חדש! מפתח ערכים בפורום. תוסף התגיות שלנו

מנהל א'

מנהל האתר
חבר צוות
מנהל האתר
לאחר מאמצים מרובים של המנהל הראשי, פונקציית התיוג יוצאת לדרך.
לתשומת לב: בפורום שלנו, בשונה ממקומות אחרים, התיוג אצלנו הוא אמצעי יעיל ליצור מפתח נושאים, כדי שמי שירצה להגיע לכלל האשכולות הקשורות לאותו נושא, יוכל למצוא זאת בקלות במפתח הערכים [בהיות וזו המטרה, ליצור מפתח נושאים, והפורום הוא תורני מיסודו ובמהותו, אנו נשתמש בכוונה תחילה ב"ערכים", "ערך", ולא "תגים"].
לכן: אין להרבות בתגיות לאשכול, משום שבכך מפתח הנושאים/הערכים/התגים יהיה מלא באלפי ערכים, ויגרום לכך שהוא לא ישיג את מטרתו. מומלץ להסתפק בתגית אחת או בשתי תגיות לאשכול.
חשוב: לדעת לתמצת את הנושא המדובר באשכול במילה אחת או שתים, ולקבוע את זה כתגית. למשל, אשכול העוסק במיתת בניו של אהרן הכהן, יכול לזכות בתגיות הבאות: אחרי מות, אהרן הכהן, נדב ואביהוא. מיותר לתייג גם "וידום אהרן", למה מתו בניו של אהרן, וכיו"ב.
התיוג נמסר לידי המשתמשים. היו חכמים להשתמש בו בחכמה, ולפעול לפי הכללים. בכל לשון של בקשה, אין לנו זמן להתחיל לשלול ממשתמשים הרשאות בגלל חוסר מחשבה של כמה שניות וכתיבה של תגיות לא לענין. ממש בבקשה, חוסו עלינו...
[כמו כן נקים בזמן הקרוב סיירת תיוג שתעבוד לתייג את הנושאים הקיימים. מי שזמנו עמו ורצונו לסייע בנידון, בבקשה שיפנה אלי].
את מפתח הערכים ניתן לראות בשלב זה, כאן. בהמשך יחולו שינויים, סביר להניח.

שאלות נוספות באשכול הזה [או בהודעה פרטית].

מנהל א'

מנהל האתר
חבר צוות
מנהל האתר
פותח הנושא
עוד משהו: אין מצוה לתייג... אם אתה לא יודע כיצד להגדיר את האשכול, אתה לא חייב לתייג אותו. באופן אישי עברתי על הרבה אשכולות ולא תמיד ידעתי לתמצת במילה אחת או שתיים, ובמקרים שכאלו עדיף לא לתייג. שוב, תחשבו על זה שהרצון שמי שיעבור על המפתח ערכים, יוכל למצוא בקלות את מבוקשו.

מאן דהו

משתמש ותיק
כל הכבוד לכם!
משקעינים שכמותכם..!
פעמים רבות אני עושה חיפוש בפורום ומוצא מרגליות ופנינים. ודבר שבשגרה הוא שאשכולות חדשים שנפתחו זה עתה יש להם מקבילות ישנות עמוסות להתפקע בתוכן. התיוג יחסוך פתיחת אשכולות חדשים על נושאים קימים. ומיזוג אשכולות שעוסקים באותו נושא ממש

מאן דהו

משתמש ותיק
ארצה להצטרף לסיירת המתייגים

סליחה. לא לתייג לסיירת המפתחים..

חכם באשי

משתמש ותיק
יש"כ!
לדעתי כל נושא על התורה, לתת לו מפתח לפי שם הפרשה, ורק אם הנושא חשוב ינתן בנוסף גם לפי שם הנושא. כך שכל הרוצה לחפש לפי פרשיות יוכל למצוא בקלות כל מה שנכתב כאן.

מאן דהו

משתמש ותיק
להשתדל לתייג בצורה אחידה. למשל אשכול שעוסק בחג שבועות לתייג 'חג שבועות' ולא 'חג השבועות'. לעקוב אחרי המפתח שכבר צבר עשרות ערכים ולהוסיף. לא לפתוח ערך דומה בשם אחר.

A

Anonymous

Guest
מאן דהו אמר:
להשתדל לתייג בצורה אחידה. למשל אשכול שעוסק בחג שבועות לתייג 'חג שבועות' ולא 'חג השבועות'. לעקוב אחרי המפתח שכבר צבר עשרות ערכים ולהוסיף. לא לפתוח ערך דומה בשם אחר.
וכן אשכול העוסק בדיני רוב
אז לא לתייג 'דין רוב' אלא 'רוב', נא לשנות.

מנהל ראשי

חבר צוות
מנהל האתר
מאן דהו אמר:
אלו דברים שניתנים לתיקון בקלות לאחמ"כ

מאן דהו

משתמש ותיק
אין אפשרות לתייג עם גרשיים. לדוגמה חז"ל או נט בר נט וכהנה עוד.

מאן דהו

משתמש ותיק
אני מעלה הצעה בפני המנהלים שיחיו
כל שבוע לייחד מקום קבוע לאשכול של פרשת השבוע -בנושאים אחרונים

מאן דהו

משתמש ותיק
לכל החברים המתייגים היקרים. זו הצעתי.
השתדלו אם כבר תייגתם את אשכולכם לעשות חיפוש ולתייג באותו נושא אשכולות נוספים. במידה ושמתם לב שאין אשכולות דומים, עדיף לתייג במילה אחרת שתכלול אשכולות נוספים.

עניין

משתמש רגיל
האם אפשר להוסיף את ה'ערכים' לכל עמוד למעלה, כך מי שרוצה לתייג בעריכה לא יצטרך להיכנס לנושא הזה. תודה.

עניין

משתמש רגיל
נגיד כאשר אני רוצה לפתוח נושא חדש ואני רוצה לתייג אותו, אז כדי לראות איזה ערכים יש כבר אני צריך ללכת ולפתוח את הנושא של חדש! מפתח ערכים בפורום. תוסף התגיות שלנו ושם לראות ואח"כ לחזור לנושא הנכתב ולכתוב ערך.

אז לכן ביקשתי אם שייך להוסיף בכל דף למעלה את 'מפתח הערכים' ואז יהיה אפשר לראות שם לאיזה ערך לצרף.

תודה על ההתיחסות הזאת בפרט ועל כל הפורום בכלל, תזכו למצוות ושיהיה לכם כל טוב.

מנהל ראשי

חבר צוות
מנהל האתר
עניין אמר:
נגיד כאשר אני רוצה לפתוח נושא חדש ואני רוצה לתייג אותו, אז כדי לראות איזה ערכים יש כבר אני צריך ללכת ולפתוח את הנושא של חדש! מפתח ערכים בפורום. תוסף התגיות שלנו ושם לראות ואח"כ לחזור לנושא הנכתב ולכתוב ערך.

אז לכן ביקשתי אם שייך להוסיף בכל דף למעלה את 'מפתח הערכים' ואז יהיה אפשר לראות שם לאיזה ערך לצרף.

תודה על ההתיחסות הזאת בפרט ועל כל הפורום בכלל, תזכו למצוות ושיהיה לכם כל טוב.

נוסף.
ניתן לגשת לדף דרך קישורים מהירים
image.png
ובדף הראשי גם דרך כאן
image.png

מאן דהו

משתמש ותיק
מנהל ראשי אמר:
מאן דהו אמר:
אין אפשרות לתייג עם גרשיים. לדוגמה חז"ל או נט בר נט וכהנה עוד.
טופל כעת, תודה
ניסיתי כעת לתייג את המילה סת"ם עם גרשיים. ומופיע שתג זה אינו חוקי - The following tags are invalid: סת"ם

מאן דהו

משתמש ותיק
חלק מהציבור נרתם למלאכת התיוג וזה יפה
המלצה חשובה: להשתדל לכתוב ערך שיש לו מקבילות בפורום או הסתברות לכך. למשל מי שיכתוב על "איים הקאריבים" [תתפלאו אבל דבר דומה נכתב כאן] או אפילו מלאכת מחתך או "שבעים זקנים" או גיד הנשה וכו' וכו' בלי לבדוק שאין עוד שלושה ארבעה אשכולות שעוסקים בנושא, זה מיותר וסתם מכביד על המתייגים ועל המחפשים.

למשל על איסורי שבת לסוגיהם מומלץ כרגע לכלול בקטגוריה של איסורי שבת או מלאכות שבת. ולא לכתוב לש, קוצר, וכו' כל עוד לא הצטברו בפורום ערכים מקבילים באשכולות אחרים. ובשלב הבא כשהצטברו אפשר לפורטם.

כמו כן מומלץ לא לכתוב בתיוג הדלקת נר יום טוב. ערך מסורבל שמדיר נושאים דומים. מומלץ לכתוב הדלקת נרות הכולל שבת ויום טוב

בנוסף מומלץ לא לתייג אשכול על שם פורום שלם. למשל דעת דורות כשיש פורום בפני עצמו. וההמלצה לחלק בין סיפורים לדמויות ובין אישים ובין היסטוריה, תאריך פטירה, זיהוי מקום וכן על זה הדרך.

לגבי האשכולות של עזרה ושיתופי מידע בנושאים כלליים עד עתה לא תוייגו. צריך לקבוע מדיניות עם מתייגים גם אשכולות שאינם תורניים

מפתח ערכים
https://tora-forum.co.il/tags

מאן דהו

משתמש ותיק
הרבה כותבים בפורום מחפשים אשכול ידוע אפילו שכתבו בו בעבר וכעת נשתכח מהם. וקבלתי כמה פעמים בקשות בהודעה פרטית וב"ה הגיעו למבוקשם
על כן שנסתי מתני וב"ה כל בקשה למצוא אשכול בענין מסויים בפורום אחפש לתועלת המבקש.

מאן דהו

משתמש ותיק
כעת מפתח הערכים מוצב בעמוד הראשי. יותר נגיש וקל. תודה להנהלה.

שאר לעמו

משתמש ותיק
אולי אפשר לפתוח ערך נוסף:
זמנים, סוגיות זמני היום
ע"מ שיתוייגו בו הסוגיות הרבות שנידונו בפורום בעניני זמני היום וקו התאריך וכו'.

אפשר לפתוח ערך חדש:
שיעורים, שיעורים ומשקלות של תורה

בברכה

חלק עליון תַחתִית