כשרות הרב רוטנברג

כל מה שקשור לכשרות, בצורה ענינית בלבד
כללי הפורום
כל אשכול שיסטה מענינו, ימחק לאלתר. כל משתמש שידון לגופם של אנשים או יכנס לענינים פוליטים וכיוצ"ב יורחק לצמיתות.

תמים
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: כשרות הרב רוטנברג

שליחה על ידי תמים » 30 אוגוסט 2016, 23:24

באמת נשמע לי רדוד לדון על הכשר של אדם פרטי בכזה פורום דברי שבח לא ישמעו כי אולי אחיו נשוי לבתו וכיוצא דברי לה"ר הם ללא תועלת כי לא מכירים את הכותב אז סתם להתקשק אז גם אני הוספתי משהו

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 364 פעמים
קיבל תודה: 420 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 30 אוגוסט 2016, 23:46

אם יביאו אנשים ברי סמכא שמכירים את ההכשר שלו זה מאוד יועיל, ואולי אפשר לפתוח אשכול לקשקושים.

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 04 אוגוסט 2017, 12:00

Yeshiv כתב:יש בעיא כלליות שהציבור הרחב לא מודעים לזה - הבד"ץ עד"ח כותבים מפורש במדריך שלהם שאין להם שום השגחה על קייטרינג וכדומה מה היוצא מחוץ לכותלי המטבח של הקייטריג לאולמות וכדומה. לכן יש הרבה שמזמינים קייטרינג לבריתות וכו' לכל מיני אולמות בכל העיר ובעצם אין אחד שלוקח אחריות שהאוכל הזה באמת הגיע מהקייטרינג ההוא ואין מי שדואג על ההלכות של המשלוח אם ע"י יהודי שומר תו"מ ומאיפה כל הכלים וכו'. בקיצור אין שום השגחה ואין מי שלוקח אחרוית. וזה גם בחתונות - יש רק שש אולמות בירושלים שיש השגחה גם על עצם הסעודה וכו'. מי שרוצה יכול להזמן משגיח לאירוע מהעד"ח בתוספת 450 שקל [כמדומני] והם יתלו פתק שאירוע זו תחת השגתחם עם שם של המשגיח וכו'.
וכך הוא מקובל בכל חו"ל לעשות בכל אירועים וכאן זה נושא שלא מטופל כראוי. והמכשולים ידועים למבינים בכשרות.
אני הקטן הייתי בעבר באירוע שהקייטרינג הוא ממטבח בהשגחת העד"ח, ואף הבעלים היו חרדים, וכשעברתי ליד המטבח ראיתי שמשתמשים בחומוס מחברת אחלה [שהוא בהשגחת שא"י, כמובן לא באתי לזלזל ח"ו בהכשר זה, אלא שאינו בהשגחה הנ"ל], כששאלתי אמרו לי שהכל בהשגחת הבד"ץ...
כמו"כ למדתי בכולל שנמצא מעל אולם שמחות, וגם שם הקייטרינג ממטבח בהשגחת העד"ח, וגם שם בעל הקיטרינג חרדי, ופעם עשה שם ארוע חלבי וכמדומה שלמעט הלחמניות בקושי היו שם מוצרים בהשגחת העד"ח.
אין מה להתווכח אם המוצרים שהכניס הינם ג"כ ברמה מהודרת, שהרי מי שהזמין קייטרינג מסוג זה רצה דווקא מכשרות זו.

אחד התלמידים
משתמש ותיק
נתן תודה: 81 פעמים
קיבל תודה: 309 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 04 אוגוסט 2017, 12:13

יהודי כתב:אני הקטן הייתי בעבר באירוע שהקייטרינג הוא ממטבח בהשגחת העד"ח, ואף הבעלים היו חרדים, וכשעברתי ליד המטבח ראיתי שמשתמשים בחומוס מחברת אחלה [שהוא בהשגחת שא"י, כמובן לא באתי לזלזל ח"ו בהכשר זה, אלא שאינו בהשגחה הנ"ל], כששאלתי אמרו לי שהכל בהשגחת הבד"ץ...
כמו"כ למדתי בכולל שנמצא מעל אולם שמחות, וגם שם הקייטרינג ממטבח בהשגחת העד"ח, וגם שם בעל הקיטרינג חרדי, ופעם עשה שם ארוע חלבי וכמדומה שלמעט הלחמניות בקושי היו שם מוצרים בהשגחת העד"ח.
אין מה להתווכח אם המוצרים שהכניס הינם ג"כ ברמה מהודרת, שהרי מי שהזמין קייטרינג מסוג זה רצה דווקא מכשרות זו.
מה הכוונה 'בהשגחת העד"ח', שהעד"ח נתנו הכשר להמטבח, וא"כ זה טענה על הדעה"ח ולא רק על הקייטרינג, או שהם הצהירו שכל המוצרים בהכשר העדה"ח?

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 04 אוגוסט 2017, 12:26

יש השגחה על המטבח שבו מבשלים, אבל אם באולם חסר חומוס [במקרה הטוב] וקנו בצרכניה ליד האולם, אין מי שישגיח.

אור זרוע
משתמש ותיק
נתן תודה: 215 פעמים
קיבל תודה: 280 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אור זרוע » 06 אוגוסט 2017, 11:52

דבר אחד ברור, ההקפדה על כשרות מהודרת היא שמירה עליונה וערובה לשמירת הנפש ממכשולים חמורים בבתי מלון מפוקפקים.

לומאז

שליחה על ידי לומאז » 06 אוגוסט 2017, 12:34

מה עם ההכשר של הרב בורנשטין

צבי500
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 39 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי צבי500 » 29 דצמבר 2017, 01:18

יש הרב מרדכי רוטנברג מפאריז. יש הרב נחמיה רוטנברג מוינה ויש אליהו רוטנברג שנותן כשרויות בחצי מהמלונות בארץ ובעולם.

סופר
משתמש ותיק
נתן תודה: 90 פעמים
קיבל תודה: 127 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 29 דצמבר 2017, 10:07

את הרב מרדכי רוטנברג מפאריז אני מכיר באופן איש, הוא בן של הרב מפאריז הקודם ומנהל קהילה במקום.
הרב רוטנברג הוא יהודי חסידי ירא שמים ותלמיד חכם עצום, ומתעסק בכשרות רבות בשנים. הוא קיבל את הרבנות בירושה מאביו הרב חיים יעקב זצ"ל שהיה ידוע כלוחם מלחמת ה' בפריז בימים ההם. הרב חיים יעקב היה בן של הרב מרדכי רוטנברג זצ"ל הי"ד אב"ד אנטוורפן בימים לפני השואה, ונרצח ע"י הנאצים ימ"ש.
ע"כ קצת רקע על הבנאדם. אם אתם רוצים לסמוך עליו ועל ההכשר שלו, זה בחירתכם, אבל מי שמכיר אותו, בהחלט סומך עליו בעיניים עצומות.

הסיפריה התורנית
קיבל תודה: 1 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי הסיפריה התורנית » 31 יולי 2018, 02:07

עש ראיון עם הרב אליהו רוטנבג בקו קול הכשרות 0799311806 יש שם שלוחה של סיווגים יש לדפדף שם איני יודע בבירור היכן זה
אגב תוך הדברים הוא אומר שאינו מקפיד על בידול ישראל לדעת הב'' י במלונות בחול

נתנאל6554
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נתנאל6554 » 01 אוגוסט 2018, 00:06

מי שמתמצא בעניני כשרות המלונות יודע שהרב רוטנברג הוא מרא דשמעתתא בעניני כשרות מלונות. ועד שכל חכם בא לחשב מה מותר או אסור להכניס לפיו, ישקול בכפל כפליים מה הוא מוציא מפיו!!!

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 01 אוגוסט 2018, 11:17

נתנאל6554 כתב:מי שמתמצא בעניני כשרות המלונות יודע שהרב רוטנברג הוא מרא דשמעתתא בעניני כשרות מלונות. ועד שכל חכם בא לחשב מה מותר או אסור להכניס לפיו, ישקול בכפל כפליים מה הוא מוציא מפיו!!!
מי שמתמצא בהלכה יודע שאסור להכניס לפיו דבר שאינו כשר, ולקפוץ ללא שום ביסוס ראייתי ולצעוק על מי שמנסה לברר כשרות שאינה ידועה כאן לאיש מה עניינה הוא מגוחך ממש, פרט לכך שהביאו שאמר שאינו מקפיד על בישול ישראל ואם כך הם הדברים כנראה שאלו המתמצאים וכו' שווים לכפרות.

גבריאל פולארד
משתמש ותיק
נתן תודה: 573 פעמים
קיבל תודה: 187 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי גבריאל פולארד » 01 אוגוסט 2018, 11:42

יהודי כתב:
נתנאל6554 כתב:מי שמתמצא בעניני כשרות המלונות יודע שהרב רוטנברג הוא מרא דשמעתתא בעניני כשרות מלונות. ועד שכל חכם בא לחשב מה מותר או אסור להכניס לפיו, ישקול בכפל כפליים מה הוא מוציא מפיו!!!
מי שמתמצא בהלכה יודע שאסור להכניס לפיו דבר שאינו כשר, ולקפוץ ללא שום ביסוס ראייתי ולצעוק על מי שמנסה לברר כשרות שאינה ידועה כאן לאיש מה עניינה הוא מגוחך ממש, פרט לכך שהביאו שאמר שאינו מקפיד על בישול ישראל ואם כך הם הדברים כנראה שאלו המתמצאים וכו' שווים לכפרות.
בחלק הראשון אתה צודק, אבל להקפיד על בישולי עכו''ם לדעת הרמ''א זה לא נקרא שווה לכפרות.

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 01 אוגוסט 2018, 14:02

התכוונתי שזה לא מורה על רמה גבוהה בכשרות.
אני מאמין שאלו שפעם נפשו במקום בהשגחת הרב הנז' משוכנעים כמה זה הכשר טוב וכו' וממילא המתמצאים וכו' אבל אי"ז קשור לדיון הענייני שנפתח פה.

שלום רב
קיבל תודה: 3 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שלום רב » 18 דצמבר 2018, 23:44

לפני חמש שנים הוזמנתי להתארח במלון סביוני הגליל שליד יסוד המעלה, שהיה תחת כשרותו של הרב אליהו רוטנברג ובאותו זמן פנה לציבור החרדי. התקשרתי אז להרב זריצקי, והוא אמר לי שההכשר שלו בסדר. הגעתי לשם ביום ששי, וראיתי את המשגיח שם, אברך גוראי מחצור הגלילית הסמוכה בשם זייברט (בן של ר"ע ב"ב היוצא) מטפל בהקמת עירוב פרוביזורי עבור החניה והרחבה שלפני המלון - ז"א המשגיח נתן דעתו גם לפרט זה שלא נוגע מישרין לכשרות. ובשבת, שבת במקום אברך ויז'ניצאי בשם מיירוביץ מצפת כמשגיח צמוד. המוצרים היו לדבריהם מכשרויות עדה"ח הרב לנדא והרב רובין. עד כאן העדות שלי. בפועל הגורם המזמין אותי הביא משגיח כשרות פרטי מטעמו, שהשתמש רק בא' מסוגי ההכשרים המנויים, והשגיח כל זמן הבישול, ובשבת ניתנה תשומת לב שלא יערבבו בין הסירים של המלון.

סתם איש
קיבל תודה: 29 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סתם איש » 10 ינואר 2019, 18:51

לא מידע אבל הרגשה.
הזדמן לידי פרוספקט של אחת מחברות הנופש הגדולות על נופש שהם עושים בחו"ל בימות הפסח והנופש עומד תחת פיקוח והכשר של אחד מנותני ההכשר המפורסמים. בתוך הפרוספקט הופיע תמונה של המשגיח שנמצא בפועל במלון במשך כל ימות השנה ולפי חזותו היה נראה אדם שאצלו בבית לא הייתי שש לאכול, ורק המחשבה שאדם זה נמצא בחו"ל הרבה מימות השנה שכנראה זה לא מוסיף לירא"ש שלו ולחשוב שהוא משגיח על הכשרות בימות הפסח עשה לי רע על הלב.

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 10 ינואר 2019, 19:22

זו הרגשה כלפי משגיח מסוים, הלא כן?

בן של רב
משתמש ותיק
נתן תודה: 551 פעמים
קיבל תודה: 273 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 10 ינואר 2019, 20:08

אני רואה שמדמים הכל לעדה החרדית
וצענין שבדיוק היום יצא לי לשוחח עם צדיק אמיתי ומומחה עולמיבעניני בתים של תפילין
והו אמר לי לא להגיד בשמו כלום בענין התפילין שלהם
כי יש לו הרבה מתיחות איתם על שהוא מדרבן אותם להתקדם בזה ומעיר על הפשלות החמורות שמביאות למצב של כשרות רק לפי דעות יחידות
אולי זה מביא לתובנה שאכן צדק רבי חים גריינמן כשאמר משפט שודאי לא תקבלו אותו
''ראוי לכל בן תורה לא לסמוך על שום הכשר''
וגם הוא הבין טוב שזה לא ריאלי
אך ביקש להעביר מסר
ואין דנין אפשר משאי אפשר

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 10 ינואר 2019, 20:26

מעניין מאוד, כי אני מכיר היטב 'בתים מאכר' יר"ש מרבים שיש לו גם את ההשגחה שלהם, והפליג בעניינם בעבר. בלנ"ד אשאל אותו שוב.

אחד התלמידים
משתמש ותיק
נתן תודה: 81 פעמים
קיבל תודה: 309 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 11 ינואר 2019, 01:08

מעניין מאוד, כי אני מכיר היטב 'בתים מאכר' יר"ש מרבים שאין לו הכשר כלל, והפליג בעניינם. הוא אמר שפעם ההכשר של העדה"ח על בתים באמת היה על הפנים, אבל היום זה ברמה גבוה מאד.
יהיה איך שיהיה, לא ברור עד כמה ענין הבתים שייכים לזה, משום שהאחראים על תשמישי קדושה אינם האחראים על כשרות מאכלים.

יוספזון
משתמש ותיק
נתן תודה: 66 פעמים
קיבל תודה: 170 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יוספזון » 11 ינואר 2019, 04:51

יהודי כתב:
אם מדברים על בישול עכו"ם אוסיף מה ששמעתי מבעל מפעל מסויים יהודי חרדי בענין הכשר בד"ץ העדה החרדית שיש לו על המוצרים שלו. גם אם זה לא ממש קשור לנידון דידן.
לפני כעשרים שנה ביקר במפעלו הגר"מ שטרנבוך שליט"א במסגרת סבב בין המפעלים השונים שתחת השגחת העדה"ח. וראה מוצר מסויים שיהודי מדליק את האש, אבל הערבים מכניסים את המוצר לבישול. לשאלת הגר"מ שליט"א למה הגויים מכניסים את המוצר הנ"ל לבישול ולא יהודי, נענה, כי לדעת הרמ"א זה בסדר. נענה הגר"מ ואמר, אם כן יש לכתוב במפורש על העטיפות שכשר אך ורק לאשכנזים ולא לספרדים, ואכן מאז מקפידים בכל המפעלים בהעדה החרדית במוצרים כאלו, שיהודים יעשו את העבודה הזאת או כפי שאמר לי אותו בעל מפעל, שהמציא במיוחד מכונה שיעשה את העבודה.

סופר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 11 ינואר 2019, 10:37

יהודי כתב:מעניין מאוד, כי אני מכיר היטב 'בתים מאכר' יר"ש מרבים שיש לו גם את ההשגחה שלהם, והפליג בעניינם בעבר. בלנ"ד אשאל אותו שוב.
גם אני שמעתי כך מפי בתים מאכער שאין לו הכשר של עדה"ח, הוא אמר שלי שעה"ח הם חד בדרא בתחום.

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 11 ינואר 2019, 11:31

יוספזון כתב:
יהודי כתב:
אם מדברים על בישול עכו"ם אוסיף מה ששמעתי מבעל מפעל מסויים יהודי חרדי בענין הכשר בד"ץ העדה החרדית שיש לו על המוצרים שלו. גם אם זה לא ממש קשור לנידון דידן.
לפני כעשרים שנה ביקר במפעלו הגר"מ שטרנבוך שליט"א במסגרת סבב בין המפעלים השונים שתחת השגחת העדה"ח. וראה מוצר מסויים שיהודי מדליק את האש, אבל הערבים מכניסים את המוצר לבישול. לשאלת הגר"מ שליט"א למה הגויים מכניסים את המוצר הנ"ל לבישול ולא יהודי, נענה, כי לדעת הרמ"א זה בסדר. נענה הגר"מ ואמר, אם כן יש לכתוב במפורש על העטיפות שכשר אך ורק לאשכנזים ולא לספרדים, ואכן מאז מקפידים בכל המפעלים בהעדה החרדית במוצרים כאלו, שיהודים יעשו את העבודה הזאת או כפי שאמר לי אותו בעל מפעל, שהמציא במיוחד מכונה שיעשה את העבודה.
אגב, אם כבר עסקתם בזה, בעבר הקילו שם (בשני מפעלים מסויימים) שסגי שיהודי ידליק את קו היצור הנע אף באופן שהנכרים מניחים עליו את המזון, כך אחז הגר"מ שטרנבוך, ודעת הגריש"א היתה שלדעת השו"ע אי"ז מועיל.
אינני יודע מה היום.

יוספזון
משתמש ותיק
נתן תודה: 66 פעמים
קיבל תודה: 170 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יוספזון » 11 ינואר 2019, 14:38

אני לא יודע על מה אתה מדבר, כי בעל המפעל סיפר לי מה שקרה אצלו לפני יותר מעשרים שנה (יתכן שאמר לי עשרים וחמש שנים - אני לא זוכר בדיוק) זה היה מסיח לפי תומו ממש, ולא היה לאותו בעל מפעל שום רווח ממה שסיפר לי. הלה גם מתמצא בדיוק במה שקורה במפעלים אחרים כפי שקורה בדרך כלל בכל מי שעוסק בפרנסה מסויימת. הבאתי לך עובדה ששמעתי ממקור ראשון.

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 11 ינואר 2019, 15:26

לא כתבתי הכפשה, רק ציינתי עובדה ששמעתי לפני שנים רבות מיודעי דבר, ולדעתם אופן זה מועיל אף לדעת השו"ע. עקרונית זכותם לנהוג כרבותיהם הסוברים שאופן מסוים מועיל לדעת השו"ע ודלא כהגרי"ש, רק זכותם של הציבור לדעת.
כמו"כ הדגשתי שמדובר במס' מסוים של מפעלים, כמות התוצרת העוברת בישול בהשגחתם גדולה מאוד מאוד.

סופר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 12 ינואר 2019, 19:47

ברוב (אולי אף כולם) הכשריות בחו"ל ואף המהודרים ביותר מקילים כדעת הרמ"א בבישול עכו"ם

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 12 ינואר 2019, 21:04

מקילים לגמרי או בכל מיני צירופים?

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות