ולדות משונים בימינו

נושאים שונים

פותח הנושא
tkhvu
קיבל תודה: 29 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

ולדות משונים בימינו

שליחה על ידי tkhvu » 28 אוגוסט 2018, 00:15

במסכת נדה ישנם כל מיני דוגמאות של הפלות בצורת דגים, חגבים, בהמה, תייש, ינשוף, פנים מחוקות חלקות וכו' וכו'. הייתי רוצה לדעת אם כיום קיימות צורות כאלו, ואם מישהו יכול להעלות מחקרים בנושא וכדו'.

אברך כולל
קיבל תודה: 53 פעמים
יצירת קשר:

Re: ולדות משונים בימינו

שליחה על ידי אברך כולל » 28 אוגוסט 2018, 16:45

וכל הלומד את הגמרא במסכת נידה, פליאה תורגש על פניו, כאשר הגמרא מונה יצורים משונים שיכלים להוולד בעולם. ובפרק "המפלת" מונה הגמרא הפלות של בני אדם הנראים כבהמות, כדגים, יבחושים וכאמור אין הגמרא דנה דיון מדעי בחקר יצורים אלו, הגמרא מביאה אותם אך כדרך אגב, כי זו עובדה קיימת, אך היא דנה בענייני טומאה וטהרה, שהיולדת נעשית טמאה וישנם הבדלים בימי הטומאה בין לידת זכר לנקבה, כי עיקר חייינו ואורך ימינו הן המצוות שהם טמא וטהור, חייב ופטור, מותר ואסור, שלהם שורש בתורתינו הקדושה. והנה בעשרות השנים האחרונות נתגלו תופעות ילודה מדהימות, אך ללומדי הגמרא אין בהם חידוש והביא בנחלי יוסף כי באלף תשע מאות שמונים וחמש נולד תינוק עם זנב. הרב יהושע שיינברגר יעץ להעביר את הזנב לבדיקה גנטית בבית החולים בניו יורק. סיכמו הרופאים "זהו מקרה נדיר ואין יודעים מדוע זה קורה", ובמדרש כתוב "ויהי האדם לנפש חיה" רבי יהודה אומר מלמד שעושה לו עוקצין כחיה ( זנב), וחזר ולקחו ממנו מפני כבודו.

ובבלגראד נותח איכר בן שמונים שנה מבוסניה, שנולד עם קרן במצחו וכל השנים דאג להסתירה ומשגדלה יתר על המידה בקש עזרה רפואית. הקרן נמצאת במוזיאון האנטומי של הפאקולטה הרפואית בסארייבו.

ו"ילד החתול" המפורסם, אשר כל פניו מלאים שערות גם במצחו ותחת עיניו, נולד בבנגלה דש למשפחה ענייה ומופיע הוא במקומות שונים, למשוך קהל ולהרויח כסף לסייע למשפחתו. ותופעת ילודה מדהימה ביותר אשר פרצה את כל חוקי "המדע ההגיוני" בבית חולים צבאי בגרמניה נולד תינוק. הלה חלה במחלת צהבת ילדים ותוך הטיפול בהקרנות אולטרא סגוליות נראתה כתובת קעקע בגודל פקק הבקבוק ועליה עוגן של ימאים מלווה בתאריך אלף תשע מאות ושבע עשרה. באור רגיל הכתובת קעקע נראית ככתב לידה רגיל. הרופאים המומחים שבדקו את הילד קבעו חד משמעית כי הילד נולד כך. ממקרה זה נתעורר המדע לחקור בתנופה אדירה את תופעת הגלגול, והיום ישנם עדויות מדעיות ברורות לכך ולענייננו הנפקא מינא היא שנאמר בכל לילה את שקבעו חכמים "הריני מוחל וסולח לכל מי שהכעיס והקניט אותי או שחטא כנגדי בין בגופי, בין בממוני, בין בכבודי בין בכל אשר לי בין בגלגול זה בין בגלגולים אחרים, וכן שנסדר סדר וידוי על חטאים שחטאנו בגילגולים קודמים ונבקש תיקון סופי מאל מלא רחמים.

תופעה נוספת, בסין נולד ילד שכל גופו עטוף קשקשים שחורים פרט לפניו וחלק קטן מאחד מברכיו. הקשקשים מגרדים וכאשר משירים אותם הם מיד גדלים.

מתוך הספר 'חרבות בשפתותיהם' של הרב שלמה עופר שלט"א

נפתולי
משתמש ותיק
נתן תודה: 137 פעמים
קיבל תודה: 121 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נפתולי » 28 אוגוסט 2018, 19:00

בדיוק היום הזדמן לי בהשגחה פרטית ללמוד תשובה נ"ב מספר תשובה מאהבה, ובו תיאור מקרה נורא משנת תקס"ז, והוא מועתק בחלקו בפתחי תשובה יו"ד סי' קצ"ד סק"ה:
מאהבה1.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

ראובן
משתמש ותיק
נתן תודה: 88 פעמים
קיבל תודה: 47 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ראובן » 28 אוגוסט 2018, 19:29

התוספות יום טוב במשנה שם הביא מהרמב"ם שאף על פי שאינו מצוי אבל יש כאלה, ונראה לי שלדעת התוס' בכתובות ד: ד"ה עד שיסתם הגולל אין קושיא כל כך גם אם לא ייתכן כלל. (וזכור לי שתוספות אומר כן בפירוש על המשנה הזאת אבל אני זוכר היכן)

בר בי רב
משתמש ותיק
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 66 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר בי רב » 23 אפריל 2019, 16:10

אכן דברי התשובה מאהבה ראיתי בעבר גם באוצר ידיעות, יתכן שהביא שם מקורות נוספים.

סמל אישי של משתמש

מכל מלמדי השכלתי
משתמש ותיק
נתן תודה: 186 פעמים
קיבל תודה: 324 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכל מלמדי השכלתי » 23 אפריל 2019, 16:35

מתאים שהרב באגד כותב על זה בספרו המעניין נחלי באגד.

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
נתן תודה: 141 פעמים
קיבל תודה: 172 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 23 אפריל 2019, 18:59

מכל מלמדי השכלתי כתב:
23 אפריל 2019, 16:35
מתאים שהרב באגד כותב על זה בספרו המעניין נחלי באגד.
כמדו׳ שס׳ נחלי יוסף שהובא לעיל הוא ג"כ של י. באגד

יעקב שלם
משתמש ותיק
נתן תודה: 291 פעמים
קיבל תודה: 241 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יעקב שלם » 24 אפריל 2019, 00:31

חלק א׳ ממעל כתב:
23 אפריל 2019, 18:59
של י. באגד