לימוד באהבה - דרך הלימוד

יוספי

משתמש ותיק
למי שקרא.
הרעיון של לימוד בקיאות, גירסא. ואח"כ ללמוד בעיון יכול להיות שמאד צודק אבל אם כך אל תלמד איתו גמרא אלא הלכות פסוקות. לימוד גמרא אינו דבר שניתן ללמוד בגירסא.
אני לא מתכיון לרעיון של עיון אבל מה שבגמרא קרוי גירסא זה הלכות פסוקות בלא טעמים. וגמרא אינו בכלל זה.

תרופת_פלא

משתמש רגיל
יוספי אמר:
הרעיון של לימוד בקיאות, גירסא. ואח"כ ללמוד בעיון יכול להיות שמאד צודק אבל אם כך אל תלמד איתו גמרא אלא הלכות פסוקות. לימוד גמרא אינו דבר שניתן ללמוד בגירסא.
גמרא גמור זמורתא תהא - כלומר, גם בגמרא יש גמרות פסוקות, ששייך ללמוד בגירסא, - ומלבד זאת, בקיאות היינו שבקי במה שלומד, ומחוור בעיניו כשמלה חדשה, ועיון פירושו, להקשות ממקום אחר, כלומר, בסוגיא זו הנני בקיא ומבין מה שכתוב, ואילו קשה לי ממקום אחר, - ועל לימוד עיון זה יש מקום לומר, שמקודם צריך ללמוד בקיאות ואח"כ עיון.

עשירית האיפה

משתמש ותיק
יוספי אמר:
למי שקרא.

לא קראתי, אבל לפי מה שאני יודע מכל ספרי ההדרכה איך ללמוד (לא של זמננו, אלא דוגמת ר' יצחק קנפנטון וכד') צריך ללמוד את הגמרא קודם בגירסא עם הבנה פשוטה ורק לאחמ"כ להעמיק יותר

חלק עליון תַחתִית