מי נותן כשרות לספריה

כל מה שקשור לכשרות, בצורה ענינית בלבד
כללי הפורום
כל אשכול שיסטה מענינו, ימחק לאלתר. כל משתמש שידון לגופם של אנשים או יכנס לענינים פוליטים וכיוצ"ב יורחק לצמיתות.

פותח הנושא
מבקש1
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

מי נותן כשרות לספריה

שליחה על ידי מבקש1 » 19 נובמבר 2018, 10:31

ברצוני לפתוח ספריה [ספרי קודש] עם כשרות מקובלת שהספרים ראויים, אני צריך את הכשרות מסיבות מסויימות. הכוונה בכשרות היא שלא נכנסים ספרים מהסוג הלא ראוי, אך אין באחריות הכשרות לבדוק כל ספר שאין בו מסקנה להלכה לא נכונה וכדו'. מה שצריך הוא שלא יכנסו ספרים המדברים נגד רבנים / ספרים שנועדו ליצור מחלוקות [וד"ל] / ספרים שמביאים השקפה פסולה [לא כל דבר שיש מישהו שמתנגד זו השקפה פסולה, הכוונה לדברי אפיקורסות וכדו'] / ועוד, כדי שאדם ידע שהוא יכול להיכנס לשם ולא יתקל בדברים פסולים {ואכמ"ל מה זה שונה מספריית ביכ"נ רגילה}.
אני מחפש גוף שיכול ומסכים לתת הכשר לדבר כזה (בתשלום), למי אמורים לפנות בכזה דבר? [ניסיתי ועדת ביקורת ספרים של ר' ניסים ואמרו שנותנים רק לספרים שעוברים עליהם מתחילתם לסופם, וכאן כמובן זה לא סוג ההכשר שאני מחפש].

סמל אישי של משתמש

דוד ריזל (הפרסומאי)
משתמש ותיק
נתן תודה: 177 פעמים
קיבל תודה: 199 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

Re: מי נותן כשרות לספריה

שליחה על ידי דוד ריזל (הפרסומאי) » 19 נובמבר 2018, 13:34

מבקש1 כתב:ברצוני לפתוח ספריה [ספרי קודש] עם כשרות מקובלת שהספרים ראויים, אני צריך את הכשרות מסיבות מסויימות. הכוונה בכשרות היא שלא נכנסים ספרים מהסוג הלא ראוי, אך אין באחריות הכשרות לבדוק כל ספר שאין בו מסקנה להלכה לא נכונה וכדו'. מה שצריך הוא שלא יכנסו ספרים המדברים נגד רבנים / ספרים שנועדו ליצור מחלוקות [וד"ל] / ספרים שמביאים השקפה פסולה [לא כל דבר שיש מישהו שמתנגד זו השקפה פסולה, הכוונה לדברי אפיקורסות וכדו'] / ועוד, כדי שאדם ידע שהוא יכול להיכנס לשם ולא יתקל בדברים פסולים {ואכמ"ל מה זה שונה מספריית ביכ"נ רגילה}.
אני מחפש גוף שיכול ומסכים לתת הכשר לדבר כזה (בתשלום), למי אמורים לפנות בכזה דבר? [ניסיתי ועדת ביקורת ספרים של ר' ניסים ואמרו שנותנים רק לספרים שעוברים עליהם מתחילתם לסופם, וכאן כמובן זה לא סוג ההכשר שאני מחפש].
תחפש בעירך רב שמקובל עליך ועל הצבור ותציע לו, לעמוד בנשיאות הספרייה, ואולי אף למנות תחתיו אחראי לעבור על הספרים בהם מתעוררת שאלה.

סמל אישי של משתמש

דוד ריזל (הפרסומאי)
משתמש ותיק
נתן תודה: 177 פעמים
קיבל תודה: 199 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

שליחה על ידי דוד ריזל (הפרסומאי) » 19 נובמבר 2018, 13:38

מבקש1 כתב: מה שצריך הוא שלא יכנסו ספרים המדברים נגד רבנים / ספרים שנועדו ליצור מחלוקות [וד"ל]
ראיתי מודעות או עיתונים ועלונים כאלה. ספרי קודש עדיין לא ראיתי כאלה. אני מכיר ספר היסטורי עם מטרה נגד רב מסויים.

שאר לעמו
משתמש ותיק
נתן תודה: 284 פעמים
קיבל תודה: 538 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 19 נובמבר 2018, 16:14

ברוך בואך לפורום.
מוצא הפתיחה שלך - שספרים שמדברים נגד רבנים, נפסלים מוזר בתכלית, ואולי כדאי שלא תפתח את הספריה בכלל.
בעם ישראל היו הרבה מחלוקות לאורך השנים.
ספר הגר"א של אליאך תכניס? סיפורת חבדי"ת תכניס? ספרי המלחמות של העדה החרדית תכניס? החוברת על הגט מקאליווע תכניס? ואולי גם ספרי הרמח"ל לא?
בקיצור הבסיס שאתו התחלת - זו ראיה צרה.

יאיר
משתמש ותיק
נתן תודה: 171 פעמים
קיבל תודה: 237 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יאיר » 19 נובמבר 2018, 17:11

שמא הוא התכוון לספרי המשכילים המדברים נגד הרבנים וכל היהדות האורתודוקסית האותנטית.

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 19 נובמבר 2018, 18:00

יאיר כתב:שמא הוא התכוון לספרי המשכילים המדברים נגד הרבנים וכל היהדות האורתודוקסית האותנטית.
ע"ז צריך לומר?
ומה הכוונה "ספרים שנועדו ליצור מחלוקת"..
(בסלנג קוראים לזה 'חנון')

פותח הנושא
מבקש1
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש1 » 19 נובמבר 2018, 18:58

שאר לעמו כתב:ברוך בואך לפורום.
מוצא הפתיחה שלך - שספרים שמדברים נגד רבנים, נפסלים מוזר בתכלית, ואולי כדאי שלא תפתח את הספריה בכלל.
בעם ישראל היו הרבה מחלוקות לאורך השנים.
ספר הגר"א של אליאך תכניס? סיפורת חבדי"ת תכניס? ספרי המלחמות של העדה החרדית תכניס? החוברת על הגט מקאליווע תכניס? ואולי גם ספרי הרמח"ל לא?
בקיצור הבסיס שאתו התחלת - זו ראיה צרה.
ראשית, תודה על הברכות :(
שנית, אני מראשוני הפורום, אך מסיבות שונות עשיתי שם חדש לעניין זה.
שלישית, חלק מהספרים שמדברים נגד 'רבנים' אני אישית אשמח לקרוא, כיון שאני אוחז בדיוק כמותם, אך מכיון שאני רוצה שכולם [בציבור יראי השם] יכנסו לספריה שלי, זה לא תלוי מה אני אוהב, אלא שהספרים יהיו מקובלים על כולם, ולזה גם אם יהיה נגד רב שפסול גם בעיני, אך תלמידי אותו רב לא יכנסו [ואולי גם יוציאו פשקווילים], ומה הועילו חכמים, מטרתי אינה להיכנס למחלוקת כלשהי. וזה גם מסביר שספרים עתיקים שהתקבלו על כלל ישראל אין לי בעיה להכניס בכל מקרה.

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 19 נובמבר 2018, 19:32

אם זה הכשר בשביל 'קישוט', כפי שנראה מדבריך,
תוכל לבקש מדיין ידוע שימנה מישהו 'מבין' מטעמו כדי שיחווה דעה על הספרים תמורת תשלום כלשהוא.
זה לא צריך להיות 'בד"צ בני ברק' בדוקא.. (מה גם שזה לא יעזור לקבוצות שלא מתייחסות אליו ככזה..)

סמל אישי של משתמש

מכל מלמדי השכלתי
משתמש ותיק
נתן תודה: 176 פעמים
קיבל תודה: 287 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכל מלמדי השכלתי » 20 נובמבר 2018, 02:13

יש לי עיצה שתעקוף את הבעיה שלך.
לאוצר החכמה יש ועדת רבנים איזה ספר ניתן להכניס למהדורת בני תורה ואיזה ספר לא.
אתה יכול פשוט להודיע שתנהג כמותם. וממילא הספריה שלך תהיה מצונזרת ומפוקחת כהוגן.
מה גם שלדעתי הם בקיאים טוב מאחרים בנושאים הללו.

אם אתה מחפש רב ספציפי. אולי הרב וייס גאב"ד נווה אחיעזר בבני ברק מתאים

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 1 אורח