ולדות משונים בימינו

tkhvu

משתמש ותיק
במסכת נדה ישנם כל מיני דוגמאות של הפלות בצורת דגים, חגבים, בהמה, תייש, ינשוף, פנים מחוקות חלקות וכו' וכו'. הייתי רוצה לדעת אם כיום קיימות צורות כאלו, ואם מישהו יכול להעלות מחקרים בנושא וכדו'.

אברך כולל

משתמש רגיל
וכל הלומד את הגמרא במסכת נידה, פליאה תורגש על פניו, כאשר הגמרא מונה יצורים משונים שיכלים להוולד בעולם. ובפרק "המפלת" מונה הגמרא הפלות של בני אדם הנראים כבהמות, כדגים, יבחושים וכאמור אין הגמרא דנה דיון מדעי בחקר יצורים אלו, הגמרא מביאה אותם אך כדרך אגב, כי זו עובדה קיימת, אך היא דנה בענייני טומאה וטהרה, שהיולדת נעשית טמאה וישנם הבדלים בימי הטומאה בין לידת זכר לנקבה, כי עיקר חייינו ואורך ימינו הן המצוות שהם טמא וטהור, חייב ופטור, מותר ואסור, שלהם שורש בתורתינו הקדושה. והנה בעשרות השנים האחרונות נתגלו תופעות ילודה מדהימות, אך ללומדי הגמרא אין בהם חידוש והביא בנחלי יוסף כי באלף תשע מאות שמונים וחמש נולד תינוק עם זנב. הרב יהושע שיינברגר יעץ להעביר את הזנב לבדיקה גנטית בבית החולים בניו יורק. סיכמו הרופאים "זהו מקרה נדיר ואין יודעים מדוע זה קורה", ובמדרש כתוב "ויהי האדם לנפש חיה" רבי יהודה אומר מלמד שעושה לו עוקצין כחיה ( זנב), וחזר ולקחו ממנו מפני כבודו.

ובבלגראד נותח איכר בן שמונים שנה מבוסניה, שנולד עם קרן במצחו וכל השנים דאג להסתירה ומשגדלה יתר על המידה בקש עזרה רפואית. הקרן נמצאת במוזיאון האנטומי של הפאקולטה הרפואית בסארייבו.

ו"ילד החתול" המפורסם, אשר כל פניו מלאים שערות גם במצחו ותחת עיניו, נולד בבנגלה דש למשפחה ענייה ומופיע הוא במקומות שונים, למשוך קהל ולהרויח כסף לסייע למשפחתו. ותופעת ילודה מדהימה ביותר אשר פרצה את כל חוקי "המדע ההגיוני" בבית חולים צבאי בגרמניה נולד תינוק. הלה חלה במחלת צהבת ילדים ותוך הטיפול בהקרנות אולטרא סגוליות נראתה כתובת קעקע בגודל פקק הבקבוק ועליה עוגן של ימאים מלווה בתאריך אלף תשע מאות ושבע עשרה. באור רגיל הכתובת קעקע נראית ככתב לידה רגיל. הרופאים המומחים שבדקו את הילד קבעו חד משמעית כי הילד נולד כך. ממקרה זה נתעורר המדע לחקור בתנופה אדירה את תופעת הגלגול, והיום ישנם עדויות מדעיות ברורות לכך ולענייננו הנפקא מינא היא שנאמר בכל לילה את שקבעו חכמים "הריני מוחל וסולח לכל מי שהכעיס והקניט אותי או שחטא כנגדי בין בגופי, בין בממוני, בין בכבודי בין בכל אשר לי בין בגלגול זה בין בגלגולים אחרים, וכן שנסדר סדר וידוי על חטאים שחטאנו בגילגולים קודמים ונבקש תיקון סופי מאל מלא רחמים.

תופעה נוספת, בסין נולד ילד שכל גופו עטוף קשקשים שחורים פרט לפניו וחלק קטן מאחד מברכיו. הקשקשים מגרדים וכאשר משירים אותם הם מיד גדלים.

מתוך הספר 'חרבות בשפתותיהם' של הרב שלמה עופר שלט"א

נפתולי

משתמש ותיק
בדיוק היום הזדמן לי בהשגחה פרטית ללמוד תשובה נ"ב מספר תשובה מאהבה, ובו תיאור מקרה נורא משנת תקס"ז, והוא מועתק בחלקו בפתחי תשובה יו"ד סי' קצ"ד סק"ה:
מאהבה1.jpg

ראובן

משתמש ותיק
התוספות יום טוב במשנה שם הביא מהרמב"ם שאף על פי שאינו מצוי אבל יש כאלה, ונראה לי שלדעת התוס' בכתובות ד: ד"ה עד שיסתם הגולל אין קושיא כל כך גם אם לא ייתכן כלל. (וזכור לי שתוספות אומר כן בפירוש על המשנה הזאת אבל אני זוכר היכן)

בר בי רב

משתמש ותיק
אכן דברי התשובה מאהבה ראיתי בעבר גם באוצר ידיעות, יתכן שהביא שם מקורות נוספים.

חלק עליון תַחתִית