שיעבוד מצרים

כללי הפורום
  • פותח נושא חדש? שים לב! למען שמירת הסדר הטוב, יש לפתוח את הנושא בפורום של החומש/הפרשה, ולציין בכותרת הנושא את שם הפרשה או את שם הספר והפרק עליו נסוב הדיון. במידה ומדובר בנושא כללי יש לפתחו כאן.
  • אשמח לעזרה בקטלוג נושאים ישנים לפי חומש/פרשה. הקִטלוג יתבצע בצורה פשוטה: דווחו על ההודעה הראשונה בנושא > בחרו ב"האשכול שייך לקטגוריה אחרת, נא ציין בשדה המידע את הקטגוריה הנכונה" > הזינו בשדה המידע את שם החומש/הפרשה, ואני כבר אדאג להעביר את הנושא לחומש/פרשה המבוקש/ת.
  • יש אפשרות כללית בפורום "לקפל" מדורים לקטגוריה אחת (ע"י לחיצה על המינוס בצד השמאלי בראש כל קטגוריה), בכדי לאפשר גלילה מהירה במידת הצורך. הקיפול/הפתיחה יישארו כך גם בכניסות הבאות לפורום עד ללחיצה הבאה.

פותח הנושא
יעקב. ב
נתן תודה: 46 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

שיעבוד מצרים

שליחה על ידי יעקב. ב » 21 אפריל 2016, 12:42

במדרש תנחומא פרשת וארא סימן י''ד מבואר מה היתה ה''מדה כנגד מידה'' בכל י' המכות.

לגבי ערוב כתוב משום שהמצרים הכריחום לצוד חיות. במכת דבר כתוב משום שהמצרים הכריחום לרעות בבהמותיהן.

לא הובן לי, הרי היתה מכסת לבנים שכל אחד היה חייב לעשות, והנוגשים אצים לאמר וכו', והיכן היה זמן לרעות בהמות ולצוד חיות?

מנין
משתמש ותיק
נתן תודה: 106 פעמים
קיבל תודה: 71 פעמים
יצירת קשר:

Re: שיעבוד מצרים

שליחה על ידי מנין » 21 אפריל 2016, 13:15

יעקב. ב כתב: הרי היתה מכסת לבנים שכל אחד היה חייב לעשות
מי אמר שכל אחד?

פותח הנושא
יעקב. ב
נתן תודה: 46 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יעקב. ב » 21 אפריל 2016, 16:48

מצאתי ''מדרש תנחומא'' ויצא סימן א' ''לאחר שהיו עושין מלאכתן בטיט ובלבנים ובאין לנוח לערב לבתיהן בא המצרי ואומר לו צא לקט לי ירק מן הגנה בקע לי את העץ הזה מלא לי חבית זו מן המים''

לחזות בנועם
נתן תודה: 34 פעמים
קיבל תודה: 45 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי לחזות בנועם » 21 אפריל 2016, 21:28

זוהי עבדות אמיתית, עבד הוא לא רק למשמרת אחת עבד הוא ל24 שעות ביממה וא"כ יש זמן להכל.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “תנ"ך ופרשת שבוע”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: י-ה יושיעך | 3 אורחים