אתר שצוברים בו כסף ומוסיפים כסף למי שמושך רק מסכום מסויים, חשש ריבית?

חכימא דיהודאי

משתמש ותיק
לדוגמא כאן https://cashdo.co.il/?ref=20BEYJ
[attachment=0]‏‏לכידה.[attachment=0]‏‏
או שזה לא נקרא עבור המתנת המעות, כי זה רק עניין שתמשיך לעבוד איתם, לא בשביל שהכסף ישאר אצלם.

קבצים מצורפים

• ‏‏לכידה.PNG
    ‏‏לכידה.PNG
    9.1 KB · צפיות: 59

במבי

משתמש ותיק
שאלה טובה, שהרי הכסף הבסיסי נכנס אליהם בתור אחוזים מהקניות שלך באלי אקספרס וebay וכדומה, ורק אם אתה מושך אותו לקניה בחנות הנ"ל נוספים לך 5%, צריך לברר האם זה נחשב ככסף שלך שנכנס אליהם או ככסף ממקור חיצוני שאז התמורה שאתה מקבל במשיכה אינה כפרעון חוב.

אבל מסתמא עדיף לקבל מהם את הכסף מזומן ישר חשבון בנק (שהרי הם מאפשרים זאת)

למי שלא מנוי אצליהם (או לכל חברת קאשבק) הדבר מומלץ כי מקבלים באלי אקספרס עד 8% חזרה ובebay עד 4% חזרה.

כדאי להוריד את התוסף לדפדן מהאתר של ר' zvizvi או מהאתר הרשמי של קאשדו.

Practic

משתמש רגיל
על פי מה שהבנתי קשבאק עובד כך: 
הם עוזרים לחנות פלונית באליאקספרס להשיג לקוח. בתמורה לכך החנות נותנת לחברת הקשבאק למשל 8% משווי הקניה. 5% הם נותנים בחזרה ללקוח ו3% משאירים אצלם. 
אם זה כך אז לא שייך בזה כל איסור רבית. אין כאן כל שכר המתנה. זה דומה ממש לזה שיהיה לך כרטיס מועדון לחנות מסוימת שעבור כל קניה אני צובר נקודות ששוות דמי קניה באותה חנות. 

חכימא דיהודאי

משתמש ותיק
פותח הנושא
Practic אמר:
על פי מה שהבנתי קשבאק עובד כך: 
הם עוזרים לחנות פלונית באליאקספרס להשיג לקוח. בתמורה לכך החנות נותנת לחברת הקשבאק למשל 8% משווי הקניה. 5% הם נותנים בחזרה ללקוח ו3% משאירים אצלם. 
אם זה כך אז לא שייך בזה כל איסור רבית. אין כאן כל שכר המתנה. זה דומה ממש לזה שיהיה לך כרטיס מועדון לחנות מסוימת שעבור כל קניה אני צובר נקודות ששוות דמי קניה באותה חנות. 

אם הם רק היו רוצים שנמשיך להיות לקוחות שלהם ורק רוצים לתת בונוס למי שיקנה מהם הרבה, זה לא אמור להיות אכפת להם אם משכתי ואני ממשיך לעבוד איתם, הם היו צריכים לקבוע שכל מי שקונה במהלך חודש סך מסויים של כסף או צובר סך נקודות למרות שמשך חלק מהסכום שהגיע לו מקבל בונוס, אבל ברגע שזה קשור לאי משיכת הכסף, אפשר להיות בטוחים שזה לא נקרא בשכר המתנת המעות?

אאבבגג

משתמש רגיל
לא מכיר בכלל את הנושא מבחינה מציאותית
רק אציין, שאם מדובר במתנה שנותנת אותה חברה, הרי שאם היא מודיעה מראש את שתי האפשרויות יש בזה לכאורה את ההיתר של נדוניא שאין בה ריבית כאשר קבעו מתחילה את האפשרות להחזיר עם המתנה, וזאת מכיוון שאין בזה המתנת מעות כיוון שאלו לא היו מעולם אצל הזוכה

חלק עליון תַחתִית