לקנות לוטו זה השתדלות?

נושאים שונים

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 404 פעמים
קיבל תודה: 532 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: לקנות לוטו זה השתדלות?

שליחה על ידי יהודי » 28 אוקטובר 2019, 23:45

ברוך הבא הרב @@סתם
סברא יפה.

מלמד להועיל
משתמש ותיק
נתן תודה: 283 פעמים
קיבל תודה: 178 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מלמד להועיל » 29 אוקטובר 2019, 01:02

סתם כתב:
28 אוקטובר 2019, 23:44
כידוע חלק מתועלת קניית הלוטו, זהו ההרגשה שישנה להקונה, בעצם המחשבה שיש סיכוי - ולו הקלוש ביותר - שיזכה. וזה עצמו הוא עיקר סיבה להתיר קניית הלוטו. דהיינו שמותר לשלם כסף עבור הרגשות כאלו, ודו"ק.
אבל מצד המציאות זה תחושה מאד גרועה, כי האדם מתחיל לחיות בדמיון, וזה לא טוב מהרבה סיבות שאין כאן המקום לפורטם, ובין השאר משום שאמרו תחולת ממשוכה מחלה לב, וגם יכול להזניח את ההשתדלות הטבעית, ויש הרבה שמוציאים כספים יקרים על לוטו.

אח שלך
משתמש ותיק
נתן תודה: 116 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אח שלך » 29 אוקטובר 2019, 10:34

שאלה רצינית שאולי היה ראוי לפתוח עליה אשכול נפרד.

היתכן שיהיה צד איסור בהגרלה?

מה עם הגורל של ירושת הארץ.

וכן הפייסות שהיו כל יום במקדש.

וכן גורל הגר"א.

וכן הגורל שעשה יהושע ללכוד את עכן.

וכן הגורל של השעיר לה' והשעיר לעזאזאל.

נ. ב. אינני מדבר על מי שהמקצוע שלו הוא "משחק בקוביא" ו"מפריחי יונים" ושאר עניני הימורים ואסמכתא.
שזה בד"כ אדם שאיננו ישר או לא מן היישוב, כמו המהמרים שבימינו ופשוט.
ויל"ע בסוחרי מט"ח.

מיקי
נתן תודה: 43 פעמים
קיבל תודה: 19 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

שליחה על ידי מיקי » 29 אוקטובר 2019, 16:47

מצאתי באשכול אחר viewtopic.php?f=24&t=3980

יצחק כתב: בספר הגדול ממינסק הוא מספר שהגדול היה לפעמים מתלונן על מצבו שהוא מחויב למעמד שלו והיה אומר הלואי שהכרטיס שלי יעלה בגורל (הוא היה משתתף בהגרלות כמו לוטו) ואז אוכל לפרוק עול הרבנות מעלי ואוכל ללבוש מה שאני רוצה.."

הסיבה שלובשים בגדים מסוימים היא רק בשביל להתבדל מהרחוב, מי שרוצה לשמור מרחק בונה מחיצות ולכן זה חשוב לכל שומר תורה ומצוות ולא רק לתלמידי חכמים.

סמל אישי של משתמש

מכון קול יוסף
משתמש ותיק
נתן תודה: 96 פעמים
קיבל תודה: 58 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכון קול יוסף » 31 אוקטובר 2019, 21:14

דודע כתב:
28 אוקטובר 2019, 20:31
מכון קול יוסף כתב:
28 אוקטובר 2019, 20:26
בבבלי עז כתב:
15 מאי 2019, 13:18
מרן הרב עובדיה חזר בו והתיר
דודע כתב:
28 אוקטובר 2019, 13:37
הובא בקונטרס 'ויען שמואל' בחיבורו של הרב יוסף פרץ (עמ' תח') כי יש שלוש עדויות לכך שהרב חזר בו וז"ל שם מיהו שמעתי מקרוב קלא דלא פסיק, כי מרן הראש"ל שליט"א (זצוק"ל) חזר בו מתשובתו ביבי"א הנז"ל שאסר שם לקנות כרטיס פיס, וכעת ס"ל להתיר לקנות. ואעידה בי ג' עדים נאמנים בזה, ראשית בשוחחי בזה עם הרב משה פרזיס שליט"א שח לי כי התקשר לביתו של מרן וביקש ממשמש הרב, הרב אמיר קפריספל שליט"א שישאל אם אפשר למלא כרטיס מפעל הפיס, ואמר לו מרן שליט"א (זצוק"ל) בזו הלשון: מפעל הפיס, לך תמלא ! ואמר לי שישנה עוד סברא לקולא מחמת שהכסף הולך למטרות שהם לטובת הציבור. [ובאמת שעל גבי כל דף הגרלה של מפעל הפיס מצויין, שמפעל הפיס הינו מוסד ללא כוונת ריוח, כל ההכנסות הינם קודש לתועלת הציבור]. וכן כשפרסמתי זאת בציבור, היה אחד מקטני אמנה, שאמר היאך יתכן לומר כן שדעת מרן הגר"ע יוסף שליט"א (זצוק"ל) והלא מפורש ביבי"א לאסור, והתקשר מיד אל הרב שאלתיאל עמר שליט"א שהוא העוסק יחד עם מרן שליט"א (זצוק"ל) בברור והעתקת כתביו, יד ביד, ושאלו האם מפעל הפיס מותר, והשיב לו על אתר, שמותר למלא מפעל הפיס לדעת מרן שליט"א (זצוק"ל). והעד השלישי הוא הגאון הרב יצחק פנחס שליט"א בעל שו"ת ויזרע יצחק הנזכ"ל שהראה את תשובתו שפסק להקל לרכוש כרטיס של מפעל הפיס, לחתן מרן הרב עובדיה הגאון הרב בר שלום שליט"א, ואמר לו הרב בר שלום שליט"א, שאכן מרן הרב עובדיה שליט"א (זצוק"ל) חזר בו כעת, וס"ל להיתר. ועפ"י ג' עדים ודאי יקום דבר. ובפרט לפי האמור הדברים נראים ברורים להיתרא, וכנזכ"ל, וכולא מילתא דרבנן היא. ומה גם שיש הרבה ראשונים המקילים כשיש לו אומנות אחרת וכמנהג העולם שהביא הרמ"א, על כן נראה לענ"ד להקל בזה בפשיטות בס"ד. עכ"ל.
ויש לי חבר נאמן ששאל את בנו הראשל"צ ואמר שאמת הוא שחזר בו אך הוסיף "ואין ראוי לעשות כן". וצ"ב בכוונתו
שום דבר אינו יכול להזיז תשובה כתובה מלבד תשובה או כתיבת יד הפוכה, וכל עדויות הללו הם לנו כחספא בעלמא!!
ראיתי בזמנו סרטון שבו הראשל"צ אומר כן מפורש... 
מחילה מכבודו ועדויות וכדו' הם הרבה יותר מחספא...... יש הרבה פעמים בהם נכתבת תשובה ולאחמ"כ חוזרים ממש"כ ולא מתקנים את זה בספרים וכדו' או כי כבר נתקבלה הוראתו להחמיר או מכל סיבה שהיא.. ואין לזלזל בכמות גדולה של עדויות במיוחד לא כשבנו הראשל"צ אומר כן מפורשות!
אני כותב כך ככלל כיון שאם נתחיל להתייחס לכל עדות או שמועה, לא נמצא ידינו ורגלינו, ועל כן אין לנו להסתמך אלא על הכתוב (אא"כ אין משהו כתוב שזה כבר עניין אחר).

אני מצרף תכתובת מייל שביקש עורך הקובץ התורני 'משנת יוסף' את תגובתו של הרה"ג אברהם יוסף שליט"א על העניין.

מפעל הפיס-הרב אברהם יוסף.pdf
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

דודע
נתן תודה: 30 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דודע » 31 אוקטובר 2019, 21:36

מכון קול יוסף כתב:
31 אוקטובר 2019, 21:14
דודע כתב:
28 אוקטובר 2019, 20:31
מכון קול יוסף כתב:
28 אוקטובר 2019, 20:26

שום דבר אינו יכול להזיז תשובה כתובה מלבד תשובה או כתיבת יד הפוכה, וכל עדויות הללו הם לנו כחספא בעלמא!!
ראיתי בזמנו סרטון שבו הראשל"צ אומר כן מפורש... 
מחילה מכבודו ועדויות וכדו' הם הרבה יותר מחספא...... יש הרבה פעמים בהם נכתבת תשובה ולאחמ"כ חוזרים ממש"כ ולא מתקנים את זה בספרים וכדו' או כי כבר נתקבלה הוראתו להחמיר או מכל סיבה שהיא.. ואין לזלזל בכמות גדולה של עדויות במיוחד לא כשבנו הראשל"צ אומר כן מפורשות!
אני כותב כך ככלל כיון שאם נתחיל להתייחס לכל עדות או שמועה, לא נמצא ידינו ורגלינו, ועל כן אין לנו להסתמך אלא על הכתוב (אא"כ אין משהו כתוב שזה כבר עניין אחר).

אני מצרף תכתובת מייל שביקש עורך הקובץ התורני 'משנת יוסף' את תגובתו של הרה"ג אברהם יוסף שליט"א על העניין.

מפעל הפיס-הרב אברהם יוסף.pdf

מאוד מעניין שהרב יצחק לא אוחז ככה... יש סרטון בו רואים אותו אומר מפורשות שמרן חזר בו וכמו"כ יש לי חבר נאמן ששאלו לפני שנה בערך

סמל אישי של משתמש

מכון קול יוסף
משתמש ותיק
נתן תודה: 96 פעמים
קיבל תודה: 58 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכון קול יוסף » 02 נובמבר 2019, 23:45

אני לא מכיר דבר כזה, אדרבה, תביא את הסרטון ונראה, וכמו שאמרנו - העניין הוא שאנו אוחזים בכלל שאין שום עדות או שמועה יכולה להזיז דבר כתוב מחמת כל עשרות ומאות מקרים של עדויות רבות שונות וסותרות, אבל אם יש משהו חותך, אדרבה, תביאו לפנינו, עד כרגע הכל שמועות, אנו רוצים לראות בעיניים דברים ברורים.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 3 אורחים