קפה נטול קפאין - אינו צריך כשרות (אלא לפסח)

אחד התלמידים

משתמש ותיק
שמעתי ממומחה לכשרות בארה"ב שקפה נטול קאפין אין בו שום שאלות רציניות וההכשרים הגדולים שם אינם מצריכים הכשר עליו. אבל דומני שראיתי בפרסום של העדה"ח דמה שאין להם הכשר על קפה נטול קאפין של עילית הוא משום שיש בזה שאלות המונע מהם ליתן עליו הכשר. מה ידוע על זה?

מבקש

משתמש רגיל
BB1234 אמר:
גם קפה עם קפאין אין צורך בהכשר (רק קפה עם טעמים צריך הכשר)
שמעתי זאת גם מועד הכשרות של העדה החרדית וגם מועד הכשרות של הרב לנדא
מעניין, כי לי זכור שהבד ”ץ אמרו שלקפה עלית לחלק יש כשרות ולחלק (לא בטעמים) לא כיוון שיש באחרים בעיות.

יהודי

משתמש ותיק
הבד"ץ טוענים שכל הקפה נמס של עלית הינו בעייתי לבד מאלו עם ההכשר המיוצרים במקום אחר. הבעיה הינה ביצור [יש שם קיטור משותף לקפה ולטריפות] ולכך הינם מורים שכל המחוצר בגרמניה צריך פיקוח, אך טסטר צ'ויס [לבד מהטעמים] הינו בסדר. שוב שמעתי שמאחרי פסח תשווק כל הסידרה בכשרות העדה"ח.

מלך הבשן

משתמש רגיל
שמעתי לפני מספר שנים בשם רב אוסם שקפה נטול קפאין בחשש כשרות, כמדומה שדובר על קפה האג

אריך

משתמש ותיק
מתוך אתר כושרות (לא יודע אם אפשר לסמוך):
תוכן השאלה
שלום רב,
האם יש סיבה לחשוש בקפה נטול קפאין יותר מאשר בקפה נמס רגיל?
קניתי קפה נטול קפאין של עלית ולהפתעתי ראיתי שאין עליו כשרות מהדרין של אף גורם, בניגוד לקפה נמס רגיל שלהם שבכשרות מהודרת. אשמח לדעת מה לעשות.

תוכן התשובה
מבחינה כשרותית אין בעיה מיוחדת במתן כשרות על קפה נטול קפאין.
ככלל הרבנות צפת לא נותנת כשרות מהדרין על יצור שלא נעשה במפעל שלהם בצפת ואולי זאת הסיבה.
בכל אופן אם אתה רוצה לדעת בדיוק מה הסיבה יש ליצור קשר עם הרב הנותן כשרות במפעל היצור שרשום על הקפה.

איש תלמודי

משתמש ותיק
יהודי אמר:
הבד"ץ טוענים שכל הקפה נמס של עלית הינו בעייתי לבד מאלו עם ההכשר המיוצרים במקום אחר. הבעיה הינה ביצור [יש שם קיטור משותף לקפה ולטריפות] ולכך הינם מורים שכל המחוצר בגרמניה צריך פיקוח, אך טסטר צ'ויס [לבד מהטעמים] הינו בסדר. שוב שמעתי שמאחרי פסח תשווק כל הסידרה בכשרות העדה"ח.
שמעתי [מכלי ראשון] בשם רח"י כהן [מרבני וועד הכשרות] שדווקא מצ'רנוביל ולא משאר המפעלים.

יהודי

משתמש ותיק
איש תלמודי אמר:
יהודי אמר:
שמעתי [מכלי ראשון] בשם רח"י כהן [מרבני וועד הכשרות] שדווקא מצ'רנוביל ולא משאר המפעלים.
יש ע"ז באשכול סמוך מהרבנים @אחד התלמידים (לא הצלחתי לתייג משום מה)  ו@פעלעד כעין מש"כ בתוספת מרובה.

פעלעד

משתמש ותיק
אני דוקא זוכר שנטול קפאין כן צריך הכשר, ולכאורה זה מובן גם למה, אחרי שזה עובר תהליכים להוצאת הקפאין שאם זכרוני אינו מטעני משתמשים באלכוהול.
אנסה לברר שוב.

פעלעד

משתמש ותיק
פעלעד אמר:
אני דוקא זוכר שנטול קפאין כן צריך הכשר, ולכאורה זה מובן גם למה, אחרי שזה עובר תהליכים להוצאת הקפאין שאם זכרוני אינו מטעני משתמשים באלכוהול.
אנסה לברר שוב.

שאלתי כעת את הרב אברהם ישעיה סטאריק שליט"א, מיו"ר ועד הכשרות של העדה, הוא אומר שאכן לכל השנה אין בעיה בנטול קפאין. רק לפסח זה בעיה.

אברהם אברהם

משתמש ותיק
פעלעד אמר:
פעלעד אמר:
אנסה לברר שוב.

שאלתי כעת את הרב אברהם ישעיה סטאריק שליט"א, מיו"ר ועד הכשרות של העדה, הוא אומר שאכן לכל השנה אין בעיה בנטול קפאין. רק לפסח זה בעיה.

מה שאתה אומר מאוד מעניין, יש את הקפה מסדרת "פלטניום" של "עלית" כולם עם הכשר בד"ץ + רבנות צפת, חוץ מנטול קפאין שהוא בהכשר רבנות צפת ו-OU.
וכשבררתי במענה הטלפוני של העד"ח למה זה כך, אמרו לי שיש בעיה בתהליך ולכן אין להם הכשר ע"ז.
בכול אופן אם אתה אומר שדברת עם הרב סטאריק כנ"ל, אשמח לשמוע מכלי ראשון ממך או ממנו,
עכשו גם הקפה הזה במבצע (19.9 בזול ובגדול) כך שיש נפ"מ לענין ממון... תודה רבה.

פעלעד

משתמש ותיק
יהודי מהול אמר:
פעלעד אמר:
פעלעד אמר:
אנסה לברר שוב.

מה שאתה אומר מאוד מעניין, יש את הקפה מסדרת "פלטניום" של "עלית" כולם עם הכשר בד"ץ + רבנות צפת, חוץ מנטול קפאין שהוא בהכשר רבנות צפת ו-OU.
וכשבררתי במענה הטלפוני של העד"ח למה זה כך, אמרו לי שיש בעיה בתהליך ולכן אין להם הכשר ע"ז.
בכול אופן אם אתה אומר שדברת עם הרב סטאריק כנ"ל, אשמח לשמוע מכלי ראשון ממך או ממנו,
הקפה של עלית שאין עליו בד"ץ הוא ספציפית בעייתי בגלל המפעל שהוא מיוצר בו, עיין כאן.

אברהם אברהם

משתמש ותיק
פעלעד אמר:
יהודי מהול אמר:
פעלעד אמר:

הקפה של עלית שאין עליו בד"ץ הוא ספציפית בעייתי בגלל המפעל שהוא מיוצר בו, עיין כאן.
תודה רבה.
אבל אי אפשר אם כן לכתוב: "שאלתי כעת את הרב אברהם ישעיה סטאריק שליט"א, מיו"ר ועד הכשרות של העדה, הוא אומר שאכן לכל השנה אין בעיה בנטול קפאין. רק לפסח זה בעיה".  
שהרי יש יוצא מן הכלל כמו זה, שלא יכשלו בו אנשים שלא צריך הכשר (אגב, לא כתוב עליו היכן הוא מיוצר) 

אחד מדבר

משתמש רשום
אנסה לברר שוב.
ככה כתבו בעלון המצורף

קבצים מצורפים

• 267_70_79.pdf
    2.7 MB · צפיות: 14
חלק עליון תַחתִית