נפשי בשאלתי ועמי בבקשתי


ברוך שאמר
משתמש ותיק
הודעות: 231
הצטרף: 17 פברואר 2020, 07:50
נתן תודה: 46 פעמים
קיבל תודה: 39 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: נפשי בשאלתי ועמי בבקשתי

שליחה על ידי ברוך שאמר » 15 מאי 2020, 03:50

פיילוט 0.4 כתב:
15 מאי 2020, 03:12
דוגמא נוספת - שמקפלת כאלפיים שנה ברגע - היא היות הבעש''ט תלמידו של אחיה השילוני

זה לא שייך לחסידות, את זה מצאנו גם אצל הרמח"ל - שלמד משרפי מעלה מהדורות הראשונים, וגם אצל האר"י ז"ל ועוד ועוד [גם אצל הגאון היה כסדר, אך התעקש לא ללמוד מפי מגידי עליון וכדו' אלא מפיו דעת ותבונה - מכמה טעמים, וכן שלח לומר לגרש"ז אחיו של הגר"ח מוואלוז'ין, שבקרוב יזכה לגילויים משמים, ושיסרב בכל תוקף שלא ללמוד מהם גילויי תורה, ואכ"מ].

אצל החסידים החידוש הוא בנתינת ציוני "דרגות", דהיינו שפלוני היה בדרגה יותר גבוהה בהשגה נבואית ורוחנית וכו' וכו' מדורות רבים רבים שלפניו, ובכוונה לא רציתי להיכנס לענין הנ"ל בהרחבה, אך דע שבעל השולחן הטהור מקאמרנא הנ"ל, שכתב דברים "נוראים" על דרגתו של האר"י, אחז שאחרי כל הנ"ל, הבעש"ט היה בדרגה יותר גבוהה ממנו ואת זה הוא כותב להדיא בזהר חי מקאמרנא [הקדמת סה"ז מא]  "מרן הריב"ש טוב, היו לו כל מדרגות האר"י ויותר". עכ"ל. ואין מה להתווכח בזה ולחלוק בזה - כי זה לא יעזור - שום חסיד לא יחזור בו ממה שקיבל מאבותיו ורבותיו, וכמו שכתבתי לעיל בארוכה, כמו שלא תשכנע "חזונישניק" - לטבול טבילת עזרא בשבת, וגם לא בר"ה [בכה"ג שהיה מחוייב לכך, ואין מקומו כאן], וחסיד אמיתי מסוגל להתעלף רק מלשמוע שיתכן שיהודי ירא שמים ועובד אלוקים מסוגל ב"שאט נפש" כזו [כמובן לשיטת ה"חסיד"] לדלג על אקט יהודי בסיסי שכזה.

ונסיים בברכת,

והאמת והשלום אהבו, אמן.


ברוך שאמר
משתמש ותיק
הודעות: 231
הצטרף: 17 פברואר 2020, 07:50
נתן תודה: 46 פעמים
קיבל תודה: 39 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: נפשי בשאלתי ועמי בבקשתי

שליחה על ידי ברוך שאמר » 15 מאי 2020, 12:23

פיילוט 0.4 כתב:
15 מאי 2020, 03:12
דוגמא נוספת - שמקפלת כאלפיים שנה ברגע - היא היות הבעש''ט תלמידו של אחיה השילוני

הרב @פיילוט 0.4 היקר, ראיתי שקראת את מה שכתבתי לעיל
 
ברוך שאמר כתב:
15 מאי 2020, 03:50
זה לא שייך לחסידות

ושהוספת גם תודה, יישכ'.

אני שמח שהדברים התקבלו והתיישבו על ליבך. אם אתה רוצה לראות דוגמא חסידית ביחס לאחיה השילוני, שעד כמה שידוע לי, לא תמצא דברים בסגנון הנ"ל בזרמים אחרים, זה מה שהובא בקונטרס אור עולם בסוף אמרי קדוש השלם, וז"ל שם "אמר השר שלום מבעלזאעא מימות אחיה השילוני לא היה אדם שהכיר בנשמות כהשרף מסטערליסק". עכ"ל. זו דוגמא של נתינת "ציונים".

הערה - מי שלא מבין מה עוצמת נתינת ציון הנ"ל, שיחשוב לרגע קט על כל הצדיקים והשרפים שהיו במשך הדורות לאחר אחיה השילוני, ולמשל - אליהו הנביא ז"ל - ירידת אש מהשמים לעיני כל העם, ישעי' הנביא - שזכה לראות את כסא הכבוד, יחזקאל הנביא - שראה מעשה מרכבה, ועוד מעשים רבים ונוראים, ולשיטתו דהשר שלום מבעלז זצ"ל - כל הנ"ל - לא זכו למעלתו של ה"שרף מסטערליסק" בהכרת נשמות !

כעת באו ונתבונן בזה ביישוב הדעת, ובנחת, וללא אמוציות מיותרות, ליטאי ששומע את הסגנון הנ"ל מזדעזע, נכון ... לא מקובל ככה אצלו מרבותיו. אבל אני שואל שאלה פשוטה - יש בזה איסור ???

מי שמאמין בהנ"ל - עבר על איסור מדאורייתא או דרבנן ? יינו יין נסך ? הוא עקר אחד מעיקרי הדת ?

ואותם שחושבים דמיקרי "זילזול נורא" בקדמונים וכו' וכו', שיתבוננו מעט וברוגע, מישהו זלזל בהנ"ל ?

אדרבא !! הזכירו אותם מרוב יקרת וערך קדושתם ופרישותם וכו' וכו' ... ואעפ"כ הם סברו שילוד אשה שנולד הרבה שנים אחרי, זכה להגיע לדרגות יותר נעלות ויותר גבוהות, והסיבה שהביאו את אותם הקדמונים בדבריהם שרצו להדגיש עד היכן הדברים מגיעים !!! וכמו שכולם יודעים ומסכימים על כך ללא עוררין ווכך מבואר בחז"ל בהרבה מקומות שמשיח צדקנו ישיבוא במהרה בימינו ויהיה ילוד אשה מהדור האחרון, אעפ"כ הוא יזכה לדרגות נוראות הרבה יותר מ ... וכו' וכו', איך זה יתכן ?? כי יש מושג של עיבור נשמות וכו' וכו' [ואין מקומו כאן], ונכון שבשיטה הליטאית אוחזים שזה משהו נדיר ומיוחד שיהיה בזמן ביאת משיח צדקנו, ואף משיח עצמו לא ידע עד הרגע האחרון שהוא יהיה זה שיזכה לכל הדרגות האלה ... אבל צריך לדעת שגדולי אדמור"י החסידות היו האנשים האחרונים שחיפשו לרמות את עצמם, והם באמת באמת האמינו בזה, ולכן העבירו כך לתלמידיהם.

מישהו חושב שהוא יכול לשכנע חסיד שהדברים הנ"ל הם לא נכונים ???

אני באופן אישי לא שמעתי על חסיד שינק מינקות "חסידות" וכשהתבגר טען שזה הכל "הבלים", לא מכיר !!! [אע"פ שאני אולי לא מכיר מספיק כי גדלתי ברקע ליטאי וכו'].

שוב אחתום את דברי בברכת האמת והשלום אהבו, אמן.

 

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “ספירת העומר, ל"ג בעומר, חג השבועות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אליעזר ג | 3 אורחים