צריך להקים אתר שמרכז מידע אמיתי על כשרות

beri

משתמש ותיק
שנותני הכשרות עצמם יחוייבו או ירגישו צורך תחרותי לפרסם שם לפרטי פרטים כמה שחיטות בדקה וכו' וכו' אתר שיהיה מסודר לפי קטגוריות ובכל קטגוריה פרמטרים שוים שכל אחד יצטרך למלאו בדומה לאתרים ממשלתיים למשל רשם העמותות וכו' הלוואי שמישהו ירים את הכפפה וכך כל אחד יוכל לבחור בצורה מושכלת את ההכשרים שהוא צורך

פעלעד

משתמש ותיק
ואנחנו נצטרך להאמין לכל מה שכל אחד כותב בשעה שכל מטרתו להראות את עצמו בזה שהוא הכי טוב ואין לך נגיעה גדולה מזו....
מה תהיה התועלת, בפרט שאין לזה שום נאמנות.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
דוקא יש תועלת ברעיון הזה, הגם שאין זה פשוט ליישם. בודאי יהיה בעיות באמינות, אבל בכל זאת יש דרכים לעשות משהו שיהיה בו תועלת אף אם אינו מושלם.
אבל באופן מעשי איני חושב שזה יקבל מספיק שיתוף פעולה להיות אפשרי.

מכל מלמדי השכלתי

משתמש ותיק
אני חושב שדבר כזה יהיה יזיק מכמה סיבות.

א. נותני הכשרויות יצטרכו לשקר. ואז בכלל לא נדע מימינינו לשמאלנו.
ב. תתחיל תחרות חומרות ויצוצו כל מיני חומרות שלא שמעתם אוזן בהר סיני ואף לא בבית המדרש.
ג. הדבר יגרום לכל מיני ארחי פרחי לתת כשרויות. כי הרי אין צורך ביראת שמים רק בנוהלי כשרות מחמירים.

הטוב ביותר הוא שנצביע ברגליים ונצרוך רק כשרויות שעומדים מאחריהם תלמידי חכמים הבקיאים בענייני הכשרות. ואין צורך לערער אחריהם כי בודקין מן המזבח ולמעלה.

הרואה יראה שכל הפקפוקים והשמועות שיוצאים מידי פעם הם על כשרויות של כל מיני עסקני כשרות למיניהם. ולא על כשרויות שעומדות תחת שרביט הנהגה של ת"ח הבקיא בעניין.

כמו שאדם סומך על הוראת הרב בבית ההוראה כך יכול הוא לסמוך על הכשרות שלו על מוצרי מזון.

ועל אדם שלא היית סומך בבית ההוראה אן צורך לומר שאין לסמוך על הכשרות שלו.

מכל מלמדי השכלתי

משתמש ותיק
beri אמר:
שנותני הכשרות עצמם יחוייבו או ירגישו צורך תחרותי לפרסם שם לפרטי פרטים כמה שחיטות בדקה וכו' וכו' אתר שיהיה מסודר לפי קטגוריות ובכל קטגוריה פרמטרים שוים שכל אחד יצטרך למלאו בדומה לאתרים ממשלתיים למשל רשם העמותות וכו' הלוואי שמישהו ירים את הכפפה וכך כל אחד יוכל לבחור בצורה מושכלת את ההכשרים שהוא צורך

כמדומה שאתר ואפליקצית "כושרות" ימצאו חן בעינך...

יהודי

משתמש ותיק
מכל מלמדי השכלתי אמר:

ב. תתחיל תחרות חומרות ויצוצו כל מיני חומרות שלא שמעתם אוזן בהר סיני ואף לא בבית המדרש.
ג. הדבר יגרום לכל מיני ארחי פרחי לתת כשרויות. כי הרי אין צורך ביראת שמים רק בנוהלי כשרות מחמירים.

הטוב ביותר הוא שנצביע ברגליים ונצרוך רק כשרויות שעומדים מאחריהם תלמידי חכמים הבקיאים בענייני הכשרות. ואין צורך לערער אחריהם כי בודקין מן המזבח ולמעלה.

הרואה יראה שכל הפקפוקים והשמועות שיוצאים מידי פעם הם על כשרויות של כל מיני עסקני כשרות למיניהם. ולא על כשרויות שעומדות תחת שרביט הנהגה של ת"ח הבקיא בעניין.

כמו שאדם סומך על הוראת הרב בבית ההוראה כך יכול הוא לסמוך על הכשרות שלו על מוצרי מזון.

ממש לא נכון ולא מדויק, יש גם כשרויות של ת"ח שלא עומדים בסטנדרטים רצויים, אין שום קשר בין בית ההוראה לבין הבנה פרקטית כשרותית, וכן ראש כשרות עומד פעמים רבות מול הפסדים כספיים גדולים וכו' וכו'.

הפקדתי שומרים

משתמש ותיק
גם רצוי לפתוח אשכול שירכז את כל הנידונים הנוגעים לכשרות. במקום אשכול על מיץ תפוזים. עלית..קוקה קולה, נסטי וכו' לתועלת כולם.

פעלעד

משתמש ותיק
הפקדתי שומרים אמר:
גם רצוי לפתוח אשכול שירכז את כל הנידונים הנוגעים לכשרות. במקום אשכול על מיץ תפוזים. עלית..קוקה קולה, נסטי וכו' לתועלת כולם.
להיפך, עדיף אשכול נפרד לכל נושא או מוצר, כי אם יהיה אשכול אחד ארוך, כשנרצה לחפש תשובה על מוצר מסויים לדוגמא נצטרך לעבור על אשכול שלם, ככה כל דבר מסודר פחות או יותר לעצמו עם כותרת נפרדת.

הפקדתי שומרים

משתמש ותיק
אם באמת חשוב בירור הדבר, לענ"ד באשכול אחד, החשיפה וההקפצה תהיה באופן תדיר יותר מאשר נידון ספיצספי שנשכח כעבור ימים אחדים. זאת ועוד אפשר לסמן בכל כותרת של כתיבת הודעה במאי קא עסקינן..ותפתר הבעיה שהזכרת.
בכל אופן לא אמרתי קבלו דעתי, אמרתי ראו הצעתי.

סבא

משתמש ותיק
אולי יכול מישהו לעשות אשכול מפתח לכל ענייני הכשרות, וכך נצא ידי חובת שניכם.

הפקדתי שומרים

משתמש ותיק
סבא אמר:
הוא שאמרנו אשכול שירכז את כל הענינים. או לפתוח נושא לעניני כשרות, כמו שיש נושא "תנ"ך ופרשת שבוע" או ש"ס ודף היומ" וכו'. כך אשכול לעניני כשרות..בלי להכלילו בנושא "הלכה ומנהג"...כמובן רק הצעה טובה..בעיני עצמי..קמ"ל.

פעלעד

משתמש ותיק
אני דווקא דיברתי מתוך נסיון, יש פורום אמריקאי באידיש (בשם אייוועלט) שם יש אשכול אחד ארוך על כל נושאי הכשרות, ושם ראיתי שנושא אחד משכח את קודמו...

אחד התלמידים

משתמש ותיק
סבא אמר:
מיותר לחלוטין, משום שזה בעצם מה שיש כבר באשכול הראשי כשרות. אפשר לעבור שם על כל הכותרות ולראות כל הענינים מיד. מה תוסיף עוד אשכול עם קישורים לכל האשכולות.

הפקדתי שומרים

משתמש ותיק
@מנהל ב' היקר האם ראוי אשכול מפתח לכל עניני הכשרות כד' ר' @סבא (וכך גם אני סבור) או כד' ר' @פעלד.

הפקדתי שומרים

משתמש ותיק
פעלעד אמר:
אני דווקא דיברתי מתוך נסיון, יש פורום אמריקאי באידיש (בשם אייוועלט) שם יש אשכול אחד ארוך על כל נושאי הכשרות, ושם ראיתי שנושא אחד משכח את קודמו...
אינו דומה נסיון בפורום האידשאי..לפורום של תורה..מכמה סיבות...אחת למשל, הכניסות והיציאות..

מכל מלמדי השכלתי

משתמש ותיק
יהודי אמר:
מכל מלמדי השכלתי אמר:

ממש לא נכון ולא מדויק, יש גם כשרויות של ת"ח שלא עומדים בסטנדרטים רצויים, אין שום קשר בין בית ההוראה לבין הבנה פרקטית כשרותית, וכן ראש כשרות עומד פעמים רבות מול הפסדים כספיים גדולים וכו' וכו'.

הדגשתי כמה פעמים: ת"ח הבקיאים בענייני כשרות.
ולא הבנתי למה אין קשר לבית הוראה. ומה הקשר בין תחילת דבריך לסופם.

beri

משתמש ותיק
פותח הנושא
ברור שחייבים איזשהו גוף מפקח לבדוק שהמידע אמין . השאלה הגדולה איך עושים את זה . בעולם זה קיים בהרבה תחומים כמו מזון ובריאות שחייבים לתת דיווח מדוייק ויש על זה פיקוח הבעיה שלנו אין את הכלים

בן של רב

משתמש ותיק
אני עובד עכשיו על תחום מסויים בכשרות והצלחתי למצוא כמה מומחים שעוזרים לי לש''ש בתנאי שלא יפורסם שמם
מי שרוצה לעזור לי בכמה אופני עזרה אין לו צל של מושג איזו זכות יש לו ואיזו הצלחה כבר הגענו
הזדמנות שלא תחזור!
אשמח לתת את כל התשובות לכל השאלות - בהודעה פרטית לרציניים בלבד.

יהודי

משתמש ותיק
רציתי לפנות, אך ללא שמות כלל קשה לדעת אם בכלל ההוא המומחה וכמה הוא מומחה וכמה הוא נאמן והאם יש לו אינטרסים וכו' וכו'.

פרלמן משה

משתמש ותיק
בן של רב אמר:
אני עובד עכשיו על תחום מסויים בכשרות והצלחתי למצוא כמה מומחים שעוזרים לי לש''ש בתנאי שלא יפורסם שמם
מי שרוצה לעזור לי בכמה אופני עזרה אין לו צל של מושג איזו זכות יש לו ואיזו הצלחה כבר הגענו
הזדמנות שלא תחזור!
אשמח לתת את כל התשובות לכל השאלות - בהודעה פרטית לרציניים בלבד.
פניתי אליך אתמול בהודעה פרטית, ואני ברצינות מחכה למידע שלך....ומחכה....

חלק עליון תַחתִית