מודעות וסיפורים וחומרים מעניינים בנושא ההתרחקות מפגעי הטכנולוגיה והמסתעף

נושאים שונים

פותח הנושא
גאלד
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 35 פעמים
סטטוס: לא מחובר

Re: מודעות וסיפורים וחומרים מעניינים בנושא ההתרחקות מפגעי הטכנולוגיה והמסתעף

שליחה על ידי גאלד » 06 מאי 2018, 22:03

במקום אחד נפלה בו דליקה.

מיהרו אנשים וכיבו את האש. נותר המקום מפויח, קירותיו רעועים ועציו מפוחמים, אבל האש כובתה.
לימים נפלה באותו מקום, במרחק קטן מן הקודמת, דליקה אחרת. הלכו לכבותה... השאירו את המקום עיי חרבות, ריח של שריפה ואדמה חרוכה.
פתאום הדליק מישהו עוד אש, וגם אותה כיבוה ברוב עמל. לאחר שהותירה חורבן – שקעה.
לפתע – עוד דליקה... ועוד אחת... ועוד אחת... וכל אחת חמורה יותר מחבירתה.
ישבה הממשלה של אותו מקום ודנה: מה לעשות?
אמר שר הפנים: "נקנה עוד מכוניות כיבוי"
אמר שר התקשורת: "נבנה עוד תאי טלפון שיוכלו אנשים להודיע על דליקות"
אמר שר הבריאות: "נקנה מסכות חמצן ונחלק לתושבים"
אמר שר החינוך: "נמסור בבתי הספר שיעורים איך להימלט בשעת דליקה"
אמר שר הביטחון: "נגייס את הצבא לכיבוי השריפות"
אמר שר המסחר והתעשייה: "נקים בתי חרושת עם ציוד מתוחכם לכיבוי שריפות"
אמר שר התיירות: "נכלול את אתרי הדליקות בסיורי תיירים"
אמר שר בלי תיק: "נשרף לי התיק"
אמר שר האוצר: "מס שריפות, כל מי שנשרף ביתו יצטרך לשלם מס ערך מוסף על קרקע מדושנת"
אמר שר החוץ: "נערוך מבצע הסברה בחוץ לארץ ונסביר, שריבוי השריפות נובע מהסיכויים למצוא נפט"
אמר שר המשטרה: "נשתדל להרחיב את שיטת החקירה בהיפנוזה, בשביל שניצולי הדליקה יוכלו לשחזר אותה בדיוק"
אמר ראש הממשלה: "נקבל את כל ההצעות: נעמיד מכבי אש בכל בית, טלפון מיוחד בכל רחוב, מכונית כיבוי בכל שכונה. הצבא יעמוד הכן, נקים בתי חרושת מיוחדים ליצור מכשירים לכיבוי שריפות, נהפנט את הנשרפים, נייבא מסכות חמצן, כל אדם יצויד במיכל נייד לכיבוי אש, נשעין סולמות כבאים על כל עץ, נקנה לכל תושבי המדינה בגדים חסיני אש, ניתן שיעורי כיבוי מיוחדים בכל בתי הספר..."
עד שבא חכם אחד ואמר: "תגידו, מה אתם מבלבלים את הראש??!!... כל הדיבורים שלכם זה "טחינת מים" אחת גדולה... עד שאתם דואגים לכבות את השריפות, אולי תשאלו: "מי הם המדליקים? ומי נותן בידיהם את חומרי הבעירה?..."

היום זה לא סוד שאנחנו נמצאים בעיצומה של "שריפה" נוראית. אש משתוללת, אש בוערת, אש יוקדת, אש המתלקחת מרגע לרגע הגורמת לרציחות... תאונות... מכות... חטיפות... פיגועים... צרות... אסונות... ייסורים... חרדות... תסכולים... בעיות... אנטישמיות... עוינות... מחלות... כאבים... עינויים... קשיים... גזירות... עונשים... גירושין... השפלות... חוסר חינוך... חוצפה... רשע... רוע... אכזריות... התבוללות... נשירה... בגידות... פריצות... רדיפת הדת... חילולי שבת... חילולי ה'... ומה לא?
אנשים "נשרפים"... בחורים "נשרפים"... נשים "נשרפות"... בנות "נשרפות"... עשרות בתים קורסים... משפחות שלימות נהרסות... הכל הולך ומתפורר... עד שכמעט ולא נשאר – חלילה – כלום מעם ישראל!!!
בעוד שאנו מנסים לטפל בענייני הדור והשעה, איך לפתור בעיות ולטכס עצות מה לעשות בנוגע למצב...
קודם כל עלינו לבדוק מה גורם לכל הדברים הנ"ל.
במקום לנהוג כמו אותם חכמי 'חלם' שבנו מתחת לגשר ההרוס בית חולים שכל מי שייפול מהגשר יובא מיד לבית החולים ויקבל טיפול מיידי... עלינו לטפל בגשר עצמו!! – לבנות אותו! לשקם אותו! ולחזק אותו מחדש!
לא לבנות בית חולים!!!

וכדי לטפל "בגשר" – כדי לטפל ולעזור לעם ישראל – עלינו לברר מי הם "המבעירים"?
מי הם אלו שגורמים "לאש" לפרוץ ולכלות אלפי אלפי יהודים מידי יום ביומו?
וזה לא קשה לנחש...
האינטרנט!
האייפון!
האייפוד!
הגאלקסי!
הבלקברי!
הסמארטפון!
הטאבלט!
האל ג'י!
האם פי-4
והאם פי-5
עשרת "בני המן"... הם הם אלו האחראיים לכל ההרס והחורבן של הדור!!!
הם הם אלו "שרוצחים" מאות אלפי יהודים!!!
הם הם אלו שמעלים יהודים על המוקד "ושורפים" אותם חיים!!!
הם ורק הם האחראים הראשיים של כל אסונות הדור!!!
הן של הכלל והן של הפרט!!!

* * *

הרבה שואלים: למה בעצם מדברים על זה? הרי יש עוד נושאים לדבר עליהם? למשל, שלום בית... חינוך ילדים... בין אדם לחבירו... לימוד תורה... חסד... וכו' וכו'?
ובכן, האם אתה זוכר את הרצח המתועב של משפחת פוגל ביישוב איתמר בליל שבת? שנכנסו לשם מחבלים ורצחו את האבא והאמא יחד עם שלושת ילדיהם ביניהם התינוקת, הדס פוגל, בת השלושה חודשים?
הצבא הגיע מיד לאחר ששמע על הטרגדיה הנוראה הזו.
הצבא חשש, שאולי יש עוד מחבלים בשטח. מי יודע? הרי אותם מרצחים שפלים באו בחשאי וייתכן שהם מסתובבים בשטח. אז נתנו הוראות מפורשות לתושבים: לנעול את הדלתות!! ולא לזוז מהבתים בשום אופן!! עד שיסרקו את כל השטח עד הבוקר.
עכשיו נתאר לעצמנו שבאותו ליל שבת, בשעה שכולם מכווצים בבתיהם ורועדים מפחד מוות, מחליט מישהו לארגן איזה כנס בשעה 3:00 לפנות בוקר בנושא: "איך משפרים את המידות בנושא של בן אדם לחבירו", או "איך להימנע מלשון הרע ורכילות".
אנשים ייגשו אליו ויאמרו לו: "מה קרה לך? השתגעת???
וכי עכשיו זה הזמן לערוך כנסים???
האם אתה שפוי???
הרי יש עכשיו מחבלים בשטח!! מה פתאום אתה רוצה לערוך דווקא עכשיו כנס בנושא תיקון המידות??!!
אחרי שנחסל את המחבלים אז תעשה כמה כנסים שרק תרצה... אבל לא עכשיו!!
קודם כל צריך לנקות את השטח ממחבלים!!"

זאת בדיוק התשובה.
נכון, לדבר על עין טובה... על בן אדם לחבירו... על שלום בית... ועל חסד... זה חשוב מאוד, אבל לא כרגע!!
כל זמן שיש בינינו אייפון אחד, בלקברי אחד, טאבלט אחד... זה מחבל רוצח שמסתובב בשטח!!!
המכשירים המשוקצים הללו, מפילים חללים חללים לאלפים ולרבבות מעם ישראל!!!
זה בית חרושת לייצור חילוניים בטונות!!!
זה עושה בנו שמות!!!
זה רוצח אותנו!!!

מישהו שאל פעם את הרב עזריאל טאובר: "מה כל כך לא טוב לראות באינטרנט משהו נקי?"
ענה לו הרב: "אני אגיד לך תשובה מאוד אכזרית, אבל אמיתית!
העבודה שהייתה הכי מושפלת בשואה, זה להוציא את הגופות של היהודים – לאחר שהורעלו בתאי הגזים – להכניס אותם לתנורים, ולשרפם. כיון שהרבה לא רצו לעבוד בזה, היו נותנים להם מידי פעם סיגריות כדי לעודד אותם שירצו לעבוד שם. היו יהודים שמכרו את עצמם לעבוד באותה עבודה בזויה רק בשביל "להרוויח" כמה סיגריות עלובות (למרות שגם אותם השמידו אחר כך).
ואז אמרתי לו, תאר לך שבן אדם מוציא את אבא שלו... את אח שלו... את הבן שלו... מת מתאי הגזים והוא מכניס אותו לתנור ושורף אותו.
עכשיו בא לו להדליק סיגריה... מה אתה אומר, הוא היה מדליק סיגריה מהתנור הזה ששורף כרגע את אח שלו?
לא! ודאי שלא! זו אכזריות שאין כדוגמתה!!!
אבל יש לי סיגריה, ויש פה אש... אז מה הבעיה להדליק אותה? וכי יש בזה איסור?
נכון, אין בזה איסור...
אבל האש הזאת שורפת כרגע את אבא שלך ואת אח שלך!!! אתה מבין??
אין לך מושג, כמה משפחות "נשרפו" כבר מהאינטרנט! – האינטרנט הארור שרף את "האחים" שלך!!!"
שאלו פעם את הרב'ה מגור: "סליחה כבוד הרב, אבל יש לך משב"ק שהבן שלו התדרדר. איך זה? הרי יש לנו כלל "התפוח לא נופל רחוק מהעץ"?
אבא כזה צדיק ואילו "התפוח" – הבן שלו – נפל רחוק מהעץ 300 מטר!!! הולך עם קוקו... קרחות בצדדים... שלושה עגילים בלוע... ושלושה בין הנחיר הימני לבין הנחיר השמאלי... מה קרה לו?"
ענה הרב'ה מגור: "נכון שתפוח לא נופל רחוק מהעץ, אבל... אם יש סופות של 'הוריקן' ו'טייפון' – אם יש אינטרנט, גלאקסי, סמראטפון ובלקברי – אז התפוח עף 300 מטר רחוק מהעץ!!!"

* * *

רבי חיים קניבסקי נשאל:
"מה קורה לאנשים שמחזיקים באינטרנט, באייפון בגלאקסי, בטאבלט, באל ג'י... מה קורה על בית כזה?"
ענה רבי חיים: "כל הצרות שבעולם יגיעו לבית הזה!!!"

הרב וואזנר אמר:
"האינטרנט גורם למחלות קשות רחמנא ליצלן!!!"

הרב שטיינמן התבטא:
"אין קושיה למה קורים רחמנא ליצלן אסונות כאלו כשישנם כאלו שמשתמשים באינטרנט!!!"

איש ציבור חשוב המסתובב בין עשרות קהלים בארץ ומזכה את הרבים אמר פעם בכאב:
"אני אומר לכם, הצרות הם כל כך רבות, עד שאין לי כבר כוח לשמוע את הדברים מרוב כאב לב ושברון לב, ממש ככה. איזה צרות... איזה צרות... אני לצערי הרב רץ מהלוויה להלוויה, מהספד להספד, מניחום לניחום... אתם פשוט לא מאמינים איזה צרות יש לעם ישראל! אני פשוט מקבל רפיון, אין לי כוח לדברים הללו..."

סיפר הרב מוגרבי:
"כשאנחנו מסתובבים בבית חולים דנה ב'איכילוב' במחלקת ילדים ואתה רואה תינוקות בני חודשיים, בני חמישה חודשים, בני שמונה חודשים, במשך 10 שעות!! תלויים מהרגליים עם ראש כלפי מטה בדיוק כמו עופות באטליז, בדיוק כמו עופות שרצים בליין לאחר השחיטה, ואתה אומר: "ריבונו של עולם! כל האסונות, כל הצרות, כולם אצל אנשים חרדים שלובשים כמונו. מה קרה לנו?? למה זה לא היה עד לפני 20 שנה??!
אז יכולנו לקרב אנשים חילונים ולומר להם: "לכו לבתי חולים, תראו לי את הצרות ואת המחלות, מי מהם לבוש כמוני בלבוש חרדי?
הם היו הולכים לבתי חולים ורואים, ואחר כך חוזרים ואומרים לי: "תשמע, אתה צודק! אלוקים מכה בנו! אנחנו נכנסים לישיבות". והיו עשרות ומאות נכנסים לישיבות.
"לכו לבית הדין הרבני בתל אביב", הייתי אומר להם, "שם מתגרשים 30 זוגות ליום! לכו ותסתכלו שמה! מכל ה-30 זוגות שבכל יום ו-150 בכל שבוע, תראו לי אנשים חרדים שלובשים כמוני שעומדים שם...
היו כאלה שהיה להם אומץ והיו הולכים לבית הדין, וכשהיו חוזרים היו אומרים: "נכון, כולם שם חילונים!"
אמרתי להם: "הגיע הזמן שתעשו חשבון נפש באיזה עולם אתם חיים..."
בקלות ובסיטונאות הם היו נכנסים לישיבות".
אבל היום? הצרות והאסונות במגזר החרדי, הינם כמעט לא פחות מהמגזר החילוני!!!
הגענו למצב כזה, שאמנם הרבה מאוד חילונים חוזרים בתשובה, ממש משפחות שלימות, אבל כנגד זה, הרבה נושרים לנו מהמגזר החרדי!!! כאילו שישנה כאן איזו תחלופה, החילוניים נהיו חרדים, והחרדים נהיו חילוניים...
לפני כ-50 שנה בערך, אדם גדול נכנס אל ה'סטייפלר' ובישר לו בשמחה: "ברוך ה', היהדות החרדית גודלת ומתחזקת! רבים חוזרים בתשובה..."
אמר לו ה'סטייפלר': "אני רואה את התמונה אחרת! כנגד אותם רבים שחוזרים בתשובה, ישנם רבים שיורדים מהדרך ועוזבים את הדת..."
ככה ענה לו ה'סטייפלר' אז, לפני 50 שנה, שהאינטרנט ושאר מכשירי הטינופת, עוד לא היו בעולם!!!
מה היה ה'סטייפלר' עונה לו היום, בתשע"ח, כשהיה רואה את המצב???

* * *

רבינו בחיי שואל, מדוע נקרא החמור בשם חמור?
והוא עונה: שאין לך בכל הברואים כולם, בעל חיים שהוא סכל, טיפש, בעל תאוות וכולו חומר... מהחמור!
חמור מבטא את כל התאוות שאתה מדמיין לעצמך... זה סמל החמור!
ולכן אומר בעל 'הכתב והקבלה', כשרוצים לציין אומה שכל כולה רדיפה אחרי תאוות אומרים עליה:
"בשר חמורים בשרם". – זה מבטא עם שרץ כל הזמן אחרי התאוות.
בנביא יחזקאל, כתוב "אשר בשר חמורים בשרם". מעניין מאוד שהגמרא, רש"י, המצודות, המלבי"ם, הרד"ק ושאר מפרשי הנביא, מסבירים שהבשר המוזכר היינו, אותו מקום! ששם, כידוע, זה שיא התאווה!!!
וכן, אדם שרוצה כל הזמן לאכול ולזלול... מעיים שכל הזמן רוצים לאכול עוד ועוד... נקראים מעיי "חמרמרו" כל הזמן רוצים עוד חומר ועוד תאווה...
ומובן גם למה יין נקרא בשם: "חמר". כיון שהיין מושך את האדם לתאוות ולחומריות.
ולפי זה נבין גם מה שהגמרא אומרת.
הגמרא מצטטת משפט חזק שאמר רב יוסף: "הלוואי שמשיח יבוא ואזכה לשבת בצל גללי חמורו".
המשפט הזה מאוד מוזר ומאוד תמוה... מה פירוש, "שאזכה לשבת בצל גללי החמור"??!
טכנית איך ניתן לשבת מתחת לצל של גללים??!
ובכלל, מה רצה רב יוסף להגיד לנו בזה??
אז קודם נשאל:
האם בן אדם יכול לשבת תחת צל של נמלה?
לא.
למה?
כי היא קטנה מדי ולכן גם הצל שלה קטן מדי.
אבל לשבת תחת צל של פיל?
אין בעיה!
זאת אומרת, ככל שהדבר גדול יותר ממני, כך אני אוכל לשבת ולחסות בצילו.
החמור – מסמל את הדברים החומריים ביותר בעולם.
גללי החמור – הם פסולת החמור. והם יותר חומריים מהחמור עצמו.
הצל של גללי החמור – הם מבטאים עוד יותר ירידה בחומריות מגללי החמור!!!
בא רב יוסף ואומר לנו: "חבר'ה אני בא לגלות לכם סוד! מה יהיה בעתיד באחרית הימים...
תהיה תקופה כל כך קשה ונוראה בעם ישראל, ש"גללי" החמור – הלוא הם האינטרנט, הסרטים, המכשירים הלא מאושרים, והפריצות האיומה והנוראה – יהיו כאלה "גדולים" וכאלה "גבוהים", עד כדי כך שאנחנו נוכל "לשבת" תחת ה"צל" שלהם!!! – כלומר, הם יקיפו אותנו בכל מקום, בכל עבר ובכל פינה, ויהיו הרבה הרבה יותר גדולים ועצומים מאיתנו לאין שיעור!!!
כל אחד מאיתנו יהיה מוקף בניסיונות אדירים וכבדים מאוד מאוד שלא היה כדוגמתם מימות עולם!!!
אצל הגברים והבחורים – זה יתבטא בלשמור את העיניים ברחוב שלא להסתכל על נשים ובנות, ולשמור על עצמם שלא לפגום בברית בחטא החמור של הוצאת זרע לבטלה! רחמנא ליצלן.
אצל הנשים והבנות – זה יתבטא בלשמור את עצמן שלא ללכת בפאות, בחצאיות קצרות וצמודות, בחולצות צבעוניות וצמודות, בלי גרביים או בגרביים שקופות ובשאר ענייני צניעות!
ולכולם – זה יתבטא בלהיזהר באזהרה חמורה מאוד מאוד, שלא להשתמש ולא להתעסק באינטרנט הארור והטמא וחבר "מרעיו" (תרתי משמע), הלוא הם המכשירים הלא מאושרים, המתועבים המזוהמים והמשוקצים למיניהם!!!
היום זה כבר מורגש חזק מאוד!!!
כפי שרואים בחוש, בכל פינה ופינה ובכל מקום ומקום, אנו נמצאים בתוך מבול איום ונורא של חומריות ופריצות!!! – וכמו שאז בימי נח הפתרון היה לברוח מהמבול הגשמי (שזה המים הרותחים) אל התיבה הגשמית, כך היום הפתרון הוא, לברוח מהמבול הרוחני (שזה כל מה שקורה היום) אל "התיבה" הרוחנית.

מה זו תיבה רוחנית?
פירוש המילה 'תיבה' זה גם 'מילה'. כדי להציל כמה שיותר יהודים "מהמבול", עלינו להכניסם אל תוך "התיבה". כלומר, להסביר להם באופן ברור וחד משמעי שאנחנו היום בסכנת השמדה שמאיימת על קיומינו בצורה מבהילה, וכדי לשרוד בתור יהודים שומרי תורה ומצוות, עלינו לברוח מכל ריח של טומאה שנודף מהמכשירים הארורים הללו!!!

סיפר הרב חיים לאנג: "בערב חג השבועות התקשר אלי אחד מגדולי הראשי ישיבות שבדור, אחד מירושלים, הוא קרא לי אליו לישיבה ואמר לי: "תבוא אני רוצה לדבר איתך".
הגעתי לשם. אני נכנס לחדר שלו ואני רואה אותו יושב מהורהר... ופתאום הוא מתחיל לבכות.
הוא אומר לי: "רבי חיים, אתמול ישב אצלי בבית ראש ישיבה פלוני ואומר לי, שהפסדנו את הדור הבא, כך במילים האלו, אתה מסכים איתו?"
לא ידעתי מה להגיד לו, אבל מכיון שהוא קרא לי נאלצתי להגיד את מה שאני חושב.
אמרתי לו: "לצערי אני לא מסכים איתו ואני חולק עליו, השאלה היא לא על הדור הבא השאלה היא על הדור הזה!! וכי הדור הזה כבר מוגן?? הדור הזה הוא החצוף!! הדור הבא... ה' ירחם מה יהיו התוצאות.
והוא סיפר:
"לפני כ-20 שעות חזרתי מבני ברק לירושלים באוטובוס קו 402. כידוע זה אוטובוס מהדרין גברים קדימה נשים אחורה, כל כללי טהרת הקודש והצניעות. ספסל לפני מצד ימין, יושבים שני בחורים.
איך שאני עולה על האוטובוס, אני שומע אותם מדברים על מכשירים המקוללים האלה...
האוטובוס מתחיל לנסוע בכביש גהה לכיוון ירושלים. הם מוציאים מחשב נייד 'לפ טופ' ופותחים ורואים סרט. זה היה ב-1:00 בלילה. החיישנים בתחומים האלה עובדים שעות נוספות. ואני עומד ומשתומם (יותר נכון יושב ומשתומם), אוטובוס מהדרין, בחורים חסידים עם כיפות גדולות ופאות מסולסלות, לא מתביישים להוציא מחשב נייד ולראות סרט??!!
אפשר לחשוב שהם ראו אולי סיום הש"ס או איזה אירוע תורני...
לא התאפקתי, התרוממתי מהמקום שלי וראיתי על מה הם מסתכלים. אני לא רוצה לשתף אתכם מה הם ראו, כי זה אסור על פי ההלכה.
לפני שהם ירדו, לא התאפקתי, ממש לא התאפקתי, ניגשתי בזהירות ואמרתי להם: "תשמעו בחורים יקרים, כמה סרטים כבר הספקתם לראות בשביל לא להתבייש לעשות דבר כזה??!! זה צריך להיות אין ספור שעות של צפייה בסרטים בשביל לא להתבייש לפתוח בקו 402 מחשב נייד ולהתבונן בסרט גוי יפאני מלולכלך..."
מה אומר לי אחד מהם? "אני לא חושב שזה כזה חמור"...

* * *

"וכי מה אתה רוצה לתקן את העולם?! מה פתאום?! אין לך סיכוי! לעולם לא תצליח!", כך יש כמה כאלה שטוענים.
התשובה היא: נכון, אולי את כל העולם לא נצליח לתקן. אבל את מי שעוד ניתן להציל, אולי כן נוכל להציל!!!
וזאת עלינו לדעת, שבמלחמה הזו – כמו בכל המלחמות כולם שעברו עם ישראל – ברור שננצח! אין כל ספק בכך! רק השאלה היא: בכמה נפגעים...?
וזאת בעצם המטרה שלשמה חובר הספר שלפניך "אצבעותיי למלחמה", לתת מודעות לנושא חמור זה למי שעדיין לא "נפל" בזה!
ומאידך, לתת הרבה מאוד כוח, תמיכה, עידוד, חיזוק, ורצון עז, לאותם "נופלים" ברשת מסוכנת זו, שיוכלו לצאת מה"גיהנום" הרוחני והגשמי בו כרגע הם נמצאים, ולהתחיל – בעזרת ה' יתברך – התחלה חדשה, טובה, נקייה וטהורה!
לדעת שכן, אפשר בהחלט לצאת מזה!!! – אפשר בהחלט לעלות חזרה אל דרך המלך ולחוש שוב קירבה נעימה מתוקה ונפלאה לבורא יתברך לשמירת התורה ולקיום המצוות!!!
את הספר ערכנו וסגננו בעיקר מכנסים, הרצאות, שיחות ושיעורים שנמסרו מטובי הרבנים, וכן מספרים, חוברות ועלונים שונים שדיברו בנושא פגעי האינטרנט והמכשירים הפסולים. וכן ממה ששלחו לנו ארגונים חשובים, ומשאר דברים שראינו ושמענו בכל מיני הזדמנויות שונות.
ברצונינו לציין ולהבהיר נקודה חשובה מאוד בנוגע לסיפורים המובאים בספר הזה:
כל הסיפורים שלפניכם (הן אלו הארוכים שהובאו בתחילת הספר והן אלו ששולבו בתוך הספר) הינם ממש רק 'דוגמית' מתוך אלפי סיפורים מצערים ומזעזעים שקרו במציאות אצל אנשים רגילים שחלקם באו אף מבתים טובים ושמרניים במיוחד.
ואף שנראה מהסיפורים שכתבנו שלכאורה המצב אבוד... צריך לדעת שזה לא כך!
יש פיתרונות לכל סוגי המצבים ואף למקרים הקשים ביותר!! – אפשר בהחלט לצאת מאותה כפייה והתמכרות למכשירים הללו! כפי שכבר הרבה אנשים טיפלו בעצמם והצליחו בסייעתא דשמיא לצאת מזה.

ולכן, אם הקורא/ת מזדהה עם סיפור זה או אחר והוא אישית זקוק לעזרה ולטיפול, או שמכיר מישהו כזה
(כגון: בני משפחה, קרובי משפחה, שכנים, מכרים, חברים, ידידים), הוא יוכל לפנות למספרי הטלפון המופיעים בסוף הספר, ושם ניתן יהיה למצוא עזרה סיוע והדרכה בכל מה שצריך על ידי צוות מיומן ומוסמך המטפל במקרים כאלו בהצלחה רבה. בעזרת ה' יתברך.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 07 מאי 2018, 16:10

לא רק כאב גב: כך הסמארטפון הורס לנו את הבריאות

הצוואר כואב אולי גם הגב? יש את מי להאשים. לפניכם 5 נזקים בריאותיים שנגרמים כתוצאה משימוש בסמארטפון:

1. כאבי גב

בשעה שהראש מכופף קדימה, העומס על הצוואר גדל, ויכולה להיווצר שחיקה, התנוונות ואפילו יתעורר צורך בניתוח. כמו כן מצב בו הראש כפוף מחליש את שרירי הגב וכך נוצר חוסר איזון שרירים. על מנת לצמצם נזקים שימו לב לעמוד כשהאוזניים נמצאות בקו הכתפיים, והכתפיים הן מתוחות ופתוחות, כך ייעלם העומס על הצוואר ועמוד השדרה.

2. כאב באגודל

על אף שכיום מדובר במסך מגע, האצבע שלנו ממשיכה בפעולת הלחיצה, ועלולה להינזק בדלקת באגודל, הנקראת גם "אגודל בלקברי". מדובר בדלקת הגורמת לכאבים, רגישות למגע ביד, ונפיחות. במידה והיא לא מטופלת בזמן הנכון, בהמשך היא עלולה לגרום לשחיקת סחוס במפרק בסיס האגודל.

3. כאבי מרפק

בשעת כיפוף המרפק ייתכן שתאמצו את העצבים שעוברים דרך מפרק המרפק. אלו יכולים לגרום עקצוץ או כאב שמקרין אל היד. בנוסף, כאשר אנשים מכופפים את היד והמרפק זמן רב (אופייני למצב שליחת הודעות) יכול להיווצר עומס גם על שרירי האמה, ולהוביל לכאבים בפרק כף היד.

4. כאבי צוואר

כאב שכיח ביותר שזכה לכינוי "צוואר סמס". זוהי תסמונת החדשה שבשנים האחרונות גורמת להתעקמות הצוואר והגב בקרב בני הנוער. לדברי מומחים, ישנו עומס המופעל על הצוואר וביכולתו לגרום מעבר לצוואר תפוס ועקום גם לדיכאון ואפילו לכאבי ראש.

שימו לב למחקרים האחרונים: רובנו עוסקים בממוצע כ-3 שעות ביממה בבהייה במסך הסלולרי שלנו. ראשו של מבוגר שוקל 4-5 בתנוחה הטבעית שלו, ואילו כשאנחנו מכופפים את הצוואר הוא הופך כבד יותר. כאשר נטה אותו בזווית של 60 מעלות, זה ממש כמו להעמיס 27 קילוגרמים על הצוואר.

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 08 מאי 2018, 02:12

סיפורים אישיים
"הלחם שנתתי לאיש המסכן, הציל את בני מהלחם שהכין לעצמו"

"מידה כנגד מידה. לחם תחת לחם. נפש תחת נפש. מעשה החסד שלי בירושלים הרחוקה, הציל את בני ביתי בבני ברק, באותן דקות ממש. הלחם שנתתי לאיש המסכן, הציל את בני מהלחם שהכין לעצמו". סיפור מרגש מכלי ראשון

ביום ראשון ר"ח אייר נסעתי לכותל המערבי מביתי שבבני ברק. בדרך לכותל נעצרתי בחנות מזון והזמנתי לעצמי כוס קפה ודבר מאפה. לפתע נעמד בסמוך אלי אדם מבוגר. מבטאו אמריקאי. בידו החזיק עגלת קניות. אני שם לב שהוא ממלמל משהו ספק לעצמו ספק אלי. כשהמלמול ממשיך, אני מטה את עצמי לכוונו, לשמוע מה הוא אומר.

"תוכל לקנות שתיה גם עבורי?" מיד הבנתי שמדובר במקבץ נדבות. עכשיו גם הבחנתי שיש לו איזה שלט על העגלה, בעזרתו הוא כנראה פונה לציבור.

לקח זמן עד שהמשקה החם הגיע. ואז- במחשבה אחת טובה ומהירה- הצעתי לו.

"בבקשה קח את המשקה. זה בשבילך".

האיש אמר תודה, הצטודד לפינה, אך כעבור רגע שב ופנה. שוב מלמול. שוב הטיית אוזן, וזה מה שאני שומע: "תוכל לקנות לי גם מאפה?"

התחלתי להרגיש קצת לא טוב. זה כבר היה נשמע לי קרוב לסחיטה. הייתי אדם טוב, נתתי לך את המשקה שהזמנתי לעצמי, עכשיו אתה רוצה גם מאפה. אומרים על זה: "נותנים לך אצבע, אתה רוצה את כל היד?"

פניתי אליו בחיוך ואמרתי: "תראה. אנחנו עושים שותפות. הזמנתי משקה ומאפה. המשקה שלך. המאפה שלי. בסדר?

אבל האיש לא הרפה: "אני רוצה גם לאכול", אמר.

בשלב הזה אני קולט, שעיני ואוזני המוכרים כרויות לדו שיח שבינינו. עובר רגע והם מתחילים להתלוצץ על חשבוני. שמעתי את אחד המוכרים אומר לשני: "תראה איזה 'פרייאר'. נותן לו שתיה. עכשיו יתן לו מאפה. עוד מעט הוא ירצה שיקנה לו את כל החנות"...

אתם מבינים שזה לא עושה לי עודף מוטיבציה. אני מתחיל לתהות ביני לביני, איזה 'מספר' אני אצלו היום… כמה 'קליינטים' הוא כבר דג ברשת שלו, כאשר הוא מעורר את רחמיהם ומבקש שיקנו לו משקה ומאפה.

בכל זאת. נשמתי מקרקשת בקרבי. לא כך חונכתי. המאפה נוחת על שולחני. ההלך עדיין בסמוך. אני פונה אליו ואומר: "קח. גם זה בשבילך".

הוא נראה מופתע. "אולי נעשה חצי חצי? אמרת 'שותפות', לא?"

"לא תודה. אין צורך. תאכל אתה".

באותו רגע אני חושב לעצמי, שהפעם אצא מהחנות בלא כלום. אינני בעל אמצעים, ולקנות שתי מנות זה לא בתקציב שלי. לבסוף הרעב והצמא מכריעים אותי, ואני מזמין שוב לעצמי.

בזמן שאני מחכה למנתי החדשה, 'שכני' החדש מטיב את ליבו ובאותו זמן מספר לי את צרותיו. זו הרצאה של עשר דקות לפחות. את הרוב אני לא מבין. אבל אני מהנהן בראשי באמפתיה. העיקרון די ברור. אדם שמזלו לא שפר עליו והגיע לאן שהגיע.

זהו. האירוע הסתיים. יצאתי מהחנות. פני לכיוון הכותל.

לא הספקתי לצעוד חמישה צעדים והנייד שלי מצלצל. אשתי על הקו.

"האם כבר הגעת לכותל?", היא שואלת.

"עדיין לא. אני בדרך. התעכבתי קצת", השבתי.

"אז תנסה להשיג 'משקה' בדרך, ותבוא לכותל עם 'לחיים' גדול", השיבה לי.

"מה קרה? על מה 'לחיים'?", התפלאתי, והיא מספרת: "חיים שלנו רצה לאכול ארוחת ערב. הוצאתי לו לחם מהמקפיא ואמרתי לו שיפשיר במיקרוגל במשך שתי דקות, כמו שאנחנו עושים תמיד.

"הוא הפעיל את המכשיר, אך בטעות נלחץ לו עשרים דקות במקום שתי דקות. מיד אחרי ההפעלה הוא עלה לקחת משהו בקומה השניה. שם שקע לרגע במשחק ושכח מהכל.

"כעבור רבע שעה אנחנו מתחילים להרגיש ריח שריפה. מה יכול להיות? זה בטח מהשכנים. לנו אין שום דבר על האש. אבל הריח מתגבר. אנחנו יורדים למטה. חיים מקדים אותי.

הבית כולו אפוף עשן סמיך. מיד הוא נזכר. המיקרו!

באומץ לא מובן, ומבלי להתייעץ אתי, הוא רץ למטבח, חודר דרך מסך העשן, מוציא את התקע מהשקע ורץ בחזרה.

אם הוא לא היה עושה את זה ואם לא היינו מריחים ויורדים לבדוק, מי יודע איך זה היה נגמר?

עד כאן סיפורה של רעייתי.

אני שומע, נעמד ומצטמרר: זה קרה הרגע. היא מחייגת אלי דקה אחרי שהאירוע הסתיים. זה ארך בביתי כרבע שעה. זה בדיוק הזמן- ובאותו הזמן - שאני עמדתי ב'משא ומתן' עם ההלך.

מידה כנגד מידה. לחם תחת לחם. נפש תחת נפש. מעשה החסד שלי בירושלים הרחוקה, הציל את בני ביתי בבני ברק, באותן דקות ממש. הלחם שנתתי לאיש המסכן, הציל את בני מהלחם שהכין לעצמו.

עכשיו יום חמישי בלילה. חמישה ימים אחרי האירוע. הבית עד לרגע זה מלא בריח חריף של עשן. הוא לא עוזב את הכתלים והכלים. אנחנו לא מצליחים להתפטר.

כל פעם שאני נכנס הביתה בשרי נעשה חידודין חידודין. זה מזכיר לי את המעשה שהיה, על כל חלקיו. אתה מבין שזה עושה לי הרבה מחשבות.

שמעתי פעם מהגאון רבי חיים קרייזווירט זצ"ל, על יהודי שהוא ניסה להתרים אותו, אך הלה סירב ואף זלזל במצות הצדקה. כעבור זמן קצר הוא נספה בתאונה.

אמר אז הרב זצ"ל: "אפשר שזה היה כך. על האיש הזה נגזר מה שנגזר. מבלי שום קשר אלי ולצדקה שאספתי. אך משמים זימנו לו אותי, כדי שאם ירחם ויכפה את יצרו, ירחמו עליו ויקרעו את גזר דינו. כיון שלא עשה כך נשאר עליו הדין שהיה".

גם אני חושב על עצמי כך. יתכן שנגזר עלי חלילה שיקרה משהו בביתי. אך שלחו לי את הנסיון הזה, כדי שאעמוד בו וכך תתבטל הגזירה, כפי שב"ה היה.

הקטע לקוח מתוך המדור 'פטנט רשום', המופיע בעיתון המודיע.

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 09 מאי 2018, 02:28

כרוז מועצת גדולי התורה נגד הסמרטפונים

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 09 מאי 2018, 10:50

צאנז
יום תפילה להצלה מאינטרנט

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 09 מאי 2018, 16:37

שבוע הניתוק הארצי ה'תשע''ח
[אפשר להגדיל את התמונה]

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 11 מאי 2018, 04:13

הקריאה לערב ראש חודש סיון

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 11 מאי 2018, 04:13

גליונות

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 11 מאי 2018, 04:18

תפילת השל"ה לכל עת ובפרט לער"ח סיון

אַתָּהּ הוּא ה' אֱלֹקֵינוּ עַד שֶׁלֹּא בָּרָאתָ הָעוֹלָם, וְאַתָּהּ הוּא אֱלֹקֵינוּ מִשֶּׁבָּרָאתָ הָעוֹלָם, וּמֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם אַתָּה קַל. וּבָרָאתָ עוֹלָמְךָ בְּגִין לְאִשְׁתְּמוֹדַע אֱלָהוּתָךְ בְּאֶמְצָעוּת תּוֹרָתְךָ הַקְּדוֹשָׁה כְּמוֹ שֶׁאָמְרוּ רַבּוֹתֵינוּ זִכְרוֹנָם לִבְרָכָה. "בְּרֵאשִׁית", בִּשְׁבִיל תּוֹרָה וּבִשְׁבִיל יִשְׂרָאֵל, כִּי הֵם עַמְּךָ וְנַחֲלָתְךָ אֲשֶׁר בָּחַרְתָּ בָּהֶם מִכָּל הָאֻמּוֹת, וְנָתַתָּ לָהֶם תּוֹרָתְךָ הַקְּדוֹשָׁה, וְקֵרַבְתָּם לְשִׁמְךָ הַגָּדוֹל. וְעַל קִיּוּם הָעוֹלָם וְעַל קִיּוּם הַתּוֹרָה בָּא לָנוּ מִמְּךָ ה' אֱלֹקֵינוּ שְׁנֵי צִוּוּיִים. כָּתַבְתָּ בְּתוֹרָתְךָ "פְּרוּ וּרְבוּ", וְכָתַבְתָּ בְּתוֹרָתְךָ "וְלִמַּדְתֶּם אוֹתָם אֶת בְּנֵיכֶם", וְהַכַּוָּנָה בִּשְׁתֵּיהֶן אֶחָת, כִּי לֹא לְתֹהוּ בָרָאתָ כִּי אִם לָשֶׁבֶת, וְלִכְבוֹדְךָ בָּרָאתָ, יָצַרְתָּ אַף עָשִׂיתָ, כְּדֵי שֶׁנִּהְיֶה אֲנַחְנוּ וְצֶאֱצָאֵינוּ וְצֶאֶצָאֵי כָּל עַמְּךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל יוֹדְעֵי שְׁמֶךָ וְלוֹמְדֵי תּוֹרָתֶךָ.

וּבְכֵן אָבוֹא אֵלֶיךָ ה' מֶלֶךְ מַלְכֵי הַמְּלָכִים, וְאַפִּיל תְּחִנָּתִי, וְעֵינַי לְךָ תְּלוּיוֹת עַד שֶׁתְּחָנֵּנִי וְתִשְׁמַע תְּפִלָּתִי לְהַזְמִין לִי בָּנִים וּבָנוֹת, וְגַם הֵם יִפְרוּ וְיִרְבּוּ הֵם וּבְנֵיהֶם וּבְנֵי בְּנֵיהֶם עַד סוֹף כָּל הַדּוֹרוֹת לְתַכְלִית שֶׁהֵם וַאֲנִי וַאֲנַחְנוּ כֻּלָּנוּ יַעַסְקוּ בְּתוֹרָתְךָ הַקְּדוֹשָׁה לִלְמֹד וּלְלַמֵּד לִשְׁמֹר וְלַעֲשׂוֹת וּלְקַיֵּם אֶת כָּל דִּבְרֵי תַּלְמוּד תּוֹרָתְךָ בְּאַהֲבָה, וְהָאֵר עֵינֵינוּ בְּתוֹרָתֶךָ וְדַבֵּק לִבֵּנוּ בְּמִצְווֹתֶיךָ לְאַהֲבָה וּלְיִרְאָה אֶת שְׁמֶךָ. (ראוי להוסיף: וְלֹא יִהְיֶה לָהֶם שׁוּם שַׁיָכוּת עִם הָאִינְטֶרְנֶט וְהַמַכְשִׁירִים הַטְמֵאִים, וְלֹא יִסְתַּכְּלוּ בָּהֶם כְּלָל וְעִקָר). אָבִינוּ אָב הָרַחֲמָן, תֵּן לְכֻלָּנוּ חַיִּים אֲרֻכִּים וּבְרוּכִים, מִי כָמוֹךָ אָב הָרַחֲמִים זוֹכֵר יְצוּרָיו לְחַיִּים בְּרַחֲמִים, זָכְרֵנוּ לְחַיִּים נִצְחִיִּים כְּמוֹ שֶׁהִתְפַּלֵּל אַבְרָהָם אָבִינוּ "לוּ יִחְיֶה לְפָנֶיךָ", וּפֵרְשׁוּ רַבּוֹתֵינוּ זִכְרוֹנָם לִבְרָכָה, "בְּיִרְאָתֶךָ". כִּי עַל כֵּן, בָּאתִי לְבַקֵּשׁ וּלְחַנֵּן מִלְּפָנֶיךָ שֶׁיְּהֵא זַרְעִי וְזֶרַע זַרְעִי עַד עוֹלָם זֶרַע כָּשֵׁר, וְאַל יִמָּצֵא בִי וּבְזַרְעִי וּבְזֶרַע זַרְעִי עַד עוֹלָם שׁוּם פְּסוּל וָשֶׁמֶץ (ראוי להוסיף: וְלֹא יִמָּצֵא בִי וּבְזַרְעִי וּבְזֶרַע זַרְעִי עַד עוֹלָם שׁוּם שַׁיָכוּת עִם הָאִינְטֶרְנֶט וְהַמַכְשִׁירִים הַטְמֵאִים כְּלָל וְעִקָר), אַךְ שָׁלוֹם וֶאֱמֶת וְטוֹב וְיָשָׁר בְּעֵינֵי אֱלֹהִים וּבְעֵינֵי אָדָם, וְיִהְיוּ בַּעֲלֵי תוֹרָה, מָארֵי מִקְרָא, מָארֵי מִשְׁנָה, מָארֵי תַלְמוּד, מָארֵי רָזָא, מָארֵי מִצְוָה, מָארֵי גוֹמְלֵי חֲסָדִים, מָארֵי מִדּוֹת תְּרוּמִיּוֹת, וְיַעַבְדוּךָ בְּאַהֲבָה וּבְיִרְאָה פְּנִימִית, וְלֹא יִרְאָה חִיצוֹנִית. וְתֵן לְכָל גְּוִיָּה וּגְוִיָּה מֵהֶם דֵּי מַחְסוֹרָהּ בְּכָבוֹד, וְתֵן לָהֶם בְּרִיאוּת וְכָבוֹד וְכֹחַ, וְתֵן לָהֶם קוֹמָה וְיֹפִי וְחֵן וָחֶסֶד, וְיִהְיֶה אַהֲבָה וְאַחֲוָה וְשָׁלוֹם בֵּינֵיהֶם, וְתַזְמִין לָהֶם זִוּוּגִים הֲגוּנִים מִזֶּרַע תַּלְמִידֵי חֲכָמִים מִזֶּרַע צַדִּיקִים, וְגַם הֵם זִוּוּגָם יִהְיוּ כְּמוֹתָם כְּכָל אֲשֶׁר הִתְפַּלַּלְתִּי עֲלֵיהֶם, כִּי זִכָּרוֹן אֶחָד עוֹלֶה לְכָאן וּלְכָאן. אַתָּה ה' יוֹדֵעַ כָּל תַּעֲלוּמוֹת, וּלְפָנֶיךָ נִגְלוּ מַצְפּוּנֵי לִבִּי, כִּי כַוָנָתִי בְּכָל אֵלֶּה לְמַעַן שִׁמְךָ הַגָּדוֹל וְהַקָּדוֹשׁ וּלְמַעַן תּוֹרָתְךָ הַקְּדוֹשָׁה. עַל כֵּן עֲנֵנִי ה' עֲנֵנִי בַּעֲבוּר הָאָבוֹת הַקְּדוֹשִׁים אַבְרָהָם יִצְחָק וְיַעֲקֹב, וּבִגְלָלָם תּוֹשִׁיעַ בָּנִים לִהְיוֹת הָעֲנָפִים דּוֹמִים לְשָׁרְשָׁם, וּבַעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ רֶגֶל רְבִיעִי בַּמֶּרְכָּבָה, הַמְּשׁוֹרֵר בְּרוּחַ קָדְשֶׁךָ.

שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא ה' הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו. יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תאֹכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ. אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ. הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא ה'. יְבָרֶכְךָ ה' מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלָיִם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ. וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל.

אָנָּא ה' שׁוֹמֵעַ תְּפִלָּה, יְקֻיַּם בָּנוּ הַפָּסוּק. וַאֲנִי זֹאת בְּרִיתִי אוֹתָם אָמַר ה' רוּחִי אֲשֶׁר עָלֶיךָ וּדְבָרַי אֲשֶׁר שַׂמְתִּי בְּפִיךָ לֹא יָמוּשׁוּ מִפִּיךָ וּמִפִּי זַרְעֲךָ וּמִפִּי זֶרַע זַרְעֲךָ אָמַר ה' מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם. יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ ה' צוּרִי וְגוֹאֲלִי:

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 11 מאי 2018, 18:30

יום תפילה

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 13 מאי 2018, 09:09

שבוע ניתוקים בכל הארץ
וכן יום תפילה עולמי

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 13 מאי 2018, 09:09

המשך

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 14 מאי 2018, 13:08

מכתב מגדולי הדור שליט"א בארה"ב.

וכן מכתב מהרב רוזנברג והרב סילמן והרב ברוורמן.

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 14 מאי 2018, 13:09

טעג

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 15 מאי 2018, 03:40

"דיברתי עם בן אדם לפני 4 ימים, זה היה ביום חמישי בלילה.

בן אדם חרדי עם זקן ופאות נשוי עם 6 ילדים.
אמרתי לו: "מה לך ולפייסבוק הטמא??!!"
הוא אומר לי: "הרב אני יודע שאתה נגד... אבל אני אגיד לך ת'אמת, אתה יודע מה אני מכניס בפייסבוק? רק פרשת שבוע, אני כותב על פרשת שבוע"
אמרתי לו: "אני שואל אותך את השאלה הכי קטנה בעולם... עם כל הזיכוי הרבים שלך, תגיד את האמת, אף פעם לא נפלת בשום אתר? אתה יכול להשבע לי?"
הוא אומר: "מה, אבל אסור להשבע"
אני אומר לו: "טוב אל תשבע, אבל תבטיח לי?"
הוא נלחץ.
"אתה יודע מה?", אני אומר לו, "בלי שבועות ובלי הבטחות... תגיד את האמת...?"
הבן אדם נהיה לבן מרוב בושה.

היצר אומר לך: "תעשה הכל! תעשה כנסים, תזכה את הרבים, תוציא ספרים, תוציא עלונים... רק אל תתנתק מהאינטרנט".

צהריים אחד התקשרה אלי אשה אחת וסיפרה לי, על בחורה אחת שעסקה בזיכוי הרבים בתוך הבית שלה. היא הייתה מזמינה רבנים, מזמינה אנשים, ועושה אצלה חוג בית.
כמובן שאותה בחורה הייתה הולכת בשיא הצניעות, מקפידה ומדקדקת בשמירת המצוות והכנסים היו בהפרדה מלאה.
אבל היא רצתה להרחיב את הפעילות שלה. אז מה היא עשתה? היא נכנסה לאינטרנט כדי לפרסם את אותם שיעורים כדי שעוד ועוד אנשים יידעו תורה ויהדות.
אבל אז היא רצתה לבדוק מה קורה שם...? ומשם היא הגיעה לפייסבוק.
וזהו! מאז שהיא התוודעה לפייסבוק הוא שבה את ליבה!!
היא נהייתה מכורה אליו בכל גופה ונשמתה עד לשד עצמותיה!!
מאז, היא השתנתה לרעה. היא החלה לקצר את הבגדים ולהצמיד אותם.
ועוד הוסיפה חטא על פשע...
היא הכניסה תמונות שלה לפייסבוק כדי לקבל 'לייקים' (מחמאות מכל מיני טיפוסים תמהוניים ומפוקפקים, על איך שהיא נראית טוב... וכמה היא מקסימה... וכמה היא יפה... וכו' וכו').
אותה אשה מספרת לי: "ניסיתי לדבר איתה, לשוחח איתה, לעזור לה לצאת מזה, להסביר לה כמה שהיא טועה, ו... כלום! הבחורה הייתה 'נעולה'. לא מוכנה לשמוע אף מילה!".

איך סיפר לי יהודי אחד? "הייתי צריך איזה משהו מאחד המכשירים הטמאים (לא זכור לי מה זה היה), ושאלתי בחור צעיר שהכרתי אותו, "איפה המכשיר שלך?"
הוא אמר לי, "אצל אבא שלי" (אבא שלו היה דמות רבנית. הוא לא רצה להגיד לי במי מדובר.)
הלכתי לאותו אדם, וראיתי אותו מתעסק במכשיר.
שאלתי אותו, "מה כבודו עושה?"
הוא עונה לי מחייך: "אני תמיד מקפיד להשלים את ה"חוק לישראל", אז כרגע שאין לי ספר אני קורא את זה מתוך המכשיר!".
מעניין מה היה עושה אותו אדם אילולא היה לבנו מכשיר טרף?

הוא לא קצת 'קוקו'?
פנה מישהו אל הרב חיים רבי בשאלה: "כבוד הרב, יש לי פלאפון חס ושלום בלי אינטרנט... אבל יש בו וואטספ, אני צריך את הוואטספ לצורך עבודה. אני עובד במוסד תורני חינוכי חרדי לצורך זיכוי הרבים, אני צריך את זה כדי לקבל הודעות חשובות מאוד, אבל דרך ההודעות ששולחים לי בוואטספ יכולים להיכנס כל מיני תמונות של נשים או דברים לא צנועים או ידיעות מסויימות או כל מיני סירטונים שהם לא ממש "חלקים"... מה הרב אומר?"
אמר לו הרב: "אפילו שזה לצורך פרנסה ולצורך זיכוי הרבים, זה לא רצון ה'!! ועדיף שתבקש ממנהל המוסד התורני, לנקות את השירותים המלוכלכים של כולם... וזה עבודת קודש פי כמה, יותר מכל זיכוי הרבים שלך בוואטספ!!!".

וכי ניתן בכלל לחשוב אחרת???

סיפר הרב מוגרבי:
"כשפרצה מלחמת המפרץ, אמר לי הקדוש המקובל הרב יצחק כדורי, שלא יקרה כלום!
אמרתי לו: "הרב, אבל יש יהודים בבגדאד?"
אמר לי: "הם חיים יותר טוב מפה. תדע לך, שאותו צורר (סאדם חוסיין) הלך ושיפץ בשני מיליון דולר את קבר יחזקאל הנביא ואת קבר יהושע כהן גדול ואת קבר עזרא הסופר בבגדאד מכספי ממשלת עיראק, והוא הלך להתפלל שם שהוא יצליח להשמיד אותנו..."
טיפש מטופש שכמוך...
לאן אתה הולך להתפלל?
למי אתה הולך להתחנן?
לעזרא הסופר??!!
ליהושע כהן גדול??!!
לך למכה להתפלל שם עם כל החבר'ה שלך הערבוצ'ים...
לא מצאת איפה להתפלל רק בקבר יחזקאל הנביא??!!
וכי אתה חושב שהתפילות שלך יתקבלו???!!!
הוא לא קצת קוקו?
מצחיק הה...
אבל עוד יותר מצחיק (או עוד יותר עצוב) זה, כשמישהו או מישהי מתפללים אל הקב"ה מתוך האייפון או הגלאקסי – שזה השונא והאויב מספר אחד של הקב"ה – ומבקשים דרכו מהקב"ה להצליח בפרנסה, בשלום הבית ובחינוך הילדים...
זה לא כמו שעשה (ואף יותר גרוע) אותו צורר קוקו???!!!
איזה אבסורד.

מכתב מאשת אברך, אם למספר ילדים:
"כבוד הרב, אתה זיעזעת אותי מאד. בעלי מחזיק מכשיר לא כשר, האם אני יכולה לסמוך על ניקיונו הרוחני? האם אני יכולה להיות רגועה שהוא לא עושה שטויות? אני פשוט מבולבלת.
הוא משכנע אותי שהוא זקוק למכשיר כדי לקרוא לתלמידיו (הוא מלמד נערי תיכון יהדות) לשיעורים והרצאות. מה אתה אומר כבוד הרב? חשוב יותר שלום הבית שלנו, או זיכוי הרבים? ואני לא מזלזלת בזיכוי הרבים...?"
תשובת הרב:
"גברת יקרה, אין דוחים נפש מפני נפש!
עם כל הכבוד לנערים הצעירים המצויים ברחובות, נפש ילדייך ונפשך את, חשובה ונעלה יותר מכל.
הקב"ה נתן לך ולבעלך כפיקדון ילדים נפלאים שעליכם לחנך ולעשותם יהודים שלמים ויראים. קודם כל אתם! ואחר כך כל העולם...
ויותר חשוב, בעלך התחייב בכתובה לדאוג לגשמיות שלך ומעל לכל לרוחניות שלך.
שלום הבית ובריאות הרוחניות של הבית היהודי הנאמן, הוא אפילו מעל לימוד התורה של בעלך!! ואם אברך שמתמיד בלימוד התורה, זונח ומקלקל את חינוך ילדיו ופוגע בנפש רעייתו, תורתו שייכת לחיצוניים! רחמנא ליצלן".

"מה לעשות", ענה הנחש, "זה באופי שלי"
שאלה.
האם יש כזה דבר שאדם ילמד תורה ברציפות כל הלילה, בהתמדה עצומה, בתענית דיבור, מבלי לאכול ולשתות כלום, אלא אך ורק לומד ולומד בריתחא דאורייתא בקול רם ובנעימה, מסביר את המילים נפלא, מתאמץ ומזיע להבין כל קטע... ובכל זאת כל התורה שלו לא שווה כלום?
ולא רק שהיא לא שווה כלום, אלא שהוא עוד ייענש על כל מילה ומילה שהוציא מפיו?
האם אתה מכיר כזה דבר??
זו גמרא מפורשת.
איפה?
אומרת הגמרא: אם אדם לומד בליל שבת לאור הנר, אזי כל מילה ומילה שהוא מוציא מהפה, הוא עושה עבירה!!! למה? כי חוששים (לא בטוח שזה יקרה, אלא רק חוששים) שמא הוא יטה את השמן שבנר לכיוון הפתילה ויעבור על איסור מבעיר מהתורה.
"אבל אני לא יכול בלי תורה...?", אומר הלמדן הצדיק הזה וכמעט בוכה.
"חביבי, אין מה לעשות! כדאי לבטל את כל התורה שלך, רק כדי שלא תבוא להטות!!
ואפילו שלא בטוח שזה יקרה ויתכן שאתה בסוף אולי לא תטה את הנר, אבל לא לוקחים סיכון!! מספיק שפעם אחת בטעות במשך ימי חייך שאולי כן תטה את הנר... אז כבר מעכשיו לא שווה כל התורה שלך. (ואפילו שכל שעה של לימוד תורה בשבת, שווה ל–1,000 שעות של לימוד תורה ביום חול, כמו שכותב ה'בן איש חי').
ישנם בני תורה האומרים: "נכון שיש לי אינטרנט, אבל אני צריך את זה ללימוד שלי. אני לא מסתכל על כלום... אני לא רואה כלום... אני מבטיח לך... אצלי זה נטו לימוד... מה, אתה לא מאמין לי?"
נכון, באמת אנחנו מאמינים לך!
אבל גם אתה השקוע בלימוד התורה, אתה בסיכון גבוה של "שמא יטה"!
שמא חס ושלום בטעות יכשיל אותך יצר הרע ויתן לך להטות ולהציץ רק פעם אחת ויחידה באינטרנט!
ואפילו שלא בטוח שזה יקרה, ויתכן שבאמת לא תציץ באינטרנט, אבל לא לוקחים סיכון בדבר הזה!!

מספרים בתור בדיחה, שפעם הברווז רצה לעבור את הנהר והיה שמה נחש שגם הוא רצה לעבור את הנהר. בא הנחש וביקש בנימוס מהברווז: "סליחה, אתה יכול בבקשה להעביר אותי את הנהר?"
אמר לו הברווז: "אני פוחד שאם אני אקח אותך אתה תנשוך אותי..."
אמר לו הנחש: "השתגעת?! אם אני אנשך אותך אני אטבע ביחד איתך"
"טוב", הברווז השתכנע.
איך שהגיעו לאמצע הנהר שם הנחש לברווז 'ביס' בצוואר...
צועק לו הברווז: "היי, מה עשית? הרי הבטחת לי שלא תעשה לי כלום??"
ענה לו הנחש: "מה לעשות, זה באופי שלי!"
המשיכה ל"אין אפוטרופוס", זה באופי של כל אחד ואחד!!! מה לעשות...
אסור לקחת סיכונים בדברים האלה!

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 15 מאי 2018, 03:45

עלון חדש מעניין ביותר

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 15 מאי 2018, 13:10

הנהג שיחק בטלפון, פגע במעקה הבטיחות ועף בעצמה על משאית

הנהג, ככל הנראה היה עסוק במכשיר הסלולרי שלו ולא שם לב שהוא סוטה ממסלולו ופוגע במעקה הבטיחות. כתוצאה מכך, נזרק הרכב בעצמה חזרה אל הכביש, שם פגע במשאית נוסעת. הנהג יצא ללא פגע, והמקרה תועד במצלמות של נתיבי ישראל

כלי רכב פרטי פגע אתמול במעקה הבטיחות בכביש המהיר בסמוך לאזור התעשייה של עכו, לאחר שסטה מנתיבו – ככל הנראה לאחר שהנהג שהשתמש בטלפון הנייד. כתוצאה מההתנגשות נפגע הרכב, ולאחר מכן נזרק בחזרה לנתיב הנסיעה ונפגע בידי משאית שחלפה במקום. הנהג לא פונה לטיפול רפואי.

מירב זמיר, סגנית מנהל של מרכז התנועה הלאומי של נתיבי ישראל: "אתמול בשעה 12:36 זיהה בקר התנועה הראשי שלנו באחת מבין 209 מצלמות השליטה את האירוע מתרחש בזמן אמת. הבקר מיד הזעיק את כוחות ההצלה אשר הגיעו לזירה במהירות, במקביל לצוותים המבצעיים של החברה שטיפלו במפגעי בטיחות שנוצרו כתוצאה מהתאונה"

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 17 מאי 2018, 21:35

‏‏פה נטמן הגולש במכשיר טרף

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 23 מאי 2018, 01:56

חבורת חוטבי עצים דויז'ענקא
ויז'ענקא רומניא תרס"ו

הויכוח בין הרב דויז'ענקא זצ"ל לבין שלום מנדל אורלנסקי
דמדומי חמה. רק קול המעדרים נשמע. כשברקע חזן בית הקברות מסלסל בקולו: "דע מאין באת ולאן אתה הולך... ה' נתן וה' לקח, יהי' שם ה' מבורך…"
ר' אפרים לוחש באזניו של ר' ישראל דוד, "זה הילד הרביעי ששלום מענדיל אורלנסקי קובר בחייו, לא? מה הסיפור שם???" מהסה אותו ר' ישראל דוד בקול שקט, "הוא פשוט אומלל, שלום מענדיל אורלנסקי הוא מסכן ותמים…"
"למה אף אחד לא לוקח את הדברים לידים, להאיר את תשומת לבו של שלום מענדיל אורלנסקי התמים", מתעניין עוד ר' אפרים בלחש.
"אפרים, מה, לא שמעת? אתה יודע כמה פעמים כבר ניסה המרא דאתרא הרב גרינפעלד, לדבר על לבו שיוציא את המכשיר המשחית הזה מהבית, והוא בשלו כאילו איננו רואה את כל מה שעבר עליו, אומר, שהוא צריך את המכשיר לצורך פרנסה... ובאם לא, מאבד את פרנסתו. הוא בכלל לא מבין על מה הרב מדבר."
"אני בעצמי" – מסבר את אוזניו ר' ישראל דוד – "ראיתי פעם אחת בבית המדרש כיצד הרב מנסה לדבר אל לבו בתחנונים ממש, שיפסיק לסכן את ציפור נפשם של ילדיו הטהורים, למען לא ייגע לריק ולא ילד לבהלה, הוא פשוט לא מבין, אין לו דעת…"

* * *
ויז'ענקא, כפר נידח בחבל רומניה, מרבית תושבי הכפר היהודים שומרי תורה ומצוות עמלים ליגיע כפם, ועושים את מלאכתם נאמנה בחטיבת עצים ביער הענק המשתרע על פני אלפי ק"מ, הסמוך לויז'ענקא.
הם קמים עם שחר, ולאחר תפילת שחרית כותיקין, אמירת החוק, ולגימה שמקרבת הלבבות בשטיבל המקומי, יוצאים הם אל עבר היער הגדול, כשסרבל גדול ומגושם על גופם, קסקט על ראשם, והגרזן על הכתפיים.
תחת השמש הקופחת, הם בוחרים לעצמם את העץ המיועד לעבודת היומי, ולאט לאט, מכה אחרי מכה, הם מכריעים את העץ הענק על גבי קרקע, או אז הם מנסרים את העץ לחתיכות חתיכות בעזרת הגרזן, ובכוחות משותפים מעמיסים את גזרי העצים על גבי העגלה, וחוזרים לכפר לפנות ערב.
כך שנים על גבי שנים, המחזה חוזר על עצמו יום יום בששת ימי המעשה, וכאשר באה השבת באה המנוחה, מניחים הם אחר גיוום את טירדות ותלאות החיים, ומדבקים עצמם ביומא דנשמתא, בתפילות, שירות ותשבחות לקל חי.
יום אחד בהיר, הגיעו שמועות שבצרפת המתקדמת ייצר חוקר בשם ארטור אניקטון ג'ון, כלי חדש בשם ’דיסק', איתו אפשר לחתוך עץ עבות תוך כמה דקות בודדות, סקרנותם של חוטבי העצים דויז'ענקא לא ידעה גבולות, הם ציפו והשתוקקו לאותו היום בו יוכלו לתהות מקרוב על קנקנו של המכשיר המיוחד, אשר יכול לשנות את חייהם מן הקצה לקצה.
ויהי היום, היה זה וועלוול, שתמיד הפתיע עם הדברים המתקדמים והחדשים, וועלוול חזר משהיה ארוכה בצרפת, ובמטלטליו הרבים הביא גם את המכשיר הנכסף כל כך, התגודדות התושבים סביב וועלוול המולהב היה דבר צפוי מראש, כולם עמדו סביבו מתבוננים במכשיר המיוחד שהחזיק בידיו המגושמות, בעיני רוחם זה היה ללא ספק ההמצאה הכי גאונית בהסטוריה, בליל קולות נשמע ברמה, כל אחד משמיע את שאלותיו והגיגיו, כמה זה עולה? איך לא חשבו על זה? איזה רעיון גאוני, איך זה עובד? ועוד כהנה וכהנה, הגיגים לרוב...
למחרת ביער צעד וועלוול בראש כל החוטבים, והדגים לכולם בהופעה חיה, כיצד ניתן להפוך עץ חסון וגבוה תוך דקות ספורות לחתוכי עצים. וליהודים היתה אורה. כולם החליטו פה אחד לרכוש גם הם את ה'דיסק’, ובכך להעלות את כמות העצים היום יומי באופן משמעותי, ועם זאת להפחית משעות העבודה, ומהוצאת כוחות מיותרים.
וכך, לא עברה תקופה ארוכה, וחבורת חוטבי עצים דויז'ענקא השתדרגה, כאשר רוב רובם רוכשים לעצמם את המכשיר היעיל.

* * *
יום אחד קרה דבר איום ונורא, אהרלה, בנו הגדול בן הארבע עשרה של שלום מענדיל אורלנסקי, תפס לידיו את הדיסק , ובאיזה צורה שאינה ברורה קיפד את חייו באחת ל"ע, בצער רב וביגון קודר ליווהו בני הקהילה למנוחות.
לאחר חודשיים וחצי, שוב טרגדיה, יענקי בן השתיים עשרה, בנו של שלום מענדיל אורלנסקי גם הוא הלך בדרכי אחיו אהרלה, ובכך ליוו תושבי ויז'ענקא את בנו השני של שלום מענדיל אורלנסקי למנוחות.
לא עברו ימים ספורים וגם בתיה'לה – בתו של משולם קעניג, בדקה את טיבו של המכשיר, ובכך הצטרפה הנערה לרשימת הנספים מהמכשיר הקטלני.
אלא שמשולם קעניג, לאחר שחזר מסתימת הגולל בבית החיים, החליט שהמכשיר המיוחד לא כל כך מתאים לו, ולמחרת השבעה חזר לעבודת הכפיים בגרזן הפרמיטיבי שהיה לו במחסן, הן חיי ילדיו חשובים לו מהכל. כמוהו עוד רבים הבינו את משמעות העניין וויתרו על התענוג הגדול למען ילדיהם.
חצי שנה לאחר מכן, שמילי בן העשר וחצי הלך גם הוא לבית עולמו. וכעת, הגיעה תורה של פרומא שרה, הילד הרביעי ששלום מענדיל אורלנסקי הקריב למען פרנסתו...

* * *
למחרת קומו מהשבעה, כבר ראוהו צועד, אי אפשר להתבלבל, כן, זה שלום מענדיל אורלנסקי בדרכו אל היער בין חבורת חוטבי העצים, כשבידו הדיסק הנצרך לו כל-כך לצורך פרנסתו, וכי האם יקפח את פרנסתו, ודאי שלא...
וצלילי הדיסק ממשיכים להישמע ברקע לצורך פרנסה...

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 28 מאי 2018, 15:21

בלעם "הצדיק"
מי זה האינטרנט?
(כולל, כמובן, את כל "המשפחה המורחבת"; האייפון, האייפוד, הבלקברי, הסמארטפון, האל ג'י, הטאבלאט, והגלאקסי.)
הבה ונערוך היכרות כואבת ומזעזעת, באיזו מפלצת מבהילה זוועתית איומה נוראה והרסנית מאין כמוה מדובר. (אי אפשר להאמין שקיים כזה כלי כל כך מושחת בעולם שלנו.)
כמה ערוצים יש היום בטלוויזיה האם ידוע לך?
היום במערכת הטלוויזיה הביתית ישנם בין 80 ל–120 ערוצים.
אך גם הערוצים האלה, עוברים איזה שהוא סינון של ראש של גוי איטלקי או צרפתי שלא יכניס כל סוטה. (כמובן שגם זה בשבילנו אבי אבות הטומאה) אבל יש לו עוד איזה גדר והגבלה.
לכל הפחות במושגים של גוי.
זה בנוגע לטלוויזיה.
מה בנוגע לאינטרנט?
כמה ערוצי צפייה יש באינטרנט?
למעלה מ– 3,500,000,000 אתרי צפייה!!!
אני חוזר:
למעלה מ– 3,500,000,000 אתרים!!!
מה כבר יכול להיות שם? בשלוש וחצי מיליארד אתרים?
הכל בכל מכל כל!!!
נו, אז מה בדיוק הבעיה? בסדר, האינטרנט זה כמו טלוויזיה, רק יותר משוכלל עם יותר ערוצים...?
אז מה כל הסיפור??
זאת בדיוק הטעות...
אמנם 5% – מהאתרים, הם אתרי נוף והיסטוריה.
ו–10% – מהאתרים, הם אתרי מידע: חדשות, נדל"ן, בתי חולים, רפואה, עסקים, קניות, בנקים, מסעדות, מלונות וכו'.
אבל! וכאן בא האבל הגדול...
85% – מהאתרים הנותרים, הם אתרי...
זנות, זימה, תועבה וניאוף של מיליארדי סוטים וחולי נפש בלי שום ביקורת וללא הגבלה!!!
פחד פחדים!!!
איך אמר אחד הרבנים? אבי אבות הטומאה – בלעם הרשע – נחשב "לצדיק גמור" עם שטריימל ופאות ארוכות, לעומת האינטרנט!!! וכי אפשר להשוות את הטלוויזיה לעומתו??!!
"השבוע אמר לי מישהו", סיפר רב אחד מזכה הרבים, "הרב, סליחה שאני אומר לך, אתה אמנם מדבר נגד המכשיר הזה, הרב בכלל מבין על מה שהוא מדבר?? כל מה שהרב יחשוב כמה גרוע הוא האינטרנט, זה פי אלף אלפים יותר גרוע!!!"
כל יום מתחדש ברשת האינטרנט בממוצע כ–150,000 אתרים חדשים!!!
כלומר, אם אתה מחזיק פלאפון לא כשר, אתה יכול להגיד לו כל בוקר "מזל טוב"! יש לך 150,000 גויים חדשים!!! – סודנים, מקסיקנים, אמריקנים, צרפתים, שבדים, גרמנים... כל אלה פתחו אתר והם אצלך בכיס!!!
בכל יום נשלחים לאתר האינטרנט 2,500,000,000 מיילים בעלי תוכן מזוהם וגדוש בעריות לכל רחבי האינטרנט!!! בכל יום!!!
בכל שנייה, 4,000 כרטיסי אשראי ניתנים, עבור צפייה בתוכן מזוהם!!!
ביום אחד הם מכניסים מהזוהמה הזו... 345,000,000 דולר!!!
87% של הגלישות באינטרנט בעולם, הם רק לאתרי זימה ופריצות!!!
רמת אחוזי צפייה ליום אחד, זה מיליוני כניסות ביום!!!

"ככה אגמור אותם!!!"
פעם – כדי לעבור על כל כך הרבה איסורים מהתורה – היה צריך הרבה מאוד מאמץ והרבה מאוד זמן...
אבל היום?
זה קורה בצ'יק צ'ק!
אתה משקיע מינימום מאמץ ואתה מקבל מקסימום הנאה!!!
פעם הגיעו אל האדמו"ר מבעלז כמה עסקנים רשעים ובמשך שעה ארוכה ניסו בכל מיני דברי שכנוע לפתותו ולקרב אותו אל דעתם המשובשת.
כשסיימו את כל הפטפטת השקרית והמסולפת שלהם שאלו אותו מה דעתו?
אמר להם האדמו"ר מבעלז: "רואה אני כי היצר הרע אינו כסיל כלל וכלל, הוא מתאמץ בכל כוחו להיכנס בליבי באומרו 'למה לי להתייגע ללכת ולשכנע אלפי חסידים? מוטב לי להתאמץ, לטרוח ולהתייגע עד שאכנס אל ליבו של אדמו"ר אחד וממילא כל אותם אלפי החסידים יימשכו אחריו'". סיים הרבי את דבריו.
כך ממש בדיוק עובד היום יצר הרע...
יצר הרע עשה חשבון פשוט. הוא אמר לעצמו: 'רגע, מה אני כזה טיפש?! למה לי לעבוד כל כך קשה כדי להכשיל לפתות ולהפיל?! למה לי לרדוף אחרי כל אחד ואחרי כל אחת ולהכשיל אותם בחולשה שלהם, בביטול תורה, בפריצות, בהרהורים, בראיות אסורות, בתפילה, בבין אדם לחבירו, בלשון הרע, בגזל וכו'...?
יש לי פטנט פנטסטי להכשיל כמה שיותר! במהירות! בקלות! וללא כל מאמץ! – אני מביא להם את האינטרנט, מכניס להם את הפייסבוק, דוחף להם את האייפון... וזהו! ככה אני גומר אותם תוך שנים ספורות!!!'
גאון!!! פשוט גאון!!!
והוא מצליח בקצב מסחרר... אוהו, כמה שהוא מצליח!
אנחנו רואים את זה בחוש ממש בכל יום!
בגלישה אחת, בשניות ספורות ממש, אפשר לעבור על עשרות איסורים מהתורה חמורים מאוד מאוד!!!
איך הגדיר מישהו את האינטרנט?
כלי המאפשר מקסימום עבירות, במינימום זמן!!!

ואפילו... רצח!!!
לפני כמה שבועות, נער בן 15 וחצי התכתב בפייסבוק עם חברים בני גילו פחות או יותר.
הם התחילו ללעוג לו, להשמיץ אותו, "לרדת" עליו... הצטרפו עוד חברים והלהיבו גם אותם.
כולם עשו יד אחת נגדו... שמו באינטרנט כמה תמונות שלו שתפסו אותו בכל מיני מצבים מביכים... וההורים שלו לא ידעו מזה כלום!
הנער המסכן לא יכל לעמוד בעומס הנפשי הזה והוא התאבד!!!

לפני מספר שנים היה סיפור עם ילד בשם אופיר רחום. ילד מאשקלון.
ההורים "החכמים" שלו, במקום לתת לו – לבר מצווה שלו – ש"ס רמב"ם וראשונים... שייצא גדול בתורה, נתנו לו במתנה אתר גלישה באינטרנט, שירחיב (שיחריב) את האופקים.
הוא התכתב בפייסבוק עם אשה אחת שהייתה לא אחרת מאשר מחבלת ארורה מרמאללה.
המנוולת הזו משכה אותו לאט לאט עד שהגיע לרמאללה.
שמה כבר חיכו לו כמה ערבים עם סכינים שדקרו אותו וחתכו אותו לחתיכות.

היום, בשביל להרוג, לא צריך אקדח... מספיק פייסבוק!

הפקדתי שומרים
נתן תודה: 180 פעמים
קיבל תודה: 693 פעמים

שליחה על ידי הפקדתי שומרים » 28 מאי 2018, 15:27

קונטרס - הסלולרי מזוית יהודית
http://www.toratemetfreeware.com/online ... 3.html?dyn

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 29 מאי 2018, 16:54

בעלזא

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 30 מאי 2018, 01:00

הקו של הרב קובי לוי שליט"א

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 05 יוני 2018, 14:53

מכתב

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 06 יוני 2018, 15:43

אתה חניוק!

סיפר הרב זוננפלד רבה של רכסים:
"אני רוצה לספר לכם סיפור שהיה איתי. אני דיברתי במקום מסוים על הנושא הזה ועל החומרה שבדבר. אחרי הכנס ניגש אלי יהודי ושואל אותי כך: "אני עובד בחברה שמנהלי החברה הם יהודים חרדים משלנו, הם מחייבים אותי להחזיק אייפון, מה אני עושה?"
אמרתי לו: "מחר בבוקר תבוא ותגיד להם שישחררו אותך מזה"
"ומה יהיה אם הם לא ישחררו אותי מזה?"
"תאמר, שאתה רוצה להתפטר!"
"ואם ישאלו אותי למה?"
תגיד להם כך: "לו יצוייר שהיית עובד בחברה שבאותה חברה היו מחלקים בארוחת צהריים חזיר... והיו מחייבים את כל עובדי החברה לאכול חזיר בצהריים, היית עובד בחברה כזאת??! מה השאלה בכלל... זה חזיר! תדע לך", אני אומר לו, "שאייפון זה פי אלף יותר גרוע מחזיר!!"
הוא החליט שהוא מוכן להתפטר.
למחרת הוא צלצל אלי ואמר לי: "דיברתי עם מנהלי החברה (ה"חרדים") אמרתי להם שיפטרו אותי מלהחזיק אייפון ואם לא אני מתפטר...
מה הם אומרים לי? "תפסיק, אל תהיה כזה חניוק! (חניוק, זה אדם חשוך, מחמיר גדול)".
שמעתם?!
רבי חיים קניבסקי פוסק ייהרג ואל יעבור!!
הרב שטיינמן אומר שמקור כל הצרות שיש היום זה מהאינטרנט והאייפון!!
האדמו"ר מצאנז מכריז זו מלחמה לה' בעמלק!!
ואלו החצופים הללו, בהנף יד, מצפצפים על כולם ואומרים: "אל תהיה חניוק!"
במילים אחרות: אם אתה נלחם באינטרנט, אתה חניוק!!!"
הרב ארלנגר דיבר פעם בכנס בני תורה:
"אני אומר לכם, במקרה אני ידעתי והייתי בסוד העניינים. לא שפעלתי הרבה אבל תדעו שגדולי ישראל ירקו דם על המלחמה הזאת כי הם ידעו שכל עולם התורה עומד על זה.
אני השתדלתי לעזור ובהתחלה היינו מחתימים אנשים על כך.
אני לא אשכח וצר לי שאני עוד זוכר את זה, היו שתי אברכים (אני רואה אותם עד עכשיו מול העיניים שלי), שבאו אלי בנימה מזלזלת: "תגיד מה אתה מתרגש מזה שהרב הזה והזה כל כך הרבה מדבר נגד הפלאפונים? מה אתה לא מבין?... אתה עד כדי כך תמים??... הוא סגר דיל עם סלקום שהוא משווק אותם ובתמורה הוא יקבל 10 מכשירים חינם..."
הרב צעק: "רשע!! טיפש!! אידיוט!! גדולי ישראל יורקים דם בשבילך ובשביל הילדים שלך, בשביל שהילדים שלך יישארו בני תורה!! הם עצמם מסודרים, אין להם בעיה.
אני אומר לכם, לפני שבועיים וחצי כשעליתי הביתה מהתפילה בבוקר וראיתי בתיבת דואר מכתב מרבי חיים קניבסקי, אני אומר לכם ברצינות אני מבטיח לכם, אבל רעדו לי הידיים... נהייתי חיוור בפנים... הוא כתב שמי שנוגע באינטרנט הוא עובר על איסור של 'ייהרג ואל יעבור'!!
הגעתי הביתה ולא יכולתי לדבר. הראיתי את זה לאשתי, תראי מה כתב רבי חיים...
היא ראתה שאני לא מרגיש טוב מזה.
היא שאלה אותי: אבל מה זה נוגע אליך? הרי אין לנו בבית מחשב בכלל?"
אמרתי לה: "לא יודע, אבל זה מבהיל אותי לראות כזה פסק".
איך זה יכול להיות?? אני לא מבין?? להחזיק כזה דבר בבית צריך להיות אדם שנטרפה עליו דעתו!!! על מה מדברים... על כך שיהודי חרדי לא יעבור על איסור של ייהרג ואל יעבור??
אלו לא חברים שלך ולא השכנים שלך... אלו גדולי ישראל!!!
יש לנו בכלל מושג מי זה גדולי ישראל?
מישהו יכול לתפוס מי זה מרן הרב אלישיב?
מישהו יכול להבין מי זה מרן הרב עובדיה?
למישהו יש מושג מי זה מרן הרב קניבסקי?
אלו לא חברים שלך ולא השכנים שלך... אלו גדולי ישראל!!!
אלו מלאכי השרת.
הם המסיכת חמצן שלנו.
הם המשענת האחרונה שלנו.
מה יש לנו חוץ מהם?
כלום!!
אין לנו משהו אחר!!
ואני רואה אנשים, שקוראים לעצמם בני תורה, קוראים לעצמם חרדיים, והם לא מבינים את הדברים האלה. גדולי ישראל מדברים, ואותם זה לא מעניין.
ואני שואל את עצמי, 'מה, אנשים יורים לעצמם ברגליים??! אנשים משחקים עם החיים של הילדים שלהם??! אנשים יודעים שגדולי ישראל הורו מה שהורו ואותם זה לא מחייב??!...
איך זה יכול להיות???
צריך לברוח "מהחרדים" המחרידים האלה כמו מאש!!!"
אומר הרב שלמה לוינשטיין: "יש אנשים שאומרים, "מה, וכי הרבנים יודעים מה זה אינטרנט?!
הם ראו כזה דבר?!"
ועוד כל מיני טענות משונות ומוזרות.
נכון, באמת יתכן שהרב וואזנר והרב קניבסקי לא יודעים מה זה אינטרנט, אבל את המקרים הקשים הכואבים והמזעזעים שמתנקזים לשולחן שלהם כמעט מידי יום, זה הם כן יודעים!! הרבה יותר טוב ממך!!!".
אומר הרב ארלנגר:
"מישהו פעם שאל אותי: "על מה אתה מדבר? האם אתה יודע כמה משפחות חרדיות יש להם אינטרנט? מה אתה רוצה לומר, שכולם יורידו את הכיפות??"
אמרתי לו: "כן!!! חד משמעית!!!"
סבתא שלי זיכרונה לברכה, איבדה את כל המשפחה בשואה. עשרה ילדים, אחים ואחיות, כל המשפחה כולה נכחדה רק היא ואחותה נשארו. הייתה לה משפחה מאוד יפה.
שאלתי אותה פעם שאלה תמימה של נער צעיר: "סבתא, אני לא מבין, הרי שמעתם את היטלר בשעה שעלה לשלטון שהוא דיבר על הפתרון הסופי להשמיד את כל היהודים, אז למה לא לקחת את הרגליים וברחתם? הרי הגבולות היו פתוחים בהתחלה? למה חיכיתם?"
היא הסתכלה עלי ואמרה לי: "אתה באמת חושב שמישהו לקח את זה ברצינות? שיכול להיות מצב כזה ששישה מיליון יהודים ימותו? זה הרי לא נתפס בשכל!... אף אחד לא האמין שיקרה כזה דבר..."
אבל זה קרה!! ששה מיליון אנשים נרצחו! נכחדו טוטאלית מהעולם!!
אנשים לא קולטים. אנשים חושבים בגלל שלכולם יש אינטרנט, אז לא יקרה כלום. חלילה וחס!
אם רוצים להציל את הבעל את האשה ואת הילדים מה"היטלר" של הדור שלנו, חייבים לשמוע לגדולי ישראל בציות מוחלט ללא שום מריחות או עיגולי פינות!!!"
אם היום יש לך מחשב, שאין בו את העיגול ששמו "אני נקי" של חברת 'אאוט נט', פירוש הדבר שאצלך בבית יש כלי שמכיל 3,500,000,000 אתרי אינטרנט שמתוכם 670,000,000 פרוצות.
מה שזה אומר שאחד כזה או אחת כזו הם:
1. מחללי שם שמים ברבים – שלא תשובה ולא יום כיפור ולא ייסורים מכפרים, אלא רק מיתה!
2. פורשים מהציבור – שהרמב"ם פוסק שהם נידונים בגיהנום לעולם ולעולמי עולמים!
3. מבזים תלמידי חכמים – "שאין רפואה למכתם", שזו "המחלה הידועה"! כפי שכבר אמרנו.
כך פסק מרן הרב אלישיב.

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 06 יוני 2018, 15:44

לירוק לאבא בפרצוף???
אומר הרב יוסף מוגרבי: "היום, אם אחד עשה לשני איזה משהו, איך הוא מגיב?
"אני אפוצץ אותו"... "אני אכנס בו"... "אני ארים אותו"... כל מיני ביטויים רחוביים גסים.
איך אמר לי אחד? – אחרי שכבר הסברתי לו שאסור להרים ידיים, והמרים יד על חבירו אף על פי שלא הכהו נקרא רשע, ואסור להרים יד על יהודי, ואפילו הרביץ לך תשתוק ותגיד לו תודה – "בסדר הרב, קיבלתי על עצמי שגם אם ירימו עלי ברזלים אני יותר לא מרים ידיים! אבל חוץ מדבר אחד... עד שיקלל את אמא שלי! עד פה!"
וכמו שסיפר לי פעם בעל חנות עצמאי:
"אל תשאל מה היה לי היום", הוא אומר לי.
"מה היה היום?", שאלתי.
"בא איזה אחד לחנות של אמא שלי והם לא כל כך הסתדרו ביניהם.
ההוא תוך כדי וויכוח זרק לה מילה ואמר: "זקנה מטומטמת!"
איך ששמעתי את זה קמתי ממקומי בעצבים, התחלתי להעיף עליו כסאות וצעקתי... ממש השתוללתי... אנשים באו ותפסו אותי, אמרו לי, "היי... תרגע, תרגע... מה קרה לך??..."
ההוא מרוב פחד נכנס לאוטו ונסע מהמקום במהירות"
הוא עדיין היה נסער מהמקרה.
למה?
כי קיללו את אמא שלו!
ובצדק! מי מסוגל להישאר אדיש כשמקללים את אמא שלו או שמבזים את אבא שלו?
עכשיו, נתבונן: "כמה אנשים "מקללים" את הקב"ה – שעה שהם מחזיקים בבית שלהם טאבלט, או שבכיס שלהם אייפון, או שבעבודה יש להם אינטרנט פרוץ?
"יורקים" לו בפרצוף ואנחנו נשארים אדישים?
מישהו עושה עם זה משהו??
מדוע אנחנו לא משתוללים ויוצאים מגדרנו??
הקב"ה אומר: "בכבוד בשר ודם (של אבא שלך ואמא שלך) מחיתם, בכבודי (שאחרים מחזיקים מכשירים אסורים) לא מחיתם???"

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 07 יוני 2018, 16:29

ראיתי אותך, שכני היקר.

עברתי לידך במקרה ברחוב, חיכיתי שתשים לב אליי, שתגיד לי "בוקר טוב". שנדרוש זה לזה בשלום.

שמחתי לראות אותך. מזמן לא נפגשנו!
האטתי את קצב צעדי כשהבחנתי בך מקצה הרחוב. התקדמתי לעברך בנחת. שמתי לב שאתה שקוע במשהו, חשבתי: "אוהו, אתה תשמח לראות אותי". יש לנו חברות ארוכת שנים! למדנו שנים רבות באותה הישיבה... ואחר כך בישיבה גדולה...

הייתי עסוק, קצת מיהרתי, אבל בכל אופן חשבתי להקדיש לך כמה דקות. עברה תקופה ארוכה מאז ששוחחנו בפעם האחרונה.

התקרבתי אליך.
ואז ראיתי במה אתה שקוע.

עמדת באמצע הרחוב הסואן, ואפך קבור עמוק עמוק במסך הקטן של המכשיר החכם. נזכרתי משום מה באשת לוט. נציב מלח. חשבת פעם איך מרגיש נציב מלח? הוא לא קשור לכלום, לא מתקשר עם הסביבה, לא מבחין בכלום. נציב מלח.

הגעתי עד אליך. הבחנתי בזווית העין בידידך השחור, הקטן, האלקטרוני. אחזת אותו ביראת שמיים כזו. בכבוד. על המסך הקטן קפצו כל מיני הודעות. אולי מהחברים בקבוצה בוואטס'אפ? הודעה קבוצתית מהלימודים בפייסבוק? אולי בכלל קיבלת תזכורת על אירוע חברתי שמתרגש עליך בקרוב? אולי קיבלת עדכון חדשותי קריטי? לא יודע. לא שאלתי אותך. כלומר: לא יכולתי לשאול אותך. היית שקוע יותר מידי בצעצוע הקטן, ידידי היקר.

עמדתי מושפל. לא הבחנת בי בכלל דקות ארוכות!

בסוף נשברתי: אמרתי לך במאור פנים: שלום- שלום! מה שלומך?

הרמת את העיניים, וראיתי שאתה בכלל לא ממוקד. "לא מפוקס" כמו שאומרים היום כל החבר'ה המגניבים.

לקח לך כמה שניות בכלל להעביר הילוך. להזכר איפה אתה, איפה אני, ולחשוב על זה שבעצם... רגע! עדיין לא ענית לי בכלל על השאלה החברית...

אמרת לי במהוסס: ב"ה, מצויין, מה איתך? עדיין לא סיימת את התשובה, ובלי ששמת לב זרקת הצצה חטופה אל המסך האחוז בידך.

עניתי לך מה שעניתי, וגיחכתי לעצמי. יכולתי לומר לך גם ששלומי רע, ששלומי טוב, ששלומי נסע לשלומי (יש עיירה כזו בצפון, כך אומרים), שזכיתי בפייס. זה לא משנה, ממילא לא היית מקשיב לי.

היית כל כך לא בעניינים, שלא הייתי מסוגל לנסות ולקשור איתך שיחה. בהית בי.
ואז נשאבת בחזרה למסך הקטן. אני חושב שלא באשמתך, היית מוכרח: המכשיר צפצף צפצוף כפול. משמע: קיבלת הודעה חדשה! אין זמן לשטויות. אתה היית חייב להתעדכן. חייכת חיוך מוזר למקרא ההודעה. התחלת להקליד בחזרה כאחוז דיבוק. האגודלים שלך עפו כל מהר על המסך הקטן מזכוכית, שנזכרתי בתיאור הנלבב על עבודת הכוהנים בבית המקדש: הם העבירו כל כך מהר את מזרקי הזהב זה לזה- שראו פס רציף של זהב!

פתאום נזכרת בי. "נפל לך האסימון" כמו שאמרו אבותינו בעת העתיקה, לפני עידן ועידנים. הסתכלת לי בעיניים, הסמקת קצת. נבוכות. חשבתי שהתפוח הידוע של ניוטון הכה בקודקודך. אמרת לי: אני מתנצל שאני לא מרוכז, אתה כבר עומד כאן כמה דקות ומנסה לדבר איתי. אבל כל הזמן מעדכנים אותי בחדשות: שמעת מה קורה בצ'ילה?! אני מוצף בהודעות.

עוד לא הספקתי לשאול אותך ולהתעניין מה קרה בצ'ילה (אחר כך נודע לי. לא קרה שם כלום, סתם "הנפצה/ הכפשה" מרושעת.) וכבר תשומת הלב שלך נשאבה בכוח, בחזרה אל אדונך ואלוהיך שאחזת בידך.

התחלתי לזוז הלאה. האוטובוס שלי כבר מגיע לתחנה הסמוכה.
מילמלתי כמה מילות פרידה בנאליות והתחלתי לזוז הלאה, עליתי לאוטובוס. אפילו לא הבחנת, לא שמעת. היית שקוע.

על סיפון האוטובוס הדחוק, דחוס בין עשרות נוסעים עייפים, חשבתי קצת עליך. שאבתי התחזקות מדמותך: הלוואי ואזכה להיות שקוע בדלי"ת אמות של תורה והלכה, כפי שאתה שקוע בדלי"ת אמותיה של האינטרנט.

יהי זכרך ברוך, נציב מלח יקר.

תהא נשמתך צרורה בצרור החיים.

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 11 יוני 2018, 05:14

סרט או שרט? - סרטים לילדים - חלק א'
אנשים שואלים: למה לא לשמוע חדשות? לשמוע רדיו? לדעת קצת מה הולך בעולם? מה יש? לראות פעם איזה סרט? ללכת לקניון? מה יש? למה לא? בין הזמנים...
אומרים לו, "תשמע, אם אתה שומע רדיו, אם אתה רואה סרט, אתה מושפע!"
"לא! אני חזק! זה לא מזיז לי...", הוא אומר.
היית רוצה!
אין לא מושפע!
אין אדם בעולם, שהוא לא מושפע!
חברת פרסום טובה, יודעת לכתוב מילה ולעצב במילה הזו אות, שהאות הזאת יכולה להשפיע עליך לקנות. ידעת את זה??!!
או למשל: ישנן מאפיות וקונדיטוריות ששמות מפוח מקצועי כדי לפזר את הריח של הלחם, ושל החלות, ושל הלחמניות, והעוגות, והעוגיות, והקראסונים והבורקסים... ואתה לא יודע שעשו לך את התרגיל הזה.
אתה מגיע לקנות באיזה סופר או צרכנייה, ואתה חושב בתמימותך שאתה בטח יודע מה לקנות.
שטויות!
יש מעצב שעיצב בכוונה תחילה היכן להניח את כל המוצרים בצורה מומחית ביותר.
הוא שם את הממתקים בגובה הידיים של הילדים...
ואת משקאות הדיאט בגובה הידיים של ההורים...
ואת הסיגריות מעל הקופאית, כדי שתוך כדי שאתה ממתין בתור תזכר שחסרה לך קופסת סיגריות...
ואת הפסטה למטה, כי לפסטה אתה בטוח תתכופף...
ואת הלחם והחלב בקצה החנות, כי אתה בוודאי תגיע לשם ותקנה על הדרך בעוד 150 שקל...
וכותבים לך על המוצר שזה עולה: 49.99 במקום 50, כדי לתת לך תחושה שקנית בזול...
ואתה לא יודע שפשוט עובדים עליך!!!
עשו על זה מחקרים שלמים, שאנשים קונים מוצרים מיותרים מבלי לדעת שעובדים עליהם.
ככה זה עובד גם בתחום הרוחני של האדם. אדם מושפע מבלי שיידע ממה הוא מושפע!!!
מספר הרב רמי לוי:
קרובת משפחה שלי אמרה לי שיש לה ידידה שגרה בראשון לציון, הידידה הזאת נכנסה לדיכאונות. כל הזמן הייתה נאנחת: "מה יהיה...? מה יהיה...?". ככה הייתה חוזרת כל הזמן.
היא בכלל לא הייתה שמחה כל הזמן רק עצובה. אז הקרובת משפחה ביקשה ממני שאנסה לדבר ולחזק אותה. באחת הנסיעות שלי הייתי בסביבה ונכנסתי לבית שלה.
לא האמנתי... פשוט לא האמנתי למה שראיתי...
היא הייתה בודדה. הצבע של הקירות שלה התקלף, התריסים נפלו, היו סדקים על הקירות, זה לא להאמין. ממה זה קרה?
לא בגלל שהיא לא עשתה שיפוצים... הדירה הייתה פחות או יותר חדשה, היא נכנסה אליה לא לפני הרבה שנים, הדירות בראשון לציון הן יחסית חדשות.
זה בא מהעצבות שלה!!! – איך שנכנסים לבית הזה, מרגישים בלב כמו לימון חמוץ...
היום היא מאושפזת במחלקה סגורה. היא ניסתה להתאבד כמה פעמים.
יוצא לי לא אחת לנסוע לתל אביב. אתה רק נכנס לעיר הזאת ואתה כבר מרגיש את ה... מהר מהר... אתה חוזר לירושלים אתה מרגיש קצת יותר רגוע. הנהגים של ירושלים הם הרבה יותר אדיבים מהנהגים של תל אביב. ואפילו החתולים של תל אביב עצבניים יותר מהחתולים של ירושלים.
כי שם זו עיר ללא הפסקה..."
אז אם בית מושפע, ואם חתולים מושפעים, אדם לא יהיה מושפע???!!!
הגאון רבי אברהם בורנשטיין בעל ה'אגלי טל', ראה פעמיים בחיים שלו חילול שבת.
הוא אמר, "אם הייתי רואה פעם שלישית חילול שבת... זה כבר היה משפיע עלי ולא הייתי יכול לחבר את ה'אגלי טל'!!!" ('אגלי טל' זה חיבור עמוק ועיוני שהוא חיבר על הל"ט אבות מלאכות של שבת).
רבי אלחנן וסרמן (שהיה מתלמידיו הגדולים והמקורבים ביותר של מרן ה'חפץ חיים'), הגיע לאמריקה לאסוף כספים לישיבה. קיבל אותו יהודי אחד אוהב תורה בצורה בלתי רגילה.
הוא אירח אותו בביתו בכבוד רב ולא הסכים שאף אחד יטפל בו!
באותו זמן הוא סגר את העסק שלו והוא אישית הגיש לו את האוכל... רק הוא מטפל ברבי אלחנן. אהבת תורה למופת.
בערב הראשון הוא שאל את רבי אלחנן: "אם הרב רוצה קפה?"
אומר לו הרב: "כן, אבל בלי חלב" (כי רבי אלחנן היה מקפיד על חלב עכו"ם).
למחרת בבוקר ניגש אליו היהודי ושואל אותו: "מה הרב ישתה?"
הוא אומר: "קפה"
הוא הגיש לו את הקפה עם חלב, בלי לשאול אותו.
אומר לו רבי אלחנן: "אתמול אמרתי לך שאני לא שותה קפה עם חלב...?"
אומר לו היהודי: "חשבתי שאחרי שהרב נמצא 24 שעות באמריקה האוויר של אמריקה כבר השפיע עליו עד כדי כך שעל החומרה הזו הוא מוכן לוותר... לכן הבאתי לרב קפה עם חלב!"

היוצא מן הטמא, טמא
מה רע בסרט מצונזר? שירי ארץ ישראל? שירים בלועזית? מה רע?
שאלו את החזון איש על זה.
אמר 'החזון איש': "גמל זאת בהמה טמאה או טהורה? טמאה.
האם מותר לשתות מהחלב של הנאקה (נקבת הגמל)? לא.
למה? הרי זה חלבי, זה לא בשרי?
אמר 'החזון איש' כלל בארבע מילים: "היוצא מן הטמא, טמא!"
דבר טמא, כל מה שהוא מוציא... זה טמא!
הזמר הזה, הקריין הזה, השדרן הזה, השחקן הזה, הסופר הזה, אתה יודע כמה נבילות וטריפות הוא אכל? אתה יודע כמה חילולי שבת הוא חילל? כמה איסורי עריות הוא עבר?
הרוח שלו טמאה! כל מה שהוא מוציא מתחת ידו נדבק בך! – זה נקרא בלשון הזוהר: "התדבקות רוחא ברוחא".
יש בית חולים בירושלים למצורעים. סכנה לבקר שם. יש אנשים במחלות עור החמורות ביותר שישנם. וזה מדבק... ה' ירחם. מקום מפחיד ביותר.
כל מי שנפטר שם, שורפים מיד את כל המצעים והכריות שלו וכל מקום שישב אכל ונגע... הכל!
כי זה מאוד מדבק!
אם אני לא מבקר שם, זה סימן שאני שונא אותם?! לא! חלילה וחס.
אלא, בגלל שאני מפחד שחלילה לא אדבק מהם!!
אני יכול להתפלל עליהם... להזכיר את השמות שלהם יומם ולילה... אבל לא להתקרב אליהם.
אותם אנשים – מגישי חדשות, שדרני רדיו, שחקנים בסרטים, סופרים, עיתונאים, פרסומאים, זמרים, ושאר חילונים – מלאים בחיידקים!!! הם אכולים במיליוני לאווים מהתורה!!!
אתה עלול "להידבק" ולהיות מושפע מהם דרך הטלוויזיה, המחשב, הפלאפונים, הרדיו והעיתונים.
רק לשם המחשה: הרב זילברשטיין שאל פעם מכונאי רכב מוסמך, כמה פעמים בדקה שאדם נוסע הוא עושה הבערה וכיבוי של מצת הדלק בשעה שהוא לוחץ על הגז?
אמר לו המכונאי: "בין 800 ל–1,200 פעם בדקה!!! תלוי באיזה דגם".
אותו אחד שמחלל שבת במזיד, הוא עובר על 1,200 סקילות בדקה אחת!!!
וזה גם תשובה למה ששואלים הורים: "מה הבעיה לתת לילדים לראות סרטים "מצונזרים"?"
אנשים אלו, המופיעים בסרטים, הם עצמם מושחתים! רובם עם אחוזי בגידות הכי גבוהים! אחוזי גירושין הכי גבוהים! אחוזי סמים הכי גבוהים!
סיפר הרב שמואלי:
"הרבה פעמים אנשים "חרדים" מציגים בסרטונים. ואני יודע שאחד מאלה שמציגים (דווקא בסרטונים שנכנסים בבתים טובים), עבר גירושין. חברי היה בבית הדין ועשה את הגירושין בינו לבין אשתו. ולמה? כיון שאשתו טענה שהוא משרך דרכו עם גויה! (מדובר על אדם שנראה לא פחות מרב)
שאל אותו הדיין בבית הדין: "זה נכון?"
הוא אמר: "כן". מבלי שום בושה.
והוא אחד מהמציגים בסרטונים "החרדיים" האלה!!!
רק תבינו אלו דמויות הילדים שלכם רואים.
אז עכשיו תבין, ידידי היקר, שאותו אחד שאתה שומע את המוזיקה שלו או קורא את הספר שלו או צופה בסרט שלו, שברגע זה ממש הוא מאציל עליך מאישיותו הטמאה והמלוכלכת המורכבת מכל כך הרבה איסורים.

בעיית הסרטים המצונזרים
בעיה נוספת שקיימת בסרטים מצונזרים:
גם המתגאים כהמצנזרים ביותר, נתפסו בטעויות ובכישלונות צנזור חמורים... ואחרי הכל, הם עצמם מודים שרוח הדברים נשאר גויי, מכוער ומנוכר... סרט נשאר סרט! אין מה לעשות.
לא אחת התוודו מצנזרי הסרטים ושחו: "אנו רק מגרים את תאבון הנוער ואין לנו במה להשביעו..."
הסרטים החדשים בלתי אפשרי לצנזרם! מהישנים ניתן לצנזר בודדים בלבד. אם כן מה יהיה אחרי שיגמרו... הציבור הרעב ידרוש משהו חדש...
ידועים מקרים, בהם הנערים אשר צפו בסרטים מצונזרים – לא שקטו, יומם ולילה טרחו לחפש את הסרט המקורי! לראות אותו בלא הצנזור... סרט כזה יפה, לא מוכנים לפספס בו שום קטע.
נערים אחרים טענו, כי הצנזור היה קפדני מדי, ומאחר והם לא כאלה מחמירים ומסתפקים בהכשר ליברלי יותר, הם חיפשו אחרי מצנזרים אלמוניים שזהותם אינה ידועה...
משפחה "מתקדמת" ערכה מסיבת חנוכה משפחתית. מחוץ לסופגניה ולסביבון המסורתיים, החליטו ההורים לגוון את המסיבה בסרטים מצונזרים, האב ניגש למוקד השכרה ידוע, המנוהל, כמובן, על ידי חרדים בלבד! "משלנו!!" ולקח כמה סרטים.
התלהבות הילדים לא ידעה גבולות, נפשם לא ידעה שבעה. בסיום הצפייה לא נרגעו... "עוד, עוד סרטים!" תבעו, עד אשר הבטיח האב להביא מחר סרטים נוספים...
למחרת קיבל האב פתק מהרב'ה של בנו הצעיר: "מאיר שבר את החלון בכיתה... מאיר קשקש על הקיר... זרק כסא... קפץ על השולחנות... השתולל והתפרע...
כאשר הרב'ה שאל את הילד מאיפה ההתנהגות הזו? ענה: "מהסרטים שאבא הראה לנו אתמול..."
"תמיהני" מציין אותו רב'ה בפתק, "כיצד בימי החנוכה בהם אנחנו נלחמים לגרש את "החושך" של היוונים, אתם בעצמכם מכניסים לביתכם את תרבות יוון??!!".
בקיץ תשנ"ז התקיים טיול של בחורי ישיבה לצפון. הנסיעה התארכה וחלק מבחורי הישיבה החליטו להנעים את הדרך בסרט. מארגני הטיול התנגדו, אולם ידם התקיפה של הבחורים גברה.
"מה קרה?"... "תנו קצת לראות"... "כל דבר אסור אסור אסור"... "אל תהיו כאלה מצומצמים"... "עכשיו בין הזמנים"... "תשתחררו קצת"... "תזרמו"...
באוטובוס המשוכלל, עם המסך הצבעוני הממוקם ליד הנהג, הוקרן הסרט. אחד הבחורים התנדב לצנזר, קרי: להסתיר בידיו מראות אסורים תוך כדי הקרנה, לא תמיד בהצלחה...
בלילה ישנו הבחורים באוטובוס, לפתע אירעה דליפה והוא החל לעלות בלהבות.
מהעשן הרב והריח החריף התעוררו כמה בחורים והחלה מהומה רבה... צעקות... היסטריה... הבחורים המותשים מהיום הארוך והמעייף בקושי הצליחו לזוז. ממש בנס הצליחו לברוח ללא שום פגע.
אולם את התפילין לא הצליחו להציל, גם החליפות והכובעים עלו באש...
הבחורים חזרו לביתם עייפים ומפוחדים, ללא תפילין וללא כובע וחליפה.
אחד ההורים ששמע על מה שקרה, אמר: "האש ששרפה את התפילין שכתוב בהם "השמרו לכם פן יפתה לבבכם" הראתה לנו בצורה מוחשית וברורה מה קורה לאדם הצופה בסרטים, לא רק את הכובע והחליפה הוא יוריד, אלא גם את התפילין הוא עלול לזרוק...!!!"
אחר כך באים ההורים הפתיים ושואלים: "למה הוא לא רוצה ללמוד? למה היא נוטה כל הזמן ללכת עם צמוד וקצר? ומה פתאום הוא הקטין את הכיפה...?"

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 22 יוני 2018, 02:16

אדם

פותח הנושא
גאלד

שליחה על ידי גאלד » 22 יוני 2018, 02:25

קורח

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה