הנהלת "פורום לתורה" מאחלת לכל חו"ר שנה טובה ומתוקה, שנת בריאות ושלווה. שימלא ה' לבנו משאלות טובות, וימלא משאלות לבנו לטובה. אכי"ר

מה המקור שהיו מרגליות על ראשו של דוד משמן המשחה בספר דוד בן ישי

כללי הפורום
  • פותח נושא חדש? שים לב! למען שמירת הסדר הטוב, יש לפתוח את הנושא בפורום של החומש/הפרשה, ולציין בכותרת הנושא את שם הפרשה או את שם הספר והפרק עליו נסוב הדיון. במידה ומדובר בנושא כללי יש לפתחו כאן.
  • אשמח לעזרה בקטלוג נושאים ישנים לפי חומש/פרשה. הקִטלוג יתבצע בצורה פשוטה: דווחו על ההודעה הראשונה בנושא > בחרו ב"האשכול שייך לקטגוריה אחרת, נא ציין בשדה המידע את הקטגוריה הנכונה" > הזינו בשדה המידע את שם החומש/הפרשה, ואני כבר אדאג להעביר את הנושא לחומש/פרשה המבוקש/ת.
  • יש אפשרות כללית בפורום "לקפל" מדורים לקטגוריה אחת (ע"י לחיצה על המינוס בצד השמאלי בראש כל קטגוריה), בכדי לאפשר גלילה מהירה במידת הצורך. הקיפול/הפתיחה יישארו כך גם בכניסות הבאות לפורום עד ללחיצה הבאה.

פותח הנושא
בר בי רב
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 78 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

מה המקור שהיו מרגליות על ראשו של דוד משמן המשחה בספר דוד בן ישי

שליחה על ידי בר בי רב » 10 מאי 2019, 16:45

בגמ' [כריתות והוריות] נזכר דבר זה על אהרן כשנמשח בשמן המשחה. ואילו יש מדרש על מעלות שהיו לדוד כשנמשח בשמן המשחה.
אם אני לא טועה ראיתי בספר הנפלא "דוד בן ישי" (קומיקס) הנודע לתהלה, שהובא שם כן על דוד המלך שהיו לו כמין מרגליות על ידי שמן המשחה.
מאחר והספר אינו תחת ידי (ואני נצרך למקור לזה כעת), אשמח אם מישהו שספר זה תחת ידו יוכל לבדוק את מקורו או נימוקו על דבר זה. או לעדכן אותי מה כתוב שם, אם כתוב שם משהו אחר.

חלק א׳ ממעל
נתן תודה: 207 פעמים
קיבל תודה: 336 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: מה המקור שהיו מרגליות על ראשו של דוד משמן המשחה בספר דוד בן ישי

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 10 מאי 2019, 17:08

כ׳ שם ילקוט מעם לועז בשם ילקוט מכירי תהלים קי"א

פותח הנושא
בר בי רב
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 78 פעמים