בקשת מקור

כללי הפורום
  • פותח נושא חדש? שים לב! למען שמירת הסדר הטוב, יש לפתוח את הנושא בפורום של החומש/הפרשה, ולציין בכותרת הנושא את שם הפרשה או את שם הספר והפרק עליו נסוב הדיון. במידה ומדובר בנושא כללי יש לפתחו כאן.
  • אשמח לעזרה בקטלוג נושאים ישנים לפי חומש/פרשה. הקִטלוג יתבצע בצורה פשוטה: דווחו על ההודעה הראשונה בנושא > בחרו ב"האשכול שייך לקטגוריה אחרת, נא ציין בשדה המידע את הקטגוריה הנכונה" > הזינו בשדה המידע את שם החומש/הפרשה, ואני כבר אדאג להעביר את הנושא לחומש/פרשה המבוקש/ת.
  • יש אפשרות כללית בפורום "לקפל" מדורים לקטגוריה אחת (ע"י לחיצה על המינוס בצד השמאלי בראש כל קטגוריה), בכדי לאפשר גלילה מהירה במידת הצורך. הקיפול/הפתיחה יישארו כך גם בכניסות הבאות לפורום עד ללחיצה הבאה.

פותח הנושא
יוסי 2
הודעות: 170
הצטרף: 20 אוקטובר 2019, 15:00
נתן תודה: 48 פעמים
קיבל תודה: 52 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

בקשת מקור

שליחה על ידי יוסי 2 » 02 אוגוסט 2020, 02:58

זכור לי ששמעתי מדרש שמה שמשה רבינו לא נכנס לא"י לא היה רק בגל מי מריבה אלא גם בגלל הסנה שסירב ללכת בשליחותו של הקב"ה להוציא ת בנ"י ממצרים, האם יש כזה מדרש ואם כן היכן הוא?


רוצה להיות טוב
הודעות: 39
הצטרף: 31 יולי 2020, 01:11
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים
סטטוס: לא מחובר

Re: בקשת מקור

שליחה על ידי רוצה להיות טוב » 02 אוגוסט 2020, 03:13

עיין רשי שמות ו א ושפת"ח


בבא בוטא
הודעות: 225
הצטרף: 21 אפריל 2020, 16:31
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 110 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: בקשת מקור

שליחה על ידי בבא בוטא » 02 אוגוסט 2020, 03:16

  
אולי נתחלף למר במה שמצינו שאחר שעשה משה רבינו ע"ה את שליחותו כדבר ד', והלך לפרעה, שב משה אל ד' ואמר "ד' למה הרעתה לעם הזה למה זה שלחתני: ומאז באתי אל פרעה לדבר בשמך הרע לעם הזה והצל לא הצלת את עמך" ככתוב בשמות סו"פ ה', וע"ז כתוב בריש פ"ו: "ויאמר ד' אל משה עתה תראה אשר אעשה לפרעה כי ביד חזקה ישלחם וביד חזקה יגרשם מארצו", ופרש"י (והוא מסנהדרין קי"א א' עיי"ש): עתה תראה, הרהרת על מדותי, לא כאברהם שאמרתי לו (בראשית כ"א) כי ביצחק יקרא לך זרע ואח"כ אמרתי לו העלהו לעולה ולא הרהר אחר מדותי, לפיכך עתה תראה, העשוי לפרעה תראה ולא העשוי למלכי ז' אומות כשאביאם לארץ. עכ"ל.
עכ"פ אם לזה כוונתו, הרי שענין העונש בזה הוא על הרהור על מידותיו של הקב"ה ולא על סירוב להישמע לקול דברו.
   

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “תנ"ך ופרשת שבוע”

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 1 אורח