יצירת מפתח לספר

שלמה זינגר

משתמש רגיל
שלום רב,
אשמח לקבל עזרה כיצד לערוך מפתח מפורט לספר.
אני מעוניין לעשות מפתח ערכים ומפתח ע"פ סדר הש"ס ושו"ע.
מאחר שזו פעם ראשונה אני צריך גם עזרה בסיסית מאיפה להתחיל וכדו'.
הספר נכתב בצורת סימנים ותשובות ואינו על סדר מסכת או שו"ע וכדומה.
תודה מראש.

נצבים וילך

משתמש ותיק
לפי דעתי ונסיוני (יתכן וישנם כאלו עם שיטות טובות יותר, אך כיון שבינתיים אף א' לא הגיב, אכתוב את הנראה לי):
לעבור על כל הספר לפי הסדר. בכל ציטוט להכניס הפניה במקום המתאים במפתח ש"ס וכו'. בכל ענין לבדוק מהו הנושא שמדובר עליו (בדרך כלל בכל סעיף/קטע יש לפחות 2 נושאים חשובים), ולהכניס הפניה במקום המתאים במפתח ערכים.
בכל ערך חדש שיוצרים במפתח, לסמן את השורה של הערך בוורד כ"כותרת". זה מאפשר למצוא אח"כ את הערך המבוקש, כאשר רשימת כותרות הערכים מופיעה בצדו הימיני של המסך

כרם

משתמש ותיק
https://tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=15&t=15049

אולי יעזרו לך בכתובת שכאן.

מרחוק

משתמש רשום
מחפש מוממחה ליצירת מפתחות על ספר דרוש מגדול מלפני 200 שנים
רוצה לראות דוגמאות <shlomolandauc@gmail.com>

בבלי

משתמש ותיק
מרחוק אמר:
בריושמא אמר:
שלום וברכה,

אנו ב-DEXI מתמחים בעריכת כל סוגי המפתחות באופן ממוחשב ע''י תוכנה חדשנית.
יש לנו נסיון רב בעבודה עם מיטב המכונים התורניים בא''י ובחו''ל, כאשר המפתחות שאנו עושים הם איכותיים, מקיפים, ומדוייקים מאוד,
והערכים נבדקים ומאומתים בצורה ממוחשבת.
בין היתר, ערכנו בעבר מפתחות לספרים בקבלה ובחסידות, כמו בספר 'עבודת ישראל' למגיד מקוז'ניץ בהוצאת 'עוז והדר', לחברת 'אהבת שלום', ועוד.
כמו כן אנו מציעים איתור ממוחשב של חומר במאגרים התורניים, ועוד.
נשמח להיות בקשר, ולהתאים לספרכם את המפתח הטוב ביותר.

בברכה
שלמה גינצלר
058-3217503
DEXI.ATS@gmail.com.
בריושמא אמר:
ענה ר' שלמה גינצלר ואמר:
המחירים שלנו לפי תווים, בדרך כלל כ-4 ש"ח לאלף תווים לכל מפתח (ערכים, מקורות, וכו') - תלוי בסוג הספר ובדרישות המפתח.
ניתן לשלוח לנו את הספר ולקבל דוגמת מפתח והצעת מחיר, ללא התחייבות.

פרטים על המפתחות ושאר השירותים שלנו, כמו גם דוגמאות מעבודותינו, ניתן למצוא באתרנו בכתובת:
 http://dexi-ats.com
מפה.

דבר חפץ

משתמש רגיל
בבלי אמר:
מרחוק אמר:
בריושמא אמר:
שלום וברכה,

אנו ב-DEXI מתמחים בעריכת כל סוגי המפתחות באופן ממוחשב ע''י תוכנה חדשנית.
יש לנו נסיון רב בעבודה עם מיטב המכונים התורניים בא''י ובחו''ל, כאשר המפתחות שאנו עושים הם איכותיים, מקיפים, ומדוייקים מאוד,
והערכים נבדקים ומאומתים בצורה ממוחשבת.
בין היתר, ערכנו בעבר מפתחות לספרים בקבלה ובחסידות, כמו בספר 'עבודת ישראל' למגיד מקוז'ניץ בהוצאת 'עוז והדר', לחברת 'אהבת שלום', ועוד.
כמו כן אנו מציעים איתור ממוחשב של חומר במאגרים התורניים, ועוד.
נשמח להיות בקשר, ולהתאים לספרכם את המפתח הטוב ביותר.

בברכה
שלמה גינצלר
058-3217503
DEXI.ATS@gmail.com.
בריושמא אמר:
ענה ר' שלמה גינצלר ואמר:
המחירים שלנו לפי תווים, בדרך כלל כ-4 ש"ח לאלף תווים לכל מפתח (ערכים, מקורות, וכו') - תלוי בסוג הספר ובדרישות המפתח.
ניתן לשלוח לנו את הספר ולקבל דוגמת מפתח והצעת מחיר, ללא התחייבות.

פרטים על המפתחות ושאר השירותים שלנו, כמו גם דוגמאות מעבודותינו, ניתן למצוא באתרנו בכתובת:
 http://dexi-ats.com
מפה.
הנ''ל הוא באמת מומחה גדול מאוד בתחום, יש לו תוכנה מיוחדת שהוא פיתח ועובד איתה. מומלץ מאוד.

שלמה שיר

משתמש רגיל
שלום רב,
אני מעוניין לעשות מפתח מקורות לספר תנ"ך, ש"ס , שו"ע. האם יש אפשרות לעשות זאת בלי
לעבור עמוד עמוד ולסמן עם מרקר את המקורות? איזושהי דרך קצרה וקלה יותר?

שלמה זינגר

משתמש רגיל
פותח הנושא
שלמה שיר אמר:
שלום רב,
אני מעוניין לעשות מפתח מקורות לספר תנ"ך, ש"ס , שו"ע. האם יש אפשרות לעשות זאת בלי

מישהו יכול לעזור?

אחד התלמידים

משתמש ותיק
שלמה זינגר אמר:
שלמה שיר אמר:
שלום רב,

מישהו יכול לעזור?

קבלתי פעם קובץ המסביר איך להכניס ערכי מפתחות בתוך קובץ וורד. אח"כ קל לעשות מפתוח. ואם הבנתי נכון אפשר לייבא את זה גם לתוכניות עימוד כגון תג ואינדיזיין. הצג קובץ מצורף maftaiych making for morons.doc

מרחוק

משתמש רשום
מחפש מתמלל  דרשות עה''ת ומועדים בשפת האידיש ללשון קודש

גדליה7

משתמש רגיל
מי יכול לציין מפתחות לדוגמה ולמופת שנוכל ללמוד מהם ולקבל השראה איך לערוך מפתח כדבעי?
אני מחפש מפתחות מתחום המחשבה/חסידות (ולא מתחום ההלכה, ששם הדברים יותר מוגדרים וקלים למפתוח).
אשמח אם מישהו יוכל לציין.

גדליה7

משתמש רגיל
המפתחות החבדיי"ם אכן מיוחדים במינם, אך הם בסגנון מאד מסויים.
אני מחפש מפתחות נוספים שאפשר לקבל מהם השראה.

שחל

משתמש ותיק
גדליה7 אמר:
מי יכול לציין מפתחות לדוגמה ולמופת שנוכל ללמוד מהם ולקבל השראה איך לערוך מפתח כדבעי?
אני מחפש מפתחות מתחום המחשבה/חסידות (ולא מתחום ההלכה, ששם הדברים יותר מוגדרים וקלים למפתוח).
אשמח אם מישהו יוכל לציין.
המפתחות של לנדמן לקב הישר. ויש מפתח מורחב מאד לספרי מהר"ל של הרטמן (נדמה לי שזה שמו). יש גם מפתח מוצלח לשל"ה.
כותב הכל מהזיכרון.

משה סט

משתמש רגיל
מפתחות של מקורות עושים חיפוש בוורד וכותבים בקוץ נפרד את המקור. מפתח נושאים אני פותח קובץ אקסל וכל גליון הוא אות אחרת ןפשוט עובר על כל הספר ומעתיק את המקורות לטבלה. זו עבודה סיזיפית אבל הכי מתאימה לספר שהוא כבר מעומד ומוכן לדפוס. במקרה שהספר לא מעומד עדיין וצריך גם לעשות עריכה אז כדאי להשתמש בשיטה של אינדקס בוורד.

המשיב

משתמש רגיל
שלמה זינגר אמר:
שלום רב,
תודה מראש.
יש לי חבר שעוסק בזה כ30 שנים אתה יכול להתקשר לו lstyping10952@gmail.com
המחיר שהוא מבקש הוא כצחוק ממה שהוא עושה

מרחוק

משתמש רשום
המשיב אמר:
שלמה זינגר אמר:
שלום רב,
תודה מראש.
יש לי חבר שעוסק בזה כ30 שנים אתה יכול להתקשר לו lstyping10952@gmail.com
המחיר שהוא מבקש הוא כצחוק ממה שהוא עושה 
שלחתי לו

דניאלי

משתמש ותיק
במפתחות אין קיצורי דרך!
אני בתחום הרבה שנים, ולצערי יש ממש ספרים בודדים אם בכלל שיש להם מפתחות טובים..
כל העצות שהובאו פה של קיצורים ו'שיטות' למפתחות אולי יוסיפו כמה עמודים לספר אך לא יעזרו כמעט ללומדים.
מפתחות צריכים להכיל ה כ ל היינו: כל המקורות גם מה שלא מוזכר בספר כמקור (למשל אם מימרא מוזכרת בש"ס 5 מקומות צריך את כולם) וכל הערכים וכן כל ערך בכל ווריאציה שיחפש אותה המחפש.
כדי שיצא תוצאה טובה צריך עבודה עם הרבה סבלנות ולעבור על שורה שורה בספר..

אני מעוניין לערוך מפתח ענייינים לפי א"ב [מפתח ערכים] לאחד השותי"ם של רבותינו האחרונים.
מצא חן בעיני אופן המפתח של משנה ברורה דרשו (כגון כשמחפשים אם מותר להוציא זבוב ממשקה ביו"ט, יש את הערך "יום טוב, בורר", ותחתיו "זבוב, להוציאו ממשקה", וצורת עריכה זו נראית לי טובה).
זכור לי בעבר שראיתי את אחד העורכים של המפתח הנ"ל בזמן עבודתו (וכבר אין לי קשר איתו), ואכן העבודה שם היתה באופן יסודי, וכמדומני שזה היה בתוכנת וורד.
אבקש אם מישהו כאן עבד בעריכת המפתח הנ"ל, או שיש לו קשר עם אחד העובדים, ויוכל בבקשה לשלוח לי עמוד/ים לדוגמא מהקובץ וורד, בכדי שאראה איך בדיוק הם עשו את זה.
ניתן לשלוח גם בהודעה פרטית, או במייל acdb91@gmail.com
תודה מראש

נ.ב. יש להעיר במפתח הנ"ל, שהסדר של הערכים של "יום טוב" אינו מספיק מסודר כמדומני, ולדוגמא "יום טוב שני" מופיע לפני "יום טוב, בורר" (כי כך המחשב סידר אוטומטי).

חלק עליון תַחתִית