אשכולות טפלים מקלקלים את העיקר

שאר לעמו

משתמש ותיק
אחת מאפשרויות החיפוש הנוחות בפורום הוא בהקשת חיפוש 'נושאים חדשים' או 'נושאים פעילים'.
כך ניתן לראות תגובות חדשות בכלל, ולנושאים פעילים.
אך אליה וקוץ בה, שנפרשים לעיני המחפש גם אשכולות שוליים של עזר אחים ומידע טפל - שכבודם במקומם, איך אינם עיקר מטרת הפורום..
מופנית בזאת הצעה להנהלה - באם קיימת אפשרות טכנית כזו, וכמדומה שקיימת - שמדורי עזרה ושוליים, כאלו ואחרים, לא יופיעו באפשרות החיפוש הנ"ל, אלא רק מי שמחפש מדור זה בעמוד ראשי ימצא אותו שם.
ולא נצטרך לראות בעת חיפוש כללי בפורום אשכולות על קניית משקפיים ומכירה סינית וסקרים בתשלום וכיו"ב.

שניאור

משתמש ותיק
לכל אחד יש דעה אחרת מה הם אשכולות עיקריים ומה טפלים, לי למשל כל אשכול שעולה בנושאי המסיון הידועים שהתרבו לאחרונה [קרבנות, בית המקדש, תכלת ועוד] צורם מאוד ואני הייתי זורק אותו לתחתית הרשימה לפחות, אבל לכל אחד יש דעה משלו.

שאר לעמו

משתמש ותיק
פותח הנושא
נכון, הייתי ממליץ לשים את זה באקטואליה. ולא בבית המדרש
אבל פייפל ואמזון מקומם לא יכירנו בסולם נושאים חדשים

יעקב שלם

משתמש ותיק
הייתי מגדיר את זה כך

פורום לתורה הוא כמו ישיבה
יש את הבית מדרש
ויש את החדר אוכל
ויש את המכונה של הפחיות...

וכמו בישיבה כל אחד מתעכב בחלקים שהוא אוחז בהם
ויש את הבחורים שיש להם הבנה בכל התחומים..

רק לזכור ש"קרית הישיבה" של הפורום זה "גוגל"
ולכן פאי פל זה לא צלם בהיכל

יעקב שלם אמר:
הייתי מגדיר את זה כך

פורום לתורה הוא כמו ישיבה
יש את הבית מדרש
ויש את החדר אוכל
ויש את המכונה של הפחיות...

וכמו בישיבה כל אחד מתעכב בחלקים שהוא אוחז בהם
ויש את הבחורים שיש להם הבנה בכל התחומים..

רק לזכור ש"קרית הישיבה" של הפורום זה "גוגל"
ולכן פאי פל זה לא צלם בהיכל
גם מכונת שתיה הנמצאית בישיבה מייעדים לה מקום צדדי, לא בתוך אולם בית המדרש! וזו תלונת הכותבים....

יהודי

משתמש ותיק
אני בדר"כ לא משתמש בפונקציות הנ"ל, אלא רואה מי פתח את האשכול, ורק אח"כ מתחיל לחשוב אם בכלל מעניין אותי.

שאר לעמו

משתמש ותיק
פותח הנושא
חשבתי שמקובל לקבל את האמת ממי שאמרה..
אבל לא נורא, גם זו דעה. הענין הוא שזה לא פורום פרוג..

שניאור

משתמש ותיק
שאר לעמו אמר:
חשבתי שמקובל לקבל את האמת ממי שאמרה..
אבל לא נורא, גם זו דעה. הענין הוא שזה לא פורום פרוג..
נכון שמקבלים את האמת מי שאמרה, אבל ע"פ רוב [עכ"פ כאן בפורום] אפשר לנחש לפי פותח האשכול לאן הוא חותר.

שאר לעמו

משתמש ותיק
פותח הנושא
בשביל מי שסבור כך, יש פתרון טכני פשוט:
לעשות התעלמות וחסימה אישית מכל ניק שלא מוצא חן..

שניאור

משתמש ותיק
זו לא שאלה של שלימות, אבל כשאתה רואה ניק כזה או אחר פותח אשכול חדש, אתה כבר מנחש לבד לאן הוא חותר וממילא לא רואה צורך או עניין לפתוח את האשכול בכלל.

יהודי

משתמש ותיק
השאלה אם בשביל 'אמת ממי שאמרה' פעם אחת כדאי לקרוא שטויות מאות פעמים.

שאר לעמו

משתמש ותיק
פותח הנושא
זה נידון תאורטי.
כי לא כל דבר בתוכנת הפורום ניתן לעשות באמצעות מפתח וסדר.
אפשר לעשות שיש מדורים שלא נכנסים באשכול נושאים פעילים, כמו מדור עזר כזה ועזר אחר.
אבל נושאים חדשים זה מפתח כרונולוגי ככל שהבנתי ממה שטרח המנהל פה.

מנהל א'

מנהל האתר
חבר צוות
מנהל האתר
סידרתי שבנושאים פעילים לא יופיעו אשכולות מ"עזרה". בנושאים חדשים לא ראיתי שיש פונקציה כזו. אם יש משתמשים שדוקא רוצים שזה יופיע בנושאים פעילים יכולים לשלוח לי הודעה פרטית ונראה מה אפשר לעשות.

אגב אשכולות טפלים, לאחרונה היו כאן כמה שהיו בהגדרה מעט שונה.. הם לא היו אולי טפלים, אבל כן תפלים... ורציתי להגיד, שאם יש אשכול בנושא "רגיש" שננעל, ויש למישהו דבר חשוב להוסיף שם לתועלת ולמידע הציבור ואינו יכול כי זה ננעל, מומלץ שלא לפתוח אשכול חדש כמו שעשו פה, אלא לשלוח לי בהודעה פרטית את המידע ואכניס את זה בשם המשתמש לאשכול הנעול [זה גם מונע אשכולות כפולים ומיותרים, וגם יביא מידע מסודר ומזוקק (מכל הצדדים) בלי כל הרעש מסביב..] .

חלק עליון תַחתִית