האות ו' בפרשת וישב

כנסת - ישראל

משתמש רגיל
כל פסוקי פרשת וישב מתחילים בו' חוץ משמונה פסוקים
המקור לזה כמדומני בפסיקתא, אם יש למישהו לעלות לי צילום של הדברים מבפנים 
תודה 

בשלמא

משתמש ותיק
כנסת - ישראל אמר:
כל פסוקי פרשת וישב מתחילים בו' חוץ משמונה פסוקים
המקור לזה כמדומני בפסיקתא, אם יש למישהו לעלות לי צילום של הדברים מבפנים 
תודה 
לקח טוב (פסיקתא זוטרתא):
ואתנה לבי לדעת חכמה כי הפרשה כולה התחלת הפסוקים בוי"ו חוץ משמונה פסוקים, וסימנם אל"ה א"ב ככ"ב, אלה תולדות (לז ב), לכו ונמכרנו (לז כז), היא מוצאת (לח כה), איננו גדול בבית (לט ט), בעוד קמא (מ יג), כי אם (מ יד), כי גנב (שם טו), בעוד בתרא (שם יט), למה כנגד המילה שנתנה לשמנה, שכל הפרשה סיפורים של ווי"ם ווי היה במכירת יוסף, ווי במיתת אשת יהודה ובניו, ווי באשת פוטיפרע, ווי בבית האסורים, ווי לסריסי פרעה, חוץ משמנה פסוקים שאמרנו למעלה, שזכה אסנת בת פוטיפרע להזדווג למולים, כיוצא בדבר ויהי בימי שפוט השופטים (רות א א), כולן ווי"ן חוץ מח' פסוקים שבספר רות, שנזדווגה רות עם בועז ויצא ממנה מלכות, שנאמר הוא אבי ישי אבי דוד (שם ד יז).

בשלמא

משתמש ותיק
דברי בעל הסדר הדורות בהקשר זה ידועים ומפורסמים:
הג"מ ישעיהו סג"ל בן הג"מ אברהם, הוא החסיד שחבר ספר שני לוחות הברית, ובנו הג"מ שעפטיל חבר הקדמה לספר הנ"ל וקראו ווי העמודים, ואני ראיתי ספר כתב יד אצל החסיד מורינו ליב בקלויז דק"ק סלוצק ז"ל רבינו ישעיה בעל של"ה, נתעברה בו בארץ ישראל נשמת רות, וסימנך בספר רות מתחילין כל הפסוקים בווין זולת פסוקים של "ישעיה באהל" ר"ת בן אברהם הלוי עכ"ל (ולדעתי נצנצה רוח הקודש בבנו הג"מ שעפטיל שקרא הקדמת ספר הנ"ל ווי העמודים, רמז לווין הנ"ל).

חלק עליון תַחתִית