בד"ה נשיא מועצת גדולי התורה בארה"ב - האדמו"ר מנובומינסק זצוק"ל

תולדות גדולי ישראל ודברי ימי עמינו

פותח הנושא
אלי פלדמן
הודעות: 142
הצטרף: 11 אוגוסט 2019, 23:38
נתן תודה: 33 פעמים
קיבל תודה: 80 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

בד"ה נשיא מועצת גדולי התורה בארה"ב - האדמו"ר מנובומינסק זצוק"ל

שליחה על ידי אלי פלדמן » 13 אפריל 2020, 00:12

נפטר בער"פ (י"ג ניסן תש"פ)
היות וראיתי שלא נספד כהלכה, ואומנם עכשיו חוה"מ וימי ניסן אבל בכ"ז קצת מקורות חייו ומי שיודע סיפורים והנהגות לחיזוק נא להעלות בבקשה 

אבל בעולם התורה והחסידות בארה"ב ובעולם: נשיא מועצת גדולי התורה בארה"ב ויו"ר אגודת ישראל באמריקה האדמו"ר מנובומינסק זצ"ל נפטר כשהוא בן 89 בפטירתו. לפני מספר שבועות נדבק בנגיף הקורונה והבוקר השיב את נשמתו הטהורה ליוצרו
אבל כבד ביהדות החרדית שבארה"ב: מארצות הברית מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו הפתאומית בטרם עת של נשיא מועצת גדולי התורה בארה"ב, כ"ק האדמו"ר מנובומינסק זצ"ל אשר שימש כיו"ר אגודת ישראל באמריקה. לפני כשבועיים נדבק האדמו"ר בנגיף הקורונה והבוקר השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרו והוא בשנת השמונים ותשע לחייו.

כ"ק האדמו"ר מנובומינסק, הגה"צ רבי יעקב פרלוב זצ"ל היה מגדולי מנהיגי היהדות החרדית בארצות הברית, כאשר הוא שימש בין היתר כיו"ר אגודת ישראל באמריקה ועמד בראש מועצת גדולי התורה של האגודה בארצות הברית. את חידושיו הרבים רשם עלי נייר והוציאם בשם "עדת יעקב" על הש"ס, ספרים שקנו להם של של כבוד בעולם התורה.

עוד בימי בחרותו נודע האדמו"ר זצ"ל כעילוי חריף העתיד להאיר את עולם התורה וההלכה, כבר אז בזמן לימודו בהיכל ישיבת 'רבינו חיים ברלין' הוא זכה לקרבה והערצה מיוחדת מראש הישיבה דאז מרן הגאון רבי יצחק הוטנר זצ"ל בעל ה'פחד יצחק'.

מיד לאחר פטירת אביו הגדול האדמו"ר מנובומינסק ניו יורק זצ"ל החל הוא לכהן תחתיו באדמורו"ת כממלא מקומו, האדמו"ר הנהיג את קהל עדתו ביד רמה בבית מדרשו ובישיבתו ישיבת 'קול יהודה' שהקים בשכונת בורו פארק שבברוקלין ניו יורק.


קשר עז היה לכ"ק האדמו"ר זצ"ל עם כל גדולי ישראל שחיבבוהו והעריצוהו עד מאוד, כמו גם עם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצ"ל שהיה מגיע לבקרו במעונו בכל פעם שהיה מגיע לארצות הברית במהלך מסעות קודשו. האדמו"ר היה ידוע בכח תורתו ובהארת פנים מיוחדת שרבים היו מתדפקים על דלתותיו לשמוע ממנו דעת תורה.

לפני כשבועיים נדבק כ"ק האדמו"ר זצ"ל בנגיף הקורונה ההולך ומתפשט בארץ ובעולם, כאשר הבוקר (שלישי) התמוטט האדמו"ר בשעות הלפנות בוקר במעונו שבשכונת בורו פארק בניו יורק. כוחות ההצלה שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה, אך לאחר זמן מועט נגזרה הגזירה והוא השיב את נשמתו הטהורה ליוצרו למגינת לבם של תלמידיו הרבים.

עם הסתלקותו של כ"ק האדמו"ר זצ"ל חלל עצום נפער בקרב יהדות ארצות הברית הנאמנה שאבדה הבוקר את אחד מגדולי מנהיגיה. וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'.


פותח הנושא
אלי פלדמן
הודעות: 142
הצטרף: 11 אוגוסט 2019, 23:38
נתן תודה: 33 פעמים
קיבל תודה: 80 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: בד"ה נשיא מועצת גדולי התורה בארה"ב - האדמו"ר מנובומינסק זצוק"ל

שליחה על ידי אלי פלדמן » 13 אפריל 2020, 00:14

הרב_שטיינמן_הרב_וואזנר_נובומינסק_הרב_פוברסקי.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “דעת דורות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 2 אורחים