סגולות ברכת צדיק וכד'

נושאים שונים

פותח הנושא
רצונו כרצונו
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

סגולות ברכת צדיק וכד'

שליחה על ידי רצונו כרצונו » 16 אוגוסט 2020, 20:14

ברצוני לשאול דבר שקשה לי כבר מזה זמן רב בכל הענין של הסגולות/קברי צדיקים/ברכת צדיק ועוד כהנה וכהנה
א. כיצד זה פועל על דבר שכבר נגזר בשמים?
ב. הרי הקב"ה "מדרך הטוב להיטיב" וכל מאי דעביד לטב עביד וא"כ כשהשפע מתעכב הרי זה מסיבה להיטיב [וכגון שעי"ז יחזור בתשובה ועוד כהנה וכהנה] ובשלמא ע"י תפילה הרי שהקב"ה מתאוה לתפילתן של צדיקים שממתין עם השפע בשביל שהאדם יתפלל אך בכל מיני סגולות ולחשים מה ישתנה לאחר שיעשה את הסגולה?
אשמח אם מישהו יוכל להביא מקורות לנושאים הללו או לדון בהם   

כפשוטו
נתן תודה: 41 פעמים
קיבל תודה: 73 פעמים
יצירת קשר:

Re: סגולות ברכת צדיק וכד'

שליחה על ידי כפשוטו » 16 אוגוסט 2020, 23:33

רצונו כרצונו כתב:
16 אוגוסט 2020, 20:14
ברצוני לשאול דבר שקשה לי כבר מזה זמן רב בכל הענין של הסגולות/קברי צדיקים/ברכת צדיק ועוד כהנה וכהנה
ב. הרי הקב"ה "מדרך הטוב להיטיב" וכל מאי דעביד לטב עביד וא"כ כשהשפע מתעכב הרי זה מסיבה להיטיב [וכגון שעי"ז יחזור בתשובה ועוד כהנה וכהנה] ובשלמא ע"י תפילה הרי שהקב"ה מתאוה לתפילתן של צדיקים שממתין עם השפע בשביל שהאדם יתפלל אך בכל מיני סגולות ולחשים מה ישתנה לאחר שיעשה את הסגולה?
נתחיל בצדיקים: מכיון שצדיקים יותר זכים מאיתנו וקשורים לקב"ה לכן אף תפילתם יותר טהורה ומקובלת. ולכן מבקשים ברכה מצדיק כי צדיק יכול לפעול יותר מאשר אנו הקטנים.
לגבי סגולות: בספרי הקבלה והמחשבה מובא שכל מה שיש לנו בעולמנו הוא כביכול משל למה שמתהלך למעלה. (מובא שאריה בעולמנו שלנו הוא בעצם רק משל לאריה שבמעשה מרכבה, וכן על זה הדרך כל הבריאה כולה.) 
המושג משל ונמשל בספרי הקבלה והמחשבה הוא, לא רק שמצאתי מכנה משותף בין המשל לנמשל ושילבתי את שניהם. המושג משל ונמשל הוא יותר כמו דוגמא לדבר, כלומר המחשה של הדבר בצורה יותר פשוטה. למשל: אני יכול להמחיש את המושג גניבה במשפט: "ראובן גנב לשמעון פטיש", ובאותה מידה אני יכול גם להמחיש "לוי גנב ליהודה מסמר". המכנה המשותף בין שניהם שהם באים כהמחשה למושג  הכללי של "אדם גנב חפץ מחברו". 
בדיוק כך העולם שלנו הוא מעין "המחשה" למה שקורה בעולמות יותר גבוהים. כלומר אם אדם בעולם שלנו נותן צדקה לעני, הרי בעולם יותר גבוה זה מתורגם לדרגות גבוהות שאין לנו מושג בהם (בדיוק כמו אדם שמסוגל רק להבין דוגמאות, והוא לא יבין אף פעם את המושג הכללי.). לכן כשהקב"ה גזר מלמעלה (מה"נמשל") גזירה כלשהיא ח"ו, עלינו מוטל להתפלל, כיון שכשאנו מתפללים פה למטה, שם בעולמות העליונים, התפילה מתורגמת ל"שפה" עליונה של תפילה שלמעלה, וע"י התפילה שם, נפעל ביטול הגזירה מלמעלה.
אך ישנה עוד אפשרות לבטל גזירה -ע"י סגולה. הפירוש סגולה הוא: אני עושה פעולה שמהותה שייכת לעולמות העליונים, כלומר פעולה ששייכת לשפת ה"נמשל". לכן אני לא מבין מה הענין בסגולה כי אני איש של "משל" שלא מבין נמשלים. אך אעפ"כ הנמשל- סגולה פועל גדולות ונצורות שאני לא מבין אותם. 
הדברים קצת מורכבים ואקוה שלמרות זאת דברי הובנו , אשמח לשמוע את הערות חברי הפורום.

דחד יומא
נתן תודה: 37 פעמים
קיבל תודה: 35 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דחד יומא » 17 אוגוסט 2020, 00:20

בעניין תפילת צדיק אציין דברי החת"ס שו"ת חלק או"ח סי' קס"ו
וז"ל "כי דרך להעמיד מליץ בין מלך להדיוט כשאין ההדיוט חשוב וספון לפני המלך או אינו יכול להטעים דבריו כראוי, ויען ישראל לפנים ממלאכי השרת ואינם צריכים מליץ לפני אוהבם ית"ש והוא מקבל בסבר פנים יפות אפילו בלשון עלגים וגמגום, אם כן המליץ הלז אינו אלא קטנות אמונה חלילה, אך כל ישראל שותפים וגוף אחד ונפש א' וכשאחד מצטער גם חבירו מרגיש ועמו מצער, ועד"ז המתפלל על חבירו צריך שיחלה עצמו עליו [ברכות י"ב ע"ב] פי' שיראה שגם הוא חולה וכיון ששניהם בצער טוב יותר שיכנס הראש משיכנס הרגל, ע"ד משל התלמיד חכם הוא הראש, והמצטער שהוא עתה שרוי בדין הוא בבחינת רגל וקצת נזוף, טוב להכניס הראש כיון ששניהם בעלי דברים ולא כמליץ בעד אחר"

בעניין סגולות אצטרף גם אני  לדברי הרב @כפשוטו, ואולי אנסה לפרש יותר,
אתן משל סגולה לבנים זכרים לקדש ולהבדיל על יין [שורש הסגולה בחז"ל ואכמ"ל],
יין שכאן בעולם הזה הוא השתלשלות מהיין הרוחני של העולמות העליונים, זאת אומרת כל העולם הזה הוא השתלשלות מעולמות רוחניים גבוהים,
וכל פעולה שנפעלת כאן היא מכח השרשים הרוחניים שלה, וכן להפך כל מעשה אדם בעולם הזה פועל בכל העולמות למעלה משום שנשמת האדם מגעת עד לעולם האצילות, וכפי שמאריך בעניין זה הנפש החיים.
וא"כ יין כמשל שהוא השתלשלות מהמציאות הרוחנית שלו בעולמות העליונים, ושם באותם עולמות הרי שעניין בנים זכרים תלוי באותו עניין רוחני של יין, וזהו תוכן סגולי שיש בו ביין.
אכן האדם השותה אינו מודע לאותו תוכן, אך מכיון שבנשמתו יש שורש מאותו עולם עליון, הרי שנשמתו מושפעת משתיית יין זה את השפע של היין הרוחני המדובר.
[ואין זה מעשה קוף בעלמא אלא באמת בעמקי הנפש יש כאן השפעה על נשמתו שפע רוחני מהשפעה זו].

פותח הנושא
רצונו כרצונו
יצירת קשר:

שליחה על ידי רצונו כרצונו » 17 אוגוסט 2020, 01:56

כפשוטו כתב:
16 אוגוסט 2020, 23:33
(מובא שאריה בעולמנו שלנו הוא בעצם רק משל לאריה שבמעשה מרכבה, וכן על זה הדרך כל הבריאה כולה.) 
תוכל להביא לי מקור לזה מצאתי רק בנפשה"ח שכתב שהאדם כל חלק בגופו הוא כנגד חלק בעולמות העליונים אך לא שאר הבריאה 

פותח הנושא
רצונו כרצונו
יצירת קשר:

שליחה על ידי רצונו כרצונו » 17 אוגוסט 2020, 02:01

כפשוטו כתב:
אך ישנה עוד אפשרות לבטל גזירה -ע"י סגולה. הפירוש סגולה הוא: אני עושה פעולה שמהותה שייכת לעולמות העליונים, כלומר פעולה ששייכת לשפת ה"נמשל". לכן אני לא מבין מה הענין בסגולה כי אני איש של "משל" שלא מבין נמשלים. אך אעפ"כ הנמשל- סגולה פועל גדולות ונצורות שאני לא מבין אותם.
אכן כן וזו היא בדיוק שאלתי מה פועלת הסגולה מה שידוע לי זה שכשאתה עושה פעולה טובה בעולם המעשה זה משפיע רבות בעולמות העליונים וכאן הבן שואל מה היא הפעולה הטובה שבסגולות בעולם המעשה

פותח הנושא
רצונו כרצונו
יצירת קשר:

שליחה על ידי רצונו כרצונו » 17 אוגוסט 2020, 02:07

עיקר מה שברצוני לשאול זה על החלק השני שכתבתי
כפשוטו כתב:

כפשוטו
יצירת קשר:

שליחה על ידי כפשוטו » 17 אוגוסט 2020, 12:57

לגבי מראי המקומות: עיקרי הדברים שכתבתי ושאכתוב מצויים בעיקר בספרי חב״ד, על אף שהעניינים מוזכרים במקומות נוספים, דוגמת נפה״ח שהובא לעיל. (אגב אעיר ואומר שדברי נפה״ח דלעיל מקורם בספר מערכת האלוקות פי״א. וראיתי שתולים זאת אף במאמר חז״ל ״אדם בדמות קונו נברא״)
המושג של פני אריה ספציפית מוזכר בספר אור התורה בכמה מקומות (עמ׳ תתנב, ובבמדבר כרך ג פרשת חוקת ביאור הדברים, ועוד).
אמנם איני יודע מה המקור הכי קדום לעניין הזה שהעולם הוא דוגמא ומשל לעולמות העליונים, וכשאמצא אעלה זאת לכאן בל״נ.  
(אגב אעיר ואומר שישנו שוני כלשהו בדוגמתו של האדם כלפי מעלה, לעומת שאר הבריאה אך אכ״מ.) 

לגבי מצוות: ענינם של המצוות הוא לא שנרוויח בעד זה שכר בעוה״ז או בעוה״ב. העניין שבשלו אנו מקיימים מצוות הוא כי כך ציוה ה׳. ולכן כל מעשה מצווה שאנו עושים אנו קוראים לזה מעשה טוב, כי בשעה שאדם מקיים את המצווה הוא מקיים את ייעודו שלשמו הוא נברא. בקשת צרכיו כמובן היא מצווה ככל המצוות, ולכן אף היא נכללת בגדר ״מעשה טוב״. 
כמו שהזכרנו לפני זה המצוות יש בהם גם עניין שהם פועלים ישועות, כיון שהם מכוונים לענינים נעלים בעולמות עליונים.
בסגולה אין את הפרט הראשון. הקב״ה מעולם לא ציוה עלינו לקיים סגולות. אך בסגולה יש את הפרט השני שביכולתה לפעול ישועות, והיא פועלת ישועות. וכמו שכבר הסברתי לעיל והרחיב עוד הרב דחד יומא.

אורח
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 105 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אורח » 17 אוגוסט 2020, 13:05

רצונו כרצונו כתב:
מתוך מכתב מאליהו ח"ב עמד 207 וע"ש עוד
מכתב מאליהו ברכת צדיק.jpeg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

מבקש אמונה
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמונה » 17 אוגוסט 2020, 14:28

הנושא מבואר בדברי הראשונים, וכעת אציין לדברי ספר העקרים. אין הספר לפני כך שלא אוכל לצטט או לציין פרק מסוים, אבל זה קל למצוא במפתחות.
כמדומני הנושא שם זה ברכת יצחק.
הרעיון המרכזי הוא שלפעמים האדם נצרך לצינור נוסף כדי שהברכה יחול על ראשו מאת הקב"ה שכבר גזר מראש בטובתו. ולכן לפעמים מועיל בזה ברכת צדיק, בפרט כאשר הוא שם ידיו הק' על ראש המתברך, שאז הוא בבחינת צינור בפועל ממש.

סתם איש
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 68 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סתם איש » 17 אוגוסט 2020, 19:24

ישנו ספר של אחד בשם הרב חנינא רוטנברג מבית וגן שמאריך לבאר את כל הענינים האלו. [יתכן שלספר קוראים דברי חנינא].

פותח הנושא
רצונו כרצונו
יצירת קשר:

שליחה על ידי רצונו כרצונו » 18 אוגוסט 2020, 15:43

מבקש אמונה כתב:
17 אוגוסט 2020, 14:28
הנושא מבואר בדברי הראשונים, וכעת אציין לדברי ספר העקרים. אין הספר לפני כך שלא אוכל לצטט או לציין פרק מסוים, אבל זה קל למצוא במפתחות.
כמדומני הנושא שם זה ברכת יצחק.
הרעיון המרכזי הוא שלפעמים האדם נצרך לצינור נוסף כדי שהברכה יחול על ראשו מאת הקב"ה שכבר גזר מראש בטובתו. ולכן לפעמים מועיל בזה ברכת צדיק, בפרט כאשר הוא שם ידיו הק' על ראש המתברך, שאז הוא בבחינת צינור בפועל ממש.
וכאן בדיוק מגיעה השאלה : מדוע?
והניחא בתפילה דהקב"ה ממתין שיחזור בתשובה אך מה יש בשאר הסגולות?

מבקש אמונה
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמונה » 18 אוגוסט 2020, 17:24

עיין שם!
והדברים ברורים. כמובן שהכל משמים, וכאשר תלוי בתשובה שום תפילת צדיק לא יעזור. חד משמעי.
רק מתי שחסר חוליה אחד או שנים, לזה מועיל ברכה. עיין שם והדברים ברורים כדרכו הבהירה של בעל העיקרים.

ואוסיף הערה: ייתכן ולפעמים שהאדם אינו זוכה להתעוררות תשובה מלמעלה, וגם לזה יועיל ברכת הצדיק, לקשר אותו ואת נשמתו למה שכבר קיים ומרחף עליו מלמעלה, ורק נעצר באיזה מחסום.

פותח הנושא
רצונו כרצונו
יצירת קשר:

שליחה על ידי רצונו כרצונו » 18 אוגוסט 2020, 18:19

אמנם אפשר להבין את הענין של הברכת צדיק וביותר כמו שמבואר במכתב מאליהו המובא לעיל אך עיקר השאלה היא שוב על סגולות כיצד פועל הדבר הזה בשמים מצוות/זכויות אני מבין שפועלות אך מה הזכות שיש בסגולות ומדוע זה פועל 
נ.ב. אני חוזר על זה שוב ושוב משום שכל התגובות היו רק מסביב לנושא הזה 

כפשוטו
יצירת קשר:

שליחה על ידי כפשוטו » 18 אוגוסט 2020, 18:29

רצונו כרצונו כתב:
18 אוגוסט 2020, 18:19
אמנם אפשר להבין את הענין של הברכת צדיק וביותר כמו שמבואר במכתב מאליהו המובא לעיל אך עיקר השאלה היא שוב על סגולות כיצד פועל הדבר הזה בשמים מצוות/זכויות אני מבין שפועלות אך מה הזכות שיש בסגולות ומדוע זה פועל 
נ.ב. אני חוזר על זה שוב ושוב משום שכל התגובות היו רק מסביב לנושא הזה 
במחכ״ת אך מצוות נתפסות לפעמים כעסקת ״תן וקח״ עם רבש״ע, וזה אינו. במצוות ישנם שני פרטים כמו שציינתי לעיל, ושני הפרטים נבדלים זמ״ז. ישנו את הפרט שהקב״ה ציוה לעשות מצוה, וישנו את הפרט שהמצווה עוזרת לאדם, ופרט זה קיים גם בסגולה. (יותר מזה, מלשון הרמב״ם ניכר שגם הפרט שהמצווה עוזרת לאדם מכונה בשם ״סגולה״.)

פותח הנושא
רצונו כרצונו
יצירת קשר:

שליחה על ידי רצונו כרצונו » 18 אוגוסט 2020, 22:22

כפשוטו כתב:
18 אוגוסט 2020, 18:29
וישנו את הפרט שהמצווה עוזרת לאדם, ופרט זה קיים גם בסגולה.
מה שידוע לי זה רק שהמצוה יש לה כוח לפעול בעולמות העליונים ולא לסתם פעולה יעוי' בנפשה"ח

פותח הנושא
רצונו כרצונו
יצירת קשר:

שליחה על ידי רצונו כרצונו » 18 אוגוסט 2020, 22:26

אבל אני חוזר שוב על השאלה מה השתנה בשמים קודם ואחרי ובשלמא במצוות הרי שהאדם נתעלה במדרגה ע"י המצוה ושוב כבר יכול לקבל את ההשפעה שקודם שהקב"ה מיטיב ובגלל זה לא השפיע לו את אותו השפע משום שהיה במדרגה אחרת [ויכולות להיות בזה הרבה סיבות] אך כשעושה פעולה בעלמא ולא השתנתה דרגתו עי"ז מה השתנה והרי הקב"ה מיטיב כבר לפני זה ומדוע תשתנה צורת ההטבה

כפשוטו
יצירת קשר:

שליחה על ידי כפשוטו » 18 אוגוסט 2020, 23:08

רצונו כרצונו כתב:
18 אוגוסט 2020, 22:26
אבל אני חוזר שוב על השאלה מה השתנה בשמים קודם ואחרי ובשלמא במצוות הרי שהאדם נתעלה במדרגה ע"י המצוה ושוב כבר יכול לקבל את ההשפעה שקודם שהקב"ה מיטיב ובגלל זה לא השפיע לו את אותו השפע משום שהיה במדרגה אחרת [ויכולות להיות בזה הרבה סיבות] אך כשעושה פעולה בעלמא ולא השתנתה דרגתו עי"ז מה השתנה והרי הקב"ה מיטיב כבר לפני זה ומדוע תשתנה צורת ההטבה
לא התכוונתי בדברי לסתם פעולה אלא כמדובר לעיל שזה מפאת השורש וכו׳.
בכל מקרה, אתה מגיע מהנחת יסוד שע״י פעולה חיובית האדם נעשה לראוי לקבל השפעה. זה נכון. אך גם סגולה שבה הגברא לא השתנה, כי מבחינתו עשיית הסגולה הוא דבר בלתי מובן, מ״מ הוא פועל על החפצא -העולמות העליונים, שיורידו לו שפע.
(להבדיל אולי אפשר לדמות את זה לאדם שמדבר סינית, ואדם שחוזר על טקסט בסינית בלי שיבין מילה. בסופו של דבר סיני ששומע אותם הבין את שניהם באותה מידה. אך ברור שהאדם שחזר על הטקסט לא הפך ל״דובר סינית״.)

פותח הנושא
רצונו כרצונו
יצירת קשר:

שליחה על ידי רצונו כרצונו » 19 אוגוסט 2020, 00:31

וכאן המקום לשאול מה ישתנה לגבי צורת ההטבה ומאיזו סיבה יהיה שונה צורת ההטבה קודם שפועל ואחרי שפועל?

פותח הנושא
רצונו כרצונו
יצירת קשר:

שליחה על ידי רצונו כרצונו » 19 אוגוסט 2020, 00:33

כפשוטו כתב:
18 אוגוסט 2020, 23:08
לא התכוונתי בדברי לסתם פעולה אלא כמדובר לעיל שזה מפאת השורש וכו׳.
בכל מקרה, אתה מגיע מהנחת יסוד שע״י פעולה חיובית האדם נעשה לראוי לקבל השפעה. זה נכון. אך גם סגולה שבה הגברא לא השתנה, כי מבחינתו עשיית הסגולה הוא דבר בלתי מובן, מ״מ הוא פועל על החפצא -העולמות העליונים, שיורידו לו שפע.
(להבדיל אולי אפשר לדמות את זה לאדם שמדבר סינית, ואדם שחוזר על טקסט בסינית בלי שיבין מילה. בסופו של דבר סיני ששומע אותם הבין את שניהם באותה מידה. אך ברור שהאדם שחזר על הטקסט לא הפך ל״דובר סינית״.)
ומהיכ"ת שהאדם פועל ע"י דבר שהוא לא מצווה בעולמות העליונים יש לך מקור לזה?

בר בי רב דחד יומא
נתן תודה: 87 פעמים
קיבל תודה: 87 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר בי רב דחד יומא » 19 אוגוסט 2020, 01:09

רצונו כרצונו כתב:
לא הבנתי מה זה שונה מכל תפילה

פותח הנושא
רצונו כרצונו
יצירת קשר:

שליחה על ידי רצונו כרצונו » 19 אוגוסט 2020, 01:14

בר בי רב דחד יומא כתב:
19 אוגוסט 2020, 01:09
רצונו כרצונו כתב:
לשם הדוגמא: הנה כאשר האדם מתפלל הוא מתקרב לקב"ה ומכיון שהקב"ה ממידת טובו מיטיב עם ברואיו הרי שהקב"ה ממתין עם השפע בשביל שהאדם יתפלל וכך יתקרב אליו[זה רק דוגמא אחת וכמו שכבר כתבתי יכולים להיות עוד סיבות לכך]

בר בי רב דחד יומא
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר בי רב דחד יומא » 19 אוגוסט 2020, 01:17

רצונו כרצונו כתב:
19 אוגוסט 2020, 01:14
בר בי רב דחד יומא כתב:
19 אוגוסט 2020, 01:09
רצונו כרצונו כתב:
לשם הדוגמא: הנה כאשר האדם מתפלל הוא מתקרב לקב"ה ומכיון שהקב"ה ממידת טובו מיטיב עם ברואיו הרי שהקב"ה ממתין עם השפע בשביל שהאדם יתפלל וכך יתקרב אליו[זה רק דוגמא אחת וכמו שכבר כתבתי יכולים להיות עוד סיבות
מה שכתבתי נכון יותר על השאלה השנייה 

פותח הנושא
רצונו כרצונו
יצירת קשר:

שליחה על ידי רצונו כרצונו » 19 אוגוסט 2020, 10:44

לא בכל פעם משום ההטבה של הקב"ה מגיע לאדם שפע דלפעמים דווקא בגלל ההטבה השפע מתעכב לטובתו של האדם וכגון בתפילה שהשפע מתעכב בשביל שהאדם יתפלל ואז יתקרב להקב"ה

מקדש שביעי כל שביעי
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 48 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מקדש שביעי כל שביעי » 13 ינואר 2021, 01:24

דחד יומא כתב:
17 אוגוסט 2020, 00:20
סגולה לבנים זכרים לקדש ולהבדיל על יין [שורש הסגולה בחז"ל ואכמ"ל],

בגמרא כתוב המבדיל על היין לא מקדש

קדמא ואזלא
נתן תודה: 323 פעמים
קיבל תודה: 406 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי קדמא ואזלא » 08 אפריל 2021, 22:39

מאיפה מגיעה הסגולה של חלת מפתח בשבת זו ?

סמל אישי של משתמש

אברך
נתן תודה: 1473 פעמים
קיבל תודה: 994 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אברך » 09 אפריל 2021, 00:49

קדמא ואזלא כתב:
08 אפריל 2021, 22:39
viewtopic.php?t=2108
https://www.tora-forum.co.il/viewtopic. ... 34&t=18939

כמעיין המתגבר
נתן תודה: 1338 פעמים
קיבל תודה: 355 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי כמעיין המתגבר » 09 אפריל 2021, 00:52

רצונו כרצונו כתב:
ומה תאמר על תפילתן של רשעים דהקב''ה לא מתאוה, ואפי' תפילתו של גנב על פי מחתרתו מתקבלת לפעמים, וכבר כתבתי בזה באריכות בפורום, ובקצרה הקב''ה מטיב אבל אפשר להיטיב בדרך שהיא נוחה הרבה ואפשר שהיא נוחה פחות וזה התפילה וברכת הצדיק מסייעות שיהיה בדרך יותר נוחה, הקב''ה לא נותן מלכתחילה בדרך הכי נוחה כי יש לאדם מקטרגים מחמת העוונות.

מ אלישע
נתן תודה: 223 פעמים
קיבל תודה: 162 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

שליחה על ידי מ אלישע » 09 אפריל 2021, 01:15

לא הספקתי לקרוא הכל.

בספר המדות אומר מוהר"ן מברסלב שברכת צדיק כמו פדיון.
ולכן נפדה ממה שנגזר מקודם.. ואכמ"ל

בר בי רב דחד יומא
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר בי רב דחד יומא » 09 אפריל 2021, 01:37

אני לא מבין דבר בסיסי אם בתפילה הוא יכול לשנות משום שהקב"ה מתאוה לתפילתם של צדיקים כנ"ל הוא בברכת צדיק או קברי צדיקים [שאם נאמר בדרך חסידית כוללים בתוכם את כולם או בדרך ליטאית שיש להם עכ"פ איזה שייכות עם כולם]אז הקב"ה מתאווה לתפילתם

לבי במערב
מיקום: לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה־פרטית. בתודה מראש.
נתן תודה: 1764 פעמים
קיבל תודה: 1515 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי לבי במערב » 09 אפריל 2021, 07:47

קדמא ואזלא כתב:
08 אפריל 2021, 22:39
בנוסף למש"כ באשכולות הנ"ל, ראה הנסמן בנטע"ג הל' פסח ח"ג ע' רכה הע' א.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה
  • למה אין דומה תפילת צדיק בן צדיק לצדיק בן רשע לכאו' זה הפוך?
    על ידי פלוני » 17 נובמבר 2020, 21:07 » ב תולדות
    3 תגובות
    57 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי בבלי
    19 נובמבר 2020, 17:28
  • מה ההבדל בין "צדיק" ל"צדיק גמור"
    על ידי מלמד להועיל » 29 נובמבר 2020, 20:50 » ב בית המדרש
    27 תגובות
    518 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי לישועתך קויתי השם
    23 דצמבר 2020, 22:31
  • קריאת עיתון וכד' לפני שחרית
    על ידי שלו' » 10 מאי 2020, 08:47 » ב הלכה ומנהג
    5 תגובות
    175 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי נדיב לב
    10 מאי 2020, 17:11
  • האם יש למת בעלות על זכות אמירת הקדיש וכד'?
    על ידי שלו' » 10 מרץ 2021, 13:49 » ב בית המדרש
    12 תגובות
    133 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי שלו'
    11 מרץ 2021, 01:36
  • סגולות לזיווגים
    על ידי זך הרעיון » 22 יוני 2020, 18:17 » ב בית המדרש
    5 תגובות
    195 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי למה זה תשאל לשמי
    19 אוגוסט 2020, 18:44

חזור אל “בית המדרש”