בקשת מידע על קונטרס: "דייני הכזב - בדבר עקירת התורה בבתי הדין הרבניים"

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

שמעיה
משתמש ותיק
נתן תודה: 276 פעמים
קיבל תודה: 299 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: בקשת מידע על קונטרס: "דייני הכזב - בדבר עקירת התורה בבתי הדין הרבניים"

שליחה על ידי שמעיה » 01 מאי 2019, 20:56

יפה. שמענו את הצד של האברך ואת הצד של כל ראשי ישיבת ארחות תורה.
שמעת כבר - פעם אחת - את הצד של הרב עמאר לפני שיצאת בהתקפתך החריפה בהתבסס על איסור החנופה?
אתה סומך על עדות ראשי ישיבות שלא היו שם, ועל סיפור שאינו מאומת על פי דיני הראיות, על מנת להשחיר את שמו של תלמיד חכם עצום! וכל זה בדרמטיזציה הידועה שלך...

כרם
משתמש ותיק
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 115 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי כרם » 01 מאי 2019, 21:04

אם מדברים על התנהגותם של ראשי ישיבות בנוגע לתיקי גירושין, אין ספק, כי ככל התלונות על הדיינים של הרבנות, יש להתלונן על חלק מראשי ישיבות (רק על חלק מהם), שלעולם עומדים לצד הבעל, גם כשהוא אכן מעגן את אשתו, וגם כשדרישותיו מוגזמות, וגם כשהוא עושה עוולות כמים, אבל הם עומדים לצידו ומנצלים את מעמדם כראשי ישיבה.
כנראה, זה לעומת זה עשה, לעומת ראשי הישיבות שעומדים יותר מן הצדק לצד הבעל שלא כדין, יצר את הדיינים שעומדים יותר מן הצדק לצד האשה שלא כדין.

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 404 פעמים
קיבל תודה: 531 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

שליחה על ידי יהודי » 01 מאי 2019, 21:17

הסיפור על הגרש"מ עמאר המוכר וידוע בתור ת"ח חשוב לא אומר כלום ממש, אולי היו לה ראיות ברורות שהוצגו בפניו שעליו לתת גט ולכן יש לכפותו? היית שם בבית ולא התקיימו שום סיבות מאלו המצריכות ליתן גט?

המימד הנוסף של הענין
משתמש ותיק
נתן תודה: 147 פעמים
קיבל תודה: 62 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי המימד הנוסף של הענין » 01 מאי 2019, 23:08

למה לדון ולדון ולדון? יש מכתב ברור מכל ברור מכל ברור!

"וכל הנושא גרושה
1. צריך לברר
2. היטב

א. באיזה בית דין נתגרשה,
ב. ואם הבעל הסכים לגרש מרצונו, ולא היה הגט בכפיה".

מי מכל גדולי ישראל הכי הכי גדולים לא חתם על המילים הללו???
(חוץ ממי שמשמש כרב או רב ראשי של המימסד ומציל מבפנים מה שאפשר שזה כבר משהו אחר,
אין מצוה להיות שוטה...)

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 01 מאי 2019, 23:09

יש מכתב שגט של אברך מארחות תורה הוא גט מעושה?

מבקש אמת
משתמש ותיק
נתן תודה: 179 פעמים
קיבל תודה: 633 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 01 מאי 2019, 23:18

בן של רב כתב:
01 מאי 2019, 20:41
אתה צודק.
ואכן לא הייתי מביא את ההקלטה אלמלא שכל גדולי הרבנים כתבו במפורש.

וגם אלמלא שלפני 15 שנה התגרש ידידי הקרוב הרב ת. ק. (ת"ח צדיק ויר"ש, וגם איש מתוק מדבש) ברבנות בכפיה גמורה אצל הרב עמאר.

[לה"ר??? ה' ירחם איזה סילוף! מה עם לשון חנופה?
כת חנפים לא מקבלת פני שכינה! ורק אחריה מוזכרת גם כת מספרי לה"ר]

אני מביא את הסיפור כי הוא מוכן לספר הכל לכל מי שרוצה לשמוע.

בקיצור היה לו חשש שב'בית מרקחת' (מליצה שלו) עם התור המהיר יעשו כפיה ולכן מסר מודעה וביטל את הגט מראש בפני 3 אברכים מהכולל של ארחות תורה שבו למד.

זה עבד כך:
עמאר החליט בדיון קצרצר ובלי לשמוע אותו - שהוא חייב לתת גט.
ומיד צמחו משומקום שני מאבטחים/שוטרים (לא זוכר) ואמרו לו תן מיד גט או אזיקים ולכלא.
מה יעשה הנעבאך? נתן מיד.

בפועל ניסו בבית הדין של הגרנ"ק לגבות עדויות על הכפיה ולא הצליחו כי היו עדים על האוירה המופקרת והאלימה של הדיינים (דיינים?...) לפני ואחרי הגט אך לא על רגע הכפיה ולכן לא הוציאו איסור רשמי עליה כאשת איש אם כי הזהירו אותה מאוד כי היא הרי יודעת שזה היה.
אך רח"ל היא התחתנה עם רשע כמוה.

מה תאמרו שהכל סיפורי הבעל המסכן שנשאר לבד ויוצא לו העיניים?
אז זהו שלא.
כי אחרי זמן לא ארוך הוא התחתן וחי באושר עם משפחה מפוארת.

ועוד משהו קטן - אחרי זמן קצר מה'חתונה' היא 'התגרשה' ב"ה מהנואף החדש.

כל ראשי הישיבה בארחות תורה מוכנים להעיד על הסיפור הזה.
למדינה נחשלת בקצה העולם המנותקת לחלוטין מהציוויליזציה, הגיע נציג של חברת בואינג והציע למכור כמה מטוסים במחיר מוזל, בכדי לאפשר לציבור ליצור קשרים עם מדינות אחרות ולייבא אוכל ותרופות שישפרו את איכות החיים במדינה. אחד מהשמרנים במדינה המתנגד לכל שינוי וחידוש הפיץ חוברת עמוסה בסיפורים מסמרי שיער עם תמונות מזעזעות של תאונות מטוסים שקיפדו את חייהם של מאות ואלפי אנשים, והרסו למשפחות שלמות את החיים לנצח. כמובן שכל אנשי המדינה נחרדו ונרתעו והתנגדו בתוקף להכנסת כלי המשחית ששמו מטוס למדינתם השלווה. "עדיף לנו לחיות ברעב תמידי ולסבול ממחלות קשות, ובלבד שלא נכנס למפלצת המעופפת המעלימה אנשים במצולות ים בן רגע" טענו התושבים. הנציג המכובד ניסה להסביר להם שלמרות שכל הסיפורים והתמונות נכונים במאה אחוז, הרי שהמקרים הללו של התאונות הינם נדירים ביותר, והסיכוי של אדם למות בתאונת מטוס עומד על אחת מ11 מליון, אבל דבריו נפלו על אזנים ערלות. בעיני תושבי המדינה כל מי שנכנס למטוס מכניס את עצמו בידים למלכודת מוות, ומאות מליוני התושבים בעולם החיצון הטסים במטוסים באופן קבוע הינם פשוט מתאבדים.

אני לא אומר שהסיפורים המזעזעים בבתי הדין הינם נדירים, מאחר ואין לי מידע בנושא, אלא רק בא לציין שאי אפשר להסיק מסקנות על סמך כמה סיפורים, מחרידים ומזעזעים ככל שיהיו.

נ.ב. מאחר והנני שם לב שהנושא של חנופה מאד מטריד את כבודו, הריני לצטט את דברי היראים במצוה רמח בביאור האיסור:
"והריני מפרש פי' חנופה שהזהירה עליה התורה כל השומע דבר עולה ושאינו הגון או רואה דבר רע ואמר טוב הוא ואינו שותק מתוך יראה לא מגופו ולא מממונו אלא מתוך רשע לבבו או חושב בלבבו ואומר (בלבבו) ברע עשה פן אפו עלי ויתקוטט עמי ואיני מפסיד בקטיטתו כי אם חסדו ואהבתו נקרא חנף עובר בלא תחניף... אבל המשלים לרשע ומראה עצמו אוהבו מחמת יראתו אינו נקרא רשע כדתנן בגיטין בהנזקין שואלין בשלומן מפני דרכי שלום".

מבקש אמת
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 01 מאי 2019, 23:26

כרם כתב:
01 מאי 2019, 21:04
אם מדברים על התנהגותם של ראשי ישיבות בנוגע לתיקי גירושין, אין ספק, כי ככל התלונות על הדיינים של הרבנות, יש להתלונן על חלק מראשי ישיבות (רק על חלק מהם), שלעולם עומדים לצד הבעל, גם כשהוא אכן מעגן את אשתו, וגם כשדרישותיו מוגזמות, וגם כשהוא עושה עוולות כמים, אבל הם עומדים לצידו ומנצלים את מעמדם כראשי ישיבה.
כנראה, זה לעומת זה עשה, לעומת ראשי הישיבות שעומדים יותר מן הצדק לצד הבעל שלא כדין, יצר את הדיינים שעומדים יותר מן הצדק לצד האשה שלא כדין.
ויותר מזה יש להתלונן על חלק מראשי הישיבות (רק חלק מהם), שעומדים לצד הבעל רק כשהינו תלמיד בישיבתם החשובה, ומסייעים לו לסחוט מאבי האשה סכומים דמיוניים שיגרמו לו לחיות בלחץ נפשי תמידי, אבל כשאותו בעל יגיע לפרק שידוכי בנותיו פתאום יתייצבו בצד שכנגדו (במידה והיה טיפש מספיק ללכת על הכיוון של אותה ישיבה), ויפילו אותו באותו פח יקוש בו הפיל את חמיו עשרים שנה קודם לכן.

(למען ההגינות אציין שאם איני טועה, הרי דווקא בארחות תורה ראשי הישיבה הם בסדר גמור בענין זה).

המימד הנוסף של הענין
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי המימד הנוסף של הענין » 01 מאי 2019, 23:55

הרב @מבקש אמת אני רואה שמטריד אותך למה מטריד אותי הענין של כת חנפים, ופטרת אותי במקרים של פחד מרשעים.
קודם כל תודה, ותברך אותי להמשיך לא לפחד ולזכות להיות משבט לוי שלא פחדו או יותר נכון התגברו על הפחד כי הם פשוט אהבו את ה' ולא הקדימו את כבוד המשפוחה לכבוד ה'...

אבל שכחתי לציין שהחשש היותר גדול שכאן הוא "כת לצים" המקררים את האמבטיה וגם הם לא יראו את אור ה' ולא יקבלו פני שכינתו אא"כ ימחקו את ההודעות נגד גדולי גדולי תורתו של המלך.
כי מתוך כונות טובות להגן על כבוד בשר ודם הם מזלזלים בזעקת כל כל כל גדולי ישראל שכתבו במפורש:

"חובה
גדולה
לחזק את הענין הגדול הזה.

ללכת
רק
לבתי דינים החרדים לדבר ה'.

ולא ללכת לבתי הדין הרבניים
המושפעים
מחוקי הערכאות שבמדינה.

המביאים לעם ישראל
מכשולים!
גדולים!
ואיסורים!
חמורים!
כמבואר בספר משפטי ישראל המתריע בענינים אלו".

וע"ש מעל מאה חמישים חתימות מכל גדולי הדור ופוסקיו.

מבקש אמת
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 02 מאי 2019, 00:21

המימד הנוסף של הענין כתב:
01 מאי 2019, 23:55
הרב @מבקש אמת אני רואה שמטריד אותך למה מטריד אותי הענין של כת חנפים, ופטרת אותי במקרים של פחד מרשעים.
קודם כל תודה, ותברך אותי להמשיך לא לפחד ולזכות להיות משבט לוי שלא פחדו או יותר נכון התגברו על הפחד כי הם פשוט אהבו את ה' ולא הקדימו את כבוד המשפוחה לכבוד ה'...

אבל שכחתי לציין שהחשש היותר גדול שכאן הוא "כת לצים" המקררים את האמבטיה וגם הם לא יראו את אור ה' ולא יקבלו פני שכינתו אא"כ ימחקו את ההודעות נגד גדולי גדולי תורתו של המלך.
כוונתי לא היתה לפטור אותך במקרה של פחד, אלא להראות שמי שמנסה להצדיק אדם ש ל ד ע ת ך נוהג שלא כדין אינו עובר על חנופה אם לדעתו יש מקום להצדיק את מעשיו או ללמד זכות עליהם, וכל הענין של חנופה הוא דווקא כשיודע בבירור שנוהג שלא כדין ובכל זאת אומר שמעשיו טובים ורצויים, וכוונתו בזה לא להפסיד טובות מהאדם המדובר.

מי שתמיד מנסה להוקיע את כל מי שלא מוצא חן בעיניו אינו מחמיר בהלכות חנופה אלא מיקל גדול (או יותר נכון עבריין) בהלכות לשון הרע, הוצאת שם רע, אונאת דברים, מכה רעהו בסתר, בזיון תלמידי חכמים, מחלוקת ועוד איסורים שונים.

המימד הנוסף של הענין
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי המימד הנוסף של הענין » 02 מאי 2019, 00:32

נו, אז למה כל עשרות גדולי ישראל ורבניו ופוסקיו לא חששו כמוך מלהוציא לעז על דייני הכזב וגיטיהם?
אולי לגרנ"ק ולגר"ש ואזנר ולגרח"ק ולגר"א נבנצל ולגר"ש אויערבך ולגרמ"ה הירש ולגר"ד יפה ולגר"נ קופשיץ ועוד ועוד ועוד - - -
--- יש להם כבוד לה' ולתורתו לפני כבוד לעובדי מימסד אנוסים נעבאכים...

אגב אל תדאג: באופן כללי אני מגדולי מלמדי הזכות אבל אני לא מתחכם נגד כל גדולי ישראל שכותבים כל כך חריף, וחד, ונחרץ.

מבקש אמת
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 02 מאי 2019, 02:24

המימד הנוסף של הענין כתב:
02 מאי 2019, 00:32
נו, אז למה כל עשרות גדולי ישראל ורבניו ופוסקיו לא חששו כמוך מלהוציא לעז על דייני הכזב וגיטיהם?
אולי לגרנ"ק ולגר"ש ואזנר ולגרח"ק ולגר"א נבנצל ולגר"ש אויערבך ולגרמ"ה הירש ולגר"ד יפה ולגר"נ קופשיץ ועוד ועוד ועוד - - -
--- יש להם כבוד לה' ולתורתו לפני כבוד לעובדי מימסד אנוסים נעבאכים...

אגב אל תדאג: באופן כללי אני מגדולי מלמדי הזכות אבל אני לא מתחכם נגד כל גדולי ישראל שכותבים כל כך חריף, וחד, ונחרץ.
מנין לך שבאמת כל גדולי ישראל כתבו כך???
בשביל לדעת שזה נכון צריך ללכת לכל אחד מהחתומים על המכתבים ולשאול בדיוק מה חתם ועל בסיס מה.
בכמה מקרים ראיתי מכתב של רבנים שהיה כתוב בו דברים שהיו נראים לי משונים, והתקשרתי לברר מפי הרב בעצמו, ולמרבה ההפתעה גיליתי או שחתימתו זויפה, או שלחצו עליו לחתום וסמך על דברי העסקנים אף שלא יודע בדיוק מה המצב, או שהתכוון רק לרעיון הכללי המובע במכתב ולא לדברים כפי שנכתבו, וכדומה.

(כמובן מחתימי המכתבים מפחדים מטענות כאלו השומטות את הקרקע תחת פעילותם, ולכן מפעילים תעמולה כבדה לשכנע את הציבור שמי שטוען שהרבנים לא יודעים בדיוק את כל הפרטים הוא מהמשכילים ומורדים נגד דעת תורה, ואז כבר אי אפשר לפקפק ולערער ולשאול שאלות על הדעת תורא של התועמלנים בשם הרבנים, כי מי רוצה להיות מתוייג כמשכיל רח"ל...)

אני לא בא לומר שכל מכתב או קול קורא הוא שקר גמור, אלא שהוא בחזקת לא אמין כלל עד שיבורר היטב שהדברים נכונים ומדוייקים.

פותח הנושא
בן של רב
משתמש ותיק
נתן תודה: 673 פעמים
קיבל תודה: 334 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 02 מאי 2019, 02:28

ההקלטה של מרן הגר"ד לנדו לא מספיקה לך?
אז אולי באמת תרים דחוף טלפון לאחד מגדולי הדיינים הכשרים - מי שרק תרצה
[יש שם יותר ממאה חתימות לבחירתך.
ורק לחשוב כמה יש עוד שיודעים ומפחדים לחתום על מכתב כזה חריף]
:oops: ומיד אח"כ תמחק את דברי הקרירות המחרידים שכתבת בטעות מתוך כונה טהורה לש"ש. :arrow:

בעצם ממש לא.
בנושא כה חמור כממזרות לדורות ואלפי גילויי עריות דאשת איש - לא מספיק למחוק.
חייבים תשובת המשקל!
שתפרסם את האמת וגם את עומק הסוגיא - עם כל הכשרונות והידיעות שלך.

פותח הנושא
בן של רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 02 מאי 2019, 02:49

בהקלטה הכאובה הנ"ל שומעים את מרן הגר"ד לנדו אומר בין היתר:
"אני כבר צועק את זה 50 שנה. כשאתם שתקתם אני צעקתי".

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 02 מאי 2019, 09:46

אגב, מדברים על אברך צדיק יר"ש מתמיד וכו' וכו'.
לבד מהדמגוגיה שבענין ולבד מה שנכתב בזה לעיל, לצערי הייתי מעורב בנסיון השכנת שלום בית באיזה אברך שגם מרביץ תורה ומו"צ, ואחר כך בנסיון להשגת הגט, ואשה זו סבלה סבל בל יתואר עם אותו אדם, ולא היה רב אחד (כמובן מאלה שמאשר/ים פה המעורר/ים) שלא אמר לה שתנסה להשיג גט מיד כמה שיותר מהר ללא שום נסיון לשלום בית.

שמעיה
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 02 מאי 2019, 10:18

יהודי כתב:
02 מאי 2019, 09:46
אגב, מדברים על אברך צדיק יר"ש מתמיד וכו' וכו'.
לבד מהדמגוגיה שבענין ולבד מה שנכתב בזה לעיל, לצערי הייתי מעורב בנסיון השכנת שלום בית באיזה אברך שגם מרביץ תורה ומו"צ, ואחר כך בנסיון להשגת הגט, ואשה זו סבלה סבל בל יתואר עם אותו אדם, ולא היה רב אחד (כמובן מאלה שמאשר/ים פה המעורר/ים) שלא אמר לה שתנסה להשיג גט מיד כמה שיותר מהר ללא שום נסיון לשלום בית.
ולא פעם ולא פעמיים בני המשפחה הקרובה יודעים על אדם מושחת ורע מעללים, המתעלל באשתו וצאצאיו, כאשר כל סובביו בביהמ''ד ובכולל מעידים מגידים רוב יושרו וגודל צדקותו.

כרם
משתמש ותיק
קיבל תודה: 115 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי כרם » 02 מאי 2019, 10:59

אחוז גבוה של הגירושין בצבור החרדי, הבסיס שלהם הוא בעיות נפשיות בלתי מטופלות (יותר מ-50%).
ומי שיודע, כי אדם עם בעיה נפשית חמורה יכול להיות צדיק גדול ועם הרבה מעלות משובחות, אבל הוא עם בעיה נפשית.
ויש ראשי ישיבות משוחדים על תלמידיהם, ויעזרו להם נגד הדין ונגד השו"ע, תוך ניצול מעמדם, כאילו בשם התורה צריך לעשות כפי גחמותיהם.
וחבל שזה כך.

ובמשה עבדו
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ובמשה עבדו » 02 מאי 2019, 13:11

בן של רב כתב:
02 מאי 2019, 02:28
אז אולי באמת תרים דחוף טלפון לאחד מגדולי הדיינים הכשרים - מי שרק תרצה
[יש שם יותר ממאה חתימות לבחירתך.
ורק לחשוב כמה יש עוד שיודעים ומפחדים לחתום על מכתב כזה חריף]
ומיד אח"כ תמחק את דברי הקרירות המחרידים שכתבת בטעות מתוך כונה טהורה לש"ש.
נו, לא זה מה שעשיתי כבר לעיל, שביררתי אצל הגאון רבי בן ציון מוצפי והבאתי לכם דברים מקוריים ממנו בכתי"ק שפורכים להדיא את חתימתו במכתב הנ"ל?!
אז אם אתה בן של רב והולך בדרכיו של רב בישראל, כעת שאתה רואה את המימד הנוסף של הענין, אתה מתכבד להראות גדולתך ולמחוק בבקשה כל דברי הריתחא והשופכין על לפחות עשרות גדולים בתורה ויר"ש וזיכוי הרבים וביניהם מגדולי חכמי הדור בתורה ויראה ודעת אלקים, בהסתמך על מכתב מזוייף או שיצא מהכשרו או הסבר חמור אחר, שבא להטיח דברים קשים כנגד גוף ציבורי תורני עצום שמקובל אצל רבים משלומי אמוני ישראל וחכמי הדורות הקודמים והדור הנוכחי.
(על אף שמקובל אצלם גם שיש הרבה מה לתקן, כמו בכל גוף נרחב החובה בקרבו מאות אנשי מקצוע ואנשי עשיה ומכלול מורכביות שונות, וכמו שמקובל אצלם גם לא פחות, שיש גם יש הרבה לתקן בבתי דינים הפרטיים, ובדברים מסויימים גם א"א לעגן דרישות אלו מהפרטיים, כי הם עצמאיים, בשונה מהרבניים, שיש נהלים מחייבים ודורשים תנאים בסיסיים די נוקבים, כמבואר בחוברת השיבה שופטינו שצורפה כאן לעיל.)

ולגבי עצם המכתב שהובא כאן, כבר ניסיתי להסביר לעיל קצת ממה שכתוב במכתבים הנ"ל במפורש דאיירי בנעשה שלא כדין תורה, ורק הציגוהו בסגנון מטעה, עי' בדברינו לעיל, ומי כהחכם יודע פשר.

ובמשה עבדו
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ובמשה עבדו » 02 מאי 2019, 14:12

ברסלבר (ליטאי לשעבר) כתב:
28 אפריל 2019, 09:17
@מכון קול יוסף @ובמשה עבדו יש בחוברת בעיקר בחלק הראשון סיפורים מסוימים על מקרים ודיינים ספציפיים. ובתשובות שהבאתם יש תשובה כללית, איך דברים עובדים ולמה. שאלתי האם יש אפשרות שתתנו גם מענה ספיציפי על אותם סיפורים ואישים המתוארים שם?
(קראתי את זה, וזה עשה לי כזו הרגשה רעה ושחור בלב. אשמח מאד להיוווכח שאין בדברים אמת)
שלום וברכה.
ובכן את החוברת השיבה שופטינו לא אני חיברתי ואף לא העליתי לכאן, אלא העלה אותה "מכון קול יוסף" שמקרוב נעשינו ידידים. אבל אחר הבירור הגעתי בס"ד לדבר גם עם המחבר בעצמו.
אמנם התשובה לשאלת כבודו היא שאפשר פשוט לדבר בזה עם כל חכם בישראל המוזכר בחוברות הכזב לשימצה, ובכך לשמוע את הצד השני. זה לא בשמים. נכון שלגדולי ישראל המוזכרים קצת יותר קשה להגיע, אבל יש דיינים רבים חשובים שאפשר בנקל להגיע אליהם או להתקשר אליהם ולבקש תורה היא וללמוד אני צריך.
אני אישית הייתי לפני כמה חודשים אצל מרן הראש"ל שליט"א ומישהו מביננו הזכיר את גיטי הכזב, ואמר לנו הרב בערך בזה"ל: אם יש לכם קשר עם המחבר, או עם מי ששלח לכם את הספר, אני מבקש שתגידו לו, הוא כותב עלי שאני כופה, ומכניס לכלא, וכדומה, ההיפך, אני הוצאתי כמה אנשים מהמאסר בהשתדלות ודיבוב הצדדים להגיע לפשרה, ובכך יצאו שמחים שני הצדדים. למה כותב עלי כך... והוסיף כמה דברים בענין שאיני זוכר אותם כעת באופן מסודר.
וכן בחוברת השיבה שופטינו הסתכלתי כעת שוב, וכן התייחס להשיב גם לחלק זה של העובדות, כגון בעמודים 5, 7-9, 113, ויתכן בעוד מקומות, אמנם בכלליות, אבל תשובה די מספקת כדי שלא תהיה כזו הרגשה ושחור בלב חלילה, וגם ממנה יתד ופינה לקורא להיווכח בעצמו בצד השני מתוך המקורות המבוארים שם. וגם נשמע מדבריו שם, שבתוך החוברת יש כמה דוגמאות ממוקדות יותר, אלא שאין הפנאי מסכים עימי לחפש בזה, וגם שלעצמי איני כ"כ רואה בזה ענין.

פותח הנושא
בן של רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 02 מאי 2019, 15:44

"בעקבות שהתרבו לאחרונה גיטין פסולים מדאורייתא הגורמים איסור אשת איש וריבוי ממזרים רח"ל הננו לפרסם דעתנו דעת תורה, שהלכה פסוקה היא שגט הניתן בכפיה שלא כדין תורה - פסול מהתורה...

אונס הגוף
או איומי מאסר
או עשיית בזיונות
וכן כפיה של אונס ממון
ואיומי קנסות
או עיכוב יציאה מהארץ - שלא ע"פ ד"ת - פוסלים את הגט.

כמו כן אשה הפונה בתביעה שלא כדין נגד בעלה כתביעת כספים,
מזונות,
חלוקת רכוש וכדומה,
ובתמורה לביטול התביעה הבעל מסכים לתת לה גט, הרי זה בכלל גט מעושה שלא כדין".

עד כאן ממכתבם של מעל מאה חמישים גדולי הדור רבני ישראל ופוסקיו.
וכשם שהכריעו בב"ד של מטה כך הכריעו בב"ד של מעלה.
לא תחניפו!

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 02 מאי 2019, 15:49

צריך להביא מקורות למה שכותבים, ולא סתם לצבוע מילים בצבעים קשים.

פותח הנושא
בן של רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 02 מאי 2019, 15:51

"גם הגיטין הנעשים בהסכמה (וללא כפיה כלל)
עלולים להיות פסולים מהתורה בגלל הבעיות
המצויות
בקניני הגט,
בכשרות העדים,
בשמות הבעל והאשה,
וכיוצא בזה.
ע"כ >חובה >גדולה >לחזק את הענין >הגדול הזה, ללכת רק לבתי דינים החרדים לדבר ה'.
ולא ללכת לבתי הדין הרבניים המושפעים מחוקי הערכאות שבמדינה.
המביאים לעם ישראל >מכשולים >גדולים >ואיסורים >חמורים הנ"ל...."

כל זה מילה במילה מלשון קדשם של כל פוסקי דורנו.
יש למעלה צילומים.

פותח הנושא
בן של רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 02 מאי 2019, 15:57

יהודי כתב:
02 מאי 2019, 15:49
צריך להביא מקורות למה שכותבים, ולא סתם לצבוע מילים בצבעים קשים.
לא רציתי להטריח ודילגתי את הציטוטים והמקורות >שבתוך מכתבם< של כל גדולי ישראל מכל העדות והחוגים שאינם בתוך המימסד.
אבל יעיין נא כבודו בקובץ שהעלו כאן.
יש מקורות בשפע.

ולהרחבת היריעה - כל גדולי ישראל כולם סומכים במכתביהם על הספר "משפטי ישראל".
לא נותר אלא ללמוד בו ברצינות ואחריות תהומית
ולדון בכובד ראש כדרכה של תורה.

נ. ב.
כאמור ביררתי ומצאתי - המחבר הוא אדם גדול וצדיק ולש"ש
ואינו קשור לחוברות גיטי/דייני הכזב.

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 02 מאי 2019, 16:00

צדיק וירא שמים הוא דבר בפנימיות האדם, ורק ה' יראה ללבב.
מעניין אם גם אותו כפו לכתוב גט.
האם מישהו הסכים לכל מה שכתוב בספר הזה מילה מילה שיש ללמדו בכובד ראש עם גארטל?

פותח הנושא
בן של רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 02 מאי 2019, 16:11

"וכל<
הנושא גרושה צריך לברר<
היטב<
באיזה בית דין נתגרשה.
ואם הבעל הסכים לגרש מרצונו ולא היה הגט בכפיה"...

כנראה כל גדולי ישראל יודעים פחות טוב מאיתנו לשמור על כבודן של נשים שמתפללות בכונה ומפרישות חלה... אבל נטמאות ר"ל יום יום שנה שנה בשגגה גמורה ומביאות כל הזמן צרות ומחלות לעולם.

ומה עם בניהם ונכדיהם וניניהם ובני ניניהם ובני בני ניניהם העשוקים - שנולדו פגומים/ממזרים לנצח נצחים ואין יודע.

שמעיה
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 02 מאי 2019, 16:52

בן של רב כתב:
02 מאי 2019, 16:11
ומה עם בניהם ונכדיהם וניניהם ובני ניניהם ובני בני ניניהם העשוקים - שנולדו פגומים/ממזרים לנצח נצחים ואין יודע. [/dropshadow]
לא שמעת מעולם על ספק ממזר אינו ממזר?
על משפחה שנטמעה נטמעה?

פותח הנושא
בן של רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 02 מאי 2019, 17:20

שמעיה כתב:
02 מאי 2019, 16:52
בן של רב כתב:
02 מאי 2019, 16:11
ומה עם בניהם ונכדיהם וניניהם ובני ניניהם ובני בני ניניהם העשוקים - שנולדו פגומים/ממזרים לנצח נצחים ואין יודע. [/dropshadow]
לא שמעת מעולם על ספק ממזר אינו ממזר?
על משפחה שנטמעה נטמעה?
שמעתי/שמעך/שמעיה...
נו, אז למה הרבנים לא חשבו על זה?

שמעיה
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 02 מאי 2019, 19:23

למה אתה חושב שאני סבור שלא צריך לברר לפני כל גט?
אבל הזדעקותך על הממזרים לעד ולנצח נצחים מוגזמת.
תכל'ס. לא הבנתי למה אם הרבנים אומרים שצריך לברר לפני כל גט, שהוא דבר פשוט ובכל מקרה היה צריך לברר, זה אומר שמותר לזלזל בכבודו של הרב עמאר, שמותר להשמיץ גדולי תורה ויראה, והכל בשם היראה העצומה מהיות מכת חנפים.
לדוגמא: בסיפור הדרמטי שסיפרת אודות האברך מישיבת אורחות תורה, ברור מעל לכל ספק שמותר לאישה - כל עוד היא טוענת שלא היה כפייה - להינשא, וכל סיפוריו של הבעל שאינם מגובים בעדות הם הוצאת לעז כפשוטו על גרושתו ועל ילדיה מבעלה השני. והכתרת נושאה כרשע וכנואף כאשר הוא נהג על פי דין תורה, שכאשר יש עדות גירושין, ואין עדות אונס לא מועילה כל מודעא - היא הוצאת שם רע ולשון הרע.
עתה אתה יכול לצטט שוב לשונות הרבנים במכתבים...

פותח הנושא
בן של רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 02 מאי 2019, 19:49

שמעיה כתב:
02 מאי 2019, 19:23
למה אתה חושב שאני סבור שלא צריך לברר לפני כל גט?
אבל הזדעקותך על הממזרים לעד ולנצח נצחים מוגזמת.
תכל'ס. לא הבנתי למה אם הרבנים אומרים שצריך לברר לפני כל גט, שהוא דבר פשוט ובכל מקרה היה צריך לברר, זה אומר שמותר לזלזל בכבודו של הרב עמאר, שמותר להשמיץ גדולי תורה ויראה, והכל בשם היראה העצומה מהיות מכת חנפים.
לדוגמא: בסיפור הדרמטי שסיפרת אודות האברך מישיבת אורחות תורה, ברור מעל לכל ספק שמותר לאישה - כל עוד היא טוענת שלא היה כפייה - להינשא, וכל סיפוריו של הבעל שאינם מגובים בעדות הם הוצאת לעז כפשוטו על גרושתו ועל ילדיה מבעלה השני. והכתרת נושאה כרשע וכנואף כאשר הוא נהג על פי דין תורה, שכאשר יש עדות גירושין, ואין עדות אונס לא מועילה כל מודעא - היא הוצאת שם רע ולשון הרע.
עתה אתה יכול לצטט שוב לשונות הרבנים במכתבים...
שכחת 3 נקודות.
1. האשה יודעת מצויין כי בניגוד לבי"ד של הגרנ"ק - היא כן היתה שם.
2. התגרשה מיד שוב. אז אין ילדיה מ'בעלה' השני בשביל להוציא עליהם לעז...
3. והעיקר של העיקרים: שכחת שלמילים שלך ולפלפולים שלך יש השפעה לקרר מלברר.
הרי ברור שאם כל האנשים בעולם היו חושבים בדיוק בדיוק בדיוק כמו הנוסח המזעזע שכתבו כל גדולי ישראל - היו מבררים.
ומה שקורה עכשיו הוא בגלל שחלק מקררים במזיד חלק בשוגג חלק מתוך כוונות טובות חלק אדישים חלק לא שמעו כלום חלק מאמינים לך חלק סתם לא מאמינים לרבנים (כי יום אחד זה יעלה להם משהו...) וחלק עמלקים.
ורק חלק קטן מצטרפים אל הרבנים ומחממים.
ואתה בחר לך - את מקומך בחיי הנצח לנצח.

שמעיה
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 02 מאי 2019, 20:57

רבונא דעלמא כולא! איך אתה יודע מה האשה יודעת? הלא אין עדים! תענה בבקשה עניינית.
הוצאת לעז על אשה כשרה חמורה לא פחות.
אני לא שוכח שלמילים שלי יש השפעה להפקיע מקצת מן המקצת בזלזול תלמידי חכמים והוצאת ש''ר על בנות ישראל.

המימד הנוסף של הענין
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי המימד הנוסף של הענין » 02 מאי 2019, 21:34

יש איסור לבזות תלמידי חכמים?
אדרבה תלמיד שמורה הלכה במקום רבו חייב מיתה.

כלומר: אם גדולי ישראל רבניו ופוסקיו אומרים את דעתם למשל שהגט פסול כי הוא בכפייה, או טעויות בשמות, או כל מה שנובע מהערכאות וכו'.
ובכל זאת דיינים חצופים ברבנות נוהגים אחרת יש לדון מנלן ההיתר ההלכתי לשמור על כבודם ולעקור הלכות נידוי בשו"ע.

נ. ב. יש לי מכרים דיינים ברבנות שהם כן יר"ש ועושים ככל יכלתם למרות האיומים הלחצים והרדיפות של הרפורמים וארגוני הנשים.
ואכן אשרי חלקם!

נעול הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 2 אורחים