פוסק חדש באו יו

ברכה והצלחה

משתמש רגיל
כידוע שou היה מורכב משני פוסקים אחד מהם הרב ישראל בלסקי (ראש ישיבת תורה ודעת) זצ"ל ולהבחל"ח הרב הרשל שכטר (מישיבה יונברסטי)
השילוב הנ"ל גרם בעצם לרוב החוגים באמריקה לסמוך על ההכשר הנ"ל ולאכול אותו
שמעתי שכעת כדי למלאות את מקומו של הרב בלסקי, הם לקחו את אחד מבעלי ההוראה הגדולים והמפורסמים ביותר באר"י (וגם בחו"ל...) והוא זה שפוסק להם עכשיו. האם מישהו יכול לאשר או להכחיש?
אני בדווקא לא כותב כרגע את שם הרב הנ"ל (אני לא יודע אם זה אמיתי או לא, אני רוצה לבדוק אם עוד שמעו את זה)    

יהודי

משתמש ותיק
אינני מכיר, האם רוב החוגים בארה"ב השתמשו בהכשר זה?
למיטב ידיעתי לא כל החרדים השתמשו בו.

ברכה והצלחה

משתמש רגיל
פותח הנושא
יהודי אמר:
אינני מכיר, האם רוב החוגים בארה"ב השתמשו בהכשר זה?
למיטב ידיעתי לא כל החרדים השתמשו בו.
אני כן מכיר וניתן לומר כי זה אכן נזקף לזכותו של הרב בלסקי שהיה אחד גדולי התורה בארה"ב וכהן כראש ישיבת תורה ודעת
כמובן שיש כאלה שלא אוכלים, אבל ניתן לומר שרוב הציבור הליטאי אוכל (להוציא שני חריגים א. בשר שהוא רק או יו     ב. דברים שהם חלב סתם)

יהודי

משתמש ותיק
מעניין שבארץ רוב החרדים המקפידים על כשרות ברמה גבוהה לא משתמשים בזה בכלל.
פעם הרב @פעלעד כתב בארוכה על הענין.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
אני לא ממש מעודכן בזה. אבל פעם אחרונה שידעתי גם היין שלהם לא היה מקובל כ"כ. אם כי בד"כ זה אינו נוגע למעשה, משום שכמעט תמיד יש עוד הכשר מוקבל יותר.
הOU באמת יותר מקובל היום. אבל הרב בלסקי אינו סיבה היחידה, אלא חלק מתפועה כללי. הם התחילו להרים רמת ההכשר, והבאת הרב בלסקי היה רק חלק ממגמה כללית להיות הכשר של לכתחילה [לא עם חומרות יתירות, אבל גם בלי קולות] במקום הכשר של בדיעבד והסתפקות על קולות, מהם קלושות ביותר. והרבה מהעובדים שם היום הם בני תורה מציבור החרדי, שלא כבעבר. וכבר כתבתי זה בפורום, וגם התווכחתי עם הרב @פעלעד. [דומני שזה נושא היחדי שיש בינינו חילוקי דעות רציני].

ברכה והצלחה

משתמש רגיל
פותח הנושא
יהודי אמר:
מעניין שבארץ רוב החרדים המקפידים על כשרות ברמה גבוהה לא משתמשים בזה בכלל.
פעם הרב @פעלעד כתב בארוכה על הענין.
רוב החרדים הנ"ל כשמגיעים לארה"ב כן משתמשים בזה
וארה"ב היא לא רק בורו פארק......

ברכה והצלחה

משתמש רגיל
פותח הנושא
אני לא כ"כ רוצה להכנס לדיון על האו יו עצמו. רק אכתוב שאני מסכים עם מה שכתב אחד התלמידים וכן עם המכלול וזה עדיין לא סותר את מה שכתבתי
ב.אני חדש (יחסית) בפורום ואשמח לקבל את הקישור במקום שדנו בזה
ג.אין הכשר בעולם שלא סומך על האו יו ברמה כזאת או אחרת מי שאומר אחרת משקר (אני למשל שמעתי כנ"ל מאחד מראשי וועד הכשרות של העדה)
הסתובבתי בהרבה בתים באמריקה בטקסס ובבולטימור במונסי ובליקווד ועוד ועוד ובכל המקומות האלו הציבור הליטאי ברובו סומך על האו יו וזה כולל את רבני הקהילות וראשי הישיבות של הציבור הנ"ל
ומכיוון שאיני עוצר בעצמי בתגובה הבאה אביא את הידיעה שבגללה פתחתי את האשכול

ברכה והצלחה

משתמש רגיל
פותח הנושא
ובכן לפי מה ששמעתי הם לקחו את בעל המנחת אשר
רק אציין כי אני יודע שיש הכירות חמה בינו לר' הרשל שכטר
אשמח לאישור או הכחשה

אחד התלמידים

משתמש ותיק
ברכה והצלחה אמר:
אני לא כ"כ רוצה להכנס לדיון על האו יו עצמו. רק אכתוב שאני מסכים עם מה שכתב אחד התלמידים וכן עם המכלול וזה עדיין לא סותר את מה שכתבתי
ב.אני חדש (יחסית) בפורום ואשמח לקבל את הקישור במקום שדנו בזה
ג.אין הכשר בעולם שלא סומך על האו יו ברמה כזאת או אחרת מי שאומר אחרת משקר (אני למשל שמעתי כנ"ל מאחד מראשי וועד הכשרות של העדה)
הסתובבתי בהרבה בתים באמריקה בטקסס ובבולטימור במונסי ובליקווד ועוד ועוד ובכל המקומות האלו הציבור הליטאי ברובו סומך על האו יו וזה כולל את רבני הקהילות וראשי הישיבות של הציבור הנ"ל
ומכיוון שאיני עוצר בעצמי בתגובה הבאה אביא את הידיעה שבגללה פתחתי את האשכול

מכאן, וכאן.

בבא קמא

משתמש ותיק
ברכה והצלחה אמר:
ובכן לפי מה ששמעתי הם לקחו את בעל המנחת אשר
רק אציין כי אני יודע שיש הכירות חמה בינו לר' הרשל שכטר
אשמח לאישור או הכחשה
שתי האישים מאוד מתאימים מכל הבחינות.

יוספי

משתמש ותיק
כל ההכשרים סומכים על ההשגחה שלהם שהוא הכי טוב בעולם! אבל לא על פסקיהם.
ולכן רובם לש מוצרי הגלם נלקחים בכל ההכשרים ממפעלים שתחת השגחתם אחר בירור בהכשר על מה הם החמירו ועל מה הקילו.

יהודי

משתמש ותיק
חשבתי שמסתמא הכוונה היתה לגר"א וויס שליט"א. אמנם זה רק מראה שהם הולכים עם קו מיקל, שכידוע זוהי תכונתו בפסק של הגר"א שליט"א.

ברכה והצלחה

משתמש רגיל
פותח הנושא
יוספי אמר:
כל ההכשרים סומכים על ההשגחה שלהם שהוא הכי טוב בעולם! אבל לא על פסקיהם.
ולכן רובם לש מוצרי הגלם נלקחים בכל ההכשרים ממפעלים שתחת השגחתם אחר בירור בהכשר על מה הם החמירו ועל מה הקילו.

נכון מאוד לזה התכוונתי כשכתבתי שכולם סומכים על ההשגחה שלהם 

ברכה והצלחה

משתמש רגיל
פותח הנושא
עכשיו עידכן אותי מישהו (גם בתורת שמועה) שהיה מדובר על זה לאחר פטירת הרב בעלסקי. אבל הגר"א וויס לא הסכים לעבור לאמריקה ולכן עלו שמות נוספים.
לפי מה שאני שמעתי למרות שהוא גר בארץ הם לקחו אותו בתור פוסק וכבר נוהגים הלכה למעשה בכמה דברים על פיו

ברכה והצלחה

משתמש רגיל
פותח הנושא
עוד עידכן אותי הנ"ל כי עלה שמו של הרב הלל דוויד מניו יורק למלא מקומו של הרב בלסקי. גם זוהי שמועה מענינת מאוד משני סיבות
א. זה אומר שהכשרות מחפש מישהו חרדי בעל שם ומעונינים להמשיך הקוו שהיה עד היום (עיין הודעה הראשונה)
ב. הנ"ל משתייך ומזוהה חזק מאוד עם קהילת (וישיבת) ר' חיים ברלין. וזה שידוך מאוד מעניין......

תורתו אומנותו

משתמש ותיק
רצוני להעיר שני הערות כלליות, בכשרות בחו''ל-
א. מצד אחד יש לכשרות בחו''ל חיסרון מאוד גדול- כי גם הכשרות הכי גבוהה בחו''ל, לא מתקרבת לרמת הכשרויות הגבהות כאן בארץ.
ב. מצד אחד יש לכשרות בחו''ל מעלה מאוד גדולה והיא-שהכשרות בחו''ל אינה מסתבכת עם ערלה שביעית מעשרות וכד'ו, אז העבודה היא יותר קלה, משא''כ בארץ שמערכת הכשרות היא מאוד מורכבת כיוון שישנם בעיות של שביעית מעשרות ערלה וכ'ו.

חלק עליון תַחתִית