אתר "כושרות" - מפתיע ברמה גבוהה ביותר בתחום הכשרות

כל מה שקשור לכשרות, בצורה ענינית בלבד
כללי הפורום
כל אשכול שיסטה מענינו, ימחק לאלתר. כל משתמש שידון לגופם של אנשים או יכנס לענינים פוליטים וכיוצ"ב יורחק לצמיתות.

משיב כהלכה
נתן תודה: 337 פעמים
קיבל תודה: 230 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: אתר "כושרות" - מפתיע ברמה גבוהה ביותר בתחום הכשרות

שליחה על ידי משיב כהלכה » 02 מרץ 2020, 18:31

רוב ככל נותני הכשרות למיניהם, הם אנשים ברי סמכא ומומחים בתחום (להוציא כמובן כל מיני זיופים, או מומחים מטעם עצמם).

עצם הניסיון להתיימר לפקח עליהם ולדרג אותם, הוא לא מריח טוב, כי נשאלת השאלה הפשוטה, "מי שמך".

אבל נניח והם באמת יר"ש ורוצים לטובת הכלל ופועלים ע"פ המידע שיש בידם, האם רמת האמינות שלהם נמדדת ע"פ כמה הכשרים הם פוסלים?

בא פותח האשכול ומבשר בשמחה לציבור, "תשמעו רבותי, הם ככל הנראה אמינים, הם פסלו את פלוני ואת פלמוני..."

משיב כהלכה
יצירת קשר:

שליחה על ידי משיב כהלכה » 02 מרץ 2020, 18:37

פעלעד כתב:
15 ינואר 2020, 21:03
עכשיו יוסט האשכול לנושא מזרחי...?!
הענין נדוש כבר רבות במשך השנים, התשובה הפשוטה היא שמי שנכשל בחטא כמו לשון הרע וכדומה מצד כישלון אינו הופך למומר, אבל כשמנהיגי עדותיהם מתירים איסורים חמורים כמו לנשים ללכת ללא גרביים וכו' זה הופך אותם למומר לענין זה

"כשמנהיגי עדותיהם מתירים איסורים חמורים כמו לנשים ללכת ללא גרביים"....

למיטב ידיעתי מי שהתיר ללכת ללא גרביים הוא המשנה ברורה (ובהסתמך על פוסקים שקדמוהו) שפסק שהשוק הוא החלק מעל הברך, ומתחת לברך אין צריך כיסוי, ופסיקתו התקבלה להלכה אלא שהצריכו גרביים לחומרא במקום שנהגו בכך.

וכן פסק הגרש"ז אויערבאך זצ"ל. דעתו הובאה בספר "מעדני שלמה", בזה"ל: "שאלתי את מרן... האם צריך לעורר את הנשים שם בענין לבישת גרביים. ואמר מרן, שחובת לבישת גרביים (כיסוי הרגל מתחת לברך) תלוי הדבר במנהג המקומות, ובמקום שלא נהגו ללבוש אין לגעור בהן... יש להן על מי לסמוך, שהרי דעת המשנה ברורה דלא הוי שוק".

ומציין שם למשנה ברורה סימן ע"ה ס"ק ב', ע"פ פמ"ג משב"ז סק"א, דכיסוי מתחת לברך הוא דת יהודית ולא הוי ערוה בעצם, ובזה מהני מנהג המקום להתירו. ומציין להגרי"ח זוננפלד בשלמת חיים (מהדו"ח ט"ז סק"ח) ואגרות משה חלק ג' ק' אות ו', והגרי"ש אלישיב בקובץ תשובות חלק א' י"ג. והחזו"א האריך (באו"ח ט"ז סק"ח) וסיים שקשה להכריע בדבר.

וכן כתב במנחת שלמה חלק ב' (סימן ק"ג אות ט"ו): "לענין שוק ידוע שיש סוברים שזה רק הירך... צריכים ודאי להקפיד שלא לצאת לרחוב בלי גרביים, אבל אין לגעור במקום שההמון הפשוט לא מקפיד על כך".

למיטב ידיעתי, כל הנ"ל אינם משתייכים ל"רבני המזרחי". ובענין צניעות, נשותיהם של החרדים הלאומיים (היינו החזקים מביניהם, ובוודאי רבניהם) לא לוקות בחסרון כלשהו מלבד הנ"ל.

משיב כהלכה
יצירת קשר:

שליחה על ידי משיב כהלכה » 02 מרץ 2020, 18:44

יהודי כתב:
16 ינואר 2020, 01:44
עוד אקסיומה שבדו כאן מליבם: החרדלי"ם מקפידים כמו החרדים על כשרות.
מי שכתב את זה, לא מכיר כלל את הציבור שם (אמנם יתכן שהם מקפידים כמוהו).

איני מכיר הרבה חרד"לים. מה לעשות, איני מסתובב בחוגים האלה, לשמחתי הרבה, הם אנשים טובים מאוד אבל השקפתם היא עקומה בתכלית.

מה שכן, יצא לי להכיר משפחה אחת מהם (שנראית משפחה חרד"לית רגילה, ואין בהם שום דבר מיוחד) והקפדתם בענייני כשרות ובכל ענין, היא מפליאה.

כמדומה שההבדל בין החרד"לים לבין החרדים היא רק השקפה עקומה שמובילה לגיוס לצה"ל כאידיאל ועוד שטויות כגון אלה, ובגלל דביקותם בשטויות הללו, הם צריכים להתפשר גם (כי לדוגמא בצה"ל אי אפשר להקפיד על קלה כבחמורה). אבל גם שם ניכרת היר"ש שלהם, כאשר לדוגמא מביאים להם מדריכה שתדריך אותם - הם מקימים קול מחאה וזעקה. אני לא רוצה להמשיך בהשוואה מה היה קורה אם היה מדובר בבחורים מתוך הציבור שלנו.

לכן אע"פ שיש לכותבים כאן סלידה מהם (וזה מובן בהחלט) אין צורך להיגרר להשמצות, וגם לא להכללות.

אני אישית חושב שבקרוב מאוד לא יהיו דתיים לאומיים, חלקם יהפכו לחילוניים גמורים וחלקם יהפכו לחרדים גמורים.

אבר כיונה
נתן תודה: 161 פעמים
קיבל תודה: 242 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אבר כיונה » 02 מרץ 2020, 20:02

משיב כהלכה כתב:
02 מרץ 2020, 18:37
למיטב ידיעתי מי שהתיר ללכת ללא גרביים הוא המשנה ברורה (ובהסתמך על פוסקים שקדמוהו) שפסק שהשוק הוא החלק מעל הברך, ומתחת לברך אין צריך כיסוי
המשנ"ב מעולם לא פסק דבר כזה, אבל זה לא קשור לאשכול הזה אז אני אעצור כאן.

משיב כהלכה
יצירת קשר:

שליחה על ידי משיב כהלכה » 02 מרץ 2020, 20:11

אלה דברים פשוטים אצל כל בר בי רב דחד יומא, חוץ מאלה שניסו לסלף את המשנ"ב בצורה מגוחכת (ובאמת אין מקום כאן לדון בדבריהם, אכתוב זאת באשכול אחר).

אצרף רק העתקה מתוך מהדורת המ"ב עם הערות ביצחק יקרא מר' אביגדור הלוי נבנצל (ירושלים תשס"ד). בהשלמות בסוף ח"א הוא כותב "שמעתי מאדמו"ר זללה"ה (הכוונה לר' שלמה זלמן אויערבאך שהיה פוסק הדור ורבו המובהק) להקל כמשנ"ב, אבל לא רצה להורות לקולא למי ששאל אותו". (למעשה כן הורה לא לגעור במקלים, כמצ"ב בצילום מספר מעדני שלמה)

דעת רבי שלמה זלמן אויערבאך על גרביים.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

אחד התלמידים
נתן תודה: 140 פעמים
קיבל תודה: 525 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 18 מרץ 2020, 22:03

אחד התלמידים כתב:
01 מרץ 2020, 22:48
אין לי ניסיון או ידיעה אישית לגבי כושרות. אבל ע"פ הכתוב מכאן, יש לשקול מחדש המקצועיות ואמינות שלהם.

עדכון: אחר פרשת הגבינה אתר "כושרות" התגלה בקלונו, ומפתיע ברמה נמוכה בתחום הכשרות.
האמת הוא שאין לי הרבה ניסיון איתם. ומתגובות אנשים הבנתי שעושה רושם של מקצועיים ואיכפתיים. עיקר הביקורת היתה שמסתבר שיש להם ערכים אחרים מציבור החרדי, וממילא המלצתם לא יספיק לאיש חרדי. אבל חוץ מהגבלה זו, לא שמעתי עליהם ביקורת רציני. [אולי משום אנשים חרדים אינם מרבים לסמוך עליהם מתחילה, ולא היתה ביקורת רציני מזוית איש חרדי].
אבל אחר שהם המליצו על גבינה שנתגלה להיות מתחת לכל בקורת צ"ע על מה סומכים עליהם. על הטעות הייתי מוכן לפרגן. כל אחד טועה לפעמים, והייתי מקבל את זה אילו הם היו מודים בפה מלא ומקבלים אחריות. אבל מאז הפרשה הם אכן הורידו הגבינה מרשימת הממולצים, אבל הם רק התחמקו מלהשיב תשובה אמיתי על ייצור הגבינה בעבר, ואפילו הורו שאינו צריך להכשיר הכלים.
אחד שאני מכיר שאל אותם ישירות, שיש לו גבינה במקפיא שהוא קנה בעוד שהיה ברשימת המומלצים, האם אפשר לו לאכול הגבינה. ולמרות שכבר עבר יותר משבוע, הם התעלמו מהשאלה לגמרי. כנראה הם לא מסוגלים להודות על טעותם, ולא איכפת להם אם מישהו יחליט לאכול הגבינה על סמך המלצתם בעבר.

אחד התלמידים
נתן תודה: 140 פעמים
קיבל תודה: 525 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 26 מרץ 2020, 14:36

אחד התלמידים כתב:
18 מרץ 2020, 22:03
אחד התלמידים כתב:
01 מרץ 2020, 22:48
אין לי ניסיון או ידיעה אישית לגבי כושרות. אבל ע"פ הכתוב מכאן, יש לשקול מחדש המקצועיות ואמינות שלהם.

עדכון: אחר פרשת הגבינה אתר "כושרות" התגלה בקלונו, ומפתיע ברמה נמוכה בתחום הכשרות.
האמת הוא שאין לי הרבה ניסיון איתם. ומתגובות אנשים הבנתי שעושה רושם של מקצועיים ואיכפתיים. עיקר הביקורת היתה שמסתבר שיש להם ערכים אחרים מציבור החרדי, וממילא המלצתם לא יספיק לאיש חרדי. אבל חוץ מהגבלה זו, לא שמעתי עליהם ביקורת רציני. [אולי משום אנשים חרדים אינם מרבים לסמוך עליהם מתחילה, ולא היתה ביקורת רציני מזוית איש חרדי].
אבל אחר שהם המליצו על גבינה שנתגלה להיות מתחת לכל בקורת צ"ע על מה סומכים עליהם. על הטעות הייתי מוכן לפרגן. כל אחד טועה לפעמים, והייתי מקבל את זה אילו הם היו מודים בפה מלא ומקבלים אחריות. אבל מאז הפרשה הם אכן הורידו הגבינה מרשימת הממולצים, אבל הם רק התחמקו מלהשיב תשובה אמיתי על ייצור הגבינה בעבר, ואפילו הורו שאינו צריך להכשיר הכלים.
אחד שאני מכיר שאל אותם ישירות, שיש לו גבינה במקפיא שהוא קנה בעוד שהיה ברשימת המומלצים, האם אפשר לו לאכול הגבינה. ולמרות שכבר עבר יותר משבוע, הם התעלמו מהשאלה לגמרי. כנראה הם לא מסוגלים להודות על טעותם, ולא איכפת להם אם מישהו יחליט לאכול הגבינה על סמך המלצתם בעבר.
סוף סוף כושרות החליטו לענות. [אולי משום שראו תגובתי כאן.] אבל לא היה להם האומץ להודות בפה מלא שטעו. הם נתנו רק תשובה מתחמקת, המסבירה על פי מה הם המליצו עליו בעבר ולמה הסירו אותו עכשיו מרשימת המומלצת. אבל לא ענו להדיא על השאלה שנשאלה. וגם אינם מוכנים עדיין לקבוע שהגבינה אכן אינו בסדר, אלא שיתכן וישנם פערים ממה שהוברר.

ספר וסופר
נתן תודה: 256 פעמים
קיבל תודה: 475 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ספר וסופר » 26 מרץ 2020, 15:14

יש בעיה כללית עם האתר, לגבי חדות התשובות.
הם מאוד מפחדים מתביעות משפטיות, ולכן הם לא פוסלים שום דבר בצורה חדה וברורה.
קצת קשה ומסורבל לעבוד עם אנשים שכל הזמן מתחמקים, גם אם מה שהם כן אומרים - בדוק ואחראי.

בן זכאי
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים

שליחה על ידי בן זכאי » 20 מאי 2020, 14:59

עפר ואפר כתב:
06 ינואר 2020, 10:51
הם לא מאשרים ממרח תמרים בהכשר העדה? יותר ממוזר
מה כבר יכול להיות

בממרח תמרים ישנם המון בעיות של תולעים  מכיון שזה לא עובר טחינה אלא מיעוך והתולעים אינם בטלות, בד"כ החברות לוקחות את כל הנפלים (התמרים שנפלו לרצפה) אחרי שהתולעים עשו בהם כרצונם...-מפי אדם העוסק בכשרות בפועל וראה זאת בעיניו... 

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “כשרות”

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 1 אורח