מכירת חמץ במוכר שלא שילם על הסחורה

פותח הנושא
גבריאל פולארד
משתמש ותיק
נתן תודה: 595 פעמים
קיבל תודה: 193 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

מכירת חמץ במוכר שלא שילם על הסחורה

שליחה על ידי גבריאל פולארד » 08 מאי 2019, 20:12

שמעתי לעורר, ומן הסתם הנושא ישן אבל לי הוא התחדש רק עכשיו, לפי מה שמצוי בבעלי מכולות שקונים סחורה בהקפה (שוטף+ 90, 120) ובתנאי כתוב שעד שלא יועבר התשלום אין הסחורה עוברת לגמרי לרשותם, א"כ אין זכות לבעל העסק למכור את החמץ לגוי.

מישהו מכיר התיחסות לטענה הזו?

ערכים:

יוספזון
משתמש ותיק
נתן תודה: 71 פעמים
קיבל תודה: 181 פעמים
יצירת קשר:

Re: מכירת חמץ במוכר שלא שילם על הסחורה

שליחה על ידי יוספזון » 09 מאי 2019, 00:18

גבריאל פולארד כתב:
08 מאי 2019, 20:12
שמעתי לעורר, ומן הסתם הנושא ישן אבל לי הוא התחדש רק עכשיו, לפי מה שמצוי בבעלי מכולות שקונים סחורה בהקפה (שוטף+ 90, 120) ובתנאי כתוב שעד שלא יועבר התשלום אין הסחורה עוברת לגמרי לרשותם, א"כ אין זכות לבעל העסק למכור את החמץ לגוי.

אני לא יודע אם מועיל תנאי כזאת, כי ברגע שהסחורה עבר לרשותו, קנה את הסחורה. ומאותו רגע נעשה מחוייב לשלם עליה. כי אם לא, היו יכולים על פי הלכה להחזיר את הסחורה גם אם נתקלקל וכדו', בגלל שעדיין אינו ברשותו.
וזה קצת מוזר טכנית שיש תנאי כזאת. כי זה יכול להפסיד למשווקים מבחינה משפטית אם יקרה איזה בעיה למוצר לפני התשלום. ואני מאמין שגם יוכל למכור לפני התשלום באישור המשווק, לכן לכאורה זה שייך לבעל החנות מיד ויכול למכור את החמץ כרגיל.

נדיב לב
משתמש ותיק
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 192 פעמים
יצירת קשר:

Re: מכירת חמץ במוכר שלא שילם על הסחורה

שליחה על ידי נדיב לב » 09 מאי 2019, 00:29

גבריאל פולארד כתב:
08 מאי 2019, 20:12

ולו יצויר שמכר את הסחורה ולא שילם מה שבידי הקונים גזל?

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 4 אורחים