ילד חרדי פוגש כלב איך הוא מגיב?

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

פותח הנושא
במבי
משתמש ותיק
נתן תודה: 416 פעמים
קיבל תודה: 336 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

ילד חרדי פוגש כלב איך הוא מגיב?

שליחה על ידי במבי » 06 ספטמבר 2019, 00:41

אני גר בעיר חילונית.

אתמול הלכתי עם ילדי בן ה3 לגן ומולי הלך אדם עם כלבו הקשור לרצועה, הילד שלי שהלך מעט מאחורי צעק לי "אבא, אני מפחד". 
ובתחילה כדי שאותו אדם (חילוני) לא יחוש אי נעימות מהפחד של בני, אמרתי לילד, יו תראה איזה כלב חמוד, ופניתי לבעליו בשאלה האם אפשר ללטפו, הוא הסכים והושיב את כלבו, בצעתי חצי כריעה על הברכיים וליטפתי מעט את הכלב והזמנתי את בני גם לליטוף, והוא הצטרף אלי בשמחה.
מיד אח"כ פנה אלי בעל הכלב ואמר לי "כל הכבוד, על הדרך שנהגת עם הילד לגבי הכלב" !

גם היום בבוקר הלכתי לגן עם בני ואני רואה שוב את אותו האדם וכלבו, וכעת הילד הלך ליד הכלב (הגדול) ללא פחד כלל !
ברכתי את ההלך בבוקר טוב ואמרתי לו תראה את הילד, הוא כלל לא מפחד. והוא ענה לי נכון כל יום מתגברים על פחד חדש.

אני מציין דוגמא זו כי בציבורינו שאינו מורגל בהולכי ארבע לעיתים מתפתחת פוביה מכלבים וצריכים לדעת איך להתנהל עם הילד בצורה בריאה וזורמת כדי למונעה.

שאר לעמו
משתמש ותיק
נתן תודה: 349 פעמים
קיבל תודה: 650 פעמים
יצירת קשר:

Re: ילד חרדי פוגש כלב איך הוא מגיב?

שליחה על ידי שאר לעמו » 06 ספטמבר 2019, 00:44

אציין כי שמעתי משכני יליד צריך, שציין לי שעל אף שבין השוויצרים יש הרבה שונאי יהודים, אבל הם מנומסים (ייקים..) וכאשר ראו יהודי חרדי הולך ברחוב פנו עם הכלב לצד אחר, כי יודעים שהם מפחדים מכלבים..

איטשע מאיר לורנץ
משתמש ותיק
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 53 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי איטשע מאיר לורנץ » 06 ספטמבר 2019, 02:34

שאר לעמו כתב:
06 ספטמבר 2019, 00:44
אציין כי שמעתי משכני יליד צריך, שציין לי שעל אף שבין השוויצרים יש הרבה שונאי יהודים, אבל הם מנומסים (ייקים..) וכאשר ראו יהודי חרדי הולך ברחוב פנו עם הכלב לצד אחר, כי יודעים שהם מפחדים מכלבים..

לא יודע מה להגיב על הדיון המעניין
אך על עובדא זה יש לי דווקא סיפור מעניין

וכה סיפר לי יהודי 
הוא שהה בשווייץ
ובערב שבת ראה את מארחו יוצא בלי הקפוטה והשטריימל
נדמה לי שהוא אמר לי שהוא לבש אותו רק בבית המדרש 
לא משנה

הוא שאל אותו על מה זה ועל מה זה והוא הסביר לו כי הוא מפחד
למעשה הוא לא שת לבו לכך, והוא יצא לבוש בלבוש מלכות ושטריימל
באשר באמצע הדרך עבר שם איזה גוי וכאשר ראה אותו שיסה בו את כלבו
ורק בנס יצא שלם מכל הסיפור הזה

אמור מעתה אין קשר בין זה לזה
הוא עובר על צד השני של הכביש כי כך אומרים חוקי הנימוס (לא כי הוא מתחשב באמת) 
והוא משסה את כלבו ביהודי כי הוא רוצח צמא דם
וכפי שאמרו שלפני תאי הגזים היה שלט שהיה כתוב 'זהירות מדרגה' 

או כפי שסיפר לי מישהו שנסע לאוסטריה, ורצה לצלם איזה פוזה באמצע הרחוב
וכדאי שהתמונה תצליח הוא עבר לצד השני של הכביש כדי לקבל תמונה מוצלחת וכוללת
מה שקרה שהגיע רכב באמצע, והנהג ראה שהוא רוצה לצלם עצר באמצע הכביש כדי לא להפריע לו
וכך השתרך תור ארוך
כשסיים את מלאכתו ניגש להודות לנהג, אך הלה סגר את החלון בזעם והמשיך בדרכו
ואז הבין שכנראה כל העצירה לא הייתה באמת התחשבות, ורגישות לזולת, אלא כאמור כי הרש האירופאי המרובע, לא יכול לזוז מחוקי הנימוס

יצחק
משתמש ותיק
נתן תודה: 335 פעמים
קיבל תודה: 338 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יצחק » 06 ספטמבר 2019, 08:22

הקטע עם הכלבים קורה לי ג"כ מידי פעם ואני ג"כ משתדל להרגיל את ילדי לחשוב שזה חמוד וכו' אפילו שבמידה מסוימת כל כלב אפילו הכלב היפה ביותר דוחה אותי, הלואי היו מגדלים בע"ח טהורים שבניגוד לכלבים והחתולים ניכרת עליהם העדינות.
הכי מוזר זה התגובה של הבעלים, הם פשוט מתרגשים שמישהו נותן תשומת לב לכלב שלהם!! פעם אשתי פירגנה על הכלב כמה שהוא יפה וכו' ואז כשסוף סוף נפרדו היא אמרה בטעות "שיהיה לך הרבה נחת מהם"..

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
נתן תודה: 146 פעמים
קיבל תודה: 182 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 06 ספטמבר 2019, 12:54

נו, זובחי אדם עגלים ישקון

פותח הנושא
במבי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי במבי » 06 ספטמבר 2019, 13:31

חלק א׳ ממעל כתב:
06 ספטמבר 2019, 12:54
נו, זובחי אדם עגלים ישקון

נכון, אך לעיתים (אולי רחוקות) מגדלי הכלבים מגדלים אותם כצורך בסיסי כמו שידוע היום התועלת בתרפיה בחיות.

אספר סיפור, לפני מספר שנים ראיתי ברחוב קשישה עם כלב, זהיתי אותה במקום בתור הרופאת ילדים שלי בעת שהייתי ילד (לפני כ30 שנה) ושאלתי לשלומה.
היא סיפרה לי שבנה כמעט הכריח אותה לגדל כלב כי בתור אלמנה בת 80+ היא די בודדה, והיא סיפרה לי שלפני זמן מה, באמצע הלילה קפץ עליה הכלב והעיר אותה משנתה ולא הניח לה להירדם שוב, משום מה היא בדקה את רמת הסוכר בדמה וגילתה לחרדתה שהיא במצב רפואי מסוכן מאד שאילולא טיפול במקום היא הייתה בסכנת חיים מיידית, ויצא שבזכות שליח ההשגחה שהיה במקרה זה הכלב היא נשארה בחיים !
(אח"כ שאלה אם אני נשוי ומשעניתי בחיוב הסתכלה על ידי ועשתה נו נו נו באצבעה ושאלה, איפה הטבעת ? ומאז גם למדתי לדון לכף זכות את לובשי הטבעות)

איטשע מאיר לורנץ
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי איטשע מאיר לורנץ » 06 ספטמבר 2019, 15:28

יצחק כתב:
06 ספטמבר 2019, 08:22
הקטע עם הכלבים קורה לי ג"כ מידי פעם ואני ג"כ משתדל להרגיל את ילדי לחשוב שזה חמוד וכו' אפילו שבמידה מסוימת כל כלב אפילו הכלב היפה ביותר דוחה אותי, הלואי היו מגדלים בע"ח טהורים שבניגוד לכלבים והחתולים ניכרת עליהם העדינות.
הכי מוזר זה התגובה של הבעלים, הם פשוט מתרגשים שמישהו נותן תשומת לב לכלב שלהם!! פעם אשתי פירגנה על הכלב כמה שהוא יפה וכו' ואז כשסוף סוף נפרדו היא אמרה בטעות "שיהיה לך הרבה נחת מהם"..

דווקא יש לי קרוב עם פה גדול
שבהיותו ילד, ניגש פעם אל אשה שהלכה עם כלבה, ושאל אותו עם זה הבן שלה
והיא מאד נעלבה

glik222@gmail.com

שליחה על ידי glik222@gmail.com » 08 ספטמבר 2019, 00:38

איטשע מאיר לורנץ כתב:
06 ספטמבר 2019, 15:28
יש לך רעיון איזה בע"ח טהור אפשר לגדל?
כזה שיתן למגדלי הכלבים תחליף ראוי....

איטשע מאיר לורנץ
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי איטשע מאיר לורנץ » 08 ספטמבר 2019, 01:09

glik222@gmail.com כתב:
08 ספטמבר 2019, 00:38
איטשע מאיר לורנץ כתב:

יש לך טעות זה לא הציטוט שלי 
אני ציטטתי את יצחק

יצחק
משתמש ותיק
נתן תודה: 335 פעמים
קיבל תודה: 338 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יצחק » 08 ספטמבר 2019, 10:02

glik222@gmail.com כתב:
איטשע מאיר לורנץ כתב:
אין לי רעיון.. הכלב הוא באמת חנפן ענק מאין כמוהו, מי שצריך בעל חיים שיקבל את פניו כל יום בשמחה כשהוא חוזר מהעבודה שיעשה איתו ספורט ותמיד ילקק אותו אז אין שום תחליף, קח כלב!! אל תתפתה לשום דבר לא כבשים לא עיזים אפילו לא סוסים.

אבל כנראה שאדם בעל משפחה בריא בנפשו לא צריך את הבעל חי המאוס הזה. רק רווקים אומללים שאין להם אפילו שאיפה להקים בית הם אלו שצריכים כלבים.

פותח הנושא
במבי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי במבי » 08 ספטמבר 2019, 23:20

glik222@gmail.com כתב:
איטשע מאיר לורנץ כתב:

אגב מעניין שמספר פעמים מובא בספרות התורנית לשון "כלבו של כהן גדול"

"בוש אתה לומר שכלבו של כהן גדול חביב הימך"

(תוספתא כלים ב"ק פ"א)

(אולי משום שכהנים גדולים היו עמי ארצות בתקופה מסוימת)

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 08 ספטמבר 2019, 23:32

עלי תמר שקלים ח ב
ומי חכם ויבין את זאת פה קדוש כר"א יאמר שכלבו של כה"ג חביב מר"ש החסיד הצנוע חו"ש ועוד מה לו לכה"ג עם כלב ברם כשנעמיק חקר נמצא פתרון החידה הנה רבותינו ביומא ט' ודף י"ח ובירושלמי שם סיפרו לנו שבתקופה שלפני החורבן מפני חטאינו היו לנו גם כהנים גדולים צדוקים בורים ורשעים שבתועפות כסף קנו את הכהונה הגדולה משלטון הרומי הרשעה ורבותינו קראו עליהם שנות רשעים תקצרנה ונוסף לזה היו גם מלשינים בעלי אגרופים ובינם היו גזברים וחתניהם אמרכלים ועבדיהם חובטים את העם במקלות וכמ"ש בפסחים נ"ז רשעים בעלי אגרופים כאלו אימתם היתה על העם מי שנגע בהם לרע ולא רק בהם אלא אפילו בכלבם שהיה חביב עליהם ככלב שומר אדונו הרשע עד שהעם כבד את כלבו של כה"ג רשע זה יותר ממה שכבד כהן הדיוט צדיק וחסיד מפחדו של אדונו הדומה לו מכהן גדול כזה שהיה בימי ר"ש הצנוע מדובר כאן

סמל אישי של משתמש

סענדער
נתן תודה: 83 פעמים
קיבל תודה: 82 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סענדער » 09 ספטמבר 2019, 15:02

הפחד של הילדים החרדיים מכלבים אין לו שום היגיון.
אין מה לפחד מהם.
הבעיה היא,
שדווקא בגלל שהילדים שלנו פוחדים מהם הם עלולים לרדוף אחריהם.
הכלב מריח את הפחד של האדם, ואז הוא נמשך לרדוף אחריו.

שמעיה
משתמש ותיק
נתן תודה: 287 פעמים
קיבל תודה: 312 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 09 ספטמבר 2019, 17:28

במבי כתב:
08 ספטמבר 2019, 23:20
glik222@gmail.com כתב:
איטשע מאיר לורנץ כתב:

אגב מעניין שמספר פעמים מובא בספרות התורנית לשון "כלבו של כהן גדול"

"בוש אתה לומר שכלבו של כהן גדול חביב הימך"

(תוספתא כלים ב"ק פ"א)

(אולי משום שכהנים גדולים היו עמי ארצות בתקופה מסוימת)

לכל בעל בהמות היה צורך בכלב רועים שישמור על העדר בזמן הרעייה. כהנים גדולים היו בדרך כלל עשירים, וככאלו החזיקו בכלבים לשמור על בהמותיהם.

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 10 ספטמבר 2019, 00:13

הכלב מסתמא הי׳ של הרועה, אא"כ גם הוא הי׳ עבד של הכ"ג שאז גם הכלב שלו

פותח הנושא
במבי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי במבי » 10 ספטמבר 2019, 08:53

חלק א׳ ממעל כתב:
10 ספטמבר 2019, 00:13

עפ"ז מובן מדוע יעקב לא שלח לעשיו גם כלבים ביחד עם המנחה, שהרי לא  מובא ששלח גם רועים.

שמעיה
משתמש ותיק
נתן תודה: 287 פעמים
קיבל תודה: 312 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 10 ספטמבר 2019, 09:19

חלק א׳ ממעל כתב:
10 ספטמבר 2019, 00:13

אני מניח שבעל הבהמות הוא זה שנתן את כלי המלאכה לרועה, שהיה נער שכיר. אך באמת, אין לי ראיה לכך.

בבא קמא
משתמש ותיק
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 90 פעמים

שליחה על ידי בבא קמא » 10 ספטמבר 2019, 09:23

לאור התופעה החדשה, שמשפחות 'חרדים חדשים' החלו לגדל כלבים - תופעה בה נתקלים כל הגרים בשולי בני ברק למשל, אז אולי יותר טוב שילדינו ירגישו ריחוק מכלבים ובעליהם.

פותח הנושא
במבי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי במבי » 10 ספטמבר 2019, 09:31

בבא קמא כתב:
10 ספטמבר 2019, 09:23
לאור התופעה החדשה, שמשפחות 'חרדים חדשים' החלו לגדל כלבים - תופעה בה נתקלים כל הגרים בשולי בני ברק למשל, אז אולי יותר טוב שילדינו ירגישו ריחוק מכלבים ובעליהם.

אך אין עניין להעניש את ילדינו בפוביות בגלל מעשים של אחרים !

בבא קמא
משתמש ותיק
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 90 פעמים

שליחה על ידי בבא קמא » 10 ספטמבר 2019, 09:33

לא חושב שזה פוביה זה פחד טבעי ומוצדק, מכלב זאבי אתה לא מפחד?

פותח הנושא
במבי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי במבי » 10 ספטמבר 2019, 14:03

בבא קמא כתב:
10 ספטמבר 2019, 09:33
לא חושב שזה פוביה זה פחד טבעי ומוצדק, מכלב זאבי אתה לא מפחד?

אגב, כמעט מידי יום אני עובר לידם, אין לי פחד לעיתים אולי חשש קל. (זאב הוא רק גדול אם כבר קיים פחד זה מה"אמסטף")

פחד מבעלי חיים מוגדר בתור פוביה ספציפית כדלהלן. כאן וכן במכלול

Specific Phobia - פוביה ספציפית

אקרופוביה (פחד גבהים), טריפנופוביה (פחד מזריקות), אקוואפוביה (פחד ממים), ניקטופוביה (פחד מהחושך), קלסטרופוביה (פחד ממקומות סגורים), פירופוביה (פחד מאש), אופידאופוביה (פחד מנחשים), אנטופוביה (פחד מחרקים), אירופוביה (פחד טיסה)... פחדים אלו מהווים רשימה חלקית בלבד של פחדים מוגזמים אשר התפתחו אצל חלקנו ומביאים למצוקה משמעותית. רשימת הפוביות הקיימות היא רשימה ארוכה מאוד הכוללת פחדים נפוצים ומובנים (כפחד גבהים) לצד פחדים ייחודיים כאמבלופוביה (פחד מהליכה), פדופוביה (פחד מילדים), קולרופוביה (פחד מליצנים), אוקטופוביה (פחד מהמספר 8), מלופוביה (פחד ממוזיקה) ואף פובופוביה שפירושה פחד מלהיות בסיטואציה מפחידה.
תסמינים קליניים פוביה ספציפית היא אחת מהפרעות החרדה הנפוצות ומתבטאת בפחד מתמשך וחסר היגיון ממצב או אובייקט מסוים. חשיפה לאובייקט או הסיטואציה מעוררי הפחד מביאה לתחושת חרדה ולתסמינים פיסיים כהזעת יתר, דפיקות לב מואצות, קוצר נשימה, סחרחורת, התעלפות, רעד וכד'. פחד זה מביא לניסיון הימנעות מהגורם מעורר החרדה, העשוי להביא לפגיעה תפקודית משמעותית. לדוגמא, ילד הסובל מפוביה מחרקים עשוי לסרב להשתתף בטיול שנתי ואדם המפחד ממקומות סגורים עשוי לוותר על מקום עבודה או לעלות בכל בוקר 30 קומות בכדי להימנע מעלייה במעלית.
שכיחות ההפרעהכ-11% מהאנשים סובלים מפוביה ספציפית. פוביה מאובייקטים טבעיים (מים, בעלי חיים) ומפציעה מופיעה בד"כ בגילאי 5-9, בעוד שפוביה מסיטואציות (אכילה בציבור, פחד קהל) מופיעה בד"כ באמצע שנות ה-20.

אבחנה ע"פ ה-DSM

פוביה ספציפית מאובחנת כאשר מתקיימים הקריטריונים הבאים:

*מתקיים פחד ניכר, מתמשך וקיצוני מחשיפה או ציפייה לחשיפה לאובייקט או סיטואציה מסוימים.

*חשיפה לגירוי המאיים מביאה כמעט תמיד לחרדה ולעיתים אף להתקף פאניקה. (אצל ילדים עשויה החרדה להתבטא בבכי, התקפי זעם, קיפאון או היצמדות).

*ישנה הכרה בכך שהפחד מוקצן או לא הגיוני (לא מתקיים בהכרח אצל ילדים).

*ישנה הימנעות מהסיטואציה הגורמת לחרדה או שהסיטואציה מלווה בסבל ותסכול.

*ההימנעות והחרדה הנגרמת מחשיפה או ציפייה לחשיפה לגורם המאיים מביאה לפגיעה תפקודית בשגרת החיים, התעסוקה, הלימודים או התפקוד החברתי, או שקיומה של הפוביה מביא לתחושת תסכול.

*הפחד הפובי נמשך למעלה מחצי שנה כאשר מדובר באדם מתחת לגיל 18.

*החרדה, התקפי הפאניקה וההימנעות אינה נובעת מהפרעה אחרת כהפרעה אובססיבית-קומפולסיבית, הפרעת דחק פוסט-טראומתית, הפרעת חרדת נטישה, פוביה חברתית, הפרעת פאניקה עם אגורפוביה או אגורפוביה ללא היסטוריה של הפרעת פאניקה.

נהוג לשייך את הפוביות הספציפיות למספר קבוצות מרכזיות: בעלי חיים, סביבה טבעית (גבהים, סערות, מים), דם-זריקה ופציעה, מצבים (טיסה,מעליות, מקומות סגורים...) או אחר (פחד מחנק, מהקאות, מרעשים או מאנשים מחופשים).

פותח הנושא
במבי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי במבי » 11 ספטמבר 2019, 22:53

במבי כתב:
06 ספטמבר 2019, 13:31
חלק א׳ ממעל כתב:
06 ספטמבר 2019, 12:54

אספר סיפור, לפני מספר שנים ראיתי ברחוב קשישה עם כלב, זהיתי אותה במקום בתור הרופאת ילדים שלי בעת שהייתי ילד (לפני כ30 שנה) ושאלתי לשלומה.
היא סיפרה לי שבנה כמעט הכריח אותה לגדל כלב כי בתור אלמנה בת 80+ היא די בודדה, והיא סיפרה לי שלפני זמן מה, באמצע הלילה קפץ עליה הכלב והעיר אותה משנתה ולא הניח לה להירדם שוב, משום מה היא בדקה את רמת הסוכר בדמה וגילתה לחרדתה שהיא במצב רפואי מסוכן מאד שאילולא טיפול במקום היא הייתה בסכנת חיים מיידית, ויצא שבזכות שליח ההשגחה שהיה במקרה זה הכלב היא נשארה בחיים !
(אח"כ שאלה אם אני נשוי ומשעניתי בחיוב הסתכלה על ידי ועשתה נו נו נו באצבעה ושאלה, איפה הטבעת ? ומאז גם למדתי לדון לכף זכות את לובשי הטבעות)

אוסיף:

פעם סיפרה לי קשישה ברחוב על הכלב שלה שמזהה מתי שבת, שאלתי אותה איך בדיוק היא רואה זאת, והיא ענתה שכל יום בעת שהם יוצאים לסיבוב היומי הכלב מחכה ליד המעלית, ובשבת הכלב מחכה לה ליד המדרגות !!!

וכן בפסיקתא דר' כהנא מביא ב' סיפורים אודות כלבים

א. שפעם רב הגיע לאדם והאדם הושיב לידו בארוחה את כלבו, ואותו רב שאלו מדוע עושה כן והשיב שפעם שהגיעו אנסים לביתו נשכם הכלב ובכך הציל את אשת בעל הבית.

ב. פעם ישבו רועים לאכול והגיע נחש והטיל ארסו בחלבם וכלבם נבח והם לא התייחסו ומשראה הכלב כך הוא מסר נפשו ושתה את החלב ומת, לאחר מכן בנו האנשים מציבה על קברו וקראו לה נפש הכלב.
(המעשה מובא גם בחלקו בירושלמי תרומות ח' ובמחילה מכבוד ה"פני משה" במקום שטעה ורשם שהאנשים שתו את החלב ומתו)

ומכאן יש ראיה שאכן הכלב שייך לרועים ולפי זה מובן מדוע מסר נפשו עליהם

אגב שנה שעברה הייתי בג'רמאק בהר מירון (המסלול הארוך) והיה שם עדר שהובילו כבש עם פעמון גדול וכלב שמר שלא יברחו שאר הכבשים והעדר היה ללא רועה כלל !

סמל אישי של משתמש

דוד ריזל (הפרסומאי)
משתמש ותיק
נתן תודה: 276 פעמים
קיבל תודה: 237 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דוד ריזל (הפרסומאי) » 12 ספטמבר 2019, 01:32

במבי כתב:
11 ספטמבר 2019, 22:53

פעם סיפרה לי קשישה ברחוב על הכלב שלה שמזהה מתי שבת, שאלתי אותה איך בדיוק היא רואה זאת, והיא ענתה שכל יום בעת שהם יוצאים לסיבוב היומי הכלב מחכה ליד המעלית, ובשבת הכלב מחכה לה ליד המדרגות !!!

זה מזכיר לי את הגמרא בב"ק לגבי שור מועד לשבתות, שמובא שם שרואה את הבעלים לובש בגדי שבת וזחה דעתו.
כנראה גם כאן הכלב מזהה את האוירה החיצונית של שבת, ולא שמרגיש את הקדושה...

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה
  • פרשת בא - ולכל בני ישראל לא יחרץ כלב
    על ידי אוריאל » 16 ינואר 2019, 13:25 » ב תנ"ך ופרשת שבוע
    4 תגובות
    197 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי תיובתא
    16 ינואר 2019, 22:23
  • האם מותר ללטף כלב בשבת?
    על ידי במבי » 22 פברואר 2019, 00:38 » ב הלכה ומנהג
    4 תגובות
    306 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי במבי
    01 מרץ 2019, 13:30
  • איך מתמודדים בהצלחה עם ילד עקשן במיוחד.
    על ידי ייעוץ תורני » 10 מאי 2019, 00:39 » ב בית המדרש
    4 תגובות
    315 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי ייעוץ תורני
    23 אוגוסט 2019, 16:37
  • חרדי שעושה מצוות זה מכח בחירה או הכרח?
    על ידי פרלמן משה » 25 דצמבר 2018, 18:07 » ב אקטואליה
    52 תגובות
    1286 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי שמעיה
    02 אוקטובר 2019, 08:27
  • חרדי מיהו?
    על ידי מאן דהו » 13 יוני 2019, 13:57 » ב אקטואליה
    47 תגובות
    1482 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי אברהם העברי
    12 נובמבר 2019, 21:35

מי מחובר