שחיטת הרב ברוך נויבירט שליט"א

כל מה שקשור לכשרות, בצורה ענינית בלבד
כללי הפורום
כל אשכול שיסטה מענינו, ימחק לאלתר. כל משתמש שידון לגופם של אנשים או יכנס לענינים פוליטים וכיוצ"ב יורחק לצמיתות.

פותח הנושא
עפר ואפר
משתמש ותיק
נתן תודה: 278 פעמים
קיבל תודה: 205 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

שחיטת הרב ברוך נויבירט שליט"א

שליחה על ידי עפר ואפר » 27 נובמבר 2019, 10:49

מישהו יודע מה הסטנדרטים? מה הפיקוח? מקובל לסמוך על זה? יש"כ

אברהם העברי
משתמש ותיק
נתן תודה: 15 פעמים
קיבל תודה: 61 פעמים
יצירת קשר:

Re: שחיטת הרב ברוך נויבירט שליט"א

שליחה על ידי אברהם העברי » 27 נובמבר 2019, 16:48

הייתי בשחיטה שלו ובשחיטה של שארית (הרב שורץ) במקביל
הם שווים לגמרי במהירות השחיטה ובאחוזי הטרפות
ההבדלים הם כדלהלן
1 מריטה במים קרים יותר - יותר מהודר אבל קצת פחות נח כיון שיש שאריות קלות של נוצות
2 בדיקה על הליין ולא על השלחן - לכאו' פחות מהודר אבל כששאלתי את האחראי ביאר לי שזה הוראה אישית של הרב יהושע נויבירט זצ"ל והסיבה היא שכן הקצב הכללי (הממוצע )הוא תמיד אותו דבר הן אם על הליין והן על השלחן רק כשבודקים על השלחן בהתחלה המהירות יותר איטית כיון שאין הרבה עופות ובסוף היא הרבה יותר מהירה מעל הליין ואילו על הליין המהירות קבועה וממוצעת תמיד
3 המולחים הם גויים ולא יהודים (כמובן עם יהודי עומד עליהם) - לכאו' פחות מהודר אבל כששאלתי את האחראי ביאר לי שזה הוראה אישית של הרב יהושע נויבירט זצ"ל והסיבה היא שאין ע"פ הלכה שום הידור ביהודים רק שעליהם סומכים יותר הבעיה מתחילה כשהם מתעיפים שאז העבודה פחות מדויקת משא"כ בגויים כיון שצריך יהודי שיעמוד עליהם א"כ אינם יכולים להתעצל
מסקנתי האישית שמאז אני קונה דוו' את העופות שלו - יותר זול (הוא לא מרויח כמעט כלום מההכשר שכן הוא לא נועד למטרות רווח אלא לצורך הישיבות שהוא מחזיק) ומהודר לכה"פ באותה מידה

שניאור
משתמש ותיק
נתן תודה: 471 פעמים
קיבל תודה: 241 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שניאור » 27 נובמבר 2019, 16:57

אברהם העברי כתב:
27 נובמבר 2019, 16:48
1 מריטה במים קרים יותר - יותר מהודר אבל קצת פחות נח כיון שיש שאריות קלות של נוצות
2 בדיקה על הליין ולא על השלחן - לכאו' פחות מהודר אבל כששאלתי את האחראי ביאר לי שזה הוראה אישית של הרב יהושע נויבירט זצ"ל והסיבה היא שכן הקצב הכללי (הממוצע )הוא תמיד אותו דבר הן אם על הליין והן על השלחן רק כשבודקים על השלחן בהתחלה המהירות יותר איטית כיון שאין הרבה עופות ובסוף היא הרבה יותר מהירה מעל הליין ואילו על הליין המהירות קבועה וממוצעת תמיד
3 המולחים הם גויים ולא יהודים (כמובן עם יהודי עומד עליהם) - לכאו' פחות מהודר אבל כששאלתי את האחראי ביאר לי שזה הוראה אישית של הרב יהושע נויבירט זצ"ל והסיבה היא שאין ע"פ הלכה שום הידור ביהודים רק שעליהם סומכים יותר הבעיה מתחילה כשהם מתעיפים שאז העבודה פחות מדויקת משא"כ בגויים כיון שצריך יהודי שיעמוד עליהם א"כ אינם יכולים להתעצל
מסקנתי האישית שמאז אני קונה דוו' את העופות שלו - יותר זול (הוא לא מרויח כמעט כלום מההכשר שכן הוא לא נועד למטרות רווח אלא לצורך הישיבות שהוא מחזיק) ומהודר לכה"פ באותה מידה
1. לא מדוייק, כי זה תלוי במעלות של המים אני למשל שמעתי מהבעלים של גלאט עוף שכשרב לנדא זצ"ל התחיל לשחוט אצלו הוא דרש שהמים יהיו יותר חמים ממה שהווירינר הרשה לו כי מים קרים מדי צומתים את הבשר, [ושאלתי אותו מה עושה העדה"ח ואמר שבירושלים רוב ימות השנה מי הברז בבתים הם בערך שבע שמונה מעלות ולכן הדרישה של הוויטרינר שיהיו שבע מעלות לא מרתיעה אותם, אבל בבני ברק המים יותר חמים ולכן הרב לנדא דרש שיהיו לפחות 10 מעלות חום, אפשר להתווכח על הפלפול הזה, אבל זאת העובדה שיש מעלה שהמים לא יהיו קרים מדי, וגם העדה"ח לא מאשרת פחות משבע מעלות]. אגב יכול להיות שהמים הקרים זו פשוט דרישה של השירות הוויטרינרי?
2. כמובן אם דורשים מהבודקים לגמור את הבדיקה עד זמן מסויים יש בזה צדק, אבל אם נותנים לבודקים את כל הזמן שבעולם [והם הרי מקבלים לפי שעות ומתחלפים כל כמה זמן] אין להם שום סיבה למהר בסוף.
3. את התורה הזאת שמעתי מכמה הכשרים, והעובדה היא שכמעט כל ההכשרים הטובים והישנים שרוב החרדים סומכים עליהם מקפידים בדווק על מליחה של יהודים, בגלל שהעומד על גביהם לא יכול לראות כל הזמן מה עושים כל המולחים וכשיש יהודים יר"ש אפשר לסמוך עליהם, ואם הם מתעייפים אז מה הוא עושה עם השוחטים? אלא שם יש להם מנוחה בכל כמה זמן, אז גם למולחים נותנים קצת מנוחה, לא כמו השוחטים אבל הם לא עובדים שלש שעות רצוף, [שמעתי ממישהו שעבודתו במליחה ועבד בעבר בעדה"ח והרב לנדא ועוד כמה].

פותח הנושא
עפר ואפר
משתמש ותיק
נתן תודה: 278 פעמים
קיבל תודה: 205 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי עפר ואפר » 28 נובמבר 2019, 17:34

יש"כ. מידע מפורט ומבורר.

פותח הנושא
עפר ואפר