השלמת מידע

חיבור מקיף

משתמש חדש
בימים אלו, אני לקראת השלם חיבור מקיף ומגוון, מדברי תורתו של סבא  רבא שלי -  הרב יצחק ידידיה פרנקל זצ"ל- לאחר שפחות או יותר הקפתי את אוצר החכמה ועוד, אני מעוניין לקבל חומר נוסף להשלמת היצירה, מי ששמע או יודע על אפשרויות נוספות, אשמח אם יצור יגיב, ובעדיפות ראשונה ליצור עימי קשר בכתובת [email protected] - בברכת התורה. 

מצולות ים

משתמש ותיק
חיבור מקיף אמר:
בימים אלו, אני לקראת השלם חיבור מקיף ומגוון, מדברי תורתו של סבא  רבא שלי -  הרב יצחק ידידיה פרנקל זצ"ל- לאחר שפחות או יותר הקפתי את אוצר החכמה ועוד, אני מעוניין לקבל חומר נוסף להשלמת היצירה, מי ששמע או יודע על אפשרויות נוספות, אשמח אם יצור יגיב, ובעדיפות ראשונה ליצור עימי קשר בכתובת [email protected] - בברכת התורה. 

מה הכוונה אפשרויות נוספות? של ההדרה או של הוספת דברים שלו?

חיבור מקיף

משתמש חדש
פותח הנושא
מידע תורני, רעיונות וכו' בין באגדה ובין בהלכה, בעיקר אלו שלא נכתבו או שנכתבו בעתונות שאינה מצויה באוצר החכמה, בדגש על תורני בלבד ולא על סיפורים וכדומה

חזק וברוך

משתמש ותיק
תפנה לרבנות הראשית לתל אביב, מן הסתם יש אצלם דרשות, פסקי דין וכדו'.

פלוני

משתמש ותיק
אני שמעתי פעם משמו לבאר שזוג בונה בית כ' על כן יעזוב איש את בית אביו ודבק באשתו וכו' וביאר שיעזוב זהו מלשון 'עיזבון' דהיינו ירושה שאדם משאיר בעולם
וכך אומרת התורה שבונים בית כ"א מביא איתו את העיזבון והירושה מהוריו וביחד על זה בונים ומוסיפים את ביתם.

סופר-סתם

משתמש רגיל
בדקת במאגר עיתונות של הספריה הלאומית, או בזה של אוצרות התורה (אפשר לבקש מספריית הרמב"ם לערוך עבורך חיפוש)?

אלוקים יחננו

משתמש רגיל
חיבור מקיף אמר:
בימים אלו, אני לקראת השלם חיבור מקיף ומגוון, מדברי תורתו של סבא  רבא שלי -  הרב יצחק ידידיה פרנקל זצ"ל- לאחר שפחות או יותר הקפתי את אוצר החכמה ועוד
מר יוכל להטעימנו?

חיבור מקיף

משתמש חדש
פותח הנושא
מה היה תוכן ההשמעה של סובול? בעיקר אם מישהו שמע או ראה משהו ייחודי אשמח להתעדכן, אגב אשמח לשלוח דוגמא ולקבל משוב בכתובתי B7671541 וכו'

עת הזמיר

משתמש ותיק
פלוני אמר:
אני שמעתי פעם משמו לבאר שזוג בונה בית כ' על כן יעזוב איש את בית אביו ודבק באשתו וכו' וביאר שיעזוב זהו מלשון 'עיזבון' דהיינו ירושה שאדם משאיר בעולם
וכך אומרת התורה שבונים בית כ"א מביא איתו את העיזבון והירושה מהוריו וביחד על זה בונים ומוסיפים את ביתם.

מובא בספרו של חתנו אל תשלח ידך אל הנער, יש שם עוד כמה פנינים ממנו.
חיבור מקיף אמר:
מה היה תוכן ההשמעה של סובול? 
לצערי זה היה לפני הרבה שנים (בערך 15) אני רק זוכר את ההתחלה על הפסוק ממעמקים קראתיך ה' ואת ההתרשמות מהקול העמוק והחוצב של הרב וגם הדמיון לצורת הדיבור של חתנו.
אולי בארכיון קול חי תוכל למצא את השידור של התוכנית ,כאמור זה היה לפני הסליחות הראשונות.

חיבור מקיף

משתמש חדש
פותח הנושא
אם יש למישהו אפשרות לעשות עמי חסד קטן, דרך עתונות הסטורית יש חומר , רק שלי אין שום גישה לשם[ חסום בנטפרי], מישהו הוריד לי את המובא משמו בשערים, אך מן הסתם יש אפשרויות נוספות

חיבור מקיף

משתמש חדש
פותח הנושא
אלו אישים וגופים תומכים במחברי ספרים? אשמח לקבל שמות, פרטים, וכו'

חלק עליון תַחתִית