על הצדיקים ועל החסידים, ועל תולדותיהם

נושאים שונים

פותח הנושא
צדיקים
סטטוס: לא מחובר

על הצדיקים ועל החסידים, ועל תולדותיהם

שליחה על ידי צדיקים » 25 ינואר 2019, 00:36

היות ואיני מוצא שיש כאן בפורום אשכול כזה, ע"כ אני פותח כדי לכתוב כאן, ואם יש כבר אשכול כזה, נא לכוון אותי לשם

אני מחפש אשכול (באמת צריך לעשות לזה מדור נפרד, ושם יפרדו לכמה וכמה אשכולות) שבו יהיה מידע על הצדיקים ועל החסידים, ועל היחוס שלהם, שנוכל לשאול לענות, לבקש מדע, לקבל מידע, בוודאי זה יהיה לתועלת גדולה לכל הפורום ג"כ

סמל אישי של משתמש

אברך
משתמש ותיק
נתן תודה: 494 פעמים
קיבל תודה: 286 פעמים
יצירת קשר:

Re: על הצדיקים ועל החסידים, ועל תולדותיהם

שליחה על ידי אברך » 25 ינואר 2019, 00:41

צדיקים כתב:היות ואיני מוצא שיש כאן בפורום אשכול כזה, ע"כ אני פותח כדי לכתוב כאן, ואם יש כבר אשכול כזה, נא לכוון אותי לשם

אני מחפש אשכול (באמת צריך לעשות לזה מדור נפרד, ושם יפרדו לכמה וכמה אשכולות) שבו יהיה מידע על הצדיקים ועל החסידים, ועל היחוס שלהם, שנוכל לשאול לענות, לבקש מדע, לקבל מידע, בוודאי זה יהיה לתועלת גדולה לכל הפורום ג"כ
יש קטגוריה בשם 'דעת דורות' המיועדת לזה בדיוק. זה הכתובת: https://tora-forum.co.il/viewforum.php?f=45

פותח הנושא
צדיקים

שליחה על ידי צדיקים » 25 ינואר 2019, 00:45

ייש"כ מרובה

אם המנהלים ירצו, הם יכולים למחוק כל האשכול הזה

יעקב פיל
קיבל תודה: 2 פעמים

שליחה על ידי יעקב פיל » 05 פברואר 2019, 14:09

האם מישהו מכם מכיר ת"ח או איש ציבור מפורסם שמעיד כעד ראיה על הנס המפורסם אודות הרה"ק ה"בבא סאלי" שפעמים שהיה מוזג ערק מבקבוק אחד לעשרות אנשים ונעשה בו נס שלא נגמר.
בציבור מקובל שהיה זה עשרות פעמים אך לפי מה שנתברר לי זה לא היה הרבה כלל והרבה ת"ח מבני ביתו ששאלתי אמרו שהם לא ראו דבר זה, גם משמשו המסור הרה"צ ר' אליהו אלפסי זצ"ל בספרו על הבבא סאלי לא כותב שראה את נס זה בעיניו- הוא מספר זאת בשם זקן ממרוקו שראה זאת שם.

יעקב פיל
קיבל תודה: 2 פעמים

שליחה על ידי יעקב פיל » 06 פברואר 2019, 13:59

תודה
אשמח לעוד מקורות.
ירצוני לברר אודות האגדה על ביה"כ האר"י בצפת שאומרים ששנים שהיה נעול כי כל מי שהיה נכנס שם היה מת מיד עד שהגיע לשם הרה"ק בא סאלי ועשה תיקון ומאז נפתח

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 3 אורחים