ביאת משיח שלא בחודש ניסן או תשרי

נושאים שונים

מקוה לטוב
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: ביאת משיח שלא בחודש ניסן או תשרי

שליחה על ידי מקוה לטוב » 21 מאי 2020, 09:44

ומעלת ארץ יקראל היא כלום בעיניך? הרי אנחנו נמצאים בנחלת ה', אתה אפילו לא מודע להשפעות שיש לזה עלינו כיחידים וכעם, אם אתה תופס את השיבה לאר"י כדבר טכני ושולי אז כדאי שתפתח את מאמרי חז"ל ותבין כמה מן הקדש והמעלה יש בזה.
יעויין גם בקובץ המצורף.
בחר ה' בציון.pdf
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

אחד מן הגולה
משתמש ותיק
נתן תודה: 30 פעמים
קיבל תודה: 119 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד מן הגולה » 21 מאי 2020, 15:27

ר' @מקוה לטוב מדוע יסטה מר מהויכוח, הויכוח הוא כשאמרו חז"ל ודיברו על אודות מעלת א"י האם על העניין הרוחני והעמוק שבו דיברו, או על העניין הטכני שבמקום אשר נשב בעיירות פולין או בניו יורק אנו יושבים בא"י. ודברי חז"ל ברובם אינם אמורים על המקום במובן הטכני. שאי סביב עיניך וראי, וכי לזה נתכוונה תורה ארץ זבת חלב ודבש? וכי זהו המקום אשר עיני ה' אלוקיך בה מראשית שנה ועד אחרית שנה? הלא מאמרי חז"ל על העניין הרוחני של א"י אמורים.
ודאי לשיטת רש"י רמב"ם ספר החינוך ועוד רובא דרובא של הראשונים מלבד הרמב"ם שסברו שאין כיום אפי' מצווה על יישוב א"י.  ואף לדעת יחידאה הרמב"ן מצווה יתכן ויש, אבל השאלה אם זהו האמור בכל מאמרי חז"ל. לדעתי לא.

מקוה לטוב
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מקוה לטוב » 21 מאי 2020, 15:54

וכי ניתן להפריד את רוחניות ארץ ישראל מגשמיותה?! יראו עיניך מה שאצבועתיך מקלידות. וכי אתה סבור שכאשר אין עושים רצונו של מקום אין זה ארץ ישראל הקדושה, א"כ לחינם גלו גולים והקיאתם הארץ, הרי כשחטאו כבר אינם נמצאים בארץ ישראל הקדושה, דומה שהרעיון הציוני סימא את עיניך מלראות בטוב הארץ, ראה נא, אין מקום בעולם שהתורה והיהדות פורחות כמו שהם פורחות בארץ.

אחד מן הגולה
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד מן הגולה » 21 מאי 2020, 18:14

מקוה לטוב כתב:
21 מאי 2020, 15:54
וכי ניתן להפריד את רוחניות ארץ ישראל מגשמיותה?! יראו עיניך מה שאצבועתיך מקלידות. וכי אתה סבור שכאשר אין עושים רצונו של מקום אין זה ארץ ישראל הקדושה, א"כ לחינם גלו גולים והקיאתם הארץ, הרי כשחטאו כבר אינם נמצאים בארץ ישראל הקדושה, דומה שהרעיון הציוני סימא את עיניך מלראות בטוב הארץ, ראה נא, אין מקום בעולם שהתורה והיהדות פורחות כמו שהם פורחות בארץ.
אינני סבור שאין זה ארץ ישראל ח"ו. וכבר כתבתי כי יתכן שפרט שולי וקטן מן הגאולה אכן ארע. אך עיקר הנקודה בא"י הוא בחלק הרוחני שבו החסר. וההוכחה לזה כמו שכתבתי הוא משיטת רוב רבותינו הראשונים שאפי' מצווה כיום אין. הויכוח איננו אם המקום נחשב א"י או לא, אלא עיקר הויכוח הוא מהו העיקר ומהו הטפל בגאולה. לדעתי מה שארע הוא פרט קטן ושולי בתהליך השלם. ושנים רבות אני מחפש מאן דהו שיסביר לי מדוע פרט זה הוא כ"כ חשוב הראוי להיחשב אתחלתא וכדו', וטרם מצאתי.

אגב, מניין לך שעולם התורה והיהדות פורחת בא"י יותר מבחו"ל. ביקרת פעם בארה"ב בקהילות הקודש הפזורים שם לרוב, בישיבות הפורחות?! כפי שזה לא נופל בכמות, נדמה לי שגם לא באיכות. [אגב, אני מדבר מתוך ידיעה אבקש לא להווכח מכח סברות ושמועות.]

אחד מן הגולה
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד מן הגולה » 21 מאי 2020, 18:21

בר מן כל דין, אני מתקשה להאמין כי נשנה איש את דעתו של חבירו בכמה תגובות על גבי הפורום. לענ"ד אין כ"כ טעם להמשיך בויכוח הנ"ל.

אבקש להביע את התנצלותי בפני הרב @לישועתך קויתי השם על חלקי בגרימה לכך שהאשכול יסטה מעניינו. אולי ראוי לחזור לעיקר הדיון, והשאלה המעניינת שהעלה.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 2 אורחים