סבסוד תחבורה ציבורית-סטודנט

תלמיד רבותיו

משתמש חדש
ישנה אפשרות להרשם כסטודנט לקורס ולקבל בטלפון שיעורים, ולא בהכרח להקשיב להם (אם זה מעניין אולי כן), ולקבל הנחה של סטודנט לתחבורה ציבורית, האם הדבר הוגן מבחינת חו"מ, אשמח לשמוע מחכמי ורבני הפורום, והאם ידוע לכם על דיין שהתייחס לעניין.
ואולי מעצם כך שפשט התירו בישראל, ואינו בגדר סוד, מכוח כך הוי מותר, כי אם הממון הלז היה חשוב להם היה עליהם לדאוג לו. תודה רבה.

כמעיין המתגבר

משתמש ותיק
תלמיד רבותיו אמר:
ישנה אפשרות להרשם כסטודנט לקורס ולקבל בטלפון שיעורים, ולא בהכרח להקשיב להם (אם זה מעניין אולי כן), ולקבל הנחה של סטודנט לתחבורה ציבורית, האם הדבר הוגן מבחינת חו"מ, אשמח לשמוע מחכמי ורבני הפורום, והאם ידוע לכם על דיין שהתייחס לעניין.
ואולי מעצם כך שפשט התירו בישראל, ואינו בגדר סוד, מכוח כך הוי מותר, כי אם הממון הלז היה חשוב להם היה עליהם לדאוג לו. תודה רבה.
אם זה תופס חוקית סגי בהכי כי דעתם שהכל יהיה לפי החוק, וזה תופס חוקית.

סתם איש

משתמש ותיק
בלי להיכנס לפרט הזה אלא באופן כללי לעשות רמאויות בנסיעה בתחבורה ציבורית, בעבר חשבתי שאולי המפסיד היחיד זה המדינה, אבל בקובץ בית אהרון וישראל האחרון ישנו מאמר שמפרט את כל ההסכמים ובהחלט בכל דבר שאינו כדין יש הפסד גם לחברות.

ששמואל

משתמש ותיק
כבר נפתחו בעבר אשכולות בעניין.
אני אישית שנה שעברה לא נרשמתי כיון שחשבתי שמדובר באיזה רמאות/פירצה וחששתי מ(גזל ו) חילול ה'.
לאחר מכן ביררתי את הנושא והכל חוקי לחלוטין, אלא שמדובר באיזה 'באג' בחוק, החוק אומר שסטונדט מקבל הנחה ברב קו, ואני נחשב לסטונדט, רק אין שום חוק או תקנה שמחייבת סטודנט להגיע ללימודים ושוה לי לשלם את עלות הלימודים בתמורה להנחה ברב קו.

חלק עליון תַחתִית