דרוש עורכים

אלף

משתמש רגיל
לתועלת הציבור היקר, נשמח שכל מי שיודע על מכון או אדם פרטי שמחפש עורכים, וכן על מישהו שמחפש עבודות עריכה, שיעלה אותו כאן לתועלת הציבור.

מה אדבר

משתמש ותיק
מכיר מישהו מקצועי שמחפש עבודות עריכה. אפשר לפנות אליי.

יצחקוב

משתמש רגיל
שמעתי שבפרויקט רמב"ם המבואר של עוז והדר - אור לישרים אפשר עוד להכנס לעבודה, במייל 10rambam@gmail.com

אור זרוע

משתמש ותיק

הולך ללמוד אמר:
אור זרוע אמר:
כמה מקבלים שם לשעה?
לא לפי שעה, זה לפי קבלנות, 2500 ש"ח לעמוד רמב"ם פרנקל, ביאור משולב וילקוט ביאורים.

אני אגזים אם אשער שמדובר בין 20-25 ש"ח לשעה במקרה הטוב?

רק ללמוד את החומר, לוקח המון זמן.

יצחקוב

משתמש רגיל
אור זרוע אמר:

הולך ללמוד אמר:
אור זרוע אמר:
כמה מקבלים שם לשעה?
לא לפי שעה, זה לפי קבלנות, 2500 ש"ח לעמוד רמב"ם פרנקל, ביאור משולב וילקוט ביאורים.

זה כמובן תלוי בנושא ובעורך, יש אנשים מהירים יותר ופחות, נושאים ארוכים יותר ופחות, והכל לפי הענין...

איש האמת

משתמש ותיק
יצחקוב אמר:
שמעתי שבפרויקט רמב"ם המבואר של עוז והדר - אור לישרים אפשר עוד להכנס לעבודה, במייל 10rambam@gmail.com
לפי מה שידוע לי, מאז תחילת הקורונה הם הקפיאו את עבודות העורכים.
אשמח לדעת אם יש למאן דהו מידע שונה בענין. 

אור זרוע

משתמש ותיק
יצחקוב אמר:
אור זרוע אמר:

הולך ללמוד אמר:

זה כמובן תלוי בנושא ובעורך, יש אנשים מהירים יותר ופחות, נושאים ארוכים יותר ופחות, והכל לפי הענין...

כמובן.
ובדרך כלל מדובר בשכר נמוך, פחות משכר המינימום במשק.

יצחקוב

משתמש רגיל
היודע כל דבר אמר:
יצחקוב אמר:
לפי מה שידוע לי, מאז תחילת הקורונה הם הקפיאו את עבודות העורכים.
אשמח לדעת אם יש למאן דהו מידע שונה בענין. 

מזמן הכל שם חזר לתיקנו. כמו כן, אינו דומה לסדר סוגיות עם כל הרייד בפרויקט מבוקש שיגיע לכל מקום, לעריכת חבורעס של אברך אמריקאי וד"ל... לפעמים אני מרגיש שאני מעדיף לקבל פחות וליהנות מאשר...

אלף

משתמש רגיל
פותח הנושא
יצחקוב אמר:
מזמן הכל שם חזר לתיקנו. כמו כן, אינו דומה לסדר סוגיות עם כל הרייד בפרויקט מבוקש שיגיע לכל מקום, לעריכת חבורעס של אברך אמריקאי וד"ל... לפעמים אני מרגיש שאני מעדיף לקבל פחות וליהנות מאשר...
צריך גם לקחת בחשבון שהערות המבקרים שם, נכתבים קצת בחוזקה, עם הרבה סימני שאלה וסימני קריאה... כדי לקחת זאת בחשבון לפני שמתחילים לעבוד. יתכן שזה קורה גם במכונים אחרים. אך לא נתקלתי בזה.

יצחקוב

משתמש רגיל
אלף אמר:
יצחקוב אמר:
צריך גם לקחת בחשבון שהערות המבקרים שם, נכתבים קצת בחוזקה, עם הרבה סימני שאלה וסימני קריאה... כדי לקחת זאת בחשבון לפני שמתחילים לעבוד. יתכן שזה קורה גם במכונים אחרים. אך לא נתקלתי בזה.
בימי חלדי נתקלתי בכל מיני מבקרים מהם נחמדים יותר ומהם פחות, ואיך ניתן לעשות הכללות... פעם לא נהנתי עם מבקר ביקשתי שלהבא יתנו לי מבקר אחר, ובהחלט נענו לבקשתי..

ידידיה1

משתמש רגיל
כמו בכל עבודה שבעולם, צריך להוריד את הראש ולהסתגל לעבוד כפי דרישות בעל הבית.

באופן אישי עבדתי ב"ה שנים במכון שבתחילה המבקרים החזירו לי חומר מלווה בהערות קשות שוב ושוב, לו הייתי נכנע לעלבוני ועוזב, הייתי מפסיד שנים של שטייגן!

אור ליהודים

משתמש חדש
יצחקוב אמר:
אור זרוע אמר:

הולך ללמוד אמר:

שמעתי שעל כל עמוד רמב"ם פרנקל צריכים לכתוב בין 10,000 ל15,000 מילים.
האם מי שהוא יכול לאשר את זה.
האם מי שהוא יכול לייעץ האם שווה להתאמץ כל כך, גם לכתוב המון המון חומר על כל הלכה ברמב"ם (בערך 2000-3000 מילים על כל הלכה!) וגם כתיבה ברמה גבוה - הכל בשביל 2500 ש"ח?

תודה רבה

יצחקוב

משתמש רגיל
אור ליהודים אמר:
יצחקוב אמר:
אור זרוע אמר:

שמעתי שעל כל עמוד רמב"ם פרנקל צריכים לכתוב בין 10,000 ל15,000 מילים.
האם מי שהוא יכול לאשר את זה.
האם מי שהוא יכול לייעץ האם שווה להתאמץ כל כך, גם לכתוב המון המון חומר על כל הלכה ברמב"ם (בערך 2000-3000 מילים על כל הלכה!) וגם כתיבה ברמה גבוה - הכל בשביל 2500 ש"ח?

תודה רבה

זה נכון. לגבי אם זה שווה, מי שמהיר ויעיל מגיע שם להרבה מאוד כסף, הרי לא מדובר בקובץ של מראי מקומות מקוצרים, מביאים את החומר בצורה ברורה כמו ילקוט ביאורים על הש"ס, הכתיבה זורמת ובקלות מגיעים להיקפים של חומר. מה שצריך זה יד קלה בעריכה, וחוש למציאת חומר - ספרי עזר, נסיון באוצר החכמה וכו'... אנשים איטיים יוצאים עם שכר נמוך, אבל עורך יעיל יכול להגיע לשכר נאה. כמובן לא כל חודש אותו דבר, לפעמים יש סוגיות קשות וארוכות ולפעמים קלות, במבט רוחבי, זה עשוי להשתלם למי שמתאים. אני נהנה. ובעיקר מרגיש סיפוק רב בכך שאני משהו שיהיה מוכר וישמש אנשים...

אור זרוע

משתמש ותיק
יצחקוב אמר:
ה נכון. לגבי אם זה שווה, מי שמהיר ויעיל מגיע שם להרבה מאוד כסף, הרי לא מדובר בקובץ של מראי מקומות מקוצרים, מביאים את החומר בצורה ברורה כמו ילקוט ביאורים על הש"ס, הכתיבה זורמת ובקלות מגיעים להיקפים של חומר. מה שצריך זה יד קלה בעריכה, וחוש למציאת חומר - ספרי עזר, נסיון באוצר החכמה וכו'... אנשים איטיים יוצאים עם שכר נמוך, אבל עורך יעיל יכול להגיע לשכר נאה. כמובן לא כל חודש אותו דבר, לפעמים יש סוגיות קשות וארוכות ולפעמים קלות, במבט רוחבי, זה עשוי להשתלם למי שמתאים. אני נהנה. ובעיקר מרגיש סיפוק רב בכך שאני משהו שיהיה מוכר וישמש אנשים...

העורך הכי מוכשר יכול להגיע ל-45 ש"ח לשעה? קשה להאמין.
מכון שאינו משלם יותר מ-10 דולר לשעה, אינו קובע מחיר אחיד לעמוד כדי לשלם יותר לכל שעה...

chaim

משתמש ותיק
אור זרוע אמר:
יצחקוב אמר:
ה נכון. לגבי אם זה שווה, מי שמהיר ויעיל מגיע שם להרבה מאוד כסף, הרי לא מדובר בקובץ של מראי מקומות מקוצרים, מביאים את החומר בצורה ברורה כמו ילקוט ביאורים על הש"ס, הכתיבה זורמת ובקלות מגיעים להיקפים של חומר. מה שצריך זה יד קלה בעריכה, וחוש למציאת חומר - ספרי עזר, נסיון באוצר החכמה וכו'... אנשים איטיים יוצאים עם שכר נמוך, אבל עורך יעיל יכול להגיע לשכר נאה. כמובן לא כל חודש אותו דבר, לפעמים יש סוגיות קשות וארוכות ולפעמים קלות, במבט רוחבי, זה עשוי להשתלם למי שמתאים. אני נהנה. ובעיקר מרגיש סיפוק רב בכך שאני משהו שיהיה מוכר וישמש אנשים...

העורך הכי מוכשר יכול להגיע ל-45 ש"ח לשעה? קשה להאמין.
מכון שאינו משלם יותר מ-10 דולר לשעה, אינו קובע מחיר אחיד לעמוד כדי לשלם יותר לכל שעה...

אולי נשמע מאלה שעובדים שם שיספרו לנו - לתועלת הציבור.

יהודי

משתמש ותיק
מנסיון של מס' חודשים שם, כמעט בלתי אפשרי להגיע לשכר הגון בכתיבה יסודית לעמוד רמב"ם (שבדר"כ יש בו 3 או 4 סוגיות שהעורך צריך לכותבן על בוריין לאורך ולרוחב). הממוצע מסתמא הוא באזור 20 ש"ח ומסתמא אף פחות.
בתור עורך בהווה ומבקר שנים בעבר, אני לא מאמין שאפילו מי שמהיר מאוד יכול להצליח לכתוב את כל הנז' ב50 שעות כולל תיקוני ביקורת (ובדר"כ מי שעורך במהירות, צריך להשקיע שעות ארוכות בתיקונים וכתיבה מחדש), אא"כ המבקר אינו ענייני (שזו צרה לעצמה).

chaim

משתמש ותיק
יהודי אמר:
מנסיון של מס' חודשים שם, כמעט בלתי אפשרי להגיע לשכר הגון בכתיבה יסודית לעמוד רמב"ם (שבדר"כ יש בו 3 או 4 סוגיות שהעורך צריך לכותבן על בוריין לאורך ולרוחב). הממוצע מסתמא הוא באזור 20 ש"ח ומסתמא אף פחות.
בתור עורך בהווה ומבקר שנים בעבר, אני לא מאמין שאפילו מי שמהיר מאוד יכול להצליח לכתוב את כל הנז' ב50 שעות כולל תיקוני ביקורת (ובדר"כ מי שעורך במהירות, צריך להשקיע שעות ארוכות בתיקונים וכתיבה מחדש), אא"כ המבקר אינו ענייני (שזו צרה לעצמה).

האם @יצחקוב מסכים עם זה, לדעת כבוד @יצחקוב כמה מגיע לשעה מי שהוא מוצלח?
כלומר, לכתוב שמרוויחים הרבה כסף - זה לא מספיק ברור - כמה זה הרבה כסף? כמה שעות מושקע בשביל ההרבה כסף?
לתועלת הציבור אשמח אם תוכל יותר לפרט.
תודה רבה

גם לי יש שני ידידים שכותבים שם, אחד מהם מאוד מוכשר בכתיבה ובעל וותק, ושניהם כאחד מלינים על שכר זעום.

בכלל - כל שיטת השכר לפי הספקים ולא לפי שעות <כשלא מדובר בעריכת חומר ספציפי אלא ב'הלכה ברמב"ם' או 'פסוק בתורה'> -
ראויה להוקעה של ממש, וגם מובילה לתוצאות פחות איכותיות.

(אני כתבתי כמה שנים בא' המקומות הגדולים ששילם לפי שעות, מתחילה כמעט שלא דובר על הספק כלשהו אלא בקוים מאוד כלליים, ובשלב כלשהו התבקשנו לעמוד, פחות או יותר, באיזשהו קצב חודשי שנמדד בהערות שוליים, והשיק לקצב שנתי שנקבע לפי הערכה של הערות השוליים שיידרשו לחומר הנכתב. ובכל אופן - התשלום היה ונותר לפי שעות עבודה, והקצב היה קצב העבודה, <ולא קצב שרירותי דוגמת הנזכרים לעיל>, זכרה להם אלקי לטובה).

הולך ללמוד

משתמש רגיל
גם אני בפרויקט הרמב"ם מלין על שכר זעום באזור של 20 ש"ח לשעה. ואני גם לא מאמין ששייך לכתוב בטיל כמה וכמה סוגיות שלימות באופן ברור ורהוט.

שמש מרפא

משתמש ותיק
יושב בשבת תחכמוני אמר:
גם לי יש שני ידידים שכותבים שם, אחד מהם מאוד מוכשר בכתיבה ובעל וותק, ושניהם כאחד מלינים על שכר זעום.

בכלל - כל שיטת השכר לפי הספקים ולא לפי שעות <כשלא מדובר בעריכת חומר ספציפי אלא ב'הלכה ברמב"ם' או 'פסוק בתורה'> -
ראויה להוקעה של ממש, וגם מובילה לתוצאות פחות איכותיות.

(אני כתבתי כמה שנים בא' המקומות הגדולים ששילם לפי שעות, מתחילה כמעט שלא דובר על הספק כלשהו אלא בקוים מאוד כלליים, ובשלב כלשהו התבקשנו לעמוד, פחות או יותר, באיזשהו קצב חודשי שנמדד בהערות שוליים, והשיק לקצב שנתי שנקבע לפי הערכה של הערות השוליים שיידרשו לחומר הנכתב. ובכל אופן - התשלום היה ונותר לפי שעות עבודה, והקצב היה קצב העבודה, <ולא קצב שרירותי דוגמת הנזכרים לעיל>, זכרה להם אלקי לטובה).

כצופה במחוץ זה אכן נראה הזוי.
איך שייך לתת תמחור קבוע פי 'עמוד ברמב"ם'?! הרי ברור שיש עמודים שיקחו הרבה יותר זמן מאחרים.

אור זרוע

משתמש ותיק
הולך ללמוד אמר:
גם אני בפרויקט הרמב"ם מלין על שכר זעום באזור של 20 ש"ח לשעה. ואני גם לא מאמין ששייך לכתוב בטיל כמה וכמה סוגיות שלימות באופן ברור ורהוט.

ברור שאי אפשר. כשאין קשר בין העורכים השונים, יכול כל עורך לחשוב לעצמו שהבעיה היא בו, אבל למעשה כולם מתמודדים עם אותה בעיה.

יהודה בן יעקב

משתמש ותיק
יצחקוב אמר:
כמו כן, אינו דומה לסדר סוגיות עם כל הרייד בפרויקט מבוקש שיגיע לכל מקום, לעריכת חבורעס של אברך אמריקאי וד"ל... לפעמים אני מרגיש שאני מעדיף לקבל פחות וליהנות מאשר...
לפני שכתבת את זה ביררת בחנויות ספרים כמה נמכרו ממה שכבר הוציאו??
לפי מה ששמעתי הביקוש נמוך מאד... (תתקן אותי אם אני טועה)

chaim

משתמש ותיק
יהודה בן יעקב אמר:
יצחקוב אמר:
כמו כן, אינו דומה לסדר סוגיות עם כל הרייד בפרויקט מבוקש שיגיע לכל מקום, לעריכת חבורעס של אברך אמריקאי וד"ל... לפעמים אני מרגיש שאני מעדיף לקבל פחות וליהנות מאשר...
לפני שכתבת את זה ביררת בחנויות ספרים כמה נמכרו ממה שכבר הוציאו??
לפי מה ששמעתי הביקוש נמוך מאד... (תתקן אותי אם אני טועה)

בפרט ברמב"ם - שאני לא יודע מה הקהל היעוד שלהם, שבשלמא הש"ס מתיבתא כולם אוהבים להסתכל בסוף לראות מה יש על הסוגיא, אולם רמב"ם??
האם יש קהל שלומד רמב"ם על הסדר ורוצים לדעת כל מה שיש בסוגיא? בדרך כלל לומדים את הסוגיא בתוך הגמרא ומזה מגיעים להכל גם לרמב"ם. האם בית כנסת יקציב ארון שלם לרמב"ם עוז והדר?
מה שכן צריך ברמב"ם לענ"ד הוא שיהיה פירוש פשוט וברור בתמצית המפרשים על הרמב"ם בעצמו, וכמובן המראי מקומות בקיצור נמרץ על אלה שהקשו על הרמב"ם או אלה שהסכימו איתו, ותו לא מידי.

חלק עליון תַחתִית