מה נכלל בשעת עריכה

ברסלבר

משתמש רגיל
בשעת העריכה יש לפעמים הפסקות קצרות או ארוכות, וכן כל מיני טרדות הפוגעות בריכוז וכדו'
השאלה היא מאחר שאני מקבל (לצערי) לפי שעה, את מה אני צריך להוריד מהשעות ואת מה לא.
כלומר, בוודאי שהפסקה לביהכ"ס אינה נחשבת הפסקה, ולהיפך שיחת טלפון ממושכת נחשבת להפסקה
השאלה היא על כל מה שבאמצע
אולי כל דבר שהייתי עושה באמצע העבודה במשרד בידיעת הבוס?
ולהיפך הרבה פעמים שאני צריך לעשות דברים הנגזרים מהעבודה שלא באמצע העבודה הישירה, כגון חישוב סך השעות, דיונים במייל על הכתיבה, אסיפות עורכים וכדו'. 
למעשה שאלתי איזה דיין והוא אמר לי שלמכונים יש הוראות מסודרות בנושא
יש מי שיש תחת ידו הוראות מסודרות של אחד המכונים?
שמעתי ששל עוז והדר הוא הכי ברור וסביר.

אכן ספק עצום.
אני מכבה את המונה גם כשאני קם לשירותים.
מאידך לפעמים יש הפרעות כמו פיטפוטים עם הילדים תוך כדי עבודה שכמובן יורד הריכוז וכד' ואני לא מכבה את המונה כי אני עדיין יושב מול המסך
אבל אני מהסס בזה הרבה.

פענח

משתמש רגיל
החכם עיניו בראשו, ומתנה מראש עם נותן העבודה - המשלם, כי זה וזה כלול, וזה וזה אינו כלול.
ועיקר מה שצריך להיות רשימה מוכנה של הפרעות, או הגדרה של הפרעות, (למשל, מי שעובד בבית, שאלה קצרה ותשובה קצרה שלא לוקח יותר מדקה - נבלע בחשבון. וכדו'), ואז יודעים על מה לדבר עם המשלם.

ברסלבר

משתמש רגיל
פותח הנושא
הבעיה שאם אשאל את המשלם הוא יגיד שכלום לא כלול, ולא כי הוא מבין שזה לא אמרו להיות כלול אלא בגלל שמצדו שאעבוד בחינם
אבל כשאבוא אליו עם הסכם מסודר או הנחיות של מכון מסודר ואכם אתו שאנחנו עובדים לפי הסכם זה מסתבר שיקבל את זה

שאר לעמו

משתמש ותיק
הפשטות היא שאם הוא משלם שכר טרחה נמוך עד ממוצע 30-80 לשעה.
הפסקה של ללכת לבית הכסא לא נחשבת. מאידך כל דבר נחשב כשעת פעולה, כגון גם אם הריכוז שלך בדבר הזה בעת שאינך מתעסק בפועל פה ושם..
וזה מתקזז.

(כשאני נותן שכ"ט, אני מבהיר מראש שזה יכלול טלפונים וכל זמן של התעסקות עם ההזמנה שלי כדי שלא אפסיד שכר העובד. וכמדומני בעלי מקצוע טובים גם במחיר של 120 לשעה לוקחים עבור כל התעסקות שהיא, עם החומר. וזה הגיוני לחלוטין).

שמואל ו

משתמש חדש
לענ"ד יש דברים שמוסכמים בין עובד למעסיק והם בגדר הרגיל ויש דברים חריגים, אם תעבוד אצלו במשרד ותלך להכין קפה אף אחד לא יגיד לך מילה, אם תצא לחצי שעה יגידו לך.
כל מעסיק יודע וזה מוסכם עליו (אלא אם התנה במפורש אחרת) שאפשר ללכת לשירותים או להכין קפה או לענות חצי שניה לשיחת טלפון.

ברסלבר

משתמש רגיל
פותח הנושא
השאלה היא על מה שבאמצע
לכן שאלתי הכי טוב אם יש למישהו את ההסכם של עוז והדר

ברסלבר

משתמש רגיל
פותח הנושא
כך שמעתי מאיזה דיין
ששאלתי אותו על זה ואמר לי שהכל תלוי בהסכם ביניהם ואמר לי שיש לעוז והדר ועוד מכונים הוראות מסודרות בנושא
אולי זה לאחרונה

מתון מתון

משתמש ותיק
חיים של תורה אמר:
מי שמעוניין יש תוכנה שנקראת 'המחשב הצדיק', שחלק מהתוכנה הוא התקנה על וורד של שעון עצר משעת תחילת העבודה עד לסיום. התוכנה היא חינמית של מכון 'כתר תורה' המצויינים.
רצ"ב:
המחשב הצדיק_ לוורד_.exe
או בקישור הזה.

במאפיינים של המסמך נרשם שעות עריכה, אך זה כולל כל זמן שהמסמך פתוח, האם תוכנה הנ"ל רושמת רק את שעות הכתיבה בפועל?

ונכתב בספר

משתמש ותיק
כל מה שאדם עושה במסגרת 'עבודתו' הסטנדרטית. כשאני לומד בכולל או במשרד או בישיבה אני גם קם לשרותים, קפה מדי פעם, מה שלומך חצי דקה למי שלא ראיתיו יומיים, וכדו'. וכמו שאני לא צריך אז להעביר אצבע בשביל זה, ה''ה כאן.

[מלבד זאת, שימו לב שמי שמרויח 50 ש"ח לשעת עריכה או פחות, אז הוא עובד בפחות משכר מינימום.
למה?
כשאני עובד במקום בשכר מינימום, אני מקבל גם על ימי החופשות, אונסים, מרים את הטלפון ברמה סבירה ומדבר, חולם קצת, יש הפסקות רשמיות כל שעה\שעתיים, קורנה, וכדו'. בעריכה אין את כל זה. תחשבו ותגיעו לנתונים מדהימים

שאר לעמו אמר:
(כשאני נותן שכ"ט, אני מבהיר מראש שזה יכלול טלפונים וכל זמן של התעסקות עם ההזמנה שלי כדי שלא אפסיד שכר העובד. וכמדומני בעלי מקצוע טובים גם במחיר של 120 לשעה לוקחים עבור כל התעסקות שהיא, עם החומר. וזה הגיוני לחלוטין).
 האם בדרך כלל מקובל ששעת עריכה כוללת גם שיחות טלפון בנוגע להזמנה (ולא כשמדובר על שיחות קצרות, אלא בפרוייקט המצריך שיחות ארוכות עם אנשים שונים), או שזה רק במידה והותנה כך במפורש?

נחמן זוטא

משתמש ותיק
יש שמתנים מראש עם נותן המלאכה שאיני מתחייב לשעות מלאות אלא הכל לפי שיקול הדעת שלי ולפי הסביר בעיני.
ולהוסיף שאני אומר זאת לכולם.
בדר”כ מי שנשלח אליך בגלל שהמליצו עליך יקבל את העניין בהבנה.

שאר לעמו

משתמש ותיק
מציץ מן החרכים אמר:
שאר לעמו אמר:
 האם בדרך כלל מקובל ששעת עריכה כוללת גם שיחות טלפון בנוגע להזמנה (ולא כשמדובר על שיחות קצרות, אלא בפרוייקט המצריך שיחות ארוכות עם אנשים שונים), או שזה רק במידה והותנה כך במפורש?

אין צורך להתנות, זה חלק מהעבודה.
אך לא תזיק שקיפות, ולהסביר למזמין שזו צורך העבודה ושהוא משלם על זה.

נהורא מעליא

משתמש ותיק
ברסלבר אמר:
בשעת העריכה יש לפעמים הפסקות קצרות או ארוכות, וכן כל מיני טרדות הפוגעות בריכוז וכדו'
השאלה היא מאחר שאני מקבל (לצערי) לפי שעה, את מה אני צריך להוריד מהשעות ואת מה לא.
כלומר, בוודאי שהפסקה לביהכ"ס אינה נחשבת הפסקה, ולהיפך שיחת טלפון ממושכת נחשבת להפסקה
השאלה היא על כל מה שבאמצע
אולי כל דבר שהייתי עושה באמצע העבודה במשרד בידיעת הבוס?
ולהיפך הרבה פעמים שאני צריך לעשות דברים הנגזרים מהעבודה שלא באמצע העבודה הישירה, כגון חישוב סך השעות, דיונים במייל על הכתיבה, אסיפות עורכים וכדו'. 
למעשה שאלתי איזה דיין והוא אמר לי שלמכונים יש הוראות מסודרות בנושא
יש מי שיש תחת ידו הוראות מסודרות של אחד המכונים?
שמעתי ששל עוז והדר הוא הכי ברור וסביר.

ג"א עבדתי תקופה בעוז והדר לפני כמה שנים, ולא זכור לי הוראות כאלו.
ככלל, בכל דיני שכר שכיר ופועלים, כמדומה שנהגו בתי הדין לפסוק כפי מנהג המדינה. כל הנידונים בבתי הדין הם כשמנהג המדינה לא ברור מספיק, אבל בעניינים שמנהג המדינה הוא ברור, כגון הליכה לבהכ"ס, טלפון קצר וכדו', שאין פוצה פה ומצפצף בכל שאר המקצועות - אין סיבה שבמקצוע העריכה הדבר יהיה שונה.

מאיר צוקרמן

משתמש ותיק
ג"א עבדתי תקופה בעוז והדר לפני כמה שנים, ולא זכור לי הוראות כאלו.
ככלל, בכל דיני שכר שכיר ופועלים, כמדומה שנהגו בתי הדין לפסוק כפי מנהג המדינה. כל הנידונים בבתי הדין הם כשמנהג המדינה לא ברור מספיק, אבל בעניינים שמנהג המדינה הוא ברור, כגון הליכה לבהכ"ס, טלפון קצר וכדו', שאין פוצה פה ומצפצף בכל שאר המקצועות - אין סיבה שבמקצוע העריכה הדבר יהיה שונה.
העניין הוא שזו עצם השאלה מהו מנהג המדינה בזה?
לכן צריך לפתוח אשכול עם שאלת סקר כיצד נוהגים העורכים בזה.

נהורא מעליא

משתמש ותיק
העניין הוא שזו עצם השאלה מהו מנהג המדינה בזה?
לכן צריך לפתוח אשכול עם שאלת סקר כיצד נוהגים העורכים בזה.
כוונתי למנהג המדינה בשאר המקצועות.
הרוצה לטעון שמקצוע העריכה שונה מכל שאר המקצועות - עליו הראיה.
בפשטות אין הבדל.

חלק עליון תַחתִית