כי שונה ממני בפורום. ול@חפר יֵאמר, בלי לחץ, אפשר גם בהזדמנות אחרת... :)

מבשן אשיב

משתמש ותיק
אבוקה כנגדו אמר:
לכך אמרתי שיכתבו רק 'אחד', כשאתה נמצא עם כל השאר שלא נבחרו אין כאן תחרות כל כך...
@ובכן , עז חפצי להכיר את הרב הצעיר והנלבב, המצפה והמשתדל, המאמין והחייל, ולא ידעתי שמו..

4568734

משתמש ותיק
מבשן אשיב אמר:
אבוקה כנגדו אמר:
לכך אמרתי שיכתבו רק 'אחד', כשאתה נמצא עם כל השאר שלא נבחרו אין כאן תחרות כל כך...
@ובכן , עז חפצי להכיר את הרב הצעיר והנלבב, המצפה והמשתדל, המאמין והחייל, ולא ידעתי שמו..
זאת מנין?

חלק עליון תַחתִית