עצומה נגד השימוש בחשמל בשבת

נושאים שונים

איש
משתמש ותיק
נתן תודה: 24 פעמים
קיבל תודה: 30 פעמים
סטטוס: לא מחובר

Re: עצומה לחשמל כשר! אנא הצטרפו!

שליחה על ידי איש » 16 יולי 2018, 01:56

יאיר כתב:
אברהם העיברי כתב:
יאיר כתב:עצומה אמיתית שהתפרסה לפני כיומיים (עדיין אולי אפשר להשפיע)
מהיכן לך?
זה שאתה אומר שזה אמיתי, לא הופך זאת ליותר מוסמך מההודעה הפותחת.
כי התקשרתי..
https://tora-forum.co.il/viewtopic.php?p=29912#p29912
כעת, אני סבור שאני ראוי לקבל התנצלות
מישהו פקפק בעצומה הזו. הרי משבוע שעבר אין אחד שלא טורטר לטובה בענין.
גם אני התקשרתי ושמעתי את הנימוקים שלהם, בהחלט משכנעים.
הלוואי שישתנה משהו.

ערכים:

אברהם העיברי
משתמש ותיק
נתן תודה: 175 פעמים
קיבל תודה: 48 פעמים

שליחה על ידי אברהם העיברי » 16 יולי 2018, 17:01

יאיר כתב:
אברהם העיברי כתב:
יאיר כתב:עצומה אמיתית שהתפרסה לפני כיומיים (עדיין אולי אפשר להשפיע)
מהיכן לך?
זה שאתה אומר שזה אמיתי, לא הופך זאת ליותר מוסמך מההודעה הפותחת.
כי התקשרתי..
https://tora-forum.co.il/viewtopic.php?p=29912#p29912
כעת, אני סבור שאני ראוי לקבל התנצלות
אני מתנצל, אך תן דעתך, שכאשר אתה מגיב או עונה, תכבד את השואל. ואם אינך מוסיף לו ידע, או לא עונה על שאלתו, תגובתך היא לשוא.

אברהם העיברי
משתמש ותיק

שליחה על ידי אברהם העיברי » 16 יולי 2018, 17:14

ואולי יש למישהו תשובה, לשאלתי, מהי הגבלת הזמן שהוזכרה בתפוצת המייל בנושא?
ממתי עצומה מוגבלת בזמן?
אני מאמין שחלקכם מכירים את שרשורי המיילים, שיש בהם בקשה כמה שיותר להעביר הלאה, ולעיתים מדובר בדברים כוזבים ולעיתים, ישנם כוונות זדון מאחורי מיילים אלו.
פה זו נקודה רגישה, (שמירת שבת) שתפסה המונים. יש לי קרובת משפחה, שאם אומר לה את המילה 'אינטרנט', היא תעיף אותי מהבית, והיא בכלל לא יודעת מה זה 'אינטרט'.
והיא בכבודה ובעצמה מתקשרת אלי, ומורה לי, להתקשר לחברת החשמל, ולהשתתף בעצומה. עוד לא הספקתי לסגור את הטלפון, ונפתח פה השרשור.
אמרתי לעצמי העסק פה יותר מדי מוזר.
אני מודה לכל המרגיעים, גם לאלו שמגיעה להם ההתנצלות.
ועדיין, בשביל להרגיע את סקרנותי, מהי מגבלת הזמן הזו?

איש
משתמש ותיק

שליחה על ידי איש » 16 יולי 2018, 23:48

אברהם העיברי כתב:ואולי יש למישהו תשובה, לשאלתי, מהי הגבלת הזמן שהוזכרה בתפוצת המייל בנושא?
ממתי עצומה מוגבלת בזמן?
אני מאמין שחלקכם מכירים את שרשורי המיילים, שיש בהם בקשה כמה שיותר להעביר הלאה, ולעיתים מדובר בדברים כוזבים ולעיתים, ישנם כוונות זדון מאחורי מיילים אלו.
פה זו נקודה רגישה, (שמירת שבת) שתפסה המונים. יש לי קרובת משפחה, שאם אומר לה את המילה 'אינטרנט', היא תעיף אותי מהבית, והיא בכלל לא יודעת מה זה 'אינטרט'.
והיא בכבודה ובעצמה מתקשרת אלי, ומורה לי, להתקשר לחברת החשמל, ולהשתתף בעצומה. עוד לא הספקתי לסגור את הטלפון, ונפתח פה השרשור.
אמרתי לעצמי העסק פה יותר מדי מוזר.
אני מודה לכל המרגיעים, גם לאלו שמגיעה להם ההתנצלות.
ועדיין, בשביל להרגיע את סקרנותי, מהי מגבלת הזמן הזו?
שאלות טובות. את הפתרון ככל הנראה תמצא בטלפון- *6665 או 03-3080800

יאיר
משתמש ותיק
נתן תודה: 166 פעמים
קיבל תודה: 234 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יאיר » 17 יולי 2018, 01:02

אברהם העיברי כתב:אני מתנצל, אך תן דעתך, שכאשר אתה מגיב או עונה, תכבד את השואל. ואם אינך מוסיף לו ידע, או לא עונה על שאלתו, תגובתך היא לשוא.
עניתי על שאלתך אך כנראה לא הבנת תשובתי.
כשאני כותב שהיא אמיתית משמע שבדקתי זאת ווידאתי שהיא אמיתית.

אברהם העיברי
משתמש ותיק

שליחה על ידי אברהם העיברי » 17 יולי 2018, 10:49

יאיר כתב:
אברהם העיברי כתב:אני מתנצל, אך תן דעתך, שכאשר אתה מגיב או עונה, תכבד את השואל. ואם אינך מוסיף לו ידע, או לא עונה על שאלתו, תגובתך היא לשוא.
עניתי על שאלתך אך כנראה לא הבנת תשובתי.
כשאני כותב שהיא אמיתית משמע שבדקתי זאת ווידאתי שהיא אמיתית.
אל תעליב את עצמך. אך עם כל הכבוד, הניק 'יאיר' לא אומר לי כלום.וכשאתה מגיב כך:עצומה אמיתית שהתפרסה לפני כיומיים (עדיין אולי אפשר להשפיע)
זה עדיין לא עונה לי על השאלה.
תשובה יכולה להיות, שישנו מישהו מוסמך, ופורסם במקום רשמי.
מר סרן שמועתי, כולל גם אותך, בכל אופן, כל עוד איני מכירך.

אני לא מתכוון לפגוע, אך תחשוב רגע על הצד שלי, האם תשובה כזו מהניק 'אברהם העיברי' היתה מניחה את דעתך, לו אתה היית השואל.

יאיר
משתמש ותיק
נתן תודה: 166 פעמים
קיבל תודה: 234 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יאיר » 17 יולי 2018, 13:24

אז לא הצלחתי להבין איך בסוף כן קיבלת הוכחה...
[או שעדיין לא קיבלת?]
אגב, הרבה מכירים אותי שנים גם מפורומים אחרים...

אברהם העיברי
משתמש ותיק

שליחה על ידי אברהם העיברי » 17 יולי 2018, 14:32

יאיר כתב:אז לא הצלחתי להבין איך בסוף כן קיבלת הוכחה...
[או שעדיין לא קיבלת?]
מי שהניח את דעתי,הינו הניק 'חסיד ביתרי'.

סופר
משתמש ותיק
נתן תודה: 90 פעמים
קיבל תודה: 133 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 18 יולי 2018, 12:16

מתוך אתר הידברות: https://www.hidabroot.org/article/237107
קיבלתם את 'העצומה למען השבת'? הנה הסיפור שמסתתר מאחוריה
עצומה למען השבת מסתובבת בימים אלו וגורפת למעלה מ-150 אלף חתימות. מי עומד מאחוריה? ומה המטרה? והאם נכון כי ברגע שיגיעו למספר מסוים של חתימות, חברת החשמל תחדל לראשונה בתולדותיה להעסיק יהודים בשבת קודש?

האם גם אתם קיבלתם בימים האחרונים קריאה לחתום על 'העצומה לחברת החשמל'? עצומה שדורשת מחברת החשמל להכניס כוח אדם שאינו יהודי לחדרי הבקרה של החברה, ובכך לאפשר ליהודי ארץ ישראל לשמור שבת לכתחילה, בצורה המהודרת ביותר?

מי שעומד מאחורי העצומה, כך מתברר, הוא הרב בנימין חותה, רב קהילת אחדות ישראל בביתר עילית, מחבר ספרי הלכות שבת, ומוסר שיעורים בכל רחבי הארץ וכן בתכניתו ברדיו 'קול ברמה'. "אני לא איש פוליטי", מדגיש הרב חותה בראיון להידברות. "אין מאחוריי שום גוף ושום עמותה, החלטתי לצאת למערכה למען שמירת השבת כאדם פרטי שפשוט כואב את המצב שהגענו אליו, לאור העובדה שחברת החשמל מפעילה בשבת עובדים יהודיים, למרות שבפירוש יש אפשרות להעסיק עובדים שאינם כאלו, ובכך לאפשר את צריכת החשמל בשבת גם לאלו שמקפידים להשתמש בגנרטור. הדבר גם יאפשר לכל עם ישראל שמעוניינים לקבל את החשמל מלכתחילה ולא בדיעבד, לצרוך אותו בצורה המהודרת ביותר".

כבר עשרות שנים שהחשמל מסופק בכזו צורה. מדוע דווקא עכשיו יצאת למערכה?

"זה התחיל בעקבות כך שהוזמנתי לפני כשנתיים למסירת שיעורים בחברת החשמל, לפני העובדים. מדובר בשיעורים שנמסרו בכל פעם לפני כ-150 איש מהצוות. בכל פעם אחרי שהסתיים השיעור ביקשתי מהעובדים ומהמהנדסים שייקחו אותי לסיור ברחבי חברת החשמל, וכך התוודעתי לאופן שבו המקום פועל. נוצר קשר מאוד אמין ביני לבין המנהלים הבכירים וניצלתי אותו כדי לשאול אותם את השאלה שמנקרת במוחי כבר זמן רב – מדוע שהחברה לא תדאג לכך שהעובדים שמתעסקים עם המכונות בשבת קודש יהיו כאלו שאינם יהודים, ובכך הדבר יאפשר את השימוש בחשמל מלכתחילה ובאופן הרצוי ביותר? התשובה שקיבלתי הכאיבה לי מאוד. מתוך הדברים שהוסברו לי הבנתי שבעצם אף אחד לא מבקש מהם לחולל שינוי, הם לא רואים לכך שום השפעה כלכלית שתוסיף להם דבר מה, וכל עוד הציבור שומר המצוות משלים עם העובדה שיהודים עובדים בשבת, אז מבחינתם אין צורך בשינוי.

"הסברתי להם כמובן שהדבר אינו מדויק, שכן ראשית כל יש אלפי משפחות שומרות מצוות בישראל שצורכות חשמל פרטי בגנרטור. כואב לי הלב על המשפחות האלו שמוציאות על כך הרבה כסף ובסופו של דבר מקבלות חשמל בכמות מוגבלת, ומעל הכל כואב לי שיש שומרי שבת במדינת ישראל שזכאים בדין ולא בחסד לקבל מוצר מושלם ואף משלמים עליו מחיר של 100%, אך בסופו של דבר נאלצים להתפשר. שלא לדבר על כך שנוצרת גם הכשלה של יהודים בכך שמעסיקים אותם בשבת".

אבל עד היום התירו רוב גדולי ישראל להשתמש בחשמל בשבת...

"נכון, עד היום היה היתר. הוא הגיע הודות לכך שהשתמשו בדעתו של הרב עובדיה זצ"ל והפוסקים האשכנזים שהתירו וקבעו שבמצבים של שעת הדחק מותר להשתמש גם בחשמל שמפעיל יהודי, זאת מכיוון שמסתמכים על כך שבכל שכונה ושכונה ישנם חולים שממילא חייבים לעשות למענם את הפעולות האלו, כדי שלא יגיעו למצב של פיקוח נפש. אבל העניין הוא שכיום אנחנו כבר לא נמצאים במצב של דחק, כי בשונה ממה שהיה לפני חמישים שנה למשל, אז לא יכלו להכניס גויים לחדרי הבקרה בשל בעיות ביטחוניות, כיום יש הרבה מאוד דרוזים ועולים חדשים שאינם יהודים, כולם מומחים, מטובי היחידות הקרביות, שמאמינים היטב במדינה ויכולים לתת פתרון מושלם. אז למה שלא להשתמש בכך?"

עוד דבר חשוב שמבקש הרב חותה להדגיש: "הבקשה שלנו מחברת החשמל היא להציב גויים דווקא בחדרי הבקרה, מאחר שמדובר בעבודה ידנית ולא על אוטומט. אם פתאום יש מתח גבוה ברעננה ומתח נמוך בבאר שבע, צריכים מישהו שבאופן ידני ידאג להוריד פה ולהעלות שם, כי אחרת החשמל עלול לקפוץ או להישרף. לכן חייבים כוח אדם, אבל אין שום סיבה שהכוח הטכני הזה לא יהיה גוי".

150,000 חתימות

"זו הסיבה", אומר הרב חותה, "שפיניתי בקריאה לכל הציבור בארץ שאכפת לו משמירת השבת, ואכן ראיתי היענות לא רגילה גם מצד החרדים, גם מצד הדתיים לאומיים וגם מצד חילוניים ואנשי מסורת. בתוך שלושה ימים קיבלנו תמיכה של יותר מ-150 אלף אנשים. זה היה מדהים, כל מה שביקשנו מהם הוא להתקשר למספר 03-3080800 או ל-*6665 ובכך לתמוך במאבק".

אגב, הרב חותה מציין שבעקבות העצומה שהוא פרסם, הסתובבו ברשתות החברתיות ובתיבות המייל גם קריאות של אנשים לבוא לחתום על העצומה "בגלל שחברת החשמל הבטיחה שאם יהיו 90,000 אנשים שיחתמו, היא תפסיק להעסיק עובדים יהודים בשבת".

"זהו סילוף של הדברים", הוא מדגיש, "מעולם חברת החשמל לא הבטיחה כזה דבר, וגם לא ייתכן לדרוש ממנה להבטיח הבטחה כה מגוחכת. כביכול – מה יהיה אם יחתמו רק 89,000 איש? היא לא תאשר זאת? אבל היו אנשים שהעבירו את ההודעה באופן מוטעה.

"על כל פנים", הוא מדגיש, "המטרה שלי בעצומה היא אחת - פשוט להראות את הכוח העצום שיש בידינו, כי זה בוודאי דבר שמשפיע. באופן אישי מרגש אותי כל כך לראות, דווקא בימים אלו של ערב תשעה באב, איך שכל עם ישראל מתאחד סביב דבר אחד, בלי פוליטיקה ובלי שום אינטרס. פשוט מתוך אהבת חינם ורצון לקדם כזה מהלך. אנחנו מראים לבורא עולם: אתה החרבת את ביתך בגלל שנאת חינם, ותראה על מה מתאחדים בניך. שהרי מדובר בשמירה על קדושת השבת, ועל שמירת השבת נאמר שאם היו משמרים אותה מיד היו נגאלים".

"לא לדאוג, איש אינו נכשל"

לדבריו של הרב חותה, האנשים הרבים שהצטרפו לעצומה בהחלט השפיעו על פעולתה. "כבר אתמול בשעה שמונה בערב, קיבלתי טלפון מהרגולטור של חברת החשמל מטעם הממשלה – ח"כ איתן כבל, שביקש להיפגש אתי, כדי לשמוע בדיוק מה אנחנו דורשים ואיך אפשר לקדם זאת. הוא הבטיח בפה מלא שיעלה את הנושא להצבעה בכנסת".

ומה בינתיים? מה אומרת ההלכה לגבי שימוש בחשמל בשבת במצב כזה?

הרב חותה מסביר את הדברים בזהירות: "החזון איש התבטא שמלכתחילה, לולא ההיתרים שיש לנו, אז מי שמשתמש בחשמל בשבת 'דומה למדליק סיגריה ממדורה ששרפו בה ספר תורה'. ההתייחסות שלו היא כמובן לחילול השם שיש בדבר, שכן זה גורם להעסקת יהודים בשבת. גם הרב עובדיה כתב דברים דומים. אבל, חשוב להדגיש, שכיום אנו נמצאים במצב בו השימוש בחשמל באופן כזה הוא שימוש שנכפה עלינו. בינתיים אין לנו ברירה אחרת. לכן אין צורך לדאוג, כי איש אינו נכשל, אבל בהחלט חשוב לחתום על העצומה, כדי שנזכה להשתמש בחשמל מתוך מצב של לכתחילה ולא בדיעבד".

כל הפעילות והיוזמה, הם לדבריו של הרב חותה בברכתו המלאה של רבי חיים קנייבסקי, והחל מאתמול הצטרף גם האדמו"ר מגור לעצומה.

האם אתה אופטימי? נראה לך שיש סיכוי שבזכות העצומה אכן ישתנו הדברים?

"בהחלט כן. כפי שציינתי, כבר יש תזוזות בכנסת, ואני לגמרי מאמין שעם עוד קצת מאמץ מצדנו, נזכה בעזרת ה' לשינוי מבורך שבוודאי ייחשב לזכויות לכל עם ישראל".

מדוברות חברת החשמל נמסר במענה להידברות: "לחברת החשמל לא מוכרת העצומה, למעט פרסומים מטעים בתקשורת. לעצם העניין - הנושא נמצא בדיונים בכנסת ובמשרדי הממשלה, לכשיתקבלו החלטות חברת החשמל תפעל בהתאם".

שאר לעמו
משתמש ותיק
נתן תודה: 259 פעמים
קיבל תודה: 509 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 18 יולי 2018, 12:46

כשחברת חשמל אומרת בעל כרחה שקיימים פרסומים, היא מודה שיש כאן רבתי של אזרחי המדינה.
נכון שבסופו של דבר הדברים ייקבעו במסדרונות השלטון.

אברהם העיברי
משתמש ותיק

שליחה על ידי אברהם העיברי » 18 יולי 2018, 14:03

תודה רבה לניק 'סופר'.
ותודה לארגון הדברות שלקחו על עצמם לבאר ולפשט את העניין.
יישר כח לרב חותה, מגלגלין זכות ע"י זכאי.
שנזכה לראות בנחמת ציון וירושלים.

איש
משתמש ותיק

שליחה על ידי איש » 18 יולי 2018, 18:52

אברהם העיברי כתב:תודה רבה לניק 'סופר'.
הניק חסיד ביתרי והמודעה של הרב חותה הוזכרה לפני שהתנפלת על יאיר, וניסתה לערער על העצומה...

אברהם העיברי
משתמש ותיק

שליחה על ידי אברהם העיברי » 18 יולי 2018, 20:46

איש כתב:
אברהם העיברי כתב:תודה רבה לניק 'סופר'.
הניק חסיד ביתרי והמודעה של הרב חותה הוזכרה לפני שהתנפלת על יאיר, וניסתה לערער על העצומה...
ראשית, אני מתנצל מכל מי שנפגע, וחשב בטעות שאני מערער.
חס וחלילה, אני ביקשתי אינפורמציה, כדי שאדע האם זה מוסמך.
אם אי מי רואה בזה ערעור? אני ממש מתנצל. כי זה לא עולה כסף להתנצל בפני כל פרשן גרוע.

המודעה של הרב חותה, לא אמרה לי כלום, כי זו פעם ראשונה שאני שומע את שמו.

הכתבה בהדברות, והראיון עם הרב חותה, נכללים בגדר 'תחקיר'. ועם כל הכבוד, כאשר הידברות בדקו את הדבר, והלכו ופגשו פנים אל פנים את מי שמארגן, זה כבר אומר לי שלא מדובר בשרשור מייל מטופש, או זדוני.

וזו אינפורמציה מוסמכת.
(עכשיו אני יכול להבין איך כ"כ הרבה אברכים יקרים, נופלים ברשות נוכלים כלכליים)

למה אני מרגיש, שאני צריך להסביר דברים כ"כ פשוטים, שאמורים להיות מובנים, בלי שאכתוב אותם?
יש אנשים שקשה להם לגרד קצת מאחורי המצח?
וסליחה נוספת על ההתבטאות החריפה הזו.

אברהם העיברי
משתמש ותיק

שליחה על ידי אברהם העיברי » 18 יולי 2018, 20:53

אברהם העיברי כתב:
יאיר כתב:אז לא הצלחתי להבין איך בסוף כן קיבלת הוכחה...
[או שעדיין לא קיבלת?]
מי שהניח את דעתי,הינו הניק 'חסיד ביתרי'.
והנה לך ניק 'איש' יקר.
מה כתוב כאן?

למה לפעמים אני חש תסכול, מחוסר הכבוד שישנו בפורום.
חוסר כבוד, אני מתכוון לכך, שאנשים קוראים בחטף את דבריך, חושבים שהבינו את הכתוב, ומפרשנים מה שבא להם.

די!

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 372 פעמים
קיבל תודה: 447 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 18 יולי 2018, 21:42

היה היום בעיתון המפלגה שיעקב אשר חתם איזה הסכם משהו בענין החשמל עם חברת החשמל ומשרד הכלכלה.
לא כ"כ הבנתי מה שכתבו למעלה שבבני ברק לא מרוצים כי לא יפתור את החילול ד', לכאו' אם אין מעשה שבת גם אין חילול ד'.

הפקדתי שומרים
משתמש ותיק
נתן תודה: 180 פעמים
קיבל תודה: 747 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי הפקדתי שומרים » 18 יולי 2018, 21:43

כך התפרסם כבר ביום שישי האחרון.

חסיד ביתרי
נתן תודה: 1 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חסיד ביתרי » 18 יולי 2018, 23:20

מומלץ להתקשר *6665
בשלוחה 1 ניתן להצטרף
בשלוחה 2 ניתן לשמוע את כמות הנרשמים רק דרך הקו הזה
בשלוחה 3 שומעים את גדולי ישראל שמצטרפים ומורים להצטרף לעצומה
שמעו ותחי נפשכם

אני גר בשכנות עם הרב חותה שליט"א שמספר בהתרגשות על התגייסות אדירה של כל כלל ישראל על כל גווניו, חרדים דתיים וחילונים.
מי כעמך ישראל

נפתולי
משתמש ותיק
נתן תודה: 108 פעמים
קיבל תודה: 95 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נפתולי » 19 יולי 2018, 11:40

קיבלתי במייל בזה הלשון:
מליאת הכנסת אישרה בהצבעה לילית את רפורמת החשמל הכוללת הסדרת חשמל כשר לשבת שהוביל בועדת הכלכלה ח"כ יעקב אשר

פרלמן משה
משתמש ותיק
נתן תודה: 184 פעמים
קיבל תודה: 105 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי פרלמן משה » 19 יולי 2018, 13:43

דבר הגר"ח קניבסקי לא נשמע

חסיד ביתרי
יצירת קשר:

שליחה על ידי חסיד ביתרי » 19 יולי 2018, 13:49

נפתולי כתב:קיבלתי במייל בזה הלשון:
מליאת הכנסת אישרה בהצבעה לילית את רפורמת החשמל הכוללת הסדרת חשמל כשר לשבת שהוביל בוועדת הכלכלה ח"כ יעקב אשר
הרב יעקב אשר מוביל מהלך שבאזורים החרדיים יהיו גנרטורים מיוחדים של חברת חשמל שיפעלו בשבתות

והרב חותה ושאר הרבנים פועלים שחברת חשמל תעסיק נכרים בחדרי הבקרה בשבת, שזה פתרון לכל הארץ גם לאזורים לא חרדיים

חסיד ביתרי
יצירת קשר:

שליחה על ידי חסיד ביתרי » 19 יולי 2018, 13:53

פרלמן משה כתב:דבר הגר"ח קניבסקי לא נשמע
ב*6665 יש ראיון עם הרב חותה והרב אופיר מלכא של למעלה מחצי שעה, ושם הרב חותה אומר שכל מה שהוא עושה זה בהוראת הגר"ח קנייבסקי שליט"א שנמסרו לו ע"י הרה"ג יצחק זיילברשטין והרה"ג שבח רוזנבלט.

אלימלך
משתמש ותיק
נתן תודה: 109 פעמים
קיבל תודה: 356 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלימלך » 19 יולי 2018, 13:57

חסיד ביתרי כתב:הרב יעקב אשר מוביל מהלך שבאזורים החרדיים יהיו גנרטורים מיוחדים של חברת חשמל שיפעלו בשבתות
אכן:
נעשית רפורמה בחברת החשמל, שבה עובר יצור ואספקת החשמל לחברות פרטיות. ברור מסברא שיהיו חברות שישמרו שבת וכך יוכל כל אחד לקנות מחברה כזו. אבל יש עדיין בעיה כי החשמל יתערבב במערכת הובלת החשמל יחד עם חשמל מחברות מחללות שבת מה שמיצר בעיות של ברירה וכו', וע"ז בא ח"כ אשר ועשה תיקון שתהיה אפשרות לעיר חרדית לחבר את מערכת החשמל רק לתחנת כח שאין בה חילולי שבת.
דבר זה כמובן לא פותר את חילול ה' שיהיה בחברות אחרות וזה לא יעזור למי שלא גר באותם ערים.

אלימלך
משתמש ותיק
נתן תודה: 109 פעמים
קיבל תודה: 356 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלימלך » 19 יולי 2018, 14:05

חסיד ביתרי כתב:ב*6665 יש ראיון עם הרב חותה והרב אופיר מלכא של למעלה מחצי שעה, ושם הרב חותה אומר שכל מה שהוא עושה זה בהוראת הגר"ח קנייבסקי שליט"א שנמסרו לו ע"י הרה"ג יצחק זיילברשטין והרה"ג שבח רוזנבלט.
מעניין. לפי מה ששמעתי המהלך לא תואם כלל עם הרב רוזנבלט ומשמרת השבת שעסקו עד עתה עם חברת החשמל בענין. שמעתי גם שאין דעתו של הרב רוזנבלט נוחה מהעצומה הנ"ל אפשר שזה לא יעזור ואולי אף יזיק כי יש חשש שההבנות והתיקונים שהם הגיעו עם חברת החשמל שאמורים לחול בקרוב ירדו לטמיון כמו כן התיקונים שמחברי העצומה דורשים לא מספיקים.
אגב העצומה אינה נגד חברת החשמל, חברת החשמל והמנכ"ל הנוכחי שלה הם בעד להפוך את החשמל לכשר, מי שמונע זאת זו רשות החשמל הממשלתית.

אב בבינה
נתן תודה: 48 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אב בבינה » 19 יולי 2018, 14:23

בעלון בית נאמן הרב מאיר מאזוז קרא לכל אחד לצרף חתימתו

סופר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 19 יולי 2018, 16:07

אלימלך כתב: מעניין. לפי מה ששמעתי המהלך לא תואם כלל עם הרב רוזנבלט ומשמרת השבת שעסקו עד עתה עם חברת החשמל בענין. שמעתי גם שאין דעתו של הרב רוזנבלט נוחה מהעצומה הנ"ל כיון שיש חשש שההבנות והתיקונים שהם הגיעו עם חברת החשמל שאמורים לחול בקרוב ירדו לטמיון.
אגב העצומה אינה נגד חברת החשמל, חברת החשמל והמנכ"ל הנוכחי שלה הם בעד להפוך את החשמל לכשר, מי שמונע זאת זו רשות החשמל הממשלתית.
משמרת השבת גם נגד המכון הטכנלוגי של הרב הלפרין, נו אז מה ?! הם רוצים להיות המחליטים הבלעדיים בנושא בעיות טכנלוגייה בשבת.

סופר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 19 יולי 2018, 16:20

מתוך אתר הידברות:

רפורמת החשמל אושרה באופן סופי; יוסדר גם חשמל כשר בשבת
בסוף תהליך היישום של הרפורמה, 30% בלבד מייצור החשמל יישאר בידי חברת החשמל. רשות החשמל תפעל לספק חשמל כשר בשבת לצרכנים המעוניינים בכך

רפורמת החשמל אושרה באופן סופי; יוסדר גם חשמל כשר בשבת

מליאת הכנסת אישרה אמש (רביעי) בקריאה שנייה ושלישית את ההצעה הממשלתית לרפורמה במשק החשמל, וזאת לאחר 22 שנה של עיכובים. התיקון לחוק החשמל אושר ברוב של 42 תומכים מול 4 מתנגדים.

מטרתה של הרפורמה המבנית במשק החשמל, שאושרה לפני מספר שבועות בממשלה, הינה להביא לשיפור התחרות ולהגברת היעילות – לרווחת הצרכן. הרפורמה כוללת את הוצאת תחום ייצור החשמל מידי חברת החשמל לתחרות במגזר הפרטי. בסוף התהליך, 30% בלבד מייצור החשמל יישאר בידי חברת החשמל, ו- 70% יהיה בידי יצרנים פרטיים. שינוי משמעותי נוסף הוא הוצאת ניהול המערכת הארצית מידי חברת החשמל והעברתה בעוד שנה וחצי לידיה של חברה ממשלתית חדשה. תעריף החשמל לצרכן יישאר דומה להיום במשך שמונה שנים, ולאחר מכן יתחיל לרדת.

העלות הכוללת של הרפורמה נאמדת בכ- 7.1 מיליארד שקל. רובה של העלות – כ- 6.4 מיליארד שקל – הינן עלויות השכר והפנסיה של העובדים, הנובעים מההסכמים שנחתמו עימם בדרך לאישור הרפורמה. 2,800 עובדים של החברה יפרשו לגמלאות ויקבלו תוספות לפנסיה שלהם. גם העובדים שיישארו יזכו לתוספות שכר, זאת בנוסף למענק חד פעמי שיינתן לכלל העובדים. מצבת העובדים של החברה תרד ל- 6,400, כאשר 400 מהם יעברו לחברה הממשלתית החדשה שתנהל את המערכת.

עוד נקבע ברפורמה, כי חברת החשמל תתייעל, וחמש תחנות כוח לייצור חשמל שבבעלותה יימכרו בטווח זמן שבין שנה וחצי לחמש שנים. החברה תפנה 16 נכסי נדל"ן באזורי ביקוש – מתוך 220 נכסים שבידיה; הקרקעות עליהם נמצאים נכסים אלו יוכלו לשמש לדיור, תעסוקה, מסחר, פארקים ועוד. הרפורמה כוללת מתן תמריצים לחברת החשמל כדי שתתייעל ותפנה עוד למעלה מ-100 נכסים נוספים.

שר האנרגיה יובל שטייניץ אמר לאחר ההצבעה: "הלילה התרחש בכנסת אירוע היסטורי. לאחר שנים של ניסיונות כושלים, אישרה הכנסת את הרפורמה בחברת חשמל, ועיגנה אותה בחקיקה. המשמעות היא, שישראל תפתח בשנים הקרובות משק חשמל יעיל, מודרני ותחרותי. משק חשמל שבו לא יהיה יותר ועד עובדים עם יד על השאלטר, כי לא יהיה שאלטר, כי הרפורמה מבטלת את המצב, שחברת חשמל מייצרת את רוב החשמל בישראל". שטייניץ הוסיף כי "הלילה נפתח הפתח גם לתחרות בהורדת מחירים במשק החשמל, וגם למהלך של סגירת התחנה הפחמית בחדרה והחלפת הפחם בגז טבעי כחול-לבן, נקי, שיאפשר לנו לשמור על איכות הסביבה ולדאוג לבריאות הציבור".

הרפורמה שאושרה הלילה מביאה גם בשורה לרבים מבין אזרחי המדינה המעוניינים להשתמש בשבת בחשמל כשר – כלומר, אספקה של חשמל המיוצר באוטומציה ללא מגע יד אדם ומחולק ברשת אוטונומית מנותקת רשת בימי המנוחה. במהלך הדיונים הרבים שהתקיימו בוועדת הכלכלה על הרפורמה, הובילו חברי הכנסת יעקב אשר (דגל התורה) ומיכאל מלכיאלי (ש"ס) את הדרישה להסדיר בחוק את ייצורו ושיווקו של חשמל קהילתי כשר, וזכו לתמיכתו הפעילה של יו"ר הוועדה איתן כבל (המחנה הציוני).

בהסכם שנחתם בנושא זה בין ועדת הכלכלה, משרד האנרגיה ורשות החשמל, נכתב כי רשות החשמל מכירה בצורך לאפשר פתרונות לאספקת חשמל לאוכלוסיות שונות על מנת להבטיח שאופי השירות שיינתן להם יהיה מיטבי, ובהתאם לצורכיהם הייחודיים. הרשות ציינה כי "לאחרונה החלו לעלות פתרונות ישימים העשויים לאפשר אספקת חשמל כשר תוך שיפור טיב השירות כך שיהיה זמין, בטיחותי וזול במידת האפשר. כמו כל שירות ייעודי, גם שירות זה יתבסס על העיקרון לפיו צרכני השירות הם אלה שיישאו בעלותו ולא כלל צרכני החשמל". רשות החשמל הודיעה, כי בהתאם לסיכום עם יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל, סגן שר האוצר יצחק כהן, יו"ר ועדת הכספים משה גפני, וחברי הכנסת יעקב אשר ומיכאל מלכיאלי, היא תפעל בשיתוף עם הגורמים המעוניינים בשירות זה על מנת לגבש סל פתרונות אשר יאפשרו מתן שירות של חשמל כשר לצרכנים המעוניינים בכך.

במסמך שנחתם הוזכרו, בין היתר, הפתרונות הבאים:

א. השתלבות באסדרה הקיימת של מתקני ייצור בגז ברשת החלוקה. האסדרה תאפשר שילוב של מתקני ייצור ברשת החלוקה בתנאים כלכליים ספציפיים.

ב. בחינת תגמול במסגרת אסדרה שתאפשר הקמת מתקני ייצור מקומיים בגז (מעל 16MW) שיאפשרו מענה הולם גם לריכוזי אוכלוסיות של צרכני חשמל כשר. בחינת האסדרה תתבצע בתוך 18 חודשים.

ג. בחינת אסדרה להתקנת סוללות ופאנלים סולאריים בבתיהם של צרכני החשמל הכשר. כולל בחינה של עלויות לצרכן הקצה, כלים נדרשים לשימוש בטיחותי בציוד זה והיבטי תכנון.

ד. בחינת אפשרות להקמת מצבורי סוללות בקרבת הצרכנים, ייתכן שבשילוב עם מתקני ייצור, וקידום פיילוט בעניין.

בנוסף לכך, רשות החשמל התחייבה לקדם פתרונות נוספים, ככל שיידרש, להקצות את המשאבים הנדרשים לטובת הנושא ולפעול בלוחות זמנים סבירים ותוך מאמץ להשלים את בחינת הפתרונות ופרסום ההחלטות.

אחד התלמידים
משתמש ותיק
נתן תודה: 85 פעמים
קיבל תודה: 321 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 23 יולי 2018, 02:06

שמעתי מאחד שנכח בפגישה עם בכירי חברת חשמל והגרד"א מורגנשטרן, לפני עשר שנים, שדנו על אפשרות לסדר חשמל כשר. בכירי חברת חשמל טענו בתוקף שאין שום אפשרות לעבוד רק עם פועלים גוים. כמובן כשהם אומרים אין שום אפשרות, פירושו שאין שום אפשרות שהם יסכימו לזה, ולא שבעצם אי אפשר. אבל בכל זאת זה מראה שאין הרבה סיכוים שהם יסכימו לזה, בטח לא משום איזה עצומה, יהיה איך שיהיה כמות החותמים. וגם אם הם יאמרו שהם מסכימים ועושים הכל ע"י גוים יהיה קשה להאמין להם.

הפקדתי שומרים
משתמש ותיק
נתן תודה: 180 פעמים
קיבל תודה: 747 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי הפקדתי שומרים » 23 יולי 2018, 02:20

כך גם אני חשבתי. ושגיתי בזה בתגובתי הראשונה.
אבל כדאי לקחת בחשבון שבשונה מלפני עשר שנים, כעת העצומה מתבססת על סמך זה שחברת החשמל תעבור הפרטה ותתפקד כגוף פרטי וכפי שפורסם ביומנים שבוע שעבר.
נ.ב מה שלא יהיה, לא כדאי לערער ובכך לגרום שאחרים ימנעו להצטרף לעצומה, קודם שנשמע את המסקנות.

אחד התלמידים
משתמש ותיק
נתן תודה: 85 פעמים
קיבל תודה: 321 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 23 יולי 2018, 11:55

גם אני ומשפחתי הצטרפו, יש להודות בלב כבד. יש חוששים מתוצאותיו, ואני בתוכם. העומדים מאחוריו הם אנשים שאין חשמל כשר בנפשם. הם התשמשו ועדיין משתמשים בחשמל בשבת. הם מעולם לא מסרו נפש עבור חשמל כשר, ואפילו לא הוזילו פרוטה מכיסם עבורו. ועכשיו הם דורשים מחברת חשמל להתאמץ עבור חשמל כשר, כשמעולם לא דרשו זה מעצמם.
האם אפשר לסמוך עליהם שהם באמת יקפידו שיהיה חשמל כשר, או שהם ישתתפו פעולה עם משחק של חברת חשמל, שיגידו שהכל בסדר כשבאמת אינו כן. אני לא מדבר על חשש של אחיזת עניים מצידם רק כדי להראות שניצחו, אלא משום שבאמת לא כ"כ חשוב להם חשמל כשר. העיקר מצד ההצהרה שיש חשמל כשר, שיהיה בזה קידוש השם לדעתם. ואם באמת יש רמאות מצד חברת חשמל יתכן שירגישו שעדיף שלא לבדוק יותר מדאי, כדי שלא להסיר המסיכה ויוכלו לשחק בכאילו.
רק לדוגמא להלוך רוח של מובלי העצומה, ראיתי כתבה בעיתון שחרית של היום. הם חזרו והדגישו שיהודים שומרי שבת משתמשים בחשמל המיוצר בשבת. זה שיש גדולים ופוסקים שאסרו, כגון החז"א והגריש"א, אינו מקבל אפילו אזכור של כבוד. זה שיש אלפי יהודים המקפידים באמת שלא להשתמש בחשמל המיוצר ע"י חלול שבת אינו קיים עבורם. יש להם נימוקים של קידוש ה'. יש נימוקים של רגשות שומרי שבת [שהוא שלא לענין לדעתי, מדברים על חילול שבת וחילול השם בסדר גדול, והם דואגים לרגשות של בשר ודם]. רק בדרך אגב הוזכר גם האפשרות למעט בחילול שבת.
וא"ת מה איכפת לן. החשש הוא שאחר הסכם מדומה ושמירת שבת פיקטיבי ישתכנעו אנשים שהיום מקפידים על חשמל כשר שאפשר להפסיק. ואם מישהו יגיד משהו, יאמרו שזה רק אג'נדה של אחראי הגנרטורים הדואגים לעצמם. וזה עלול למוטט כל החשמל כשר שיש היום.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 372 פעמים
קיבל תודה: 447 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 23 יולי 2018, 12:38

אני גם מסכים להסתייגות, אני מקווה שלאחר שנפתח הענין כבר תהיה אפשרות לעשות הדברים בצד היותר טוב.
באמת קצת צורם לקרוא כל מיני פרסומים בענין בסגנון הנ"ל.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 8 אורחים