סקר העלמת מס

האם אתה חושב שנכון מוסרית/הלכתית להעלים מס מהמדינה

• כן, אין בזה שום בעיה מדינה של כופרים

קולות: 12 36.4%
  • הלכתית אין בעיה מוסרית נראה לי שלא

קולות: 8 24.2%
  • לא נכון, אני חושש לשיטה של דינא דמלכותא דינא

קולות: 7 21.2%
  • איסור גזל חמור דינא דמלכותא דינא

קולות: 4 12.1%
  • להעלים מס רק מה שמעל הסכום שאני מקבל מהמדינה

קולות: 2 6.1%

• סה"כ בוחרים
    33

כמעיין המתגבר

משתמש ותיק
אלו שנוהגים להעלים מס כי הם מרויחים מזה כסף, יענו שאין בזה שום בעיה, אפי' שאינם מבינים כלל למה זה מותר, ולכן הסקר הזה הוא טעות כי השוחד מעוור בו את עיני הפקחים.

ידידיה

משתמש ותיק
צריך להוסיף אופציה:
ראוי להעלים מס רק מה שמעל הסכום שאני מקבל מהמדינה

כרם

משתמש ותיק
גם חילונים שאינם שומרים תורה ומצוות, חייבים לשלם מס. אני לא חושב שצריך לרתום את התורה הקדושה לתשלום מס.
ואני לא חושב להצביע, כי רק זה חסר לי שאיזה עיתונאי=פושע ימצא את זה, וכבר יכריז, החרדים מעלימים מס.

דרבמדיקר

משתמש ותיק
פותח הנושא
כרם אמר:
גם חילונים שאינם שומרים תורה ומצוות, חייבים לשלם מס. אני לא חושב שצריך לרתום את התורה הקדושה לתשלום מס.
ואני לא חושב להצביע, כי רק זה חסר לי שאיזה עיתונאי=פושע ימצא את זה, וכבר יכריז, החרדים מעלימים מס.

נראה לך שיש עיתונאים שמחפשים בפורום הזה? אם כן נכתבו אמירות יותר קשות שהיה אפשר ולהוציא אותנו רע

לענ''ד

משתמש ותיק
לסקר זה עניתי עם המון רגש נקמנות ונגיעות מהממשלה הרעה.

חפר

משתמש ותיק
נראה לי שאין למממשלה דין מלכות כי כולו מושחת וכל דאלים גבר

נוברדוק'ר

משתמש ותיק
אני עושה 'קומבינות' כי אני חושב שהמיקל יש לו על מי לסמוך, אבל מבחינה מוסרית אני חושב שאין זה מן הראוי. (רק הכסף יעוור...)

ר' יונה

משתמש ותיק
אולי אפשר לומר להיפך, אסור לשלם מס, הרי זה הולך למימון חילולי שבת, אירועי תערובות, ועוד שאר מרעין בישין...

שש אנוכי

משתמש ותיק
נוברדוק'ר אמר:
אני עושה 'קומבינות' כי אני חושב שהמיקל יש לו על מי לסמוך, אבל מבחינה מוסרית אני חושב שאין זה מן הראוי. (רק הכסף יעוור...)

נוברדוק'ר חושב על כסף????

נוברדוק'ר

משתמש ותיק
שש אנוכי אמר:
נוברדוק'ר אמר:

צודק במאה אחוז. השם מראה על השאיפות, אך לצערי - לא על המעשים..

שש אנוכי

משתמש ותיק
נוברדוק'ר אמר:
שש אנוכי אמר:
נוברדוק'ר אמר:

צודק במאה אחוז. השם מראה על השאיפות, אך לצערי - לא על המעשים..
עכ"פ הכנות והביקורת הנוקבת עד השיתין,
יש ויש!

ואראה בחזון

משתמש רגיל
ר' יונה אמר:
אולי אפשר לומר להיפך, אסור לשלם מס, הרי זה הולך למימון חילולי שבת, אירועי תערובות, ועוד שאר מרעין בישין...

איתך..
למה שאני ישלם מס לספורט/תיאטרון/ערבים וכו'
איך אמר הרב דוד יוסף שיחיה "אתם רוצים שיוויון בנטל? בואו תתפללו שלוש תפילות ביום, תשמרו שבת, תצומו בתעניות" ועוד דוגמאות לא חסר..

חלק עליון תַחתִית