פורום לתורה מברך את כל חכמי ורבני הפורום בברכת פורים שמח!

ניתן לשלם על דיסק שהועתק

סמל אישי של משתמש

פותח הנושא
דוד ריזל (הפרסומאי)
נתן תודה: 159 פעמים
קיבל תודה: 188 פעמים
סטטוס: לא מחובר

ניתן לשלם על דיסק שהועתק

שליחה על ידי דוד ריזל (הפרסומאי) » 09 ספטמבר 2018, 10:25

ישראל קדושים בימים אלו מזדרזים לשלם על חוב שיש, בהנחיית בית דין הישר והטוב, הוקמה מערכת טלפונית לשלם לבעלי הדיסקים המוזיקליים שהשקיעו ממיטב כספם בהפקה, ומי שהעתיק יכול לתקן זאת בתשלום במספר טלפון: 3643 *
תשלום על דיסקים.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
פרסום שפונה ללב 052-7698759 9090674b@gmail.com פרסומאי קופירייטר https://n.sendmsg.co.il/f23697/DVD

יוסף יוסף
נתן תודה: 62 פעמים
קיבל תודה: 112 פעמים

Re: ניתן לשלם על דיסק שהועתק

שליחה על ידי יוסף יוסף » 09 ספטמבר 2018, 11:03

איני חולק על ענין התשלום
אך לתשומת לב, כפי הידוע לי כל בעל שמחה שעושה חתונה בבני ברק באחד מאולמות השמחה
צריך לשלם סכום כסף (300 ש"ח) לאגודת הזמרים [משהו כזה, איני זוכר את השם המפורש]
אבאר קצת, כמה זמרים בינלאומיים כגון (אברהם פריד, מרדכי בן דוד, ליפא שמלצר, וכו' וכו' - השמות נכתבו מתוך המצאה גרידא, אולי זה זמרים אחרים)
ראו שהם מפסידים המון כסף מהוצאת הדיסקים עקב הצריבות והעתקות שהיו להם
ובצר להם הם החליטו לתבוע את כל בעלי האולמות שמתקיימים שם חתונות בגין הופעות בשימוש של ניגוניהם
שכמובן יש להם זכויות יוצרים, המצב הגיע לקנסות עצומים של בעלי השמחות
עד שהגיעו להסדר עם האגודה ההיא שעל כל חתונה ישלמו להם סכום כסף [כמובן בעלי השמחה ישלמו!!!]
וכך הם מתחלקים בשלל כל חברי האגודה
את הדבר שמעתי מבעל שמחה שחייבו אותו באולם הוד והדר בבני ברק לשלם חוץ מתשלום האולם עוד 300 לזה
כך שכל עוד שהם לא יחיזרו את כספם לבעלי השמחות לא נראה שהציבור יחזיר להם על העתקת דיסקיהם
א"א לאכול את העוגה משתי הצדדים
מבלי להיכנס לצד ההלכתי האם מותר להם ללכת לערכאות על בעלי האולמות ללא גישה לבי"ד קודם (כנראה הם מצאו איזהשהוא רב מאנטרטיקה שהתיר להם)
לדעתי זה עוול שנעשה לכל בעל שמחה שמחתן את צאצאיו, כך שאולי בי"ד הישר והטוב יעשו גם מערכת טלפונית
לקבלת החזר כספי לכל בעל שמחה שעשקו אותו האגודה ההיא

הדבר נכתב מתוך שמיעה ועדות ולא מתוך ידיעה 100% בפרטים

סמל אישי של משתמש

מכל מלמדי השכלתי
נתן תודה: 150 פעמים
קיבל תודה: 205 פעמים

שליחה על ידי מכל מלמדי השכלתי » 09 ספטמבר 2018, 11:13

יוסף יוסף כתב: הדבר נכתב מתוך שמיעה ועדות ולא מתוך ידיעה 100% בפרטים
אכן הפרטים אינם מדוייקים.

ישנו חוק כבר שנים רבות בארץ. שאם תחנת רדיו מסויימת משמיעה שיר של זמר מסויים היא צריכה לשלם לזמר על כך שהיא משתמשת בשיר שלו. כי זה לא שימוש פרטי אלא השמעה באופן ציבורי.

לפני זמן לא רב החליטו אנשי החוק בישראל שהדבר נכון גם על חתונות שמנגנים בהם. רק שבשונה מרדיו שיש אפשרות לעקוב איזה שיר הושמע לשלם לזמר הספציפי באולמות אין אפשרות. ולכן החליטו על הקמת קרן תמלוגים שתחלק את הכסף על פי מדד פופולאריות או משהו דומה.

כיום החוק נכון בכל אולמות השמחה. בכל המגזרים. ובכל ערי ישראל. וזה לא שזמרים פנו לערכאות וכו'

כתיבה וחתימה טובה
"...ובמה שעלה במצודתי ערכתי לפניך שלחן... ואם אולי מדרך הישר יראה לך לסתור דרכי במקום זה או אפילו באחר לא תשא פני אב ורבן. והנני קורא מעתה סתירתך בנין"
ס' החינוך מצוה שפו

הכהן
נתן תודה: 134 פעמים
קיבל תודה: 138 פעמים

שליחה על ידי הכהן » 09 ספטמבר 2018, 16:11

סמל אישי של משתמש

פותח הנושא
דוד ריזל (הפרסומאי)

שליחה על ידי דוד ריזל (הפרסומאי) » 13 ספטמבר 2018, 15:33

כמה שאלות שאני מתעניין בהם על המיזם:
1. האם המפיקים של הדיסקים מסכימים שיעתיקו את יצירותיהם לכתחילה, וישלמו בקו זה ?
או שנתנו רק פתרון בדיעבד למי שהעתיק ורוצה לשלם.
2. הסכום לתשלום הוא כפי המחיר של דיסק ? כי נדמה לי שמקובל לגבות על דיסק וירטואלי קצת פחות מהמחיר.
3. דיסק ישן שכבר לא נמכר בחנויות, האם צריך לשלם על ההעתקה ?
פרסום שפונה ללב 052-7698759 9090674b@gmail.com פרסומאי קופירייטר https://n.sendmsg.co.il/f23697/DVD

קשוב עתירתם
נתן תודה: 1 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

שליחה על ידי קשוב עתירתם » 13 ספטמבר 2018, 16:20

כדאי לעיין בספר מעשה רשת - נמצא באוצר החכמה.

יאיר
נתן תודה: 145 פעמים
קיבל תודה: 206 פעמים

שליחה על ידי יאיר » 13 ספטמבר 2018, 17:10

דוד ריזל (העיתונאי) כתב:כמה שאלות שאני מתעניין בהם על המיזם:
1. האם המפיקים של הדיסקים מסכימים שיעתיקו את יצירותיהם לכתחילה, וישלמו בקו זה ?
או שנתנו רק פתרון בדיעבד למי שהעתיק ורוצה לשלם.
2. הסכום לתשלום הוא כפי המחיר של דיסק ? כי נדמה לי שמקובל לגבות על דיסק וירטואלי קצת פחות מהמחיר.
3. דיסק ישן שכבר לא נמכר בחנויות, האם צריך לשלם על ההעתקה ?
1.די ברור שלא.
2.כנראה שמבקשים לשלם כפי המחיר של הדיסק.
3.לא (אם ההעתקה היתה אחרי שירד מהחנויות).
ועיין שו"ע או"ח סימן תק"ס סעיף ג'.

אמונת אומן
קיבל תודה: 6 פעמים

שליחה על ידי אמונת אומן » 13 ספטמבר 2018, 20:54

איזה הגיון יש לשלם מחיר דיסק מלא, כאשר הזמר חוסך את כל ההוצאות הרגילות של שיווק, תיווך, עטיפה והפקה?
רני פניתי בשעתו למפיק מפורסם של דיסקים חסידיים ודרש ממני 20 ש''ח לדיסק

יהודי
נתן תודה: 329 פעמים
קיבל תודה: 322 פעמים

שליחה על ידי יהודי » 13 ספטמבר 2018, 20:59

כמדומה שדיסק שנרכש באופן מקוון עלותו כ30 ש"ח.

תלמיד צעיר
נתן תודה: 23 פעמים
קיבל תודה: 41 פעמים

שליחה על ידי תלמיד צעיר » 02 אוקטובר 2018, 00:00

אשמח מאד אם קודם יבורר הנושא האם ישנו חיוב בכלל להשיב
כי אמנם החטא במיעוט החכמה נשמת העם וחייו וכ"ו, והנוטל חכמתו נוטל נשמתו. שערי חכמה פתוחים לעולל וקשיש לא יבקשו תעודה ממנו על שנותיו וכ"ו, את כל אשר יחפוץ ילמד. חזו"א

סמל אישי של משתמש

פותח הנושא
דוד ריזל (הפרסומאי)

שליחה על ידי דוד ריזל (הפרסומאי) » 02 אוקטובר 2018, 00:06

תלמיד צעיר כתב:אשמח מאד אם קודם יבורר הנושא האם ישנו חיוב בכלל להשיב
בכתבה שמצולמת פה הוא כתב טוב, בלי להיכנס לשאלה של בעלות על יצירה, התופעה של העתקות דיסקים במחשב מזכירה את מנהג אנשי סדום, כל אחד לקח רק קיסם אחד בסוף לא נשארה גדר...

תלמיד צעיר

שליחה על ידי תלמיד צעיר » 02 אוקטובר 2018, 00:15

לא היתכוונתי להתקיף חלילה אלא לעלות את הנושא בבמה מכובדת זו ובהקשר לנאמר הרי דרך העולם היום היא כך שאין לזמר בעלות על שירו ואם תאמר מידת סדום היא הרי אף כל קיקולי העולם בדיני ממונות אינם נוהגים כסדום מכל מקום מכיוון שעל שיר אין בעלותממשית אלא בעלות רוחנית ובבעלות רוחנית אינה בעלות אלא רק מה מהעולם מחשיבו כבעלות
כי אמנם החטא במיעוט החכמה נשמת העם וחייו וכ"ו, והנוטל חכמתו נוטל נשמתו. שערי חכמה פתוחים לעולל וקשיש לא יבקשו תעודה ממנו על שנותיו וכ"ו, את כל אשר יחפוץ ילמד. חזו"א

עמוס חדד
נתן תודה: 37 פעמים
קיבל תודה: 33 פעמים

שליחה על ידי עמוס חדד » 02 אוקטובר 2018, 00:20

אינני רוצה לקרר, אך שומה עלינו להתבונן בכמה דברים:

א. לפוסקים הסוברים שזה מוגדר כזוטו של ים, האם יש לי חיוב השבה, ואולי הוא רק חסד וחסידות, ואם כן באותם 30 ש"ח אני יכול או לפרנס את יעקב שוואקי שגר בארה"ב בשכונת דיל היוקרתית על חוף ים (אין לי מושג אם הפרטים נכונים, העיקר הכוונה) או לתת 30 ש"ח למשפחה מק"ס שהאב נפטר ונשארו 11 יתומים כשהגדול צריך להתחתן שבוע הבא.

ב. אם מדובר על לשעבר, גם אם אמכור את ביתי, ואת עצמי לעבד, אין אנחנו מספיקין לשלם ולשלם ולשלם.....

ג. מדוע ב"ד הישר והצדק לא פנה אל אותם יוצרים זמרים מפיקים נגנים וכו', בבקשה להוזיל את מחירי הדיסקים? הרי אף אחד לא מתכונן להפסיק לשמוע שירים, (זוכרים את הנסיון של אמנון יצחק?) וא"כ במקום לפנות אלינו ולבקש כסף, אולי יפנו אליהם להקל עלינו את ההוצאה הגדולה הזו, ובכך כולם ירויחו (הקניות תגדלנה עשרת מונים).

ד. להגדיר זאת כמעשה סדום זה קצת רחוק, אף זמר לא פשט את הרגל מכיון שדיסקיו נצרבו. רוב ההכנסות של הזמרים הן מהופעות, שככל שאחוזי השמיעה גדלים ההזמנות להופעות גדלות.

ה. נסעתי ל"ע באוטובוס מטבריה לי-ם, והנהג הנחמד השמיע דיסק צרוב, אוסף שירים מכל הזמנים, ברדתי מהאוטובוס עלי לשלם לכל זמר וזמר כפי ערכו??

ויש עוד רבות לכתוב בזה, ואכמ"ל, וד"ל.
האמת ששמעתי על המיזם הזה עוד לפני שיצא לדרך, וכבר אז התרעתי בפני היוזמים על כמה תקלות רציניות.

הסיפריה התורנית
קיבל תודה: 1 פעמים

שליחה על ידי הסיפריה התורנית » 02 אוקטובר 2018, 00:44

א. אתה יכול לציין את הפוסקים המתירים מצד זוטו ים?
ב. עי' ב' 'ק צד דמה' 'ט תיקן רבי שהגזלנים ומלוי בריבית שהחזירו אין מקבלים מהם ושם שימנעו מה' 'ט לעשות תשובה ועי' התוס' שם שאפשר דהוא רק תקנה לדורו או דאיירי רק במי שרוב עסקיהם בכך וכן נפסק בש' 'ע ריש שסו אבל שוב זהו רק כדי שיעשו תשובה ואם אתה מוכן שלא להעתיק יותר יכול להיות שאתה יכול לסמוך ע'' ז אם רוב עסקך בכך עד שאתה מפחד ממצב של עבדות...
ג. מה הקשר???
ד. מי אמר שרק להפשיט לאדם את עורו נקרא מידת סדום מידת סדום הוא שכל אחד רואה את טובתו האישית ע'' פ חבירו.

עמוס חדד
נתן תודה: 37 פעמים
קיבל תודה: 33 פעמים

שליחה על ידי עמוס חדד » 02 אוקטובר 2018, 00:51

א. לא, הדברים ידועים וברורים, כשלעצמי אינני מתמצא ואינני מתיימר לפסוק הלכה, אך דיברתי ע"כ עם ת"ח שהסביר לי דעות אלו, אף שהוא חולק עליהם.
ב. הנחת דעתי, העיקר היה הכוונה...

ד. אני מעדיף לחפש סדומניקים אחרים, ולא אברכים ששומעים בטרנטה שלהם דיסק נידח של אלי פרידמן. [אבל אני לא ראוי להתווכחעל הגדרות 'סדום', אחרי שלדבריכם אני חד מינייהו].

חורף בריא, יקירי.

תלמיד צעיר

שליחה על ידי תלמיד צעיר » 02 אוקטובר 2018, 01:02

אמת כדבריו ישנם דעות שהוא זוטו של ים וגם אופן כללי נחלקו האחרונים האם שייך בעלות על דבר שהוא אינו ממשי ואף אם שייך ניראה שהוא כמו שכתבתי שבעלות הוא לפי ההגדרה שהעולם קובע ובעניין סדום גם לי ניראה שהוא הגזמה והוצאת לעז על רבים חכמים היזהרו בדיבריכם

הסיפריה התורנית

שליחה על ידי הסיפריה התורנית » 02 אוקטובר 2018, 01:15

אני יודע שמפורסם היתר כזה של זוטו של ים אבל למעשה לא מצאתי (לא חיפשתי היטב) מישהו (שראוי לסמוך עליו כמובן למרוצ שגם בלא זה לא ראיתי) שנוקט כן למעשה.
בנוגע לחיוב השבה יש לדון אם שייך באופן שמעולם לא היה 'בעין' ואולי כל הנידון אם יש בעלות על היצירה היינו אם נחשב מעשה גזילה כיון דיש זכות להבעלים למנוע מלהעתיק (ללא עיון כלל)
אגב אלי פרידמן כמדומני ביקש לשלם באתר כל אחד כמה שהוא חושב שראוי לשלם על הדיסק( הנידח?! ) שלו.

הסיפריה התורנית

שליחה על ידי הסיפריה התורנית » 02 אוקטובר 2018, 09:36

שוב התבוננתי שאולי תלוי בגדר דין תשלומים בגזילה דהנה הגר'' ח ביאר בדעת הרמב'' ם דהוא מפרשה אחרת 'ושילם' אכן שיטת רש'' י נראה בכל דוכתא דהוא מדין והשיב והיינו דבכך חשיב שמשיב את מה שגזל משום מ'' ל הן מ'' ל דמיהם ולהנ'' ך יש מקום לחילוק שכתבנו דאם אין שייך השבה על הבעין אפשר דאין כלל דין לשלם מאידך אפשר שאדרבה מאחר דתשלומים מיקרי השבה א' 'כ אין שום מקום לחלק בין אם היה חפץ או לא אכן יותר נראה כי דווקא היכא דיש חיוב כלפי החפץ ורק דא' 'א לשלמו שפיר מקרי השבה בכסף אבל היכא דאין חפץ להשלים א'' כ אין שייך כלל לענין תשלומין ויל'' ד

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה